PDA

Prikaži potpunu verziju : Po kojoj biste igri voleli da se snimi film, i zasto?


Strane : [1] 2 3

Marko_L
8.11.2005, 21:47
Dakle, tema je jasna: traži se vaše mišljenje o tome po kojoj igri bi mogao da se snimi dobar film i zašto; da možete da birate, koga biste odabrali da glumi određene likove?

Evo mojih favorita:
Warcraft je igra kao stvorena za film, naravno, ukoliko bi se snimanja prihvatio pravi režiser. Jednostavno, sama igra nudi odličnu priču, tematika je više nego interesantna, današnji specijalni efekti bi mogli da dočaraju sve što smo imali prilike da vidimo u igri, uključujući tu fantazijske likove, magije, oružja... Što se tiče glumaca, ne bih imao ništa protiv da glavnu ulogu igra Vigo Mortensen (dopada mi se kako je odigrao ulogu human ratnika u LOTR triologiji), a za ostale trenutno nemam neku viziju...

UFO - The Enemy unknown bi mogao filmove o invaziji vanzemaljaca da podigne na neki mnogo viši nivo ako bi se iskoristili neki motivi iz igre. Evo i zašto. U većini filmova o invaziji vanzemaljaca se govori o čovečanstvu koje u odnosu na vanzemaljce nema razvijenu tehnologiju, pa se čovečanstvo dovija na razne načine i na kraju uspe da trijumfuje na veoma glup način i to uz pomoć sasvim običnih ljudi (recimo, ubacivanje virusa u Indenpendance day, fuj).Ovde bi se ipak govorilo o nekoj invaziji u budućnosti, kada ljudi imaju kakvu-takvu tehnologiju (koju bi, naravno, u toku filma dopunili vanzemaljskom) i gde borbu vode dobro istrenirani profesionalci. U glavnim ulogama mogli bi da se nađu recimo Vin Diesel (koji je po meni kao stvoren za ulogu nekakvog svemirskog komandosa :)), zatim Bruce Campbell, Dylan Neal... Kako to treba da bude internacionalna ekipa, tu bi se mogli naći recimo Dolph Lundgreen (kao predstavnik iz Švedske), Danny Nucci (Italija), B. D. Wong (Kina), Jason Stathon (Engleska)... A pošto svaki tim treba da ima nekog budžu pred penzijom (ili povratnika iz penzije) :)... da vidimo... recimo Sean Connery ili Ed Harris... kao i neku zgodnu devojčicu, Carmen Electra i/ili Jennifer Garner...mmmmm

Guliver
8.11.2005, 21:56
potpuno se slazem s tobom o Warcraftu ali su i po nekim filmovima pravljene igrice koje nisu ispale bash nesto kao sto je LOTR ili spiderman koji je uzasna igrica

Marko_L
8.11.2005, 22:06
Ma dobro, ali ni LOTR ni Spiderman nisu igre rađene po filmu.LOTR je po knjizi, a Spiderman po stripu.Mada, slažem se da ima igara po filmu koje su loše odrađene.Pogotovo mi je žao za Terminatora jer je film odličan (mislim na prvi i drugi deo, treći je već nešto lošiji) koji do dana današnjeg nije dobio pristojnu igru, iako je materijal više nego dobar za to.

oluja
8.11.2005, 22:10
Homeworld... zamislite samo mogucnosti, doduse licilo bi na Galaktiku ali dobrog SF-a nikad dosta...

gaja
8.11.2005, 22:49
A možda i NEXUS možda kažem samo za zaluđenike.

Marko_L
8.11.2005, 23:11
A tu je i Duke Nukem.Od toga bi mogao da se napravi jedan odličan trash SF :)
Evo još nekih igara koje bi mogle da se pretoče u dobar film
GTA - čista neoprljana akcija (u glavnoj ulozi Ray Liota :))
Larry Suite Larry - romantična komedija (glavna uloga Jim Carrey ili Billy Crystal)
Secret Of The Monkey Island - avanturistički (glavna uloga, hmmm...Martin Short)

Reloader
8.11.2005, 23:18
Tetris :)

Salim se:

Warcraft
MAx Payne OBAVEZNO
Thief
Hitman
Starcraft
...

B@NE
8.11.2005, 23:39
Na Primer
Max Payne 2
Manhunt
Postal (obavezno:prijavljujem Se Da Pisem Scenario)?!

Johny Atos
9.11.2005, 0:03
Homeworld... zamislite samo mogucnosti, doduse licilo bi na Galaktiku ali dobrog SF-a nikad dosta...
Naravno, i ja volim SF i homeworld-ova pricha bi bila idealna.
Takodje bi se od System Shocka mozhda mogao napraviti dobar SF/horor.

No film o kakvom razmishljam ne bi se pravio po igrama pa ako je ovo mozhda offtopic neka moderatori izbrishu. :)
Napravio bih film po ratovima browsera. :D Mislim da je tema dobra, glavni likovi bili bi IE, Netscape i njegov sin Firefox, bili bi mocjni bogovi koji se bore za mocj i vlast nad narodom. :D Ili tako neshto ;)
Shta mislite? :cool:

Kole
9.11.2005, 0:54
Lichno ne volim da vidim igre pretocene u film jer to ne moze dobro da prodje, umesto toga vise mi se svidja kada neko ko razume svet koji je ustanovljen u nekoj igri i u nega smesti dobar film...

Boza
9.11.2005, 2:28
Definitivno Moorhuhn !!!:D

M@rsh@LL
9.11.2005, 12:37
Call of Duty po meni, mozda ground control

Patton
9.11.2005, 12:44
Meni se vec zelja ispunila... Silent Hill :p

Sledece sto bih pozeleo... Arkanoid, Chessmaster 9000, Covergirl Strip Poker :D
Salim se... Ripper ili Phantasmagoria!

Guliver
9.11.2005, 12:46
i Dungeon of Siege nije losha igra ima dobru prichu i zasluzuje film

Cvrcak
9.11.2005, 13:13
Nicky Boom!!!

Ko zna razumece :D

Carl Jonson CJ
9.11.2005, 21:36
Gta...

vladale
9.11.2005, 22:49
Mafia definitivno. Izludjen sam tom igrom. Moglo bi da se napravi i Age Of Empires, razvijanje civilizacija i tako to. Postoji vec neki film po tome ali..

Reloader
9.11.2005, 23:12
Postoji vec neki film po tome ali..

A to je?:rolleyes:

Smesna strana istorije? ;)

vladale
9.11.2005, 23:20
To su oni filmovi sa Rimljanima i sa Cezarom, a ima i jedan sa Hunima, bio je na jednoj propaloj televiziji kod nas, ime ne mogu da se setim.

Viper
9.11.2005, 23:21
Starcraft ima materijala za triologiju, u stilu starih aliena samo bolje, dublje i sa više klanja, a tek protosi što bi uneli šmek, ih.

Ili po herojima, opet ima kampanja sa odličnom pričom, u trojci, a i bestiarium je širok, sa dobro odrađenim efektima i korektnom implementacijom CG elemenata bi bio bomba.

Max Pain i GTA imaju materijala za dobar akcioni triler.

:D

poz!

santa
9.11.2005, 23:44
Deus ex. Jedna od najboljih igara ikad, sa finom pričom.

Magneto
11.11.2005, 14:04
Na velikom platnu bih voleo da vidim (serijal) filmova rađenih po legendarnom Heroes of Might & Magic.
Kad bi se verno dočarala atmosfera i skladno primenila kompletna priča, dobio bi se vrlo interesantan film...

Shang Tsung
11.11.2005, 14:58
Film... Baldurova Kapija!!!

Samuraj
11.11.2005, 19:14
hmm... pa mozda Dungeon Siege ali posto se taj film vec snima nadam se da nece da bude propast kao i ostali koji su radjeni po nekoj igrici :D

Marko_L
11.11.2005, 20:34
Tetris :)

Salim se:

Warcraft
MAx Payne OBAVEZNO
Thief
Hitman
Starcraft
...
Hitman se snima.Vin Diesel igra glavnu ulogu.

Magneto
12.11.2005, 0:05
Ma dobro, ali ni LOTR ni Spiderman nisu igre rađene po filmu.LOTR je po knjizi, a Spiderman po stripu...

Jedna mala ispravka, LOTR i Spiderman jesu rađeni po filmu, i u tome je i njihov najveći promašaj. Obe igre slepo prate tok radnje u filmu bez ikakve mogućnosti dodatnog istraživanja ili menjanja toka radnje po svojoj volji.
Dakle, u pitanju su igre - mediokriteti čija je preterana linearnost platila danak igrivosti.

jozvan_Kg
12.11.2005, 0:33
Freelancer ima dobru pricu(klasika,ljudi zapadaju u tesko sr***,a iz bule ih vadi nepoznati baja sa pedigreom):) ,mada bi definitivno trebalo da se snimi film po Mafiji jer je to game sa jednom od najacih prica koje sam ja igrao..Mada ni San Andreas nema losu pricu..A sto se tice drugog dela teme,mislim da bi Terminator konacno trebalo da dobije neku igru dostojnu svog imena jer je War of the machines tezak shit..

Harvester
12.11.2005, 3:29
Blade Runner! :D

Elem, bilo bi interesantno napraviti film po Speedball igrama, bila bi to neka futuristička verzija filmova kao što je Prva liga i sl. Šta ću, obožavam sportske filmove, čak mi se i Replacements sa K. Reevesom svidio.

Johny Atos
12.11.2005, 5:57
Unreal Tournament? :)

bobi
12.11.2005, 12:27
Mislim da bi ukoliko se radi Starcraft, trebalo da se pridje toliko ozbiljno kao sto se prislo na snimanju Gospodara Prstenova, ali ovoga puta bez gay karaktera(Gandalf)...
Mislim da bih definitivno sebi prekratio muke kada bih video feminiziranog protosa...

Highlander
12.11.2005, 21:41
Definitivno Call of Duty i Max Payne!

A može i Trophy Hunter? :D :D :D

Ili Warblade:D

vertigo
16.11.2005, 11:32
Warcraft
CAll of Duty
nesto iz Forgotten Realmsa (NWN ili Baldur's Gate)
Deus Ex
Half-Life

F@n@T!c_KV®
30.11.2005, 21:01
pa vidim da se svi slazemo za WarCraft...

a pored toga i...hm:

Max Payne
Gothic
Prince of Persia
novi Hellgate
(za far Cry se vec pravi film kao i za bloodRayne:cool:, Halo)
Serious Sam
Suffering...

itd...

Marko_L
1.12.2005, 0:42
E da, Prince Of Persia, sjajna ideja.Ne znam kako mi je to promaklo.Od toga bi mogao da se napravi fantastičan film, u stilu Indijana Džonsa :)

emp_m
1.12.2005, 14:59
Ima ih mnogo ali kad bih morao da izdvojim:

StarCraft
WarCraft

Jes da je snimljen film tipa "Fallout" {Madmax1,2,3} ali ocu jos takvih filmova:)

Kerber
1.12.2005, 17:58
Film... Baldurova Kapija!!!

Ili to ili Fallout. Sad 1 ili 2 nema veze. Ono napravi se neki serijal tipa LOTR :D. Prica je u svakom slucaju izvrsna (za obe igre i nastavke). Jedino ne mogu da zamislim glumca koji bi se dobro uklopio u lik Minsca ili Sulika :D

FMW_SLaUGhter
1.12.2005, 22:13
Fallout 2 (i onako je igra bolja od svih post-nukearnih filmova), a voleo bih i da Lukas konacno progleda i zaposli Krisa Avelona da pravi filmove u KotOR fazonu!

sandolina
2.12.2005, 3:14
najverovatnije bi to bio Psychonauts,
neki :confused: space crtani (:rolleyes: šareni ;) ) film.
a za mene Heroes3 :eek:

Miki
2.12.2005, 14:42
Igra koja bi imala veliki potencijal da se pretoči u film, i to bez mnogo muke je KotOR. Neko reče da se radi Hitman sa Vin Diselom. Da li vam možda izgleda da je Transporter već uzeo lik Hitman-a?:confused:

FMW_SLaUGhter
2.12.2005, 17:49
Vec se prica o tome u temi o doticnom filmu. ;)

hacker_aca
3.12.2005, 1:14
Moji favoriti su:

Max Payne 1 i 2 (samo sam čuo nešto da već ima film Max Payne, ali nisam siguran)
Prince of Persia Warrior Within (to ste pomenuli već, ali moram i ja :) )
Mafia (i ovo ste pomenuli)
Star Craft
Battle Realms
GTA 3

Slick
3.12.2005, 1:51
Undying. Sjajna prica i mislim da bi bila dobra za veliko platno.
Mozda je pokretac treada trebao da naglasi da se uzme u obzir bar malo realnosti, ima zaista navedenih igara da se zadevetis! :eek:

Marko_L
3.12.2005, 18:45
Max Payne 1 i 2 (samo sam čuo nešto da već ima film Max Payne, ali nisam siguran)
Nema, ali biće 2007. :)
http://www.imdb.com/title/tt0467197/
Inače, od filmova po igrama koje smo ovde spomenuli, u planu su i:
Prince Of Persia : Sands Of Time, planirano za 2006.
http://www.imdb.com/title/tt0473075/ (još nije objavljen kasting)
Far Cry
http://www.imdb.com/title/tt0400426/
Režiser je nažalost Uwe Boll koji je do sada imao sve same promašaje (House Of The Dead, Alone In The Dark, Bloodrayne...)
Deus Ex
http://www.imdb.com/title/tt0365118/ (još nije obavljen kasting, ali šuška se da će jednu od uloga igrati Willem Defoe)
(za far Cry se vec pravi film kao i za bloodRayne, Halo)
Bloodrayne je već snimljen i nije baš najbolje prošao kod gledalaca (ocena 2.7 na imdb-u), verovatno zbog režisera (hint : Uwe Boll)
http://www.imdb.com/title/tt0383222/

Marko_L
3.12.2005, 18:51
Inače isti režiser će snimati i sledeće filmove po igrama

2006.
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale
http://www.imdb.com/title/tt0460780/

2007.
Postal
http://www.imdb.com/title/tt0486640/

2007.
Hunter: The Reckoning
http://www.imdb.com/title/tt0431132/

2008.
Fear Effect
http://www.imdb.com/title/tt0461661/

A šuška se i da bi isti režiser mogao da radi i Half-Life, naime trenutno je u pregovoru oko autorskih prava, mada je ovo nezvanična informacija, pa je treba uzeti sa rezervom.

Marko_L
3.12.2005, 19:05
I još jedan post i dosta od mene za danas na ovom forumu.Od filmova po igrama koje, čini mi se, nismo pomenuli ovde, u planu su i sledeći

2006.
Sillent Hill
http://www.imdb.com/title/tt0384537/
Teken
http://www.imdb.com/title/tt0411951/
Dead Or Alive
http://www.imdb.com/title/tt0398913/
Driver
http://www.imdb.com/title/tt0417617/
Spy Hunter
http://www.imdb.com/title/tt0382315/

2007.
Halo
http://www.imdb.com/title/tt0464037/

the 1st one
3.12.2005, 21:50
definitivno nesto od star wars... jedi outcast, Kotor i sl. pozz svima na forumu...

F@n@T!c_KV®
5.12.2005, 2:14
YEY!!!
Prince na platnu...

Pa ljudi sta mislite kome bi najbolje odgovarala ova uloga???

Kachy
7.12.2005, 21:47
Arkanoid i Pakmen:D

REDisLAW
7.12.2005, 21:55
YEY!!!
Prince na platnu...

Pa ljudi sta mislite kome bi najbolje odgovarala ova uloga???

I ja bi najvise voleo da se taj film snimi. Mmmm, sta mislis na Legolasa(LOTR).
Brz, pokretljiv, lep...

F@n@T!c_KV®
8.12.2005, 2:08
Joj ma dajte samo mi jos fali da mi neki hoolywoodski pede*cic uprospasti lik Princa i da se roknem! Metak u celo!

Do@ OldSchool
8.12.2005, 2:09
Metal Gear
GTA
Counter Strike :)

zleetherius
8.12.2005, 2:10
the longest journey!

REDisLAW
8.12.2005, 21:47
Joj ma dajte samo mi jos fali da mi neki hoolywoodski pede*cic uprospasti lik Princa i da se roknem! Metak u celo!

Pa koga oces: Crnog Gruju???

3dM@niak
9.12.2005, 1:01
The longest journey, i naravno:
DUGOMETRAZNI THE NEVERHOOD CRTANI URADJEN U CLAY-ANIMATION TEHNICI !!

F@n@T!c_KV®
9.12.2005, 2:02
Pa koga oces: Crnog Gruju???


nekog lika...ne tako poznatog i hollywoodski obradjenog (da se lepo izrazim)! ali posto tu ima sporova sta kazes na kcerku sultana (posto se radi ekranizacija Sands of Time)???

mmm Hali Beri!

X800 GT
9.12.2005, 2:25
Yeti Sports:D

ivica_83
9.12.2005, 13:20
Techno Mage

aerosmith
9.12.2005, 18:36
Metal Gear Solid. Hocemo SOlid Snake-a

mmilos085
10.12.2005, 2:32
Metal Gear Solid. Hocemo SOlid Snake-a
uh, ta igra je ostavila na mene takav utisak, da to nije normalno. Imao sam prvi deo original i presao ga x puta. Mislim da bi ekranizovanje ubilo draz igre..
Osim toga, ja bih voleo da vidim Kako ce izgledati Far Cry. takodje Princ Of Persia me puno interesuje..

STA MISLITE DA LI BI ABE (Odisey Oddworld)bilo koji deo prosao na platnu???

VMedic
10.12.2005, 2:43
hmm... pa mozda Dungeon Siege ali posto se taj film vec snima nadam se da nece da bude propast kao i ostali koji su radjeni po nekoj igrici :D
Rezira ga Uwe Boll=BICE NJESRA ZA MEDALJU

VMedic
10.12.2005, 2:51
Moji favoriti:
Warcraft-ima mesta za trilogiju(Beginings,Return of the Horde,Wow deo(way of a
Hero)
Undying-dobar horor
Dungeon Siege-ali da na ulazu studija stoje strazari koji imaju naredjenje:
SHOT UWE BOLL ON SIGHT !!!!!
Post Mortem-triler
Great Giana Sisters-nesto i za decu :p

REDisLAW
10.12.2005, 19:42
nekog lika...ne tako poznatog i hollywoodski obradjenog (da se lepo izrazim)! ali posto tu ima sporova sta kazes na kcerku sultana (posto se radi ekranizacija Sands of Time)???

mmm Hali Beri!

E izvini, ali Sands of time nisam preso. Mrzelo me brate. A i reko ako sam preso Warrior within sta cu da prelazim I deo. A kog bi uzeo za II deo?:confused: Sta kazes na Antonia Banderasa. On nije ,,holivudski obradjen,,.

F@n@T!c_KV®
10.12.2005, 22:07
E izvini, ali Sands of time nisam preso. Mrzelo me brate. A i reko ako sam preso Warrior within sta cu da prelazim I deo. A kog bi uzeo za II deo?:confused: Sta kazes na Antonia Banderasa. On nije ,,holivudski obradjen,,.

pa u tome i jeste proble.... ne mogu da se setim nijednog lika kome bidobro stajala ova uloga.... A ako hoces da prelazis Sands of time bolje pozuri posto se vec naveliko pikaju Two Thrones!

PhaetoN
16.12.2005, 12:31
Mafia definitivno. Izludjen sam tom igrom. Moglo bi da se napravi i Age Of Empires, razvijanje civilizacija i tako to. Postoji vec neki film po tome ali..
MAFIA, kažeš, e pa meni je to najbolja igra koju sam igrao. Ima super priču i to, možda bi se mogao napraviti dobar film samo da nema GODFATHERA I,II i III, na čiju temu će uskoro da izađe i igra. Po meni bi najbolji kandidati za film bi bili:

Max Payne I i II, Warcraft i možda HALO.

VeNoM
17.12.2005, 17:11
unreal 2.....ali sa lepim krajem....

Auror
18.12.2005, 14:03
Call OF Duty 2.Pitate se kako.E pa fino.Prica bi pratila 4 lika.Njemca-kako u pocetku osvaja.Akasnije u daljini kako gleda drugoce kako ginu i naravno na kraju kako gine u Berlinu.Rusa-kako brani domovinu,Stalingrad naravno.Mora neka mnogo dobra scena sa snajperom.A kasnije kako zauzima Berlin.Engleza koji izbjegava bombe po Londonu,sve dok ne dobije nervni slom i odluci da ode u rat.Iskace iz padobrana i gine nedje u Francuskoj.Mora tragedija,zao mi je.Amerikanca koji jednog dana na radio slusa muziku,a onda odjednom prekid programa zbog vaznih vijesti-Njemci osvajaju"WWII Begins"-Poland Lost.I naravno taj Amer ide u Normandiju na jedno velicanstveno iskrcavanje.Ali nema price bez dobrog uvoda.Njemac-poznati fudbaler.Dobar momak ide u rat i sve ostalo sto sam rekao.Rus-negdje u sumama Sibira lovi vukove sa starijim bratom i ocem.Otac umire od neke bolesti.Stariji brat ide prvi u rat i gine.A mladi rus tek kasnije,posle 2 godine.Za engleza sam rekao sve.Amerikanac radi u nekoj od americkih ratnih fabrika ne znajuci za sta priprema opremu,tek kasnije otkriva.Uz svaki lik po nekoliko flesbekova-podsjecanja na domovinu.Pitate se zasto nema francuza.E pa zato sto mi se ne svidjaju.Mada mogao bih da prikazem mozda De Gola(ne znam kako se pise)kao gubitnika i razmazenog kretena koga spasavaju saveznici.A najljepse za kraj.Ameri kako bacaju nuklearnu.Ima tu jos detalja ali ne mogu vise da pisem.Ali moraju nivoi iz igre da budu tu.Naravno sa ogromnim budzetom od nekoliko svjetski dobrostojecih zemalja,naravno da se dostojno prikaze najveci ljudski sukob u istoriji. OOO YEEEAHH kako sam dobar.Pisite mi.:cool: Ima malo pravopisnih gresakaa muka mi je da ih ispravljam.Takodje bih volio da cujem KUZMIN komentar na ovu poruku-odnosno njegovo strucno misljenje.Mozda napise i rubriku u SK.

101st Airborne
18.12.2005, 15:01
Brothers in Arms se nekako sam namece od ovih FPS-a.

Harvester
23.12.2005, 4:36
Po prvom Doomu. Bez onih mračnih i uskih hodnika. Naravno, uključiti scene u Paklu i završiti identičnom scenom kao u prvoj igri (zec nabijen na kolac), kao uvod u Doom 2: Hell on Earth.

REDisLAW
23.12.2005, 16:12
Call OF Duty 2.Pitate se kako.E pa fino.Prica bi pratila 4 lika.Njemca-kako u pocetku osvaja.Akasnije u daljini kako gleda drugoce kako ginu i naravno na kraju kako gine u Berlinu.Rusa-kako brani domovinu,Stalingrad naravno.Mora neka mnogo dobra scena sa snajperom.A kasnije kako zauzima Berlin.Engleza koji izbjegava bombe po Londonu,sve dok ne dobije nervni slom i odluci da ode u rat.Iskace iz padobrana i gine nedje u Francuskoj.Mora tragedija,zao mi je.Amerikanca koji jednog dana na radio slusa muziku,a onda odjednom prekid programa zbog vaznih vijesti-Njemci osvajaju"WWII Begins"-Poland Lost.I naravno taj Amer ide u Normandiju na jedno velicanstveno iskrcavanje.Ali nema price bez dobrog uvoda.Njemac-poznati fudbaler.Dobar momak ide u rat i sve ostalo sto sam rekao.Rus-negdje u sumama Sibira lovi vukove sa starijim bratom i ocem.Otac umire od neke bolesti.Stariji brat ide prvi u rat i gine.A mladi rus tek kasnije,posle 2 godine.Za engleza sam rekao sve.Amerikanac radi u nekoj od americkih ratnih fabrika ne znajuci za sta priprema opremu,tek kasnije otkriva.Uz svaki lik po nekoliko flesbekova-podsjecanja na domovinu.Pitate se zasto nema francuza.E pa zato sto mi se ne svidjaju.Mada mogao bih da prikazem mozda De Gola(ne znam kako se pise)kao gubitnika i razmazenog kretena koga spasavaju saveznici.A najljepse za kraj.Ameri kako bacaju nuklearnu.Ima tu jos detalja ali ne mogu vise da pisem.Ali moraju nivoi iz igre da budu tu.Naravno sa ogromnim budzetom od nekoliko svjetski dobrostojecih zemalja,naravno da se dostojno prikaze najveci ljudski sukob u istoriji. OOO YEEEAHH kako sam dobar.Pisite mi.:cool: Ima malo pravopisnih gresakaa muka mi je da ih ispravljam.Takodje bih volio da cujem KUZMIN komentar na ovu poruku-odnosno njegovo strucno misljenje.Mozda napise i rubriku u SK.


Jesi li gledao ti ,,Enemy at the gates,,? Ako nisi to ti je to. A i mene bi mrzelo da pravim isti film zbog drugog dela...

Wolverine
23.12.2005, 20:11
Kad bi snimili film o ovoj igri(predlozen naslov Syberia:The Lands Of Mistery prim.autora teme)!!!
CAST&CREW:
Kate Archer-Famke Janssen (Jean Grey u X-Men 1/2/3;Xenia Onatopp u Goldeneye)
Oscar-???(MOLIM ZA IDEJU)
Hans Voralberg-John Cleese ili Sir Ian McKellen
....
Director-Steven Spielberg ili Roberto Benini
Script-Benoit Sokal

Lord
24.12.2005, 16:34
NOLF
Serious Sam

Nikola Grbic
24.12.2005, 18:09
Definitivno GTA Vice City ili josh bolje Warcraft III;)

Marko069
24.12.2005, 19:02
Po Far Cry

Cambiel
26.12.2005, 4:24
Half-Life;
Fallout;
Quake 2;
DeusEx;
Jagged Alliance;
Mafia, ali bi bilo vec vidjeno...;
Zelda;
HomeWorld;
StarCraft;
System Shock;
Diablo I;
Total Annihilation;
Grim Fandango ( bar jos 1000 avantura vredi da se po njima napravi dobar film);
ufff...ima ih milion...
ali bih voleo da naprave prvo Half-Life... pa onda FallOut...

lijenština
26.12.2005, 5:51
half life 1 i 2
FEAR
Max Payne 1 i 2

F@n@T!c_KV®
26.12.2005, 13:03
Po Far Cry


Vec se snima! :D

sasha vukelic
26.12.2005, 14:56
PONG!

i bas bi volio da vidim na sta bi taj film licio?!

sirNemanjapro
26.12.2005, 17:20
Kada bi birali koji film da se snimi ja bih voleo da snimi film po StarCraft-u. Ili mozda Diablu ili WarCraftu. Ustvari nesto iz Blizzarda.

Stefan2802
28.12.2005, 23:23
Kada bih ja birao po igri Call Of Duty 1 ili 2!

zorz
28.12.2005, 23:48
Return to the castle Wolfenstein 3D - tu ima ama bas svega: akcije, naucne fantastike, tematike WWII, horora. E kad bi neko mogao sve te sastojke da smucka u jedan kvalitetan film mislim da mu ne bi bilo ravnog.

M.Silenus
30.12.2005, 13:14
Max Payne se snima
http://www.imdb.com/title/tt0467197/

Znate šta bi bilo dobro?
Vampire the Masquerade:Bloodlines.
Sa budžetom jednakim Night Watch-u.

usmarko
30.12.2005, 16:45
Definitivno Star Wars : Knights Of The Old Republic
I prvi i drugi deo. Igra ima bolju priču od većine do sada snimljenih sw filmova.

Psychon@ut
30.12.2005, 22:40
Syberia bi to svakako zaslužila jer posjeduje nevjerovatno dobru priču,a ni Freelancer ne treba zaobići.

FRIghTMaN
31.12.2005, 0:26
Bez ikakvog pogovora po Warcraft-u i da bude brutalni trash horror u glavnoj ulozi Arthas i njegova heroina Siilvana.Bilo bi to veoma lepo jos da rezira Romero i happy happy joy. Poz

TiTof_piJonir
31.12.2005, 1:11
definitivno Call of Duty a ni igra Hitman nije losa za film onda crtani film Crash (ali samo za mladje mislim ja i na njih)Kesen3(koji je ja mislim izasa samo za
konzole)

eXodus
3.1.2006, 3:38
Hmm, Silent Hill serijal.

hacker_aca
4.1.2006, 5:28
Max Payne
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
Prince of Persia: The Sands of Time
Prince of Persia: Warrior Within
Prince of Persia: The Two Thrones (nisam ga još igrao, ali je sigurno moćan!)
Total Overdose: A Gunslighter's Tale in Mexico
GTA 3
GTA: San Andreas
Battle Realms
Battle Realms: Winter of the Wolf
FarCry
NFS: Most Wanted (samo je glupo što se ne vidi glavni lik na igrici)
Ground Control II: Operation Exodus
Mafia
Hitman

To je to za sad. Da nisam malo zahtevan? :mrgreensa

todos
6.1.2006, 0:01
Call of duty definitivno.A prica da bude zestoka kao i sto su sami nastavci igara.Tako bi zaokruzili II svetski rat sa najboljim filmom.Takodje i Nexus fantastika je fantasticna.:)

Marko_L
6.1.2006, 4:54
Hakeru, pola od toga šti si nabrojao se već snima :) Pročitaj malo ranije postove.

Zoran_KS
7.1.2006, 0:53
Doom III,ali po igrici a ne ovo sra..e sto su snimili!!!!!!!

DorianGrey
7.1.2006, 2:20
Return To Castle Wolfenstein, e to bi bilo dobro

hacker_aca
8.1.2006, 5:37
Hakeru, pola od toga šti si nabrojao se već snima :) Pročitaj malo ranije postove.

Ja se izvinjavam, :icon_redf ali sam znao za neke da se već snimaju, ali sam ipak hteo da nabrojim.

REDisLAW
8.1.2006, 13:23
Moji favoriti su: Pocket tanks, Worms i Zuma...:mrgreensa

F@n@T!c_KV®
8.1.2006, 14:50
Moji favoriti su: Pocket tanks, Worms i Zuma...:mrgreensa

a kako mislis da moze da se snimi Zuma???

Guardian OfThe Blind
8.1.2006, 21:16
Warcraft!
Ali ne u horor varijanti vec u nekom Epic/battle fazonu.
Naravno,bila bi potrebna trilogija..

yuspawn
8.1.2006, 22:06
i Dungeon of Siege nije losha igra ima dobru prichu i zasluzuje film



vec se uveliko radi na tom filmu ali ga nazalost rezisira Uwe Boll

Zenit
9.1.2006, 1:30
Arcanum...

kenta
10.1.2006, 16:51
Po igri DeusEx. Zbog toga sto je to neka prica o borbi za vladanjem sveta...
i zbog toga sto je sci fi zanr

REDisLAW
10.1.2006, 18:36
a kako mislis da moze da se snimi Zuma???
428...

M@rin
11.1.2006, 12:37
Call of Duty, mada postoji vec serijal Bands of Brothers,....filmova o II WW nikad dosta, nikad dosta iskrcavanja na Omaha Beachu :)

Na temu igre Mafia bi mogao da se napravi dobar film. :cool:

M.Silenus
12.1.2006, 12:40
a kako mislis da moze da se snimi Zuma???

Once upon a time

Bila jedna majanska žaba, koja je mogla da bljuje lopte. Jednog lepog dana , žaba se nešto zameri bogovima, i ovi je osudiše na večne muke. Njena kazna je bila da radi ono što se u igri već radi. Sledi varijacija na mit o Sizifu, gde će film prikazati večnu patnju jadne žabe i na taj način slati poruku narodu : Ne zezaj se sa moćnijima od tebe.

Ma nema , pravi sam "talenat" za šta god ovo bilo:)

Fekundus
14.1.2006, 10:03
Mislim da bi od MYSTA ,ogao da se napravi dobar film:rolleyes:

Marko069
15.1.2006, 2:52
PacMan:D i Super Mario:worshippy

phoenix[illusion]
18.1.2006, 0:01
KOTOR 1 i 2.
Bili bi super za film, vratili bi slavu i sjaj pravog Star Warsa (posto eisode I i II nisu bili sjajni).
Kakva prica, odigrajte igru i uverite se!

KOTOR FOREVER:icon_cool :icon_cool :icon_cool

nesonjacc
18.1.2006, 7:41
Sorry narode ali Dzordz Lucas ne planira da snima nista vise vezano za star wars. A i kad bi radio to bi eventualno bile epizode 7,8,9. Ali posto bi kako sam kaze po zavrsetku imao 70 god ne nadajte se.Zato ce lepo da nastavi da mlati pare od bilo kog star wars proizvoda do kraja zivota
Od KOtor the movie nema nista. Ali zato nastavke igre ocekujte. Pozdrav

phoenix[illusion]
18.1.2006, 21:14
Sorry narode ali Dzordz Lucas ne planira da snima nista vise vezano za star wars. A i kad bi radio to bi eventualno bile epizode 7,8,9. Ali posto bi kako sam kaze po zavrsetku imao 70 god ne nadajte se.Zato ce lepo da nastavi da mlati pare od bilo kog star wars proizvoda do kraja zivota
Od KOtor the movie nema nista. Ali zato nastavke igre ocekujte. Pozdrav

Sta znas mozda dodje neki novi reziser i napravi jos Staw Warsa:icon_cool

nesonjacc
18.1.2006, 21:19
Hm da vidimo
STAR WARS = DZORDZ LUKAS
Tesko da bih mogao da zamislim star wars bez njega.

Corwin
18.1.2006, 23:35
Jedna mala ispravka, LOTR i Spiderman jesu rađeni po filmu, i u tome je i njihov najveći promašaj. Obe igre slepo prate tok radnje u filmu bez ikakve mogućnosti dodatnog istraživanja ili menjanja toka radnje po svojoj volji.
Dakle, u pitanju su igre - mediokriteti čija je preterana linearnost platila danak igrivosti.
ne slažem se. The Battle For Middle-earth nije mediokritet. Sjajno sam se zabavljao igrajući je.

Mene nešto kopka na šta bi ličio Torment na filmu, ali obavezno da ga radi neko stvarno bolestan.

Corwin
18.1.2006, 23:37
Ili to ili Fallout. Sad 1 ili 2 nema veze. Ono napravi se neki serijal tipa LOTR :D. Prica je u svakom slucaju izvrsna (za obe igre i nastavke). Jedino ne mogu da zamislim glumca koji bi se dobro uklopio u lik Minsca ili Sulika :D
Fallout! Bravo čovječe! To bi bio strašan film!

Corwin
18.1.2006, 23:41
Max Payne se snima
http://www.imdb.com/title/tt0467197/

Znate šta bi bilo dobro?
Vampire the Masquerade:Bloodlines.
Sa budžetom jednakim Night Watch-u.
Ovo je odlična ideja. Ko bi ti igrao glavnu ulogu?

Shakal
19.1.2006, 14:58
Ja bi najvise voleo da vidim MGS, ZOE, Diabla i Warcraft serijal na velikom platnu...mislim da bi to bili puni pogodci...ali da Warcraft bude u stilu introa za WoW(cista animacija)...

Electric
19.1.2006, 15:04
Homeworld - mislim da bi bio bas spektakularan film sa epskom pricom i fantasticnim bitkama.

nesonjacc
19.1.2006, 18:13
Bas me podseti --HOCEMO EPSKE SVEMIRSKE BITKE. Cujete li vi u Filmskoj industriji.

Ajde nek neko iskoristi modernu tehnologiju u to ime.... PLEEEASEEEEEEEE

darkado
22.1.2006, 12:15
po lucasovom serijalu igara na monkey islandu, bas da vidim koji bi glumac glumio guybrusha

nesonjacc
22.1.2006, 12:54
E da znas da bih to stvarno voleo da vidim. ALi me bas interesuje ko Bi pozajmio glas Murray-u Najboljoj lobanji( naravno monkey island 3(

Al eto ti paradoksa LUCAS ARTS apsolutno odriche bilo sta sto nema veze sa star warsom. Pa tako OTKAZASHE SAM& MAX 2 i MONKEY ISLAND 5
Eh zato mi je ovo toliko malo verovatno da ce pre asteroid da zbrishe sav zivot na zemlji. :}

Sale2322
23.1.2006, 1:34
MIslim da bi GTA mogao da napuni bioskope!!! Voleo bih da da to pogledam.

A sta mislite o Counter - Strike-u?! HAHAHAHAHAHA naravno da se salim!!!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_wink

REDisLAW
23.1.2006, 20:31
MIslim da bi GTA mogao da napuni bioskope!!! Voleo bih da da to pogledam.

A sta mislite o Counter - Strike-u?! HAHAHAHAHAHA naravno da se salim!!!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_wink

Taj film već postoji.

eniac
24.1.2006, 0:02
Definitivno najbolju pricu ima igrica Clive Barker's Undying
kad bi bio snimljen pod budnim okom Barkera bilo bi to remek djelo filmske industrije

Druga mi je Half life1-odlicna prica koja oslikava americko drustvo:(

Aksic Srdjan
24.1.2006, 21:59
Hej ljudi, šta je sa Half Life-om?
Definitivno, ova igra zaslužuje film, i to ne bilo koji.
Scenariski "Job" bi dobro odradio niko drugi - originalni autor priče.
Režiju bi obavio isti čovek koji je to uradio i Matrix-u.
I eto, ludi Gordon Freeman bi bio spreman za akciju!

P.S. Pročitao sam kompletnu priču Half-Life-a koja ima više dešavanja izmedju delova nego u celom drugom delu.

firefly
24.1.2006, 22:10
Evo mojih favorita:
Warcraft je igra kao stvorena za film,

firefly
24.1.2006, 22:13
Prethodno je bila greska!!


Sudeci po filmovima koji su pravljeni po igrama(Alone In The Dark,Resident Evil...) Warcraft ne treba dirati;cak ni pomisliti o tome.

Nenadyus
25.1.2006, 0:17
Postoje igre koje definitivno imaju extra dobru pricu, a to je preduslov za extra dobar film. Star Craft I Freelancer bi dobro prosli(uz dobru glumacku ekipu), mada bi i Halo zasigurno bio zapazen kao film. Neka me neko isparavi ako gresim kada kazem da ove igre nemaju dobar story!:)

DorianGrey
25.1.2006, 1:36
A sta mislite o Counter - Strike-u?! HAHAHAHAHAHA naravno da se salim!!!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_wink

Tacno Counter Strike film vec postoji, ali kakav je uzas bolje da ne postoji... Zaboravih, film Unreal bi bio interesantan

Nenadyus
25.1.2006, 23:15
Neka me neko isparavi ako gresim kada kazem da ove igre nemaju dobar story!:)
Htedoh da kazem da imaju "dobru" pricu.

mstevan
25.1.2006, 23:29
Jedina igra koju sam ikada prešao na PC-u i to samo zbog priče koja je više nego fenomenalna, često sam se pitao ko je i mogao da smisli tako nešto :SOUL REAVER serijal... E, kada bi po tome napravili film...Ali izgleda slaba vajda od toga... Šteta, priča je stvarno više nego interesantna, ko je odigrao tri dela Legacy of Kain-a zna o čemu pričam...

Nenadyus
25.1.2006, 23:33
Call OF Duty 2.Pitate se kako.E pa fino.Prica bi pratila 4 lika.Njemca-kako u pocetku osvaja.Akasnije u daljini kako gleda drugoce kako ginu i naravno na kraju kako gine u Berlinu.Rusa-kako brani domovinu,Stalingrad naravno.Mora neka mnogo dobra scena sa snajperom.A kasnije kako zauzima Berlin.Engleza koji izbjegava bombe po Londonu,sve dok ne dobije nervni slom i odluci da ode u rat.Iskace iz padobrana i gine nedje u Francuskoj.Mora tragedija,zao mi je.Amerikanca koji jednog dana na radio slusa muziku,a onda odjednom prekid programa zbog vaznih vijesti-Njemci osvajaju"WWII Begins"-Poland Lost.I naravno taj Amer ide u Normandiju na jedno velicanstveno iskrcavanje.Ali nema price bez dobrog uvoda.Njemac-poznati fudbaler.Dobar momak ide u rat i sve ostalo sto sam rekao.Rus-negdje u sumama Sibira lovi vukove sa starijim bratom i ocem.Otac umire od neke bolesti.Stariji brat ide prvi u rat i gine.A mladi rus tek kasnije,posle 2 godine.Za engleza sam rekao sve.Amerikanac radi u nekoj od americkih ratnih fabrika ne znajuci za sta priprema opremu,tek kasnije otkriva.Uz svaki lik po nekoliko flesbekova-podsjecanja na domovinu.Pitate se zasto nema francuza.E pa zato sto mi se ne svidjaju.Mada mogao bih da prikazem mozda De Gola(ne znam kako se pise)kao gubitnika i razmazenog kretena koga spasavaju saveznici.A najljepse za kraj.Ameri kako bacaju nuklearnu.Ima tu jos detalja ali ne mogu vise da pisem.Ali moraju nivoi iz igre da budu tu.Naravno sa ogromnim budzetom od nekoliko svjetski dobrostojecih zemalja,naravno da se dostojno prikaze najveci ljudski sukob u istoriji. OOO YEEEAHH kako sam dobar.Pisite mi.:cool: Ima malo pravopisnih gresakaa muka mi je da ih ispravljam.Takodje bih volio da cujem KUZMIN komentar na ovu poruku-odnosno njegovo strucno misljenje.Mozda napise i rubriku u SK.
Pitao si se zasto ne bi bilo Francuza u filmu? Zato sto su P***e. Njihov "pokret otpora"(ili sta je vec) je za ceo rat ubio 10-ak Shvaba. Dobro mozda cak i 20. Ni ne zasluzuju da budu u tom remek delu od filma.

eniac
26.1.2006, 1:06
P.S. Pročitao sam kompletnu priču Half-Life-a koja ima više dešavanja izmedju delova nego u celom drugom delu.[/QUOTE]


jel imas tu pricu da posaljes-svima-da se malo bolje upoznamo sa Half Lifeom:)

Nicolas
26.1.2006, 3:22
Quake ??? ; Rome Total War ; Vietcong
Starcraft ; NFS neki deo ; Homeworld

Doom vec ima i nije los, dok je CounterStrike mnooogo los:)
Recite zar nije naj deo Dooma kada lik na kraju ubrizga ono i kao FPS-u ubija stetocine?!
I Riddick je bas dobro odradjen!

Shakal
26.1.2006, 12:16
Sudeci po filmovima koji su pravljeni po igrama(Alone In The Dark,Resident Evil...) Warcraft ne treba dirati;cak ni pomisliti o tome.

Ja bi najvise voleo da vidim MGS, ZOE, Diabla i Warcraft serijal na velikom platnu...mislim da bi to bili puni pogodci...ali da Warcraft bude u stilu introa za WoW(cista animacija)...
i ja se slazem ad ne treba dirati warcraft...osim ako bi ga blizzard sam animirao...

Ketchua
26.1.2006, 18:20
Anthony Hopkins,za oskarov glas....Ali film bi prosao samo kod onih koji nemaju veze sa igrom,jer mi frikovi znamo scenario,a slozices se da ovaj scenario definitivno nije podlozan izmenama(skrnavljenje!)....I da li se samo kod mene devojka zove Kate Walker?(beta verzija ili nesto...?)

BoomBar
26.1.2006, 23:21
Ako se dobro secam Kate Walker JESTE glavna akterka Syberie. A Kate Archer je glavna akterka NOLF-a.

Illusion
27.1.2006, 6:33
Prince of Persia

DEFINITIVNO

phoenix[illusion]
28.1.2006, 0:20
Prince of Persia

DEFINITIVNO

Slazem se sa tobom Illusion!
Super bi bio film!Samo bi mozda prosao kao i drugi filmovi pravljeni po igrama!

By Phoenix[illusion]

deus[awesome]
7.3.2006, 14:48
Warcraft se mora ekranizovati OBAVEZNO!!! Ali ne daj Boze da ga lose urade,ima licno da odem u Bllizard i da ih sve razbijem ko zvecku!!!

milann
8.3.2006, 12:39
Onimusha, ELDER SCROLLS, METAL GEAR SOLID, THIEF

Inuyasha
9.3.2006, 0:17
Star Craft ili Ra2 bi bilo ultra...:D i da ne zboravim Max Payne to bi bilo super ultra !!!!!!

deus[awesome]
9.3.2006, 10:07
Star Craft ili Ra2 bi bilo ultra...:D i da ne zboravim Max Payne to bi bilo super ultra !!!!!!

da,zaboravio sam na RA. Stvarno bi bilo extra kad bi napravili film kao intro na igrici. Ja bih josh dodao i DIABLO kad bi se ekranizovao ali sa svim mogucim neprijateljima koji se pominju u igrici[andariel,duriel,tal-rasha,mephisto,diablo,baal itd]

Nikola Grbic
9.3.2006, 15:24
Warcraft III i GTA ali Vice City.Vec imamo dosta filmova sa radnjom slicnom u San Andreasu.;)

Srlandand
8.7.2006, 14:05
Po onoj igrici u kojoj ubijas Teletabise:) , samo se zezam, mozda po GTA ili Morrowind-u ( ma u stvari nemam nista protiv da se napravi film po bilo kojoj igri sve dok to ne rezira Uve Boll ).

Grimm_SBL
8.7.2006, 14:29
Sea Dogs bi voleo da vidim ekranizovan.

huligan
8.7.2006, 14:35
Medal of Honor

Ice-Man
14.7.2006, 21:26
A to je?:rolleyes:

Smesna strana istorije? ;)

Nije zvanicno po igri Age of Empire, ali se tematika poklama sa trecim delom ove strategije: The New World.
Ko je gledao slozice se da je film odlicno uradjen!:)

Bond_007
16.7.2006, 10:48
1) Max Payne, jos 2001. kad sam odigrao 1. deo znao sam da se to mora kad tad ekranizovati. I naravno bio sam u pravu :) http://www.imdb.com/title/tt0467197/
2) Duke Nukem
3) Half-Life

mmn2911
16.7.2006, 11:25
Quake ??? ; Rome Total War ; Vietcong
Starcraft ; NFS neki deo ; Homeworld

Doom vec ima i nije los, dok je CounterStrike mnooogo los:)
Recite zar nije naj deo Dooma kada lik na kraju ubrizga ono i kao FPS-u ubija stetocine?!
I Riddick je bas dobro odradjen!

Riddick je igra radjena po filmovima, ali se radnja u igri desava pre filmova!

Corey
16.7.2006, 13:17
Mafia,Far Cry,Desperados.

LordofBlood
17.7.2006, 20:20
war3 ..... ako se dobro odradi mogao bih da bude genijalan film .....

Bond_007
25.7.2006, 16:48
Inace snima se Hitman, tumaci ga Vin Diesel

http://www.imdb.com/title/tt0465494/

Phoenix
26.7.2006, 0:28
MA Definitivno Preince of Persia samo da ga uzme dobar reziser i da imaju barem 10 kaskadera

Željko
26.7.2006, 1:17
GTA San Andreas :)

holodoc
26.7.2006, 1:42
Pa recimo da bih stvarno voleo da neko napravi film rađen na osnovu "Myth" serijala :)

A ne bih se bunio ni da se pojavi recimo crtani film sa slavnim "Lejžure Svuit Larijem" u glavnoj ulozi ;)

Mannibalseat
26.7.2006, 12:40
Od toliko "pucachina",naj-naj.....najvishe bih voleo da izadje Rambo4 //cisto da se setim moje mladosti i omiljenog lika1\\

Brane
26.7.2006, 22:08
Bilo bi lepo da snime neki film na foru Splinter Cell-a ali sa bas bas zategnutom atmosferom nesto je vec u najavi odavno ali da li ce biti nesto od toga ????

Propeler
27.7.2006, 8:09
Može Splinter Cell ali da ga glumi George Clooney! On je isti Sam Fisher.

Dark_Runger
27.7.2006, 13:21
Snima se Splinter Cell

http://www.imdb.com/title/tt0439829/


Voleo bi da vidim filmove po sledecim igrama:

Zuma, Minesweeper, Bomberman i Spider Solitaire :kreza:

vertigo
27.7.2006, 17:28
Po Baldur's Gate-u ili NWN-u. Ili bilo koji film u Faerun-u....

holodoc
27.7.2006, 18:24
Baš bila fešta da George Clowny igra Sam-a Fisher-a:dzavo:

Lično mislim da bi bilo bolje da neki nepoznati glumac "pozajmi" facu Fisher-u jer je nju lako doterati da liči na original. E sad, mnogo bi više voleo da glas liči na onaj os Michael-a Ironside-a pa da se stvarno uživim.:)

High Voltage
28.7.2006, 14:18
Hitman

High Voltage
28.7.2006, 14:25
Inace snima se Hitman, tumaci ga Vin Diesel

http://www.imdb.com/title/tt0465494/O ne, samo ne Vin Disel!
Bolje da su angazovali Jason Statham-a
http://www.colossusblog.com/mt/archives/images/statham_1.jpg

Bond_007
29.7.2006, 19:49
pa bilo bi bolje vise lici na 47-icu a i 47 je zgoljavo misicav poput jason-a nije nasevan ko diesel, mada bi tu glumio istog lika kao sto glumi u transporter-u

a inace posto si sa planete cybertron :kreza: bice ti interesantan podatak da se snima i ekranizacija Transformers-a
http://www.imdb.com/title/tt0418279/
imas tu da pogledas i najavni teaser (flash) a ako ga zelis skinuti kao .mov idi na www.michaelbay.com
inace potrazi po netu imas slike kako izgleda model auta koji ce biti bumblebee, chevrolet camaro, i kamion koji ce biti optimus prime, ima nos :mad:

Mannibalseat
31.7.2006, 0:58
Naravno,ja sam prosto zaboravio da su nekada postojali Transformersi kao crtana serija[imam crtani film gde ginu oba lika/Optimus Prajm i onaj zlikovac iz deseptikona kome sam zaboravio ime/Onda se spominjala 2005 god.kao buducnost,,a crtac je ja mislim krajem 80'snimljen!!]-Voleo bih da vidim to cudo od tehnike! P.S. Povratak Gospodara Prstenova ili vezano za te Mytske&fantazi$maste-filmove ALi bih voleo da ih Spilberg radi ima super strucnjake koji bi pristali,ne stedi na parama bolji filmofili od mene to znaju-Drago mi je da sam pre neku noc gledao kravavi sport!

Mannibalseat
31.7.2006, 22:15
Nastavak Prstenova,po Heroima,disciples ili Age of Wonders...Bilo kako bilo da je zanr-mythski,RPGovih igrica ima mnogo...moze odatle nesto da se iscupa

player1
7.8.2006, 1:25
Moj uopsteno misljenje:

RPGovi su realno najbolji materijal za snimanje filmova, jer samo oni imaju dovoljno duboku i razradjenu radnju.

Za vecinu drugih zanrova, cast izuzecima kao sto je Starcraft, ima previse malo materijala za scenario, jedva dovoljno za setting, pa bi doricni reditelj imao previse kreativih sloboda i najverovatnije upropastio bilo kakvu pricu nekim bezveznim kliseima.


Na primer ako bi neko pravio film o Quaku, 90% radnje bi bilo na reditelju da izmisli, jer sem neke opste pozadinske price igrac u igri samo napucava strogove.

Nazalost, koliko vidim planirane filmove, izgleda da sve ide po tom kalupu. Bazirano po igri, a filmovi guraju neki rediteljev tresh fazon.


Licno, voleo bi da vidim neku ekranizaciju Fallouta.
Mozda i nesto i stilu KotORa...
I kao sto rekoh nemam nista ni protiv Starcrafta, tu ima materijala za bar dva filma.

I umalo zaboravih, Planescape Torment moze da bude inspiracija za dobar film.

player1
7.8.2006, 1:30
dupli post...

LebronMVP
21.8.2006, 15:20
Defintivno neko mora da napravi film od igre F.E.A.R.
Bio bi greh ne napraviti.
Radnja bi morala da bude identicna kao sto je u igri.
To nece biti problem jer je radnja dovoljno dobra i duboka.
Sve u svemu jedva cekam i nadam se da ce neko napraviti F.E.A.R. the Movie

Roronoa Zoro
21.8.2006, 15:28
Normalna ekranizacija Resident Evil-a, Hitman i naravno Metal Gear sa H.K. kao režiserom istog.

Beagle
21.8.2006, 18:38
tetris:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
salim se, mozda KotOR?

Marko_L
21.8.2006, 21:26
Zašto ne tetris, na tu temu može da se snimi odličan film, tipa "Kocka" ili tako neki SF. Samo treba imati mašte.

JANISKO
21.8.2006, 22:23
Voleo bi da gledam Serius sam film

Beagle
21.8.2006, 23:13
ja ne bih voleo da gledam ozbiljnog sema (nista ne bih propustio). ali zato DX-Ball....

Covenant
22.8.2006, 0:09
Splinter Cell ili Rainbow Six

lake_bolt
24.8.2006, 10:40
Normalna ekranizacija Resident Evil-a, Hitman i naravno Metal Gear sa H.K. kao režiserom istog.
RE vec ima :D 1.deo je stvarno dobar,drugi je bzv:mad: ipak sam ocekivao vishe od njih!
Hehe,ja bih volio da ekranizuju josh neku Silent Hill igricu:D

Roronoa Zoro
24.8.2006, 11:32
RE vec ima :D 1.deo je stvarno dobar,drugi je bzv:mad: ipak sam ocekivao vishe od njih!
Hehe,ja bih volio da ekranizuju josh neku Silent Hill igricu:D

Zato i kažem normalne ekranizacije tj. ta se radnja filma oslanja na igru, jer su oba dela krševi i nemaju veze sa igrom (poklapanje nekih 13%). Bilo bi dobro da odrade film po Resident Evil-om 4 ali samo da prate radnju nikako drugačije. Dok bi animairana verzija ovih igara bila više nego poželjna (mislim na animu) i da je japanci odrade.

stefanmg
26.8.2006, 21:03
Bilo koji GTA. Možda San Andreas sa Hot Cofee modom? :kreza:

Imao bi veliku gledanost ;)

stefanmg
26.8.2006, 21:15
FIFA :rofl:

mmn2911
28.8.2006, 19:54
Ovako, mnogo sam razmisljao o ovoj temi i nisam hteo da postujem nesto glupo, da ne bi pogresio... Evo moga misljenja:

Ne moze se praviti film po RTS-u kao Warcraft ili Starcraft, jer je tu radnja prevelika, a u filmovima (pa cak i trilogiji) morali bi da se skoncentrisu na jedan njen deo, a nekome se to ne bi svidelo... Da ima knjiga (kao LOTR), moglo bi... RPG bi mogao, ali kako koji... Ne bih voleo kada bi se pravio po igri u kojoj mozes svasta da budes, kao Elder Srolls... Evo mojih predloga:

1) Half-Life - mogao bi u dva dela (prati radnje igre), ili tri (deo izmedju bi mogao biti onaj izmedju igara).

2) POP - Sta mislite zasto? Ali da se napravi striktno po toj prici!

3) Armed & Dangerous - Jedna akciona komedija, koja bi mogla da se uradi i animirana, ali bi bila sjajna...

4) Max Payne - U dva dela, psiholoski triler ili kako vec, prati radnje obe igre...

5) Starlancer & Freelancer - 2 filma, u prvom zesci sukob na zemlji, u drugom u Siriusu sa Nomadima, a mogao bi i treci kako Coalicija (sa zemmlje) pronalazi ove u Siriusu, i pocinje cepanje...

6) Freespace - U dva dela, prati radnje igara, najezdu Shivana itd. Mada bi ovo bilo vec vidjeno...

7) F.E.A.R- Odlicna horor prica, prati glavnog lika u igri...

Dodacu ako bude potrebno...

E sad, moze se napraviti po raznim RPG-ovima, ali je tesko uraditi tako nesto, sa sarolikosti koje te igre pruzaju...
Recimo, Baldur's Gate, Planescape: Torment, KOTOR, neki FF (a i vec ima za VII). Ali to su ti, koji imaju super pricu, i koja bi se striktno pratila, ali kako preskociti ovaj deo, pa ovaj... Ne mogu ti filmovi trajati 24 h!!! Isti slucaj sa RTS. To je moje misljenje...

stefanmg
28.8.2006, 20:07
Age of Empires 3 kampanja!

tiberije
5.9.2006, 14:51
Po Football Manageru.

101st Airborne
5.9.2006, 16:08
Fallout, definitvno. I to kec.

PeTkO
5.9.2006, 23:14
Po NFS-u, CoD, MoH, C&C Generals.....

ezenkiel
6.9.2006, 13:59
Interesantno je da se filmovi rade uglavnom po akcionim igrama, i ti su filmovi uglavnom banalni, neke koljačine i tuče bez smisla, sa katastrofalnom pričom - jedini film koji mi se dopao je Resident Evil ....
A baš je interesantno da niko ne radi filmove po igrama koje imaju dobru priču, koje imaju dobro razrađene likove i njihove emotivne transformacije .... A te igr su naravno, avanture !

Ja bih želio da vidim film po sljedećim igrama :

- The Longest Journey : zagonetke nisu jedina snaga ove igre, već i vrhunska priča - slikarka koja primjećuje razne nelogičnosti u okolini, povremene pojave kršenja osnovnih zakona fizike, i na osnovu povezivanja sa osobom koju svi smatraju ludom, otkriva postojanje drugog, paralelnog univerzuma, svijeta magije i duhova, svijeta čija je tehnološka razvijenost na nivou srednjeg vijeka, jer različitog od našeg svijeta tehnologije i stroge naučne potvrde svega . Svjetovi koji su fizički strogo odvojeni, čija su veza snovi ... Neko se petlja sa magijom, pokušava njome da zavlada u realnom svijetu, i pretjeruje u tome, uzrokuje debalans koji prijeti uništenju svijeta ....

- Syberia - fantastična transformacija stroge, poslovne žene u ženu koja ima dušu, koja saosjeća sa nemoćnima, zaboravljenima .... odlična drama !

- The Moment of Silence - čovjek, potpuno propao zbog gubitka žene i djeteta, sažali se nad sudbinom komšinice kojoj policija odvodi muža, naizgled malog novinarčića, i to bez razloga .... I pomažući im, otkriva nove činjenice o našem svijetu, kako smo svi pod potpunom kontrolom medija, vojske, informacija ......

stefanmg
6.9.2006, 14:43
Po NFS-u

Paklene ulice... Dobro, nije NFS al' je slično... ;)

Antonije
7.9.2006, 0:07
Po OBLIVIONU?

zone2403
7.9.2006, 23:30
Fallout nije losa ideja, ali se plasim da bi to ispalo samo neki Mad Max klon. A takodje Jagged Alliance film, ako bi bio dobro uradjen, bi mi bash legao. Prica iz drugog dela je odlicna, i ako se ne bi skocentrisali samo na akcioni deo, film bi, po mom misljenju, imao dobre izglede za uspeh

101st Airborne
7.9.2006, 23:33
Fallout nije losa ideja, ali se plasim da bi to ispalo samo neki Mad Max klon. A takodje Jagged Alliance film, ako bi bio dobro uradjen, bi mi bash legao. Prica iz drugog dela je odlicna, i ako se ne bi skocentrisali samo na akcioni deo, film bi, po mom misljenju, imao dobre izglede za uspeh

Da Jagged Alliance bi ispala dobra gerila akcija...

Ali Fallout,uh...znam tacno kako bi ga snimio...

solid_snake
22.9.2006, 21:27
Normalna ekranizacija Resident Evil-a, Hitman i naravno Metal Gear sa H.K. kao režiserom istog.

Metal Gear Solid film je vec u najavi a rezirace ce ga Hideo Kojima.:dedica:

rogehpelb
22.9.2006, 21:44
Huga (ili izija...) i to onog sa onih dosadnih Hugo telefonskih igara. Ne zato sto je dobra igra, ne zato sto ima duboku pricu, vec zato sto je to jaaako tesko napraviti gori film od te igrice :D A u vecini filmova po igricama se razocaram...

A ozbiljno bih voleo da vidim jedan WH40k film, mozda cak radjen i po DoW. Mada ima i drugih naslova.

101st Airborne
23.9.2006, 1:36
Huga (ili izija...) i to onog sa onih dosadnih Hugo telefonskih igara. Ne zato sto je dobra igra, ne zato sto ima duboku pricu, vec zato sto je to jaaako tesko napraviti gori film od te igrice :D A u vecini filmova po igricama se razocaram...

A ozbiljno bih voleo da vidim jedan WH40k film, mozda cak radjen i po DoW. Mada ima i drugih naslova.


E da i to...a sto ne i Starcraft...samo one medjusekvence (ako se dobro secam) vec daju brdo scena:)

A WH40k film, visokobudzetno odradjen bi sigurno dobro prosao u bioskopima...

zone2403
23.9.2006, 2:56
E da i to...a sto ne i Starcraft...samo one medjusekvence (ako se dobro secam) vec daju brdo scena:)

A WH40k film, visokobudzetno odradjen bi sigurno dobro prosao u bioskopima...

I ja se slazem za WH40k. Josh samo kad bi neki producent poceo da cita ovaj forum, pa nasao ovaj topic i nase postove, pa se malo zamislio i shvatio da mora da ima josh mnogo ovakvih poput nas i da tu moze da se zaradi lepa lova, ali samo angazovanjem pravog reditelja i sjajne ekipe glumaca... Znaci nema sta samo sto nije!!!:kreza:

DJ_MY_SOUL
25.9.2006, 22:57
Ja ne volim one filmove sa natprirodnim bicima kojih je warcraft pun! Igrice su najvise dobijale ideje iz filmova(primer 2fast 2 farious i need for speed serial undergrounda i mw....), tako da su sve ideje koje nude igrice isprane. Po meni treba snimiti igricu prema Moto GP 3. Za glavnu ulogu ne znam ali sporednu bi sigurno trebala da dobije Angelina Jolie jer ona izuzetno voli motore :P

Alokin
30.10.2006, 10:24
Mozda WarCraft ili Gothic:)

SirDuck
30.10.2006, 14:21
Bilo bi extra da snime Warcraft 40k film.
Ali u onoj tehnologiji kao intro u Dawn of War.

Plus da otkriju nesto o pozadinskoj prici.

PDarko
30.10.2006, 22:40
Aliens Vs Predator ima elemenata Starcrafta:ciao:.

markopaun
1.11.2006, 2:42
WARCRAFT naravo. Nacuo sam nesto da ''Blizzard'' radi 3D film.

Kishobran
1.11.2006, 12:02
Vec nekoliko meseci se zna da Legendery Pictures (ogranak Warner Bross-a, pravili su novog Betmena itd.) sa Blizzardom pravi Warcraft, ali ne 3D, nego igrani.

Igre za koje se prave filmovi pored Warcrafta, za koje znam:

Halo
Max Payne
Metal Gear Solid
Hitman

Mozda i Splinter Cell, ali nisam siguran.

Ocelot
1.11.2006, 15:50
Halo je odložen.
Street Fighter se snima opet. Izaći će 2008.

Kaiser Soze
11.11.2006, 6:33
GrimFandango.
Mnogo volim ovu igricu, prepuna humora.

Sve od Lucas Artsa i Blizzarda.

Shlaymara
11.11.2006, 11:05
GrimFandango.
Mnogo volim ovu igricu, prepuna humora.



Mozda ti se zelja ispuni
http://www.entertainmentnow.cjb.net/

rapsod
11.11.2006, 16:53
No Ones Live Forever. Bas me intersuje ko bi glumio Cate Archer.

Crusader88
11.11.2006, 18:12
ekstra film bi bio dark messiah of might and magic, ali kakav bi bio kraj dobar ili los?

Kaiser Soze
12.11.2006, 0:05
Mozda ti se zelja ispuni
http://www.entertainmentnow.cjb.net/

Page not found. :confused:

B@NE
12.11.2006, 0:44
CJB ni ne cudime.
Ja kad bih bio reziser odma bih snimio film Desperados 2 ,bez razmisljanja.

Shlaymara
12.11.2006, 1:25
Page not found. :confused:

Eto ti, a jos juce je radila, ali nasao sam tekst koji je bio na doticnoj strani.Evo ga copy/paste

In relation to Johnny Depp Turning down the part to play Manny...
Johnny says "Goodbye"
October 3, 2006
Depp has certainly matured as an actor since his days of playing a teenage cop on the hit TV drama "21 Jump Street." His carefully chosen roles range from a gentle man with sharp hands in "Edward Scissorhands;" a boy who must care for his autistic brother in the poignant "Gilbert Grape;" and an FBI undercover agent in the mob drama "Donnie Brasco." He has been in other great films like "Blow" and the Oscar-nominated "Chocolat." Now, he is going to play Benjamin Barker in Tim Burton’s upcoming film Sweeney Todd.
“Sweeney Todd tells the story of a barber in Victorian England, who is wrongfully imprisoned and sets out to seek revenge on the judge who imprisoned him. I really like the story.”
Depp, who has worked with Tim Burton in memorable movies like Edward Scissorhands, Sleepy Hollow and Corpse Bride, recently refused a reported $2.000.000 to portray Manny in Burton’s upcoming Grim Fandango and revealed that Sweeney Todd is going to be his last job with this director.
"I really feel it is the right thing... I really feel that it is time to move on for myself. It's easy to become complacent and sort of stick to a formula and say, ‘Ok, this is my niche and this works and so I can just stay in this and safely, as the clock is ticking, do my work and get out while I can’.
Grim Fandango is just another animation movie with skeleton characters.

Evo i jedna malo bajata vest (http://themoviecenter.wordpress.com/2006/07/07/dia-de-los-muertos/)

Iris
12.11.2006, 2:21
Eto ti, a jos juce je radila, ali nasao sam tekst koji je bio na doticnoj strani.Evo ga copy/paste



Vest je povučena (izbrisana) sa sajta pošto je utvrđeno da je u pitanju lažna informacija! (Izvor: IMDB)

Kaiser Soze
12.11.2006, 12:59
Pa sta me lozis onda. :D lol

Ali sam siguran da bi Deep bio dobar u ulozi Mannya. :D I da mu dodele neku slatku partnerku. Samo sto verujem da bi film bio kompletno CGI copy like igrica.
Ali opet bolje ista nego ista.
Ta igrica ima bolju pricu od ogromne vecine avantura/horora/komedija. ;)

Mozda Lucasu jos nije palo na pamet da i iz svojih igrica moze da izvuce koju paru (sem SW serijala).

Shlaymara
12.11.2006, 13:37
Mozda Lucasu jos nije palo na pamet da i iz svojih igrica moze da izvuce koju paru (sem SW serijala).

Sto bi se mucili da prave nesto za sta nisu sigurni da li bi imalo komercijalni uspeh. Drze se SW, to su iiizi mani.

Kaiser Soze
12.11.2006, 14:02
Grim Fandango ne bi imao komercijalni uspeh?
Odmah cu da pisem Stivu Dzobsu da kupi licencu za igricu i prava na film. Pa da vidis sta moze da se napravi uz pravi pristup. ;)

huligan
12.11.2006, 17:07
Po Medal of Honor bi bilo lepo napraviti film :alealeee:

Shlaymara
12.11.2006, 17:10
Grim Fandango ne bi imao komercijalni uspeh?


Nasumicno pitaj 100 ljudi, da li zanju sta je GF a sta SW. Veujem da bi bar 80% ljudi nemalo pojma sta je GF.

Kaiser Soze
12.11.2006, 17:41
Po Medal of Honor bi bilo lepo napraviti film :alealeee:

Pogledaj Band of brothers, Neprijatelj pred vratima i Spasavanje redova Rajana i eto ti Medalje casti.

Sto se tice tih 100 ljudi. Hm... Ne razumemo se. Pogledaj ispred svog nosa. Koliko ljudi je znalo za LOTR ili Tolkina pre filmova? Mozda upravio tih 100 koje si ti spomenuo, a sad? Milijarde!

Nisam mislio da vredjam, vec da ti ukazem na to da bez predanog rada i zalaganja ne bi bilo ni SK kakvog ga imamo danas. Pogledaj na BIG PICTURE! :D

Shlaymara
12.11.2006, 17:56
Nisam mislio da vredjam, vec da ti ukazem na to da bez predanog rada i zalaganja ne bi bilo ni SK kakvog ga imamo danas. Pogledaj na BIG PICTURE! :D

Ne kontam.
Ako hoces da kazes da su samo predani rad i zalaganje dovoljni da bi postojao neki komercijani uspeh, to je greska.
Uzmi za primer Corps Bride, film je extra a prosao je relativno lose. Ne kazem da bi i GF prosao lose, ali verovatno bi popio kritike tipa "vec vidjeno, kopija Corps Bride...blablabla". Jedino bi od fanova GF dobio hvalospeve, i to samo ako nesto ne bi zasr*ali.
Da se razumemo, ja sam veliki fan GF i prvi bih otisao da ga pogledam. Ali mislim da ga u skorije vreme nece snimati(a bas sam se ponadao, kad sam video onu vest).

Kaiser Soze
12.11.2006, 22:41
Corps Bride je rimejk.
A Lucas kao reditelj i producent. Mmmmmm...

Dobro, mozemo samo da nagadjamo kako bi prosao.

Mannibalseat
13.11.2006, 3:22
Od silnih puchackih ...da FILM!...:ciao:
I CHUDOVISTA -Da!....Ali,da li da budu zene u tim filmovima....ne..HOCU klanje bez njih.:Freddy: :boxing: :kreza: :boxing:

che daboli guz
17.11.2006, 21:53
Ajd da vas vidim sa idejama(ja ih nemam pa "vas" zato pitam: )
Kako napraviti od legendarne igre PACKMAN zanimljiv film bilo kojeg zanra.
Prepostavljam da bi bilo nesto u vezi sa zombi`s?
:dzavo:

Kaiser Soze
17.11.2006, 22:11
Ja bih isao na deciju populaciju sa elementima super herojstva.
Zar smo svi zaboravili zeku Rodzera? :D

Red Dragon
30.11.2006, 17:01
1. Fallout 2(to bi bila avantura prve klase)
2. Planescape:Torment(kobinacija fantsasy+action sa primesama horora)
... seticu se jos neceg dobrog

Marsa
2.12.2006, 23:29
Film sa tematikom WarCraft-a je vec u planovim, trebalo bi da izadje u jesen 2007, to je igrica po kojoj bih voleo da se napravi film a kao sto rekoh zelja ce mi se ispuniti...!!!!!
Samo kad pomislim na Arthas-a u filmu.....!!!

Mil00rad
17.12.2006, 9:56
NFS Most Wanted.

Mil00rad
17.12.2006, 9:58
I Super Mario.:D

B@NE
17.12.2006, 10:07
NFS Most Wanted.
da,kao da ih nema dosad uradjenihna taj fazon!

Telepatic
17.12.2006, 17:48
WoW:alealeee: :alealeee: :alealeee: (bice ne znam kad)

srlle
20.12.2006, 16:09
Mist, Homeworld, Longest Yourney :ciao:

zone2403
21.12.2006, 2:34
Mist, Homeworld, Longest Yourney :ciao:
Pa vec postoji Homeworld film, zapravo serija! To je Battlestar Galactica!

madhatterYU
22.12.2006, 1:19
space invaders, zuma, hugo, football manager, sims (veliki brat nije film), bubble bobble, lemings i obavezno da rezira uwe bole, bas me zanima da li bi mogao da nadmasi sve dosadasnje uspehe.

Sarmatian
22.12.2006, 3:23
Ja bas mislim da bi filmovi po RPG igrama bili katastrofa. Pogotovo oni manje lnearni kao BG serijal ili, ne daj boze, Fallout. Pa to bila potpuna katastrofa.
Svako od nas je drugacije dozivljavao svog lika. Neko kao viteza bez mane i straha koji koristi pistolje, neko kao izuzetno inteligentnog koji ne vadi oruzje osim kad bas mora, kao varvarsku zenu ratnicu koja ima IQ 65 i bori se kopljem, ili kao promiskuitetnu zenu sa bozarom koja prvo puca pa onda postavlja pitanja. Mogucnosti su neogranicene... A plus bi i morali i da rade po holivudskim "politicko korektnim" stavovima. Manje psovanja, golotinje, perverzije itd... Apsolutno katastrofa za setting i dusu koju je imao fallout.
Ne moze reditelj da predstavi kako treba mog lika iz fallouta. A i da uzmemo da je to moguce, ako predstavi mog kako treba, znaci da je promasio ostatak publike. Lose/lose situacija...

Tako sam prosao sa knjigom BG koju sam pokusao da citam. Posle 20-ak strana sam prekinuo jer mi se uopste nije svidjao glavni lik, koga ja nisam tako zamisljao, a cak ni Xzar i Montaron nisu bili onakvi kakvim sam ih zamisljao...
Glavni lik se zvao Abdel (sto me je odmah asociralo na nekog arapina) i bio je cist human Fighter, totalno suprotno od mog lika...

Neki vise linearni RPG-ovi bi mogli da prodju. Torment u prvom redu, eventualno i Kotor 1. U tormentu je protagonista strogo odredjen, a i u KOTOR-u 1, do izvesne mere...

Od ostalih Warcraft, Starcraft i HOMM (moj favorit)...

Nesa_ex63
22.12.2006, 12:55
ja bi po Warcraft serijalu(ukljucujuci i wow) kao i diablo(1 i 2).
ovaj drugi bas ima podlogu za pricu:icon_scra

Smoke
25.12.2006, 16:09
Bilo je nekih govora da će se MOŽDA raditi filmovi po igrama F.E.A.R, Half Life (mada Valve-ovci nisu preterano srećni zbog ovoga) i čini mi se da je Blizzard batalio ideju Starcraft filma (o ovome je bilo očijukanja po net-u, ali priču nit je ko potvrdio, niti demantovao).

srlle
26.12.2006, 17:20
Pa vec postoji Homeworld film, zapravo serija! To je Battlestar Galactica!

Pa nije bas.Galaktika je nekako old skul serija, a i jedva moze da se nazove science fiction.

Skols
26.12.2006, 17:28
Leisure Larry serijal :D

zone2403
27.12.2006, 4:14
@ Srlle
Pazi, u pravu si za Galaktiku, ali Homeworld je inspirisan njom, starom iz '78-me naravno, (prica ima jako mnogo podudarnosti), a opet nova Galaktika je pokupila neke fazone iz igre (npr. onaj H-light skok je isto sto i FTL u novoj Galaktici), zato kazem da je ona u stvari film po igri Homeworld:)

srlle
27.12.2006, 17:59
Moze biti to sto kazes.Ipak ja bi' voleo da prenesu atmosferu iz HW-a, dizajn, atmosferu i sve ostalo.Znam da to nikada biti nece, al posto ovde svi izrazavamo puste zelje, moja je HW :)

zone2403
28.12.2006, 2:57
Moze biti to sto kazes.Ipak ja bi' voleo da prenesu atmosferu iz HW-a, dizajn, atmosferu i sve ostalo.Znam da to nikada biti nece, al posto ovde svi izrazavamo puste zelje, moja je HW :)

Veruj mi ne bih imao nista protiv, jedan lep, dugacak, visoko-budzetni, pomalo napaljivacki, akcijom nabijen SF blockbuster bi mi bash legao otprilike sad!:n_klanja:

VelisQ
28.12.2006, 14:40
Ja bih voleo (i slao sam molbe nekim kompanijama koje prave P&C) da se napravi avantura po knjizi The Cronicles of Amber, a i film takodje (posto sam 2x uzastopno procitao svih 10 delova knjige, mnogo sam se zarazio).

davidian
29.12.2006, 14:19
Monkey Island crtani ili cak serija jos bolje :D Film nikako. A sto se tice filma mozda Deus Ex (prvi ne nastavak), obozavam cyberpunk setting :D

ColdOne
31.12.2006, 0:50
WoW:alealeee: :alealeee: :alealeee: (bice ne znam kad)
trebalo bi lil 2007 ili 2009,iako za 2007 nisam siguran.
wow bi "vishe trebao" da izadje nego druge igrice,jer imaju knjige o njemu i ima dobru pricu,lepo realizovanu.


ali najvishe bi voleo da izadju Earthworm Jim,i Super Mario

Ocelot
31.12.2006, 0:55
Najavljen je Silent Hill 2.
Takođe dolazi i Driver.

http://www.gamespot.com/news/6163606.html?tag=latestnews;title;1

B@NE
31.12.2006, 1:16
uuu film Driver , cini mi se da ce to da bude jedan veliki promasaj, osecam da ce radnja da bude monotona, ali taka je danas filmska industrija u svetu. Prave se svaki dan nisko budzetni filmovi u nadi za ostvarivanjem bogzna kakih para, a kvalitetan film ne pamtim kada sam poslednji put odgledao.

Ocelot
31.12.2006, 1:25
Ma ima visokobudžetnih ostvarenja koliko hoćeš, samo što retko koji opravda svoju cenu.

BigBoi
3.1.2007, 0:00
Ma ima visokobudžetnih ostvarenja koliko hoćeš, samo što retko koji opravda svoju cenu.

Slazem se. Cak, mislim da nijedan nije u potpunosti opravdao budzet i naslov. Zeleo bih da vidim Max Payne the movie (Vin Diesel bi mogao da skine taj cinicni glas, ali mu fali kose). Za scenario nije potrebno muciti se, skor sve je u igri. Prica, motiv, samo fale glumci i dobar reziser :)

Belfegor
4.1.2007, 0:42
Dow bi bio savrsen za film, dobra prica, heroji, jedinice, borbe sta jos moze da se pozeli?

huligan
4.1.2007, 14:50
Medal of Honor :D

nazgul
7.1.2007, 9:49
Gothic

Renee
9.1.2007, 1:48
GTA ili F.E.A.R. ili Diablo II.

rudar
9.1.2007, 2:08
GTA San Andreas i Neki od djelova NFS-a.Mislim da bi NFS bio nevjerovatno dobar.Neshto kao 2F2F:cool:

Renee
9.1.2007, 3:09
Pa koliko ja znam, igra Need for Speed Underground je bila napravljena po filmu Fast and Furious!

Nicolas
9.1.2007, 3:50
HL u par delova, tj 1 i 2 za sada i to da drugi snimaju po Beogradu.:rolleyes:

A M G
9.1.2007, 4:44
Pa koliko ja znam, igra Need for Speed Underground je bila napravljena po filmu Fast and Furious!

Tacno, imamo The Fast and The Furious, 2 Fast 2 Furious i The Fast and The Furious: Tokyo Drift - isti kao NFS: Carbon. Tako da filmova radjenih po serijalu NFS imamo na pretek.

SirDuck
9.1.2007, 13:38
HL u par delova, tj 1 i 2 za sada i to da drugi snimaju po Beogradu.:rolleyes:

E to bi bilo super :)
BG je kao stvoren za drugi deo :)

Samo ima jedan problem za film.
Gordon je prilicno cutljiv momak, zar ne :)

SirDuck
9.1.2007, 13:39
Tacno, imamo The Fast and The Furious, 2 Fast 2 Furious i The Fast and The Furious: Tokyo Drift - isti kao NFS: Carbon. Tako da filmova radjenih po serijalu NFS imamo na pretek.

Ja mislim da je NFS radjen po filmu, a ne film po NFS:icon_scra

rudar
9.1.2007, 15:44
Zaboravio sam da pomenem Diablo II koji bi zbog izuzetno uradjene priche bio zanimljivi onima koji nikada nisu igrali tu igru;)

YellowDog
9.1.2007, 17:25
Warcraft bi bio extra.Ali ne sa zhivim glumcima nego sa CG likovima, kao sto su i uradjeni cinematici i warcraftu 3 i wow-u!Sigurno bi ispao bolje od LotR:alealeee: