PDA

Prikaži potpunu verziju : VideoLinux


bofi
13.2.2006, 14:31
Izasla je nova distribucija GNU/Linux nazvana VideoLinux http://www.promarkmedia.co.uk/videolinux/. Moze se besplatno skinuti sa sajta i zauzima oko 600 mega. Na sajtu se nalazi 0.1 alfa verzija. Iako je tek u razvoju kod mene u radu nije bilo nikakvih problema. Interfejs,boot loader i podesavanja su pozajmljeni od Mandrive. Ova distribucija namenjena je prvenstveno za ripovanje DVD-a i obradu video materijala. Dolazi na Live CD-u ali se moze instalirati. Koliko sam ja primetio ova distribucija ima sve sto se tice pregleda video materijala i audio zapisa.
Ukratko ako vam je dosadila jurnjava po Netu za kodecima i plerima ovo je prava stvar za vas. Za petnest minuta imacete sve sto vam je potrebno od gledanja televizije, slusanja muzike do obrade video materijala.

DanijelP
13.2.2006, 19:11
Ima li je gde kod nas, da se naruči na CD-u pošto 600 MB za moj ubogi modem predstavlja samo noćnu moru!:eek:

bofi
13.2.2006, 22:18
Na zalost nema ga kod nas jer se tek distribucija pojavila na netu. Mozemo da se nekako iskombinujemo da ti posaljem disk ali ne znam kako stoje stvari u posti sto se tice slanja diskova.

brainZ
14.2.2006, 5:01
Izasla je nova distribucija Linux/BSD

VideoLinux nije BSD distribucija definitivno...

bofi
14.2.2006, 17:57
Izvinjavam se svima bilo je kasno i nisam bas bio skoncentrisan, ima valjda covek prava na neku gresku. Nije Linux/BSD neko Gnu/Linux.:boodala:

mjoksimovic
16.2.2006, 0:28
Mislim da ne bi trebalo da ga skidate sem ako necete da ucestvujete u razvoju istog. Za sada jedina verzija koja moze da se skine je alfa1, znaci, razvojna. Ko ne bi da ucestvuje u razvoju iste ili pak da vrsi obradu videa pod Linux-om, nije mu potreban Video Linux.

Opet, odluka je na vama!!!:)