PDA

Prikaži potpunu verziju : [Pitanje] ecommerce sajt


ivan.a
19.4.2008, 14:35
Nedavno sam instalirao za jednu firmu ecommerce sajt (za hardware). Sadrzaj ili struktura sajta je sledeca: Moguca su pretrazivanja proizvoda po kategorijama (CPU, Monitori itd), proizvodjacima (asus, amd ...). Za svaki proizvod stoji opis i slika. E sad, interesuje me da li je moguce i kako ubaciti npr. u flash formatu mapu Srbije, gde ce posetilac moci da klikne na neko mesto (npr. Beograd) i onda da mu izbaci sva prodajna mesta koja su prethodno "ubacena" u sajt. Vec sam video tako nesto, pa me interesuje na koji nacin se ovo moze odraditi? :)
Hvala unapred.

genius
19.4.2008, 14:50
Pa napravis FLASH koji sadrzi skirptove i odradjuje takve fore koje si ti zamislio. Samo onda na kraju ubacis taj FLASH na neku od stranica (ako ti je lako da ubacis link u postojecu navigaciju, onda tako). Ako si koristio neki od gotovih e-shopova radjenih u PHP-u onda malo teze ali nije nemoguce. Ako si pravio sam e-shop onda lepo samo napravi jos jednu stranicu i ubaci flash na nju.

Ako ti je problem i neznas da radis u flash-u, pomocicu ti ja obzirom da smo komsije :) uz adekvatnu nadoknadu u vidu gajbe piva ili tako nesto :dzavo:
Ili ako hoces da naucis sam, pomocicu ti sa par saveta a ti se muci dok ne uradis to sto si hteo...

ivan.a
23.4.2008, 17:23
ok, nije problem da se sedne i cacka u flashu (doduse nesto nisam bas radio u flashu, ali sve se da nauciti). Problem je spojiti mapu sa Mysql bazom u kojoj su proizvodi razvrstani po kategorijama i oznaciti mesta gde se koji proizvod nalazi. Inace, korisim zen-cart e-shop, i nije mi problem da editujem fajlove i ubacim sta mi treba po potrebi. :)

genius
23.4.2008, 17:26
Jesto to je problem... Baze i flash nisu nemoguci ali sam ja to izbegavao u skoli i nikada nisam lepo naucio :)

Koliko sam shvatio zato su ljudi i izmislili AJAX i jos per tehnologija na tu temu. Medjutim ti vec imas standardni php/sql i ne mozes da to pravis ispocetka... Zao mi je druze ali nazalost ne mogu da ti pomognem.

Jenkiduduldu
8.5.2008, 1:03
Da AJAX ce resiti ovaj problem, samo ga treba nauciti. :)