PDA

Prikaži potpunu verziju : Imam .mdf, ali mi treba i .mds


Patton
20.4.2008, 12:35
Skinuo sam sa neta neki image i slepci u arhivi stavili samo .mdf fajl, ali mi treba i onaj drugi (.mds) da bih mogao image da ucitam u Alcohol ili Daemon Tools. Kako da resim ovaj problem? Jel mogu nekako pristupiti tom image-u bez .mds-a?

Red Dragon
20.4.2008, 13:42
Probaj da bacis pogled ovde (http://www.click-now.net/forums/index.php?showtopic=3323), ovde (http://3d2f.com/tags/mds/mdf/converter/).
Jedino resenje ti je neki konvertor.
Ili iskopiraj ponovo mdf na drugo mesto i preimenuj ga u mds.:D

zoran845
20.4.2008, 14:34
Generale, probaj ovako (provereno radi kod CUE fajlova):

1) Nađi neki imidž formata MDF/MDS - recimo proba.mdf i proba.mds.
2) Preimenuj proba.mds u proba.txt.
3) Otvori proba.txt nekim editorom za tekst (Notepad, npr.).
4) Pogledaj strukturu teksta i vidi gde se (ako se) javlja termin proba.mdf.
5) Umesto proba.mdf, upiši u proba.txt - [naziv tvog fajla].mdf.
6) Sačuvaj proba.txt, pa je preimenuj u [naziv tvog fajla].mds.

Ovo nisam probao sa MDS, ali analogni postupak 100% uspeva kada treba napraviti nepostojeći CUE fajl.

Inače, fajl MDS samo služi da programu za narezivanje kaže gde je MDF (pravi imidž) i šta sa njime da radi.

Sonic
20.4.2008, 14:50
Otvori fajl sa PowerISO i sačuvaj ga u drugom formatu.

culer
20.4.2008, 14:55
mozes i sto je sonic rekao ,a najednostavnije je da preimenujes fajl u .iso ili
.nrg itd i otvoris sa DEMON TOOLS ili koristi POWER ISO ,MAGIC ISO i programe slicne namene :ciao: i otvori samo .mdf

dzonihsv
20.4.2008, 15:22
A mozes i kako ja radim kad imam istu situaciju. Otvorim preko DaemonTools-a i na mestu gde biras fajlove koje ces da ucitas, ako ne moze da ga nadje ( mislim na mds fajl ) , stavis na all files dole. I onda se pojave svi fajlovi i samo izaberes taj mdf fajl i njega ucitas.

Patton
21.4.2008, 10:10
Hvala svima, probacu danas sve ovo pa cu javiti rezultate :ciao:

EDIT: Moze preko DTools-a, kada se stavi u file dijalogu "All Files...". Probao sam to jos juce, medjutim nije mi upalilo. Mora da sam nesto naopako uradio bio; pa sam sada ispao glup pred svima :kreza: Zato moderatori, brzo brisite, zakljucavajte ovu temu :D