PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li imate instalirani Windows?


Deusdies
20.3.2008, 12:04
Dakle, pitanje je prosto :D

Mozete slobodno navesti razloge zasto imate/nemate.

Takodje bih vas zamolio - ova tema postavljena je u podforumu GNU/Linux, tako da ne ocekujem da glasaju oni koji u zivotu nisu usli u ovaj podforum. Tema je namenjena iskljucivo onima koji koriste linux.

EDIT: Ja nemam...niti planiram da ga instaliram xD

Gyle
20.3.2008, 12:26
Ja imam zbog vise sile. Probajte da otvorite http://www.silkroadonline.net/
pod linuxom pa ce vam biti jasno.

kosmo
20.3.2008, 12:34
Tu je za svaki slučaj, mada uglavnom 'vata paučinu;)

M1los
20.3.2008, 12:55
Imam instaliran Windows, i zbog slabog neta sam prisiljen da ga koristim više nego Linux :(. Ali čim dobijem bolji net, biće Hasta la vista, Billy :D

daniel83
20.3.2008, 13:22
Ja za sad koristim windows, uveliko se bavim multimedijom a vidim da su programi iz te oblasti koji se izdaju za linux sve bolji i bolji tako da me zanima koja je prednost linux-a u odnosu na windows i sta bi dobio tim prelaskom?
ako neko ima volje nak odgovori na ovo....

Neky
20.3.2008, 13:39
Nemam instaliran Windows, ne treba mi. Nije ona fora "jao Windows je *****e, neću ja to mada jeste :) " nego jednostavno nemam potrebe za Windowsom.

Covenant
20.3.2008, 14:03
Ja imam i to uglavnom zbog igara ;)
A i ukucani vole da igraju pasijans :D :opanachke
Sve ostale poslove mi zavrsava linux
Ja smataram da nije narocito pametno birsati u startu Win-sta ako se covek predomisli ili skonta pak da linux nije za njega a sa druge strane ako proceni da linux moze da mu zavrsi sve lako ce vec maci Windoze naknadno ;)

Beagle
20.3.2008, 14:06
Stoji vec dugo instaliran, XP SP1+autopatcher, ali mi samo zauzima mesto na HDD-u jer me mrzi da sredjujem MBR i retko ga pokrecem. Uglavnom kada hocu da opletem neku igru (jednom u dva meseca :D).

Mr.Eco
20.3.2008, 16:47
Ja imam zbog vise sile. Probajte da otvorite http://www.silkroadonline.net/
pod linuxom pa ce vam biti jasno.


ako je zbog ovoga ima resenje ;) installiraj virtualbox i preko njega xp pa ce ti radit bez dual bota ;)

Neky
20.3.2008, 17:39
E, a zašto taj sajt ne radi iz Linuxa? I kakav je to sajt uopšte?

Covenant
20.3.2008, 17:50
E, a zašto taj sajt ne radi iz Linuxa? I kakav je to sajt uopšte?

Mislis-ne radi iz FF-a ;)
Evo i u Windozi nece da ga otvori isto FF :opanachke

Ima li neko od vas vista enterprise?
U cemu je razlika u odnosu na business varijantu?

Ti si kanda pogresio deo foruma :D

Gyle
20.3.2008, 18:06
O vala radi iz FFa. Sad ga drzim otvorenog a kad probam iz PCLOSa ne radi u istom FFu.

Covenant
20.3.2008, 18:08
Ja sam trenutno u XP-u FF i otvara mi samo beli ekran
A imam instaliranu i Javu i Flash-ukljucen je takodje i java script ;)

DaySleeper
20.3.2008, 18:31
Otkad sam instalirao Linux, nisam startovao Win bez dva puta, ne koristim Linux dugo, ali vec na Win gledam kao na nesto sto mi samo zauzima prostor :) sto se mene tice obrisao bih ga ali majka voli da igra Win igrice :D ali cim napunim Linux igricama i provjerim sta sve radi preko Wine-a ubijedicu ja nju da ga maknemo. :dzavo: A kad smo vec kod Wine-a instalirah Photoshop na zadnju ver. 0.56 i radi! :tapsh:
Jedino jos nisam na Linuxu nasao drajvere za webcameru, ostalo sve imam na njemu sto mi treba. :alealeee:

rapha
20.3.2008, 19:47
Windoza mi služi kao konzola za PES. :) Instaliran je sistem, drajveri za grafiku, instaliran PES i ubačen džojstik. :) Mada, razmišljam se da kupim PS pa da ga se manem..

Gyle
20.3.2008, 21:58
Covenant garant si u Linuxu pa se tripujes :to_care::to_care::to_care::to_care:

DobroslaV
20.3.2008, 22:08
Ja imam Ubuntu 7.10.Uskoro kupujem XP pa ću ga instalirati na drugu particiju(zbog sestre). :)

Beagle
20.3.2008, 22:35
Ako se ne varam, IE moze da se instalira preko wine-a, tako da bi taj problem elegantno preskochili :)

Deusdies
20.3.2008, 23:05
Sto rece neko gore, apsolutno nemam potrebu za Prozorima.

optimus_prime
21.3.2008, 0:19
Da koristim win zbog: COD4, Crysis, NFS, DIRT, CS, ASS CREED, VS2005, Cubase + vstI, Sound Forge...


Linux: Net, C programiranje u kdevelop.

Juraj
21.3.2008, 0:23
Ili mi se čini ili je ovo postalo anti Windovs soba. Sve sami linux-ovci.

Covenant
21.3.2008, 1:36
Zamisli ti to-linuxovci u linux delu foruma :p

Juraj
21.3.2008, 1:41
Zamisli ti to-linuxovci u linux delu foruma :p
Pravo da te iznenadi:rofl:.

Gyle
21.3.2008, 1:45
Evo nisam stigao danas pa moram sad.

http://img174.imageshack.us/img174/6600/silkdi1.th.jpg (http://img174.imageshack.us/my.php?image=silkdi1.jpg)

veverica
21.3.2008, 2:15
Nemam i neplaniram ga nikad instalirati

igrice neigram , a ako mi ikad dodje zelja da igram onda cu nabaviti sebi jedan PS

a za sve ostalo mi je tu Arch linux koji mi reshava sve probleme zasada , a ako se desi da neshto neradi onda cu preci na LFS

urke
21.3.2008, 8:57
Na svojoj mašini ga imam kao virtuelnu mašinu jer mi on obezbeđuje besplatan rapidshare nalog (najbolje idu sitni windows programčići, a da bih uhvatio windows styled screen, treba da instaliram to čudo).

Na dečijoj mašini je windows jer deca vole da se igraju raznim igricama koje su u flash exe kontejneru (domaći proizvodi) i ne rade pod linuxom. Uzgred, stariji klinac u školi ima windows na računaru, a bogatiji je ako zna da koristi oba sistema nego samo jedan ;)

voodoo_
21.3.2008, 11:01
Windows host + Linux pod VMwareom. Prosto, sa Windowsom sam "dobar" već deceniju i nešto, a sa Linuxom tek pet-šest godina, a naviku ne mogu "obrisati". A ne treba zanemariti ni igre, nisam neki gejmer al nisam davao 150 evra za grafičku karticu da bih terao igre pod Wineom uz performance penale. Pošto u Linuxu ne koristim ništa što ima 3D grafiku, ova kombinacija mi sasvim odgovara.

Isko
21.3.2008, 12:36
Imam WXP ali ranije sam probao da instaliram Marindu ali nije uspjelo...A Visitu nikako necu da uzimam.

Dual pretop
21.3.2008, 20:28
Da, ali je u manjini. :paranoia:

Pošto imam instalirane Ubuntu, Debian i Fedoru.

Bokile
21.3.2008, 20:40
Imam Windows XP i imam Suse 10.2 koji planiram da promenim zato sto se nesto gadno tripuje,nisam ekspert u linux-u ali hocu da ucim,najveci je problem sto nemam nikog da me uputi u neke osnovne stvari.
Visim po raznim forumima i linux related sajtevima ali mi mnogo stvari nisu jasne.:(
Tako da i dalje trazim dobrog tutora poput GoranSTX mislim da je on guru Linux-a:D
Mnogo mi je drazi OSX koji imam,nekako je laksi a da se i ne lazemo i lepsi...

DobroslaV
21.3.2008, 20:54
Tako da i dalje trazim dobrog tutora poput GoranSTX mislim da je on guru Linux-a:D
Mnogo mi je drazi OSX koji imam,nekako je laksi a da se i ne lazemo i lepsi...
Goranu svaka čast!Nikad ne kaže "Smaraš","Idi googlaj".....
Uvek se maximalno potrudi.
Nego:da li ima još neki linux koji je poput ubuntu-a(vrlo lak za učenje),koji ima KDE - izuzev PCLOS-a?

GoranSTX
21.3.2008, 22:19
Imam Windows XP i imam Suse 10.2 koji planiram da promenim zato sto se nesto gadno tripuje,nisam ekspert u linux-u ali hocu da ucim,najveci je problem sto nemam nikog da me uputi u neke osnovne stvari.
Visim po raznim forumima i linux related sajtevima ali mi mnogo stvari nisu jasne.:(
Tako da i dalje trazim dobrog tutora poput GoranSTX mislim da je on guru Linux-a:D
...................

Goranu svaka čast!Nikad ne kaže "Smaraš","Idi googlaj".....
Uvek se maximalno potrudi.
Nego:da li ima još neki linux koji je poput ubuntu-a(vrlo lak za učenje),koji ima KDE - izuzev PCLOS-a?

Man'te se hvalospeva i drž'te se teme. Pre će biti da ja još imam mnogo toga da naučim, a to je najlakše kad pomažeš drugima koliko možeš...

Nego, imam i ja instaliran win, kad nešto od igara neće preko wine-a mora se posegnuti za alternativnim rešenjima. Retko, ali mora... A i zbog posla ne smem da batalim win platformu... e, to me podseti na onu temu o "nestručnim serviserima" pa odoK da se oglasim...

Gorankx
21.3.2008, 22:47
Goranu svaka čast!Nikad ne kaže "Smaraš","Idi googlaj".....
Uvek se maximalno potrudi.
Nego:da li ima još neki linux koji je poput ubuntu-a(vrlo lak za učenje),koji ima KDE - izuzev PCLOS-a?
Ima opensuse.
Imam instaliran windows i opensuse 10.3
Pre njega sam imao instaliran Debian

Deusdies
21.3.2008, 22:58
Poput Ubuntu-a, ali da ima KDE? Pa kubuntu :)

Mada, u principu, ti na svaki Linux mozes da instaliras KDE. Mada bolje je to ne raditi - neke aplikacije koje su pisane za GNOME (ili Xfce, jel'te) nece raditi u KDE, i obrnuto.

GoranSTX
21.3.2008, 23:10
Kao što rekoh u svom prethodnom obraćanju javnosti u ovoj temi:

Držite se teme koja glasi "Da li imate instalirani Windows?", a ne koji je linux lagan i ima KDE.

:dedica:

urke
21.3.2008, 23:46
Poput Ubuntu-a, ali da ima KDE? Pa kubuntu :)

Mada, u principu, ti na svaki Linux mozes da instaliras KDE. Mada bolje je to ne raditi - neke aplikacije koje su pisane za GNOME (ili Xfce, jel'te) nece raditi u KDE, i obrnuto.

Da li to misliš na gnome-config? Koje to aplikacije pisane za GNOME neće raditi pod KDE?

Gyle
22.3.2008, 0:22
Da se Goran ne ponavlja :D

Kao što rekoh u svom prethodnom obraćanju javnosti u ovoj temi:

Držite se teme koja glasi "Da li imate instalirani Windows?", a ne koji je linux lagan i ima KDE.



:dedica:

stesha
22.3.2008, 0:59
Imam instaliran samo Debian Etch, a na Virtual Box-u imam par distroa, probe radi, mada ne nameravam da menjam Debian u buducnosti...:)

renegade_of_funk
17.4.2008, 22:47
Imam Windows pored Ubuntua, jedino ga koristim za Photoshop i nadam se da ce uskoro biti moguce pokrenuti PS na linuxu pa da obrisem Win sa HD-a. :)

Mr.Eco
17.4.2008, 22:51
Imam Windows pored Ubuntua, jedino ga koristim za Photoshop i nadam se da ce uskoro biti moguce pokrenuti PS na linuxu pa da obrisem Win sa HD-a. :)

sa novim wine i to radi novi CS3 radi bez problema ;)

RuleMaker
18.4.2008, 0:27
Imam windows instaliran, probao sam 3-4 linux distribucije.Vratio sam se na windows zbog delphi-ja (i navikao sam na win) i nije hteo modem da mi radi pod linuxom.
Ipak sam glasao za "Imam, ali cu ga izbrisati" jer volim da koristim legalan softver tako da ću sačekati da se React OS još malo razvije pa ako se pokaže kao dobar preći na njega.
Kad izađe verzija 1.0 daću mu šansu...dotle verovatno windows.

Skols
18.4.2008, 0:33
Imam,i to Ubuntu 7.10 sa Win-om na dual bootu.Sve to na laptopu.Do skoro sam imao i na desktopu Ubuntu 8.04 al` je taj hard morao da leti..
Probao sam dosta distribucija,ostajem veran Ubuntu-u,odusevio me je i moj je favorit PCLOS Gnome edicija,al` meni nece da se instalira da ga ebem...

Iilija64
18.4.2008, 0:36
Pošto se volim igrati na svome računalu znate koji sustav periferiram. Morao bih ubrzo probati Ubuntu da vidim oko čega je tolika strka pošto ga svi hvale:paranoia:.

Kerber
18.4.2008, 1:58
Windows i PCLOS u dual boot-u. Windows je tu više kao sredstvo za opuštanje i razbibrigu, kao i zbog pojedinih programa koje rade samo na Win platformi. Plan Plus na primer.

Imam windows instaliran, probao sam 3-4 linux distribucije.Vratio sam se na windows zbog delphi-ja (i navikao sam na win) i nije hteo modem da mi radi pod linuxom.Ipak sam glasao za "Imam, ali cu ga izbrisati" jer volim da koristim legalan softver tako da ću sačekati da se React OS još malo razvije pa ako se pokaže kao dobar preći na njega.
Kad izađe verzija 1.0 daću mu šansu...dotle verovatno windows.


ReactOS nije Linux. Njegovi autori se oslanjaju na reversni inženjering samog Windowsa tako da nema nikakve dodirne tačke sa Linuxom.



Sad za delphi beše ima kylix ali čini mi se da su stali sa njegovim razvojem. Tu su još freepascal i lazarus sa nekim bazičnim funkcijama delphi-a.


Što se tiče sajta silkroadonline, postoji jedno jednostavno rešenje a zove se User Agent Switcher.

RuleMaker
18.4.2008, 9:15
Nisam ni spominjao da ima veze sa linuxom.:)
OS mnooogo liči na win samo što je besplatan, al ono što sam do sada čitao ne uliva poverenje, kažu da je dosta bagovit al nadam se da će srediti do final 1.0 verzije.

Od linuxa koje sam probao najviše mi se svideo kubuntu zbog KDE-a.