PDA

Prikaži potpunu verziju : Zvuk na mintu


optimus_prime
12.3.2008, 0:01
Instalirao sam mint, ili bilo koju distribuciju da instaliram, javlja se isti problem, nema zvuka, nadje, realtek i nadje Nvidia audio, ali nema zvuka. Sta da se radi? U pitanju je lap top, acer 5520g

Mr.Eco
12.3.2008, 0:15
otvori terminal i kucaj

sudo alsaconf kada ti nadje karticu
onda kucaj

sudo alsamixer tu podesavas zvuk

onda kucaj

sudo alsactl store da bi snimio ovo...

VojaM
12.3.2008, 2:08
Drugim rečima, klasičan zez: sve se instalira, ali je po defaultu zvuk utišan do kraja.
Ovo što ti je Mr.Eco rekao služi da podesiš default jačinu zvuka i da to sistem zapamti.
Alsa je standardni sistem za obradu zvuka na Linuxu.

optimus_prime
12.3.2008, 2:47
Hm, probao sam, ali nece, alsaconf, kaze da ne postoji komanda, alsamixer otvori i sve je na maximumu. Jos koji predlog?

stesha
12.3.2008, 20:44
Da bi pokrenuo komandu alsaconf moras da postanes root. Ukucaj sudo bash, pa svoju korisnicku sifru. Na taj nacin ces steci administratorske privilegije. A zatim ide alsaconf...:)
Ako i dalje nema alsaconf komande, instaliraj pakete koji imaju veze sa zvukom.Znaci, u Synaptic search, pa kucaj alsa, i dobices opise paketa...

urke
12.3.2008, 22:02
Ako mu alsamixer ne daje nikakvu grešku (a kaže da je sve na maximumu), znači da je zvučna već prepoznata.


Poteraj ti alcamixer i idi na master i pcm i stisni tater M kako bi odmutirao te kanale. Posle toga, stisni Esc da bi zatvorio alsamixer, a potom kao root poteraj alsactl store.

optimus_prime
14.3.2008, 2:56
Ma jok, nema da mrdne, od audio hardwarea je nasao, Nvidia audio, i Realtek, stim sto kad stoji na realtek moze samo da se podesava pcm, ali ne i master,
sta dalje da radim. Sredio sam sve linux, sto mi treba za programiranje, ali mi fali zvuk.

dukenukeme
14.3.2008, 12:50
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=3589861
ovde se nalazi howto za ubuntu u vezi acera 5520G
pominju da je neophodna alsa verzija (najmanja)=1.0.15 da bi radio zvuk
pošto je mint baziran na ubuntu-u ,verovatno tako nešto treba dalje da se radi
ili ako je već na njemu odgovarajuća alsa ,onda ne znam šta je.

ili kako ide ažuriranje paketa .ne znam ni to konkretno za mint :a_whistli
iz ovoga se vidi da znam da ništa ne znam :boodala:

optimus_prime
19.3.2008, 23:23
Ma nema teorije da radi, katastrofa!