PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa InkJet stampacem HP7260


SSgrunf
11.2.2006, 16:36
Imam InkJet stampac HP7260. Pre nekog vremena je poceo da pravi horizontalne bele linije prilikom stampanja preko cele strane. Isprobao sam sva tri kertridza pojedinacno i u svim kombinacijama i uvek se isto desava. Probao sam da cistim kertridze preko drajvera i nije pomglo. Da li mozda neko ima ideju sta da radim???
Hvala unapred

piskoonline
12.2.2006, 1:48
Bljak. Ako nisu prazni, tj. pri kraju, onda očisti alkoholom kontakte na kertridžu i štampaču... drugo mi ne pada na pamet. Doduše, moguće je i da su se mlaznice zasušile (samo deo njih) ali malo je glupo da se to podjednako desilo na svim kertridžima... vredelo bi da ubaciš druge kertridže da to eliminišemo ili potvrdimo. A možda i nije glupo, ako su dugo stajali u štampaču koji nije korišćen, onda je možda vazduh dokačio tačno samo neke mlaznice u redu na svim kertridžima... tu je pomoć destilovana voda na papirnoj maramici ili spec. tečnost koju prodaju prodavci refill-a, koja otapa mastilo. I, naravno, kupovnina novih...

sim.a
12.2.2006, 17:53
cekaj da pocne da guzva papire ili je vec mozda poceo da zavrce krajeve poslednjem listu u fioci za papir :dedica:

SSgrunf
13.2.2006, 4:03
cekaj da pocne da guzva papire ili je vec mozda poceo da zavrce krajeve poslednjem listu u fioci za papir :dedica:
Stvarno nemam pojma sta si hteo da kazes ovim! :confused: :confused: