PDA

Prikaži potpunu verziju : nVidia akcije opale, AMD sustiže


Dusan Despotovic
8.4.2008, 8:23
Situacija na polju grafičkih kartica u poslednje vreme skreće u neočekivanom pravcu. Akcije kompanije nVidia su opale za čak 40% u poslednjih 3 meseca, za šta su najveći krivac troškovi - u navedenom periodu su zabeležili porast prihoda od 57% u odnosu na prethodnih 3 meseca, troškovi su porasli za 16% i po njihovim procenama će rasti i dalje. Njihov glavni konkurent AMD svakako ne sedi skrštenih ruku: njihova prodaja se popravila i sada drže 22.8% umesto 19.1% tržišta, dok je udeo nVidia-e opao sa 33.9% na 31.8%. Stanje se definitvno zahuktava, i biće interesantno videti kakve će nam sve ovo rezultate doneti.
http://www.pcigre.com/content/view/12515/2/

Nergal
8.4.2008, 9:08
Ovi procenti se odnose na celokupno trziste grafike, dakle sa sve integrisanim resenjima. nVidia drzi 32%, AMD 23%, a ostatak? Skoro sam citao da na Maxtor kartice, VIA (S3) kartice i integruse i na SiS integruse otpada ukupno jedva 5% svetskog trzista. To znaci da za Intel ostaje gotovo 40%. Broj sistema sa integrusama je globalno verovatno veci od onih sa grafickim karticama.

sasha vukelic
8.4.2008, 9:14
The Best Gaming Graphics cards for the Money: April 2008
http://www.tomshardware.com/2008/04/07/the_best_gaming_graphics_cards_for_the_money/

od 8 grafickih kartica je 6 nvidia, s tim sto ona dva sto nisu nvidie su iz najnizeg cjenovnog ranga... rekao bih da je AMD porazen u trenutnom periodu, jer u nizem cjenovnom rangu dominira intel sa integrisanim karticama.

Nergal
8.4.2008, 9:25
Intel je uvek dominirao u pogledu integrisanih resenja - prosto, najveci broj prodatih ploca imaju Intelov cip-set, ali ovde se ne radi o tome, ipak je ovo test grafickih kartica koje ce kupovati igraci. Ako izbacimo kategorije od 300$ i vise koje se nezanimljive vecem broju kupaca (pogotovu na Balkanu :kreza:), onda ostaje u ovom testu pet kartica - HD2600XT, 8600GTS, HD3850, 9600GT i 8800GT. Tri nVidiae i dva AMD-a, s tim sto se ocekuje pad cena HD3870. Uzgred, ono proglasenje 8600GTS za best-buy sa cenom od 100$ je diskutabilno jer se sa proizvodnjom te karte stalo (novi modeli nece izlaziti) i jer postoje razni 8600GT OC modeli koji su jeftiniji a koje ce svaki malo napredniji korisnik pretvoriti u 8600GTS. Uostalom, uskoro stize i HD3830 u isti cenovni rang. :)

sasha vukelic
8.4.2008, 9:28
ih, ja josh ispade bogat sa novom konfom, iako do kraja mjeseca trebam prezivjeti sa 20ak evra u novcaniku ;)

Nergal
8.4.2008, 9:33
ih, ja josh ispade bogat sa novom konfom, iako do kraja mjeseca trebam prezivjeti sa 20ak evra u novcaniku ;)

ZA dva 9600GT-a i ja bih ziveo na 'lebu i vodi. ;)

player1
8.4.2008, 9:49
To znaci da za Intel ostaje gotovo 40%. Broj sistema sa integrusama je globalno verovatno veci od onih sa grafickim karticama.

Sto bi se reklo: Sta ce kancelarijskom racunaru jako 3D resenje?