PDA

Prikaži potpunu verziju : Wine problem


Gyle
9.3.2008, 18:40
evo sta mi se desava kad probam da instaliram wine (zbog utorrenta hocu da ga stavim).
ako neko zna sta je nek mi kaze posto trazi flex i kad ja odem u package manager i nadjem flex i stavim ga da se instalira on izbaci 404 error.

Mr.Eco
9.3.2008, 18:49
a šta će ti utorrent pored:Ktorrenta,Deluge,Azureusa...

Gyle
9.3.2008, 19:47
Znao sam da ce neko ovo reci :D

utorrent mi je najbolji jer ktorrent nece da radi kako treba tj. nece da se forvarduje port kako treba u ruteru pa on stalno radi sporije nego sto treba. Azureus sada koristim ali jede memoriju kao rotvajler tako da mi se utorrent najvise isplati.

uopsteno me zanima da li wine uzima puno resursa kad pokrecem neku windows aplikaciju preko njega.

Milos_SD
9.3.2008, 20:03
A zasto kompajliras wine? Zasto jednostavno ne skines vec kompajliranu verziju za tvoj distro sa winehq.org sajta? :)

Gyle
9.3.2008, 21:08
Pa ja skinuo source da probam al nece.
Koristim PCLOS 2007 a tamo ga nema. Da skinem za Mandrivu posto sam negde citao da su slicni cini mi se?

Covenant
9.3.2008, 21:14
Potrazi Wine preko Synaptica :opanachke
Pre toga se postaraj da osvezis listu paketa i da ukljucis sve repoe
Kakvo crno kompajliranje-mani se toga ;)

DaySleeper
10.3.2008, 19:56
Nikako nemoj da trazis Mandrivine pakete, ja sam to probao da instaliram i instalirao se ali nista nije radilo preko njega, evo ti paket za pclos:
http://mirrors.lastdot.org:1280/pclos/apt/pclinuxos/2007/RPMS.main/wine-0.9.56-2pclos2007.i586.rpm

Trebace ti i:
http://mirrors.lastdot.org:1280/pclos/apt/pclinuxos/2007/RPMS.main/libwine1-0.9.56-2pclos2007.i586.rpm
zbog zavisnosti

Evo ti adresa repo-a na italijanskom serveru ja odatle skidam sve pakete:
http://mirrors.lastdot.org:1280/pclos/apt/pclinuxos/2007/

Mada ako imas internet sve to mozes preko synaptica kao sto Covenant rece :)

Ovog paketa verzije wine-a nije bilo prije nekoliko dana mora da su je skoro dodali tako da cu i ja upgrade-ovati ;)

Gyle
11.3.2008, 1:02
Namestio sam lagano ali mi nije jasno zasto PCLOS tako cesto puca tj izbaci onu poruku kde init failed kad recimo samo stavim novi splash screen.
A o problemima sa instalacijom drajvera za ati da ne pricam. Nexuiz se vuce ko polomljen a nove drajvere ne mogu da stavim jer onda padne i izbaci crn ekran kad se restartuje X.

DaySleeper
11.3.2008, 18:11
Meni Nexuiz radi bolje nego na Win-u, na njemu se vukao na zahtjevnijim mapama jos ako je bilo vise od 2 bota to je bila katastrofa. Na Linuxu skoro da se ne primjecuje ikakvo usporenje. :D
Ali na Win-u me je najvise nerviralo ono izlazenje iz fullscreen-a trebalo mu je po minut dok promijeni rezoluciju, a na Linuxu se gasi momentalno. :tapsh:

Gyle
11.3.2008, 18:46
Pa da ali ti garantovano imas nove drajvere dok ja koristim one koji su dosli uz distro.

Covenant
11.3.2008, 20:03
Moras da skines zvanicne drajvere ;)
Sa tim default-nim u okviru Xorga ce sve da se vuce :opanachke

Gyle
11.3.2008, 20:26
Aha znaci da skinem sa amdovog sajta nove drajvere? Dobro ce probamo :)

Covenant
11.3.2008, 23:05
Ne tako
Koristi Synaptic-imas u njemu spakovane drajvere ako se ne varam :opanachke

Gyle
12.3.2008, 1:15
Uradio ja tako. Prvo se posle restarta nije pojavljivalo nista. Onda sam preko safe moda odisao u XFdrake i podesio drajver za radeona i podigao se X i sve radi kao pre. Medjutim kad pokrenem recimo Planeshift sve teksture su crne osim likova u igri. Ne znam sta da radim vise.

DaySleeper
17.3.2008, 18:13
Pa da ali ti garantovano imas nove drajvere dok ja koristim one koji su dosli uz distro.

Nope, ja sam izgleda imao srecu da mi radi sa defaultnim. Prije neki dan sam skinuo i drajvere sa ati-jevog sajta i kad sam ih instalirao takodje mi je bila crna tekstura u igrama i cak su se sporije pokretale, a posto djavolji drajver nikako nisam mogao da deinstaliram, a ni restore xorg.conf-a nije pomogao morao sam da reinstaliram Linux i sad opet radi dobro.

ATI je uzasan kad je pisanje drajvera za Linux u pitanju :mad: Zar je toliko tesko napisati drajvere za Lin, mislim ATI-jeve graficke su pored nVidijinih najkoriscenije, zar trebaju korisnici koji hoce da koriste Linux da biraju komponente i mijenjaju ih.

Covenant
17.3.2008, 18:58
Pa jeste da ATI drajveri nisu bas najsrecnije napisani za linux ali situacija se u poslednje vreme prilicno popravila
Ja sam malo googlao i koliko vidim PCLOS(bar verzija 2007)nema bas najsrecnije resenu instalaciju fglrx drajvera-recimo kod Fedore je dovoljno skinuti drajver za livne,restartovati X i to bi bio sav posao,a Ubuntu ima i onaj restricted manager :opanachke
Nadam se da ce to doraditi u nekom sledecem izdanju ;)

Mr.Eco
26.6.2008, 13:08
da ne pravim duplu temu,imam i ja problem sa novim wine jednu igru pokrenem i nema cursora igra je tales of pirates šta da radim pre je bilo a sada nema...

voodoo_
28.7.2008, 18:48
Šta piše za tu igru na appdb.winehq.org?

Zemunelo
4.3.2009, 2:25
Mene interesuje dal je neko resio igru Mount & Blade da radi kako treba na Linuxu?
Naime igra radi ali ima neki problem sa okretanjem ukrug za 360' jer kao da ima kraj dokle se moze ici misem i ekran stane i nece dalje vec samo nazad.
Da ne opisujem igru (vrh je) jer imate o njoj u forumu pod test play/role play reci cu samo to da nije igrivo ako ne moze da se okrece misem ekran po zelji.
Greota je da zbog jedne igre moram u omrazeni mi W$

GoranSTX
4.3.2009, 10:03
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=15435&iTestingId=36579
Prijavljeni su slični problemi. Savetuje se da se poveća osetljivost miša...

I da, ovo nije tema za pomoć oko igara, već za postavljanje snimaka da bi ljudi videli da to može. Sad navali na taj Mount&Blade, napravi snimak i upload-uj ga na YT pa postuj ovde link. Pošalji zatim isti zadatak na mail petoro poznanika ili u suprotnom iskusi večno prokletstvo...

Ček... zanemari, pogrešan prozor :D

Zemunelo
4.3.2009, 12:37
Ok ako ovde nema pomoci ondak pogresih,
inace da dodam znam za misa ali to ipak ne resava problem samo ti daje mogucnost da okrenes ekran malo vise ali ipak na kraju zabode ;)

ps. nek mi neko kaze dal imamo temu za pomoc oko igranja igara preko wine-ta?

iMa_NeKo_PljUgU
17.3.2009, 20:14
E 'vako :)

Skinem WINE, pokrenem CS 1.6 koji je već instaliran na windows particiji (NTFS) i radi :D
E sad pitanje... Nekako je čudan, ne mislim na slova već na mrdanje sa mišem tj. imam čudan osećaj kao da se drugačije ponaša nego pod windows-om... E sad da li je to zbog NTFS-a ili je tako svakom:)

P.S. Moćna stvar onaj WINE :D