PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa instalacijom drajvera za zvuk - Toshiba Sattelite L40-18W


Palladin Mike
25.3.2008, 16:07
Zdravo ljudi!

Nedavno sam pazario Toshiba Sattelite L40-18W. Nakon golgote sa instalacijom XP-a i SATA/AHCI drajvera preko nLite-a, naleteo sam na nepremostivu prepreku.

Zvuka - nema. Cak i nakon instalacije REALTEK HD drajvera ALC660. Racunar ih jednostavno ne vidi. Sva polja za podesavanje zvuka su zatamnjena (no audio device) a u Device Manager-u stoji da je sve OK, odn. nema konflikata. Cudno je i to sto uz set drajvera ide i gomila alata za podesavanje zvuka, koji se nakon instalacije takodje ne vide medju instaliranim programima. A najcudnije je sto se uredno vide u Add/Remove Programs i mogu se deinstalirati sa sistema.

Molim vas za pomoc, jer je chontara vec opasno pocela da me boli. Hvala unapred!

Bokile
25.3.2008, 16:17
Taj drajver obrisi,nasao sam ti drajver sa toshibinog sajta za tvoj laptop...

Drajver mozes preuzeti odavde (http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/sound-20071120150900.zip)
Javi da li radi

DeCoy
25.3.2008, 16:23
Pre instalacije HD Audio drajvera moraš da instaliraš XP patch KB888111

Deinstaliraj Realtekove drajvere, instaliraj prvo ovu zakrpu, pa onda ponovo zvuk ;)

Palladin Mike
25.3.2008, 19:39
Bokile, hvala ti shefe, ali upravo sam te drajvere pokusao da instaliram i prvi put. I buljson, odn. mutjak. Hvala anyway.

Palladin Mike
25.3.2008, 19:40
DeCoy, ako ovo uspe imash i itje i pitje od mene! :) Probam, pa javljam i zahvaljujem se!

Bokile
25.3.2008, 19:41
DeCoy je u pravu ovo sa ovi m patchom ce uspeti...

Palladin Mike
26.3.2008, 13:29
Na zalost, nije uspelo ni sa patchom :( Sad mi prijavljuje da ima problem sa deinstaliranjem REALTEK drajvera. Navodno, nije sve uspeo da ih ocisti. Bice da mi predstoji ubijanje XP-a i hajd' Jovo nanovo. Hvala vam obojici svakako.