PDA

Prikaži potpunu verziju : Pinnacle PCTV pro - los zvuk


Shkomi
15.2.2006, 13:43
Problem je sledeci. Pinnacle PCTV pro, SB live 5.1 i altec lansing 251 na win XP. Instalirani drajveri koji su dobijeni uz komponente. Kad se slusa muzika, mp3, gleda dvd, zvuk je odlican, ze mene laika fenomenalan. Ali kad gledam tv preko preko pinnacle pctv pro zvuk je, blago receno cudan. Ne znam kako bi to najbolje opisao. Kao da su zvucnici u kutiji, nerazumljivo, nerazgovetno, kao da ima neki blagi eho, spotovi su totalno nerazumljivi i neupotrebljivi. Signal je kablovski, slika je ok i koliko ja kontam nije to toliko losa i jeftina kartica da bi krajnji rezultat bio ovakav.
Jel ima neko neku ideju sta da pokusam da dobijem. Igrao sam se sa audio/ tv playback input, menjao sve, ali nista bitno se ne menja. :confused: :confused: :confused:

Milutin
1.4.2006, 15:24
I ja sam imao slican problem! Nema zvuka!
Idi na sajt ili upisi u google da ti treba pech ili drajveri za XP (moji su biili za 2000)!
Sredio je problem sa zvukom ali me zelzalo kada snimam desi se da se restartuje!

bone_collector
2.4.2006, 0:07
Ja imam Pinnacle PCTV Stereo i pod XP SP1 sve radi savrseno, ali mi je SP2 pravio probleme - zvuk je bio cudan i jako je krcao. Na kraju sam nasao Pinnacle PCTV Stereo patch (oko 500 KB) za podrsku za SP2 i od tada sve radi savrseno. Ne znam da li postoji slican problem i sa Pro verzijom kartice, ali ako imas instaliran SP2 - na google i potrazi patch, mozda ce pomoci :)

ACHTUNG
3.4.2006, 11:26
Koju verziju PCTV Vision imas?
Ja imam integrisanu zvucnu.Tv Kartica ide u Iine out kod zvucne.To isto podesim i u programu.
Pusti neki strani program(MTV) i ukljuci Stereo 2+1 .I onda experimentisi.Samo strani kanali imaju stereo zvuk,mada i neki retki nasi.Aj pa se javi.