PDA

Prikaži potpunu verziju : PC HD to TV HD


Dr.Beat
28.4.2008, 15:02
Da li postoji mogucnost da ce PC preko onog HD kabla poveze sa HD TV-om?
U tv bi verovatno ulazio onaj HD chinch(ili kako se vec zove,mene podseca na USB), sa druge strane bi mi trebao i audio i video. Za video OK,ubacim ga u video out. Ali audio??? Da li je ovo izvodljivo u praksi.

Ukoliko je ovo moguce,da li bi onda slika na tv-u zavisila iskljucivo od tv-a(full HD) ili od graficke karte na kompu 8600 gt?

sasha vukelic
28.4.2008, 15:23
ako ti graficka podrzava (ja imam 9600gt i znam da podrzava) spoji spdif izlaz na ploci sa spdif ulazom na grafickoj. trebace ti dvi-hdcp konvertor koji montiras na dvi izlaz na grafickoj i onda obicnim hdmi kablom (taj sto tebe podsjeca na usb) spajas tv i komp i taj kabl prenosi i sliku i zvuk. graficke su trenutno puno jace od tv-ova tako da je vjerovatnoca da 99% rezolucija koje tv podrzava i graficka sa lakocom gura. (npr. ja igre guram u 1920x1080, iako graficka podrzava vise, tv ne prihvata vecu rezoluciju)

Dr.Beat
28.4.2008, 17:04
Nasao sam taj spdif out na ploci ali ne znam gde to ulazi u graficku? Na njoj imam dva DVI i jedan S-video... Za sta sluzi taj spdif?

sasha vukelic
28.4.2008, 20:52
pa, da ne ulazim u detalje, spdif ti je prakticno ista stvar kao standardni ulaz na kucistu gdje prikljucujes zvucnike, samo sto nam u ovom slucaju treba interni spdif izlaz (koji vecina novijih ploca posjeduje). e sad prvo pogledaj sliku:

http://img218.imageshack.us/my.php?image=insideqf6sq7.jpg

-zaokruzeni dijelovi su ti spdif ulaz na grafickim karticama
-strelicom je oznaceno gdje se nalazi spdif izlaz na ploci (slika je losa, pa je sli konektor prekrio izlaz tako da se ne moze tacno vidjeti
-sa X sam oznacio gdje ti se nalaze standardni izlazi za zvucike (tako je bar kod vecine asus-ovih ploca, a i nekih drugih proizvodjaca) medju njima je i eksterni spdif izlaz, koji nije to sto tebi treba. znaci na ploci trebas da lociras interni spdif izlaz, koji podsjeca, recimo, na konektor na ploci za dodatne ventilatore i sl.

josh jednom da ponovim da nisam siguran da li 8600gt ima spdif ulaz. sa slike se, opet, slabo vidi kakav je konektor u pitanju: znaci obicne dvije igle, razmaknute oko milimetar ipo i dugacke oko pola centimetra...