PDA

Prikaži potpunu verziju : Eksterni hard disk


Ivan007
22.3.2008, 22:26
Koji eksterni hard disk da uzmem do 120gb?
Unaprijed hvala

N_i_k_o_l_a
22.3.2008, 22:41
do kolko para?
mozda ovaj seagate free agent go 2.5' od 120GB.

Apostol
23.3.2008, 3:10
Po meni je bolje da kupis rack i hard odvojeno. Makar znas sta si kupio.

Tools
25.5.2008, 19:43
Treba mi eksterni hard disk od 160 GB,po povoljnoj ceni a POUZDAN!
Koja je vaša preporuka?

TypeR
17.6.2008, 10:45
wd passport. ima ga moj kolega i prezadovoljan je (a sto i ne bi bio pa WD je to:to_care:) imas i seagate.... za ostale modele ne znam niti me zanimaju jer su wd i seagate najozbiljnije kompanije i prave najbolje hdd. ja cu uskoro da pazarim WD Passport 160Gb :kreza:

Tools
22.6.2008, 0:39
@..TypeR,ako je odgovor za Tools..razumela sam da su seagate i WD bolji ,i naveo primer zadovoljnog kolege..da li to znači da su znatno skuplji..ja bi da cena bude povoljna..

paulvandyk68
22.6.2008, 0:47
Kada vec uzimas uzmi disk od 3.5 160 gb Seagate u extremnom reku. Zato sto su oni od 2.5 malo skuplji. Doduse 2.5 trosi malo manje struje manje se greju, manji su po gabaritu ali ipak ne opravdavaju svoju cenu.:alealeee:

miskoxp
22.6.2008, 7:37
Svakako je mnogo boja varijanta uzeti externo kuciste i hard disk (2.5" ili 3.5", zavisno od potreba i mogucnosti), jer se na taj nacin dobija garancija na HDD od 3 do 5 godina, za razliku od gotovih resenja (Passport i sl.) koje imaju garanciju od samo 1 godine.

Tools
23.6.2008, 2:35
Svakako je mnogo boja varijanta uzeti externo kuciste i hard disk (2.5" ili 3.5", zavisno od potreba i mogucnosti), jer se na taj nacin dobija garancija na HDD od 3 do 5 godina, za razliku od gotovih resenja (Passport i sl.) koje imaju garanciju od samo 1 godine.

Mislim da sam pocela da razmišljam kao vi..a mozda bi mogao da se koristi i bez kucista sa dodatnim kablom na USB i adapterom za struju..ne znam samo sto se tice cene da li mu to dodje na isto..

mr_bungle
8.8.2008, 9:35
bež'te od MyBook..! meni crče sinoć posle godinu dana. Znam za još 2 slučaja u mojoj bližoj okolini. Samo pogledajte tredove po forumima u vezi njega (i našim i stranim) i videćete :( sve kritike su na mestu...

TypeR
14.8.2008, 10:50
bež'te od MyBook..! meni crče sinoć posle godinu dana. Znam za još 2 slučaja u mojoj bližoj okolini. Samo pogledajte tredove po forumima u vezi njega (i našim i stranim) i videćete :( sve kritike su na mestu...

mislis na WD MyBook? ti si onda fenomen:) ja ih imam 3 kom. rade besprekorno. i u firmi imam oko 5-6 komada (sluze mi kao backup) i rade odlicno. prodao sam xxxx komada i niko mi se nije pozalio. onda si ti sigurno kupio nekog "singapurcanina" :to_care:

nikos
14.8.2008, 11:30
Treba mi eksterni hard disk od 160 GB,po povoljnoj ceni a POUZDAN!
Koja je vaša preporuka?

E sad da je puzdan brz jeftin :) . Pa takve stvari uglavnom nepostoje , sem ako nisu kradene :).


Po meni je bolje da kupis rack i hard odvojeno. Makar znas sta si kupio.

Uvek treba da znas sta kupujes, inace si veverica. A prodavci (svi od reda) takve najvise vole.

@..TypeR,ako je odgovor za Tools..razumela sam da su seagate i WD bolji ,i naveo primer zadovoljnog kolege..da li to znači da su znatno skuplji..ja bi da cena bude povoljna..

Jesu skuplji su ali pitane je sta kome treba, i da li ima to da plati...

Svakako je mnogo boja varijanta uzeti externo kuciste i hard disk (2.5" ili 3.5", zavisno od potreba i mogucnosti), jer se na taj nacin dobija garancija na HDD od 3 do 5 godina, za razliku od gotovih resenja (Passport i sl.) koje imaju garanciju od samo 1 godine.

Nije tacno, na moj WD passaport imam 3 godine garancije, to sve zavisi od firme u kojoj kupujes.
Sto se tice externih hdd probao sam nekoliko varijanti, ranije sam stekao hdd u razlicite fijoke, one jeftinije brzo se za***bu posto se razdrndaju konektori (npr gde se steka napajanje i sli.) one kvalitetnije su skupe pa...
ali traju. Nedostatak je veci gabariti nosis punu kesu, kablovi, zavlacene da se steka u struju (da li ortak ima slobodne uticnice ..)
Vec neko vreme se prodaju "my book" i slicne varijante, to su obicni debeli hdd koji moraju da se posebno napajaju ( isto ti dodje kao HDD + dobra fijoka) Nihova "mana" je bas to a prednost je cena, Uglavnom ih uzimaju firme, i oni koji nemaju dovoljno za skuplje varijante ili oce veci kapacitet za manje novca.
Wd passaport 160gb imam skoro godinu dana i fantastican je, Mali (kao pasos) ok dizajn, napaja se preko usb, ne greje se ..
Nedostaci relativno visoka cena, i nesto kraci usb kablic.

Apostol
18.8.2008, 4:06
@nikos Zaboravi si da napomenes kako ponekad nece da se pokrene WD Passport kada se nakaci na usb, jer neki usb-ovi ne daju dovoljnu struju... I to je mozda najveca mana. Znam mnogo ljudi kojima se to desilo, ali resenje postoji. Ili napravite, ili kupite Y mini usb kabl. Ako ne znate da napravite, ima da se kupi 2,5" eksterni MSI usb rack, sa tim kablom, kosta nekih 500 dinara, ali ce vam onda WD raditi 100% svuda.