PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako izabrati kodek?


Ronin
12.2.2006, 15:06
Dakle, problem, i ne tako veliki.

Imam instalira Divx 6.1 i Xvid.
Koji god video zapis da pustim, uvek se diže Divx. E, sad. Dešava se (vrlo često) kada pustim zapis koji je rađen u Xvid-u da počne da secka.
Da li postoji neki način da ja odredim koji kodek da se diže sa kojim zapisom? Ili da to odredim pri samom puštanju zapisa?
Znam da je ffdshow rešenje, ali ja bih zadržao samo ova dva, tako da preskočite taj deo.
Hvala

Nicolas
12.2.2006, 15:09
U kom programu ih pustas?
Ako bi instalirao ovaj novi BS 3,7 cini mi se ne verujem da bi bilo toga.

Ronin
12.2.2006, 15:15
Koristim BS 1.36 (pretpostavljam da si mislio na BS1.37).

Night Hawk
12.2.2006, 15:23
Ja koristim :
DivX 5.2.1
XviD
BS najnoviji :D i nemam nikakvih problema

Nicolas
12.2.2006, 15:24
Jeste, 1,37:)
Samo iskljuci u DivX playeru podrsku za fajlove, ili jos bolje uninstaliraj to i instaliraj ponovo samo bez DivX playera. A BS povezi sa fajlovima. A za seckanje sa Xvid-om nisam siguran. Koja ver. ti je instalirana?

NenadN
12.2.2006, 17:49
U divx configuraciji postoji opcija Generic Mpeg4 support. iskljuci je pa ce onda xvid da pusta sam sebe a divx sebe. Seckanje se desava samo ako divx pusta xvid jer ima neki besan deblocking efekt koji vise pokvari sliku nego sto je ulepsa.

Ronin
12.2.2006, 19:46
U divx configuraciji postoji opcija Generic Mpeg4 support. iskljuci je pa ce onda xvid da pusta sam sebe a divx sebe. Seckanje se desava samo ako divx pusta xvid jer ima neki besan deblocking efekt koji vise pokvari sliku nego sto je ulepsa.

Da, upravo je to resenje koje mi je trebalo. Sada mi xvid filmovi idu bez problem.
Hvala