PDA

Prikaži potpunu verziju : Hostovanje SWF-a na Linuxu


Jeka2008
24.4.2008, 2:44
Imam problem sa hostovanjem swf-a kod provajdera ciji hosting radi na Linux-u.Evo u cemu je problem,flash animacija se vidi kada je prikazem iz Dreamweavera u Operi,ali kada hostujem taj flash,tj.swf fajl,ne vidi se,kao da ne postoji flash na tom mestu.Sve sam proverila(i zapis swf fajla je bez razmaka),ali se flash ne vidi.Na racunaru nemam instaliran Linux,ali pretpostavljam da to ne bi trebao da bude problem.Na drugim sajtovima se vidi flash.U cemu je problem?Ukoliko mozete odgovorite mi sto pre.Pozdrav.

pyost
24.4.2008, 9:48
Nema smisla da greska bude do provajdera/servera - ogroman broj sajtova i jeste hostovano na Linux masinama. Pre ce biti da se provukla neka mala greska u HTML kôdu za prikaz Flash animacije :) Link ka sajtu bi pomogao, u svakom slucaju...

urke
25.4.2008, 10:49
Na Linuxu je u nazivu fajla veličina slova bitna, t.j. mojaanimacija.swf i MojaAnimacija.swf i mojaANIMACIJA.swf i MOJAanimacija.swf su četiri različita fajla, a nemaju razmake.

Dakle, proveri kako ti se _tačno_ zove animacija. Takođe, mojaanimacija.swf i mojaanimacija.SWF nije isto.