PDA

Prikaži potpunu verziju : 9600XT problem


prvul
12.2.2006, 15:15
Imam Gigabyte 9600XT 128MB (GV-R96X128D) i sledeci problem:
Sve cesce mi se desava da pri startovanju racunara ne mogu da podignem sistem(ne samo os, nego uopste), kao da se graficka ne "ukljuci" i nemam slike na monitoru. Posle par reseta proradi i sve radi normalno, cak i ako ugasim komp i ponovo ga upalim ok je, ali ako ga upalim kasnije opet isto. Graficka je ok na svim drugim kompovima, kao i druge graficke na mom, takodje je sve bilo ok oko godinu dana pa mislim da nije odgovor "vga i mb ti nisu kompatibilne". Ploca je takodje Gigabyte GA-K8VT800 (Rev 1.x). Pomagajte! :)

The Finest Serbian Since '82
12.2.2006, 15:18
Pri paljenju kompa(u slucaju kad nece da se pokrene) jel ti "zapisti"? ukoliko to ne radi, onda je moguce memorija, odnosno probaj da je izvadis i obrises, pa je opet vrati u slotove.
Ukoliko se sve normalno podize (memorija, hard...), a samo nema slike, onda je u pitanju graficka.

Atila
12.2.2006, 17:54
Ако ти није тешко форматирај HDD и инталирај свеж WinXP, то је најлакша ствар коју можеш да урадиш, а може да помогне.

AkiMan
12.2.2006, 22:45
Mislim da ne bi bilo lose da probas da malo ocistis AGP slot i uopste ostale,a mem. i sl....Mozda je i do ploce...

prvul
13.2.2006, 2:37
Kad se ne pokrene ne zapisti, kad se pokrene zapisti. Ali cim zamenim graficku odma radi tako da mislim da nije mem. XP ne resava nista, zato sto nema veze sa tim, problem je pre dizanja XP-a. Kako najlakse i naj bolje da ocistim AGP? Kompresorom?!? :D

The Finest Serbian Since '82
13.2.2006, 3:50
Kad se ne pokrene ne zapisti, kad se pokrene zapisti. Ali cim zamenim graficku odma radi tako da mislim da nije mem. XP ne resava nista, zato sto nema veze sa tim, problem je pre dizanja XP-a. Kako najlakse i naj bolje da ocistim AGP? Kompresorom?!? :D
Pa pazi ovako... to pistanje oznacava da je memorija ok, a kad ne pisti, to znaci da nesto nije u redu sa memorijom(to je sigurno), a da je problem sa grafickom, onda bi lepo zapistao, ali ti ne bi davao sliku. Uglavnom, ako ne pisti onda je memorija.
P.S. I sam sam imao slicnih problema

prvul
13.2.2006, 11:22
Axa, ok. I sta da radim? I memoriju sam testirao na drugim racunarima i radila je. A da su slotovi prljavi - jesu :) probacu ponovo da ubacim u drugi slot, samo ovaj put cu da ga prvo ocistim.

AkiMan
13.2.2006, 11:46
Uzmi usisivac i neku cetkicu,koja je cista,naravno,i ocisti lepo slotove,vrati sve na mesto i vidi sta ce biti...