PDA

Prikaži potpunu verziju : NEC 4550A - FIRMWARE


kmkid
15.2.2006, 0:41
Zna li neko da mi objasni postupak i odakle to da se skine i dali je bezbedno i td.....hvala unapred:confused:

bojongo
15.2.2006, 1:13
Novi firmware imas na http://www.de.nec.de/softwareoverview2.php/id/1333.

kmkid
15.2.2006, 17:46
dali to resava i rip lock:)

piskoonline
15.2.2006, 21:47
RIP lock se rešava hakovanim firmware-om, a tako se dobiju i neke druge stvari: nema više garancije, nema povratka na službeni firmware, nema više upgrede-a oficijelnih verzija firmware-a već samo opet hakovanih... uz rip-lock, razlabave se i strategije snimanja, pa je moguć overspeed nekih medija kojima to oficijelni firmware nije dozvoljavao... (kvalitet narezanih medija pri tome leži na tvojoj savesti)...:a_bleh:

kmkid
15.2.2006, 23:36
Pa ima li neko resenje za sve to ....rip lock for ever or never:paranoia:

kmkid
16.2.2006, 0:51
Vidim ja da niko nema pojma ili bar nece da da neki savet :n-cc2: ali neka ima leka:boxing:

piskoonline
16.2.2006, 1:38
Evo ti firmware-a, sve na gomili a na forumu sajta naći ćeš sve što je + i - pojedinih verzija.... a ima i koliko-toliko objektivan prikaz samog drajva (u svakom slučaju, poprilično bogatiji i detaljniji nego što se može naći kod nas - tačno se vidi s kojim se medijima radilo, a i ima ih poprilično). I, prihvatam svoju grešku, sve je moguće vratiti na fabrički firmware, samo NEC ne dozvoljava da preko hakovanog nadogradiš originalni, a i garancija ne važi ako je zbog nekog razloga u drajvu ostala hakovana verzija a on skiknuo.... :tapsh: :nov_guita

http://liggydee.cdfreaks.com/page/4550/

FIREBIRD
16.2.2006, 1:42
RIP lock se rešava hakovanim firmware-om, a tako se dobiju i neke druge stvari: nema više garancije, nema povratka na službeni firmware, nema više upgrede-a oficijelnih verzija firmware-a već samo opet hakovanih... uz rip-lock, razlabave se i strategije snimanja, pa je moguć overspeed nekih medija kojima to oficijelni firmware nije dozvoljavao... (kvalitet narezanih medija pri tome leži na tvojoj savesti)...:a_bleh:
PORUKA ZA PISKOONLINE-a
Prijatelju ... Za Tebe imam samo 2 pitanjca... Ako može... Ko Ti garantuje da ako update-uješ zvaničnim firmwareom neki DVD RW da će da Ti važi garancija - to dovodi do pitanja da li je update-ovanje imalo moguće... A drugo pitanjce je koliko ti vremena treba da prekopiraš neki originalni DVD na HDD? HVALA UNAPRED NA ODGOVORIMA!:)

FIREBIRD
16.2.2006, 1:48
Probaj i OVO... MOŽDA I POMOGNE...
http://binflash.cdfreaks.com/
http://liggydee.cdfreaks.com/blog/
P.S. Ali SAMO ako znaš engleski jezik...:ciao:

piskoonline
18.3.2006, 10:30
PORUKA ZA PISKOONLINE-a
Prijatelju ... Za Tebe imam samo 2 pitanjca... Ako može... Ko Ti garantuje da ako update-uješ zvaničnim firmwareom neki DVD RW da će da Ti važi garancija - to dovodi do pitanja da li je update-ovanje imalo moguće... A drugo pitanjce je koliko ti vremena treba da prekopiraš neki originalni DVD na HDD? HVALA UNAPRED NA ODGOVORIMA!:)

Imam NEC-ove 2500A i 3520A, tako da o samom 4550 neću da pričam jer mu brzinu nisam merio - ali znam da ima rip-lock kao i moji nec dvd-rw, a i da se isti uklanja hakovanim firmwerom.
Malo mi nije jasno zašto vezuješ garanciju i ZVANIČNI firmware, dakle, flešovanjem zvanične verzije firmwera sa istom ali novijom, ne gubiš garanciju, ali, ako je firma ŽNJ Compukters&agricultures, onda je i to moguć problem... ali to je pitanje poverenja u prodavca... zato mislim da je update-ovanje BITNO, NEIZBEŽNO i PRAVA STVAR osim, ako imaš zalihe jednog te istog medija za snimanje i odmah si kupio par stotina ili hiljadu komada koliko će ti najviše u celom (normalnom i nepiratskom) radu i trebati... :icon_stud

holodoc
18.3.2006, 13:10
Update firmware-a DVD uređaja firmware-om sa oficijelnih sajtova ne utiče na gubljenje garancije! To su zvanični stavovi svih velikih proizvođača. Kao što je piskoonline rekao na problem sa ovime možeš da naiđeš kod neozbiljnih firmi. Sve veće i ozbiljnije firme i dalje drže do garancije ukoliko je flashovanje izvršeno po pravilima.