PDA

Prikaži potpunu verziju : Roloveri


dm82
21.3.2008, 17:01
Kako da se postavi rolover teksta da se pojavi slika ili obrnuto (slika za tekst) u dreamweaveru. Pozz svima

Jenkiduduldu
6.4.2008, 14:48
Možeš da koristiš DHTML, odnosno dinamički HTML, odnosno da napraviš DIV Layer koji će stajati sa slikom na određenom mestu na ekranu (recimo preko tog teksta), zatim ga učiniš nevidljivim (hide layer), zatim napraviš javascript (dreamweaver ga pravi sam) da kada prevučeš kursorom preko slova (teksta, paragrafa, linka) on pojavi layer na tom mestu (on mouse over, show hide layer - u behaviour prozoru). Probaj i snaći ćeš se nije teško. Možda postoji i bolji način? :icon_scra

E, ovo slika u tekst, možda to ne bi moglo na ovaj način? Nisam isprobavao ovo, ali sam ti bar dao polaznu tačku.

P.S. - Ovo postavljanje layer-a preko teksta može izgledati drugačije na monitorima veće ili manje rezolucije, tako da bi neko drugi morao da objasni kako da se postigne efekat da se layer nalazi na različitim rezolucijama na istom mestu, možda uz pomoć procenata prilikom određivajna pozicije?

SK fan
25.4.2008, 22:36
Možeš li meni da kažeš kako da napravim DIV Layer?
ovo mi je stvarno potrebno

Half-Life boy
25.4.2008, 23:06
Pre neki dan smo bas ovo radili na web dizajnu i profesorka nam je rekla da ne moze tekst da se roloveruje vec da napravimo screenshot zeljenog teksta pa onda da ga ubacimo u paint i memorisemo kao sliku...

Ne znam sad to za DIV layer, pogledacu.

Shommy
27.4.2008, 11:13
Pre neki dan smo bas ovo radili na web dizajnu i profesorka nam je rekla da ne moze tekst da se roloveruje vec da napravimo screenshot zeljenog teksta pa onda da ga ubacimo u paint i memorisemo kao sliku...

Ne znam sad to za DIV layer, pogledacu.

Profesorka kaze, paint, a? O, boze!

Posle me neko pita " Sto si bezao iz skole?".

Half-Life boy
27.4.2008, 12:15
Profesorka kaze, paint, a? O, boze!

Ustvari, prvo je pominjala photoshop :rofl: pa tek onda paint.

SK fan
29.4.2008, 14:46
Moj problem je sledeći:
napravio sam rollover sa flash textom i boja texsta treba da se menja kada
se postavi kursor na njega
problem je što neće da mi pokaže preview već mi počne da downloaduje
izgleda tu stranu
ako neko može da mi pomegne bilo bi lepo:)

Jenkiduduldu
8.5.2008, 0:55
Moj problem je sledeći:
napravio sam rollover sa flash textom i boja texsta treba da se menja kada
se postavi kursor na njega
problem je što neće da mi pokaže preview već mi počne da downloaduje
izgleda tu stranu
ako neko može da mi pomegne bilo bi lepo:)

Downloaduje ti flash kodek posto ga ocito nemas instaliranog. Kada radis jednostavne stvari u Flash-u, sa tekstom na primer, snimaj flash fajl za verziju 6, jer je podrzana od velikog broja browser-a, a i generalno obican tekst u flash-u nema potrebe da snimas za 8 ili 9-ku, bilo kako bilo kodek ces morati da skines sa zvanicnog sajta adobe-a, ako ovo nij u pitanju, onda stvarno ne znam sta bi moglo da bude.

SK fan je rekao:
Možeš li meni da kažeš kako da napravim DIV Layer?
ovo mi je stvarno potrebnoKoristi <div> tag, a u njega ubaci sadrzaj koji zelis. Da bi layer podesio gde zelis na stranici pozeljno je da ga formatiras uz pomoc CSS-a. Parametri koje ces ubaciti u CSS koji su ti bitni za izgled layer-a su: pozicija (apsolutna, relativna, fiksirana, staticka...), sirina, visina, i pozicija u odnosu na margine. Ovo su ti osnovne stvari koje moras da imas da bi lejer postojao. Sve ove parametre mozes definisati kao klasu u CSS-u ili kao ID i da onda to pridruzis svom DIV tag-u. Ako ti je sve ovo nejasno. Pogledaj malo tutorijal o CSS-u na http://www.w3schools.com/css/default.asp, naravno ovde neces naci uputstvo kako da napravis leyer konkretno, ali ces se upoznati sa nekim specifikacijama CSS-a koje ce ti omoguciti da kontrolises DIV tag koji ti je u osnovi leyer. Ako negde zapne, pitaj.