PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa codecima...


IGRACH
5.4.2008, 3:39
Ima jedan problem i zamolio bi nekog ke se razume da mi pojasni.Naime zanima me gde bih mogao da necem sve sto treba znati o audio i video codecima posto sam pokusao da preko raznih programa konverujem razne formate u neke druge formate i to se uglavnom zavrsilo totalnim haosom te sam morao da obrisem te programe i da reinstaliram codece

Gordon Freeman
5.4.2008, 9:51
pitanje ti je malklice nerazumno,edituj ako si pogresio u kucanju!

Pa sad zavisi sta ti treba,ako hoces da konvertujes iz jednog u drugi format,takvih programa imas mali milion i laki su za skidanje cak i za one sa dial-apom...Sad ako bi rekao koji si program koristio i koje si kodeke koristio(valjda nisi k-lite),verovatno da bi tu nasli neki uzrok za tvoje probleme...meni se licno takve stvari nisu desavale,ti napisi pa da vidimo!

IGRACH
5.4.2008, 22:44
ovako koristim od kodeca K-light ima oznaku 385f a konvertovanje sam obavljo sa Replay converter-om http://www.applian.com/replay-converter/index.php.On ima opciju da .flv file prebaci ump3( izmedju ostalog) i to mi je uradio par puta bez problema,al posle nekog vremena jednostavno nije mogao, da ne bude zabune skino je zvuk za .flv fila u mp3.to nije mogao da uradi ali je ostalo radio bez problema.Onda sam skino Blaze pro i on ma opciju da izvice ziku iz .flv fila sto je uradio bez problema, ali su posle te operacije svi .flv file-ovi ( koje inace pustam iz Media player classic-a) prijavljivali gresku i umesto slike mogli su samo da reprodukuju zvuk.Posle sat-2 provedenih na netu u trazenju resenja za ovaj problem procito sam na vise mesta da je freewere program SUPER odlican i da obavlja coverziju bolje nego ovi sto se kupuju.I naravno onda sam probao njega ali dok sam ga instalirao stalno je iskakao neki error i ja sam iso skip i posle jedno 30 errora cancel-ovana mi je instalacija (instalirao sam ga u sandboxie ako to ima neke veze). Imao sam instaliran Apple quick palyer al i njega sam deinstaliro.Sada trenutno imam instaliran samo K-light code pack (gore navedena verzija ) sve ostalo je deinstalirano i trenutno ne koristim ni jedan convertor.Eto to je to -)

Gordon Freeman
6.4.2008, 15:48
E sad mi je sve jasno,vec sam negde na ovom forumu pisao o problemu koji je doticni codec pac k-lite napravio mom kompu,ja ni da video pustim nisam mogao!
Sve sam pokusao al je na kraju moralo da padne obaranje sistema(cak ni brisanje k-lite-a nije pomoglo kolko je us*o stvar),doduse neki na ovom forumu k-lite smatraju ok kodekom ,jedino mozda ako sam radi,sto znaci da ni u kom tenutku ne instaliras drugi kodek(sto ce ti ako se bavis malo video obradom pre ili kasnije zatrebati)...
Jedino sto mogu da ti preporucim je da sve podatke sacuvas(narezes ,prebacis na druge particije) i lepo oboris sistem,jer zaista ja nista nisam uspeo da uradim kolko sam god pokusavao!

IGRACH
6.4.2008, 18:15
Ma nije to problem mogu da ga deinstaliram i sve je ok kad ga opet instaliram samo je problem sto NPR ne mogu da instaliram SUPER( za konverziju formata ) ili Blaze pro ili zasto oni ne rade sa K-light-om i jos me zanima gde mogu da procitam sve o codecima i kako se sa njima radi posto cu poludeti.A sto ti koristis od codeca

despot77
6.4.2008, 18:37
Probaj "XviD4PSP" opisan je u zadnjem broju SK i čak preporučuje instalaciju K-Lite Mega Codec Packa

IGRACH
6.4.2008, 20:22
E upravo sam probo i prijavljuje mi da nemam netframework iako ga imam uzas jel mozes mozda da mi das link

Gordon Freeman
6.4.2008, 20:33
A sto ti koristis od codeca

AngelPotion Video Codec V1
DivX codec 6.8
ffdshow
XviD

Eto tako izmiksovani rade sa svim i svacim,jes k-lite instaliras i ne brines al vidis da nije kompatibilan sa mnogim programima...
Sem DivX codeca nisam menjao nista drugo,a ovo sam samo uzimao novije releases!

Spawn BG
6.4.2008, 22:56
E upravo sam probo i prijavljuje mi da nemam netframework iako ga imam uzas jel mozes mozda da mi das link

Da li imaš sve? Verzije se razlikuju, pa bi trebalo da imaš i 1 i 2 i 3 da ne bi dobijao takve poruke, jer ako npr. imaš samo 2, to ne znači da će program koji zahteva 1 ili 1.1 raditi... Nije to SP.

IGRACH
8.4.2008, 1:25
Hvala na trudu momci i uspeo o sam da nadjem resenje za sada SUPER nije hteo da se instalira jel sam ga instaliro u Sandboxie -).Ovako sad bez problema radi sa K-light code packom i tu ima skoro sve opcije.Ako bi mozda mogli da mi pomognete oko quick playera neka zemena posto me taj program jako nervira.HVALA

Spawn BG
8.4.2008, 10:26
Ako imaš instaliran quicktime alternative kodek (ranije je bio deo K-lite, ne znam da li je sad), onda MOV i ostale QT formate možeš otvoriti bilo kojim plejerom.

download QTA 2.5.1 (http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=4498&s=720)