PDA

Prikaži potpunu verziju : Ubuntu 8.04 LTS


Eni
25.4.2008, 18:38
Da li je neko probao?
Meni je upgrade preko weba pukao, pa sam instalirao svež sistem sa CDa, i mogu vam reći, krenuo sam da odem i vratim se dok to bude gotovo, jer su se i XP i 7.10 svojevremeno po 20-40 minuta kuvali na istoj mašini (Core2Duo, 2 GB ram) i samo primetim da ona linija juri prema kraju, trepnem dva puta, piše ispod minut... Sve ukupno, od boota do restarta - ispod 10 minuta...

I radi, nije greška...

Mr.Eco
25.4.2008, 20:14
Ja sam installirao mada RC i mogu reći da mi je ovo bio najbrži install ikada...

urke
25.4.2008, 21:26
A postinstall?

Orvel
25.4.2008, 22:06
Ja sam ga narucio pre dva dana, pa cu videti kojom brzinom ce ici instalacija. I mene intresuje koliko je (ako je) brzi u radu od 7.10.

Mr.Eco
25.4.2008, 22:14
ako misliš na brzinu bootovanja isto se primećuje da je ubrzan ja stvarno neznam kako to rade al eto brže se diže,a kako se ponaša u radu pa ja isključim copiz i efekte pošto mi ne trebaju i sve mi radi na klik (KDE4 radi na pola klika :D:D:D ) mada i sa compizom mi radi lepo...sve u svemu ja zadovoljan.

Otherside
26.4.2008, 1:00
I ja sam ga okačio da se skida imam jaku vezu pa će dabude za par sati.
Interesuje me mogu li da prebacim od programskih paketa neke pakete na iz Feysti fawna ( 7.04 ako se ne varm) - u ovaj 8.04 i da li mogu da rade upar
XP i lnux ???
Konfa je:

AMD Athlon 64 6000+ X2 3.02 GHz
2 * 1 GB Kingston-a DDR2 800 MHz DC
i mislim da ostalo nije bitno.

Jel stabilna ova verzija Ubuntua (za one koji su probali) ?
Pošto sam 7.04 "pokvario" kernel kad sam opalio po restartu :(

Koja je razlika izmedju
Linux Ubuntu 8.04 Desktop i386 Hardy Heron i Hacked Heron

E jesam smor ja... kad skinem linux postoji li nacin da ga umjesto sa CD-a instaliram sa USB-a ??

Hvala

Orvel
26.4.2008, 1:34
Sto bi prebacivao pakete iz dve generacije starijeg Ubuntua? Sto se tice drugog pitanja: Mogu da rade naravno i XP i Linux (imas dosta tema u linux forumu), bez obzira na konfu. Ova verzija je stabilna cim su je izdali. Izguglaj za Hacked Haron (mene mrzi), ali se tripujem da je to neka budalastina (bez guglanja). Za USB sacekaj odgovor od nekog drugog (citaj Goran ili Urke).

Mr.Eco
26.4.2008, 1:58
Što se tiče USB-a imaš sve ovde lepo objašnjeno.

https://wiki.ubuntu.com/LiveUsbPendrivePersistent (instalacija Ubunta na USB)
https://help.ubuntu.com/community/Installation/FromUSBStick (instalacija sa USB-a na HDD)

Eni
26.4.2008, 6:27
Instalirao sam i drugi put, čisto da štopericom merim vreme.

Znači clean install, od power dugmeta do restarta na kraju, 14 minuta. S tim da sam ovaj put zaboravio da udarim enter na početku, pa sam izgubio bar 20+ sekundi tu (ono gde se bira jezik pre instalacije) i malo sam odugovlačio namerno birajući opcije i njakajući ručno particije da napravim što duže vreme, jer mi je cilj bio da uhvatim neki "prosečni prosek" a ne najkraće moguće...

LM, postinstall... pa... Sistem je brz, stabilan, do sad mi je samo Pidgin jednom utripovao i uspavao se te pokrenuo krša zombie procesa pa sam izvukao motorku i sačku pa ih odstranio sa lica memorije...

Sa instalacijom programa nisam imao ni jedan problem, ali čujem da zavisi od slučaja do slučaja, nekim ljudima su serveri preopterećeni pa ih izbacuje i svašta se dešava... Meni se dešava da svako pokretanje add/remove zahteva osvežavanje liste iznova...

Transmission dolazi u novijoj verziji nego u 7.10 repu što je bio... Pidgin isto (2.4.1)... FF je lepše integrisan napokon, ali meni ni stara verzija nije smetala...

urke
26.4.2008, 11:27
Prvi OGROMAN minus koji novi Ubuntu ima kod mene: pored bugarskog, bosanskog, hrvatskog, makedonskog, slovenačkog, šiptarskog i drugih jezika, srpski nije moguće odabrati na početku boot-a LiveCD-a. Takođe nisam uspeo da podignem LiveCD X sistem u qemu, imam samo boot menu. Pričam o x64 verziji Ubuntua.

Mr.Eco
26.4.2008, 12:29
Prvi OGROMAN minus koji novi Ubuntu ima kod mene: pored bugarskog, bosanskog, hrvatskog, makedonskog, slovenačkog, šiptarskog i drugih jezika, srpski nije moguće odabrati na početku boot-a LiveCD-a. Takođe nisam uspeo da podignem LiveCD X sistem u qemu, imam samo boot menu. Pričam o x64 verziji Ubuntua.

Nikada za nikada Ubuntu nije imao srpski jezik na početku installacije,nije da a ne podržava nego jdnostavno ga ne stavljaju na cd,srpski je jeda od bolje lokalizovanih i možeš skinut preko Synaptica ;)

Otherside
26.4.2008, 12:49
Sto bi prebacivao pakete iz dve generacije starijeg Ubuntua? Sto se tice drugog pitanja: Mogu da rade naravno i XP i Linux (imas dosta tema u linux forumu), bez obzira na konfu. Ova verzija je stabilna cim su je izdali. Izguglaj za Hacked Haron (mene mrzi), ali se tripujem da je to neka budalastina (bez guglanja). Za USB sacekaj odgovor od nekog drugog (citaj Goran ili Urke).

Zato što imam oko 10 GB programskih paketa...

Mr.Eco
26.4.2008, 13:37
Pa onda bolje nabavi DVD verziju i napravi clean install sa svim tim programima ovi su noviji bolji no kako ti oćeš :)

fingerprint
26.4.2008, 13:50
Prvi OGROMAN minus koji novi Ubuntu ima kod mene: pored bugarskog, bosanskog, hrvatskog, makedonskog, slovenačkog, šiptarskog i drugih jezika, srpski nije moguće odabrati na početku boot-a LiveCD-a. Takođe nisam uspeo da podignem LiveCD X sistem u qemu, imam samo boot menu. Pričam o x64 verziji Ubuntua.
:confused: Prosla je imala Srpski!

Mr.Eco
26.4.2008, 13:57
:confused: Prosla je imala Srpski!

Ubuntu nije imao Srpski ni naprošloj ni na pretprošloj ako oćete srpski skinite iz Synaptica.

urke
26.4.2008, 13:57
Nikada za nikada Ubuntu nije imao srpski jezik na početku installacije,nije da a ne podržava nego jdnostavno ga ne stavljaju na cd,srpski je jeda od bolje lokalizovanih i možeš skinut preko Synaptica ;)

Čini mi se da je ranije setup mogao da bude na srpskom jeziku. Ali, sve jedno, pored toliko razvijene Ubuntu zajednice u Srbiji i LoCo tima, Ubuntu nema u ponudi srpski jezik od samog početka instalacije. Kako će „Perica“ da instalira Ubuntu kad ne zna engleski a ni latinicu, a ne zna ni makedonski, bugarski, ruski i druge ćirilice?

Pa lako, uzeđe Fedoru ;) :kreza: :a_whistli

fingerprint
26.4.2008, 14:07
Ubuntu nije imao Srpski ni naprošloj ni na pretprošloj ako oćete srpski skinite iz Synaptica.
Meni se cini da je moja 7.10 verzija (koju i dalje koristim), koju sam instalirao sa CD-a koji sam narucio, imala srpski pri instalaciji. Ali... moze biti da gresim.

Orvel
26.4.2008, 14:11
Gresis. Ja sam skoro instalirao (pre mesec i po) i nisam imao ponudjen srpski pri instalaciji.

fingerprint
26.4.2008, 14:41
Sad me bas zanima, postoji li uopste celokupan prevod na srpski? Ako ima, da ih mail-uijemo i trazimo da ubace srpski u sledece izdanje?

Covenant
26.4.2008, 14:55
Pa lako, uzeđe Fedoru

Pa ce da pobegne u roku od par dana kada krenu kako to kaze moja drugar "da otpadaju srafovi" :D
Uz ogradu da ovo vazi za Gnome-KDE sam na Fedori koristio vrlo malo :)

Elem,ista situacija je i kod Debian Etch-a-mene je recimo blago iznerviralo sto je Srbija stavljena pod other i malo zaturena pa sam jedva nasao za vremensku zonu
Meni licno nikada nije tangiralo da li ovo ili ono prevedeno na srpski,mada uz duzno postovanje prema momcima koji to sve rade to ipak jeste nacin da se linux malo vise rasiri medj' mase ;)

Mr.Eco
26.4.2008, 15:26
Čini mi se da je ranije setup mogao da bude na srpskom jeziku. Ali, sve jedno, pored toliko razvijene Ubuntu zajednice u Srbiji i LoCo tima, Ubuntu nema u ponudi srpski jezik od samog početka instalacije. Kako će „Perica“ da instalira Ubuntu kad ne zna engleski a ni latinicu, a ne zna ni makedonski, bugarski, ruski i druge ćirilice?

Pa lako, uzeđe Fedoru ;) :kreza: :a_whistli

Fedora :kreza: šalim se naravno, mada ko zna možda ubuduće bude i na srpskom sve po ćirilici,a dotle samo se skine iz Synaptica i eto...

GoranSTX
26.4.2008, 19:15
I, naravno, postavljač teme je, siguran sam, imao na umu raspravu o lokalizaciji *buntu instalera. Aj' sad da rezimiramo: jedan - (minus) za pomenuti distro ako nema lokalizovan instaler, pa da krenemo dalje sa utiscima o novoj verziji *buntu-a.

OK?

Otherside
26.4.2008, 20:04
Skinuo sam Ubuntu i na red dolazi instalacija... Kolika treba da bude swap particija za 2 GB rama, i jel se instalira na ext2 ili ext3 ?
Nisam dugo koristio linux pa je izlapelo:kreza:

PeTkO
26.4.2008, 20:07
Kazite mi koja je razlika izmedju najnovije i predhodne verzije *buntu distribucija?Jel ima neke velike razlike ili samo je malo dizajnerski lepse odradjen?

Otherside
26.4.2008, 20:18
Upravo sam sad instalirao uglavnom imam reči pohvale. Neznam da li i ova verzija ima ono da se importuju bookmarksi iz Firefox-a, ili sam to negde preskočio???

Mnogo mi se sviđa ovaj install bez CD-a

PS.
Ubuntu sam instalirao na jednu NTFS ( od oko 80 GB ) particiju 3 GB je "pretvorio" u SWAP oko 70 GB je "pretvorio" u ext3 i od te bivse NTFS particije je ostalo oko 7-8 GB. Pitanje: Zašto nemogu da prebacim tih 7-8 GB koji su unallocated da prebacim na swap ili ext3 ili da rasporedim na obadvoje, kako da ovo uradim ???

Od kako nisam koristio LiNuX totalno sam izlapeo :D

urke
27.4.2008, 9:20
Pa ce da pobegne u roku od par dana kada krenu kako to kaze moja drugar "da otpadaju srafovi" :D
Uz ogradu da ovo vazi za Gnome-KDE sam na Fedori koristio vrlo malo :)

Pa da ja koristim ubogi GNOME na fedori, naravno da bih pobegao sa nje glavom bez obzira. Ali, na svu sreću, moje zahteve za komfornim radom može da ispuni samo i jedino KDE, i to u verziji 3.5. Još se nisam igrao sa četvorkom dovoljno dugo, ali trenutno nije dovoljno fleksibilna da bi migrirao.

Elem,ista situacija je i kod Debian Etch-a-mene je recimo blago iznerviralo sto je Srbija stavljena pod other i malo zaturena pa sam jedva nasao za vremensku zonu
Meni licno nikada nije tangiralo da li ovo ili ono prevedeno na srpski,mada uz duzno postovanje prema momcima koji to sve rade to ipak jeste nacin da se linux malo vise rasiri medj' mase ;)

Fedora, s druge strane, iako je u Srbiji zajednica bukvalno nejaka i nikakva u odnosu na Ubuntu, ima lokalizovani GUI, uključujući tu i Anacondu i sistemske alate. Eto, samo toliko :Freddy:

Covenant
27.4.2008, 12:13
A ja naprotiv imam nesto kritike kada je u pitanju novi Ubuntu
Kao prvo moram da pohvalim zaista brz boot sa livecd-a(koga sam probao)i novi po meni sjajan default wallpaper :)
Ono sto mi se nije svidelo je sto mi je Ubuntu po defaultu krnuo neku ludacku rezoluciju a imam najobicniji 17" crt monitor-to sam sredio preko display podesavanja ali je login ekran ostao u istoj toj rezoluciji pa mi se namece zakljucak da moram da kopam po xorg.conf ili gresim-ispravite me?!
Drugo-zvuk mi nije radio(imam SB Audigy 1)sve dok u mixeru nisam odcekirao digital/analog output :opanachke
Mozda jesu sitnice ali za distro koji je namenjen pocetnicima ove(gluposti :opanachke)ne bi trebalo da budu prisutne ;)
Koliko sam video na brzaka-sve ostale stvari su iste kao i kod verzije 7.04 sem sto je softver osvezen :)
Moje misljenje-nista specijalno-Ubuntu k'o i svaki drugi ;)

P.S. Ah da-umalo da zaboravim compiz-fusion i ostale zezalice su ukljucene po defaultu sto mi se licno nimalo na dopada a opcija za iskljucivanje je malo zaturena...

Eni
27.4.2008, 15:39
Opcija za isključivanje desktop efekata se nalazi tamo gde je bila i pre, šta pričaš?
I nisu uključene po defaultu, jer po defaultu nemaš vlasnički drajver :ciao:

Otherside
27.4.2008, 20:34
Please nek mi neko odgovori kako da prebacim unallocated space na ext3 ili swap? Help:kreza:

Covenant
27.4.2008, 22:11
Opcija za isključivanje desktop efekata se nalazi tamo gde je bila i pre, šta pričaš?
I nisu uključene po defaultu, jer po defaultu nemaš vlasnički drajver :ciao:

Ja imam Radeon 9600 za koga postoje drajveri u okviru Xorga i preko kojih compiz-fusion radi odlicno a sve to preko aiglx-a pa je to slucaj ovde :)
Slicno je na Fedori sem sto 3d zezalice nisu ukljucene po defaultu i sto se opcija desktop effects nalazi u glavnom Gnome meniju :opanachke

Eni
27.4.2008, 22:16
Please nek mi neko odgovori kako da prebacim unallocated space na ext3 ili swap? Help:kreza:

Instaliraj Gnome Partition Editor (gPartEd) i podesi to lepo...

Deusdies
27.4.2008, 23:02
Na jednom kompu sam update-ovao regularno (čim su izlazile alfe i RC), a na drugom sam instalirao sveže skinuti ISO preko Wubi-ja. Lepo je odradio posao. Imao sam poprilično problema sa podešavanjem X servera (nisam video kursor, X zablokira posle nekog neodređenog vremena), ali, kada sam se ulogovao u Windows (:(), video sam da je taj problem poznat - kombinacija nVidia GeForce 6600 i *buntu-a. Log-in to Ubuntu, Ctrl-Alt-F1, gašenje X-a, instaliranje Lynx-a, skidanje nVidia drajvera i voila! Novi Ubuntu sa sve Compiz-Fusion-om radi vrhunski :D

Dual pretop
28.4.2008, 10:21
Čista instalacija sa alternate diska prošla je bez problema.
Novi Ubuntu ima mogući problemčić sa zvukom koji se razrešava na ovaj način.
http://www.ubuntu-rs.org/forum/viewthread.php?tid=4974

Plejer XMMS nije dostupan za preuzimanje i treba postupiti prema uputstvu.
http://blog.sartek.net/2008/04/install-xmms-on-ubuntu-804-hardy-heron.html

To bi bile sitne zamerke, a sve ostalo radi dobro. Kao i kod svakog novog izdanja primetna su estetska poboljšanja.

Covenant
28.4.2008, 12:38
@dual pretop

Probaj Audacious ako volis XMMS tj Winamp feeling a tu ti je i odlicni Exaile
Sta ce ti XMMS? :opanachke

Mr.Eco
28.4.2008, 13:03
greh je koristit te playere pored amaroka hehehe :qliranje:

Dual pretop
28.4.2008, 13:54
:) Ko je rekao da to koristim ?

Naveo sam ono što sam primetio da ne radi. Od plejera instaliram Amarok i Listen.

GoranSTX
28.4.2008, 15:53
Pošto sam već upozoravao na off-topic, sada ću da napišem ovu poruku, a potom i da sam sebi zalepim crveni karton.

Dakle, meni je zaista žao što se XMMS više ne razvija jer ga i dalje koristim i koristiću ga dokle god bude moglo. Prvo, Amarok i Audacious su dobri plejeri, ali meni ne trebaju sve opcije koje Amarok ima (i koje povećavaju njegove zahteve za resursima), ali mi treba dobra "Jump to file" funkcija koju Audacious nema. Pride, za XMMS postoji odličan applet za KDE (xmms-KDE) za koji nisam uspeo naći zamenu. Stoga, neka su Amarok i Audocius 100x bolji i sposobniji ja ću koristiti XMMS jer mi je sasvim dovoljan i funkcionalan.

A sad nastavite sa temom, ja odo' da se streljam :D

Mr.Eco
28.4.2008, 17:04
e pa sada odem i ja dalje u out kako se xmms ne razvija pre jače od 2 meseca je izašao nov xmms ,baš sam skinuo probao i radilo je...i na blogu je bilo ovaj što pravi xmms prozivao je Patrica što slackware neće da podržava xmms e sada sam stvarno otišao u out.

Covenant
29.4.2008, 14:09
Izgleda da su se neki razocarali sa novim Ubuntu-om ukljucujuci i mene :D

Pogledati ovde :opanachke

http://www.linuxo.net/component/option,com_smf/Itemid,82/topic,8929.0/

Eni
29.4.2008, 17:08
Nije fer. Poznato je da si ti Covenante protiv Ubuntua odavno, i sad nam linkuješ šta si pisao pod drugim imenom na drugim forumima... ccc, lameru :rofl:

Uostalom, ubuntu je pre fedore uveo gvfs za upravljanje fajl sistemima i protokolima :D

Covenant
29.4.2008, 19:24
O bre :opanachke
Pa nisam pisao samo ja-rece lepo covek kakvih je problema imao(install na nekoliko razlicitih masina) :)
Ja protiv Ubuntua?Zaboga pa ja koristim Debian Etch :D

deltamix
5.5.2008, 15:25
ja bih da instaliram ovaj ubuntu,pa me zanima posto sam na dial apu kako ce mi biti ako budem hteo da se povezujem na internet,da li cu samo napravit konekciju kao na xp ili je predvidjen samo za adsl internet

Aleksa
5.5.2008, 15:54
Da li je tacno da ovaj ubuntu moze da se instalira iz windowsa kao svaki drugi program i da moze da se izbrise isto kao aplikacija?! Ovo sam procitao na jednom drugom sajtu. Pa me zanima da li su ranije verzije to mogle?

Bryan Fury
5.5.2008, 16:18
To je ovo valjda http://wubi-installer.org/

Eni
5.5.2008, 17:03
Pa me zanima da li su ranije verzije to mogle?

Ranije verzije (pre 8.04) to nisu mogle.

Dual pretop
5.5.2008, 19:54
Wubi je radio na 7.04 i 7.10.

Gorankx
5.5.2008, 22:27
Da li je tacno da ovaj ubuntu moze da se instalira iz windowsa kao svaki drugi program i da moze da se izbrise isto kao aplikacija?! Ovo sam procitao na jednom drugom sajtu. Pa me zanima da li su ranije verzije to mogle?
Pa jel on pravi ext3 particije kad se instalira iz wina ili sta.Da to ne izgleda nesto kao sistem instaliran preko virtual box-a ili vmware-a ili je to prava full instalacija.

GoranSTX
5.5.2008, 22:38
Pa jel on pravi ext3 particije kad se instalira iz wina ili sta.Da to ne izgleda nesto kao sistem instaliran preko virtual box-a ili vmware-a ili je to prava full instalacija.

Wubi pravi jedan fajl u winu u kome se nalazi "particija" na kojoj je instaliran ubuntu. Slično kao podizanje live sistema sa .iso fajla, samo što je sistem instaliran i funkcionalniji.
Detalji na http://wubi-installer.org/faq.php

DobroslaV
8.5.2008, 21:25
I ja uskoro prelazim na "osmicu".

Razlog mog kašnjenja bio je to što imam modem i drajveri nisu bili "izbačeni" u vreme kad je osmica izašla.

Inače: za sve korisnike HSF modema drajver za osmicu:

http://linux.dell.com/files/ubuntu/hardy/modem-drivers/hsf/hsfmodem_7.68.00.09oem_i386.deb

Samo pokrenite fajl, ne treba ga patchovati ;)

darko90
8.5.2008, 23:09
interesuje me sta znace nove opcije u ubuntuu osmici, iz nautilusa kad kliknem desni klick pojave se i opcije sign i da sifrujem, ali ne znam kako se koriste i koja im je svrha.. moze li mi neko objasniti?

DobroslaV
14.5.2008, 22:27
Evo da se javim sa "osmice"(oni koji planiraju da prelaze neka pročitaju ovo)

Ovako:
Brži boot kod mene 70%.Iako sam mislio da ću više čekati,ovo me prijatno iznenadilo :)
Prvo što vidim,naravno login screen i wallpaper koji su daleko bolji nego na sedmici(ili mi je onaj dosadio?)
E sad meni po meni....Password and Encryption keys?Ova stvarčica mi je baš zanimljiva,kreiranje ključeva :)...opet lepo iznenađenje
Možda jedna od retkih zamerki jeste što su izbacili gThumb koji je na sedmici postojao.Sad treba koristiti GIMP za resize...
Osmica donosi i Brasero Disk Burner - program za rezanje diskova koji je opet poboljšanje u odnosu na sedmicu gde je bio samo običan CD/DVD kreator
U meniju System imamo Encryption and Keyrings(ovim se nisam puno "igrao),Authorizations(dodeljivanje dozvola korisnicima) i Hardware testing.Hardware Testing je takođe vrlo zanimljiva stvarčica u koja "kupi" informacije o hardveru i šalje ih na Launchpad,ukoliko nije nešto u redu.
Uh,zaboravih..tststs,tu je Firefox 3.0 beta 5 ,neke stvarčice za net i Transmision,torrent klijent

Od okuruženja tu je GNOME 2.22 (na 7.10 je bio 2.20)i,naravno Nautilus.

Da sad ne dužim:

OPŠTI UTISAK:

Vidim da je bačen akcenat na bezbednost sistema,što svedoče i 4 sigurnosne zakrpe koje sam skinuo danas.Sve što je bilo na sedmici to je i ovde (izuzev gThumba i nekih stvari),jedini problem koji mi je pravio sistem je u vezi rezolucije ekrana.

Ubuntu 8.04 u odnosu na 7.10 je za neke 2 nijanse bolji,po planu bezbednosti i stabilnosti se dosta popravio,jedino,kao što sam rekao,moguće "baktanje" sa rezolucijom.Toliko od mene ;)

SpreX
14.5.2008, 22:40
Imam isti problem. Ne moze preko gparted, ni preko qtparted. Ako je ta particija "/" a jedan hdd i jedan OS (Ubuntu 8.04 hardy heron)kako da se promeni velicina te root particije. Particion magic takodje ne radi resize ext3 particija.

optimus_prime
15.5.2008, 20:06
Imam sitan problem, Imam Creative SB, i Ati 2900Xt, e sada, alsamixer vidi Ati HDI a ne Creativu, a zvuk inace radi noramlno preko Creative. Interesuje me kako da stavim da alsamixer vidi creativu a ne ATI. Hocu da pojacam neke kanale samo. Naravno upitanju ubunutu 8.04

Milos_SD
15.5.2008, 21:35
Probaj da iskljucis integrisanu zvucnu u BIOS-u.
Zasto bi koristio alsamixer, kada sve to mozes i iz Volume appleta na panelu (pored sada)? Samo ukljucis ostale opcije iz Edit -> Preferences.

optimus_prime
15.5.2008, 23:09
Probaj da iskljucis integrisanu zvucnu u BIOS-u.
Zasto bi koristio alsamixer, kada sve to mozes i iz Volume appleta na panelu (pored sada)? Samo ukljucis ostale opcije iz Edit -> Preferences.

Nije u pitanju integrisana vec zvucna karta na grafickoj. Pa ne postignem maximum jacinu kad povecam pored sata,

fingerprint
24.5.2008, 14:15
Evo, i ja da se javim sa Kubuntu-a 8.04
Dosadio mi gnome pa sam se preselio na KDE :D
Sve radi savrseno, osim sto nemam zvuk, ali je to verovatno moja krivica, a ne *buntu-ova...