PDA

Prikaži potpunu verziju : MouseLight 1.5.2


Suad Novic
14.4.2008, 21:15
Koristi li neko ovaj tool, imao bih par pitanja o upotrebi. Free trial može lako da se nađe, a opis je recimo na
http://soyfree.wordpress.com/ (http://soyfree.wordpress.com/)
Na početku druge četvrtine Bloga, pod naslovom Gotta Try This (http://soyfree.wordpress.com/2007/09/27/gotta-try-this/)

Može se skinuti sa Cnet-a ili Softpedia-e.

nebojsa986
14.4.2008, 22:20
Procitao sam opis,i vidim ovaj prog ima jednu jedinu opciju, da imitira spotlight na ekranu tamo gde se nalazi mis. Malo sta tu moze da bude komplikovano.

Suad Novic
15.4.2008, 10:45
Procitao sam opis,i vidim ovaj prog ima jednu jedinu opciju, da imitira spotlight na ekranu tamo gde se nalazi mis. Malo sta tu moze da bude komplikovano.

Neznam kako da ga koristim, u stvari nisam siguran u to kako da se upotrebljava na Lap-u (možda postoji neka "caka") Instalirao sam ga i nakon startovanja on smesti strelicu u Notification area, koja reaguje na desni klik i izbaci kofiguracijski panel sa dva taba, i relativno jednostavnim uputstvom za upotrebu, uz korišćenje prečica CTRL + ALT + F9(10), i pritom je ekran zamračen, ali samo tada. Nije mi jasna ni razlika između spotlight i dinamic highligth moda. Čim sklonim panel, ekran se osvetli. Najkraće, neznam kako da ga koristim, ili postoji bug u 1.5.2, jer sam našao podatak o novoj verziji 1.5.3

Torrente
15.4.2008, 15:14
Simpa program. Sinoc sam ga isprobao u Returnil-u pa mi je sve izbrisano, koliko se sjecam nema nijedan bug, nego moras da drzis precicu ALT + F9 i onda ti nece nestati. U opcijama cekiraj "Toogle" i neces morati konstantno drzati precicu, odnosno dovoljno je samo jednom da je aktiviras. A razlika izmedju spotlight i dinamic highligth moda je u tome sto prvi miruje (potrebno je podesiti velicinu ekrana koji je osvetljen, desnim ili lijevim klikom, zaboravio sam) a drugi prati kretanje misa.

Suad Novic
15.4.2008, 19:21
Simpa program. Sinoc sam ga isprobao u Returnil-u pa mi je sve izbrisano, koliko se sjecam nema nijedan bug, nego moras da drzis precicu ALT + F9 i onda ti nece nestati. U opcijama cekiraj "Toogle" i neces morati konstantno drzati precicu, odnosno dovoljno je samo jednom da je aktiviras. A razlika izmedju spotlight i dinamic highligth moda je u tome sto prvi miruje (potrebno je podesiti velicinu ekrana koji je osvetljen, desnim ili lijevim klikom, zaboravio sam) a drugi prati kretanje misa.

Kao što sam i slutio; inače na Lap-u je malo nezgodno da se koriste prečice zbog odsustva numeričke tastature, te moraš trista stvari da aktiviraš, kao da je Boing u pitanju. Problem kod mene je što mi ALT + F9(10) ne rade nikako, odn. nikako ne uspevam da aktiviram spotlight. Dakle, uključim Toogle mod, ALT + F10 i trebalo bi da radi (da prati miša), ali NE RADI. No ni to nije srašno, postoje alternativni programi koje rade isto. Ne kontam ni kako se uključuje boja spotlight-a, kod mene je bela, a na blogovima gde se referiše je često žuta, ili je u pitanju neka od alternativa.
Ako sam sve dobro razumeo, tvoj savet je da držim (aktiviram) ALT+F10(za dinamic) dok sklanjam konfiguracijski panel, i onda će raditi?
Nije mi samo jasno zašto to nisu ispratili u nekom prikladnom help-u; ne bi zauzeo ni pola strane. Ovako treba stvarno dobro da znaš Engleski da bi koristio i najjednostavnije stvari.