PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 3/2008


oluja
22.2.2008, 22:18
Od 1. marta u prodaji je novi broj "Sveta kompjutera". :D

Sadržaj će biti postavljen par dana pred izlazak broja.

Naslovnu smo poslali u štampariju i ona izgleda ovako:

Sun Tzu
22.2.2008, 22:23
He, sviđa mi se mala naslovna, lepša je od ove prave. :D

LebronMVP
22.2.2008, 22:30
Standardno pred kraj meseca zaboravim da SK treba da izadje 1. narednog meseca:D
Elem, ok je naslovna ali ste postali nemastoviti zadnjih meseci.

Red Dragon
22.2.2008, 22:37
OK je naslovna, mada mene (kao i uvek) vise zanima sadrzaj. Bolje ga postavite nedelju dana pre izlaska, da se nasladjuje narod, nego dan pre.:)

voodoo_
22.2.2008, 23:09
Ahahah, "dvaput je dvaput" ;) Odličan vic, bio je sigurno na onoj temi dole :)

genius
22.2.2008, 23:15
Kazi ga da se smejemo i mi. Ajde pliz :)

voodoo_
22.2.2008, 23:26
Pitaju Muju:
- Dal' bi radije Fatu jednom ili Hasu dvaput?
- Pa... Fata je Fata, al' dvaput je dvaput! :D

bracaja
22.2.2008, 23:38
LOL!!! za vic!
A sto se naslovne tice, nekako je bas retro i to mi se svidja. A i ovi sexy zenski prstici sa nalakiranim noktima. Mmmmmm!!!:a_whistli:D

lijenština
22.2.2008, 23:45
Nokti na prsticima su lakovani, samo taj sto ispod bas i nije. Izgleda da je sada on potrosna roba umesto tastature. :D

KOLOS
22.2.2008, 23:45
OK je naslovna, mada mene (kao i uvek) vise zanima sadrzaj.

Slažem se u potpunosti!

A i ovi sexy zenski prstici sa nalakiranim noktima. Mmmmmm!!!:a_whistli:D

Manijače...:D

vaskotv
23.2.2008, 2:35
Naslovna mi se svidja, a ovi crveni noktici su josh bolji...:)

Dio37
23.2.2008, 2:48
K'o da nikad u zivotu niste videli lakirane nokte :p

Inace, solidna naslovna.

shrafko
23.2.2008, 3:53
Sins of a solar empire igra meseca :eek: ?

Ja sam je baš nabavio i instalirao pre neki dan (mahom zbog par pozitivnih kritika po netu) i koliko je zabavna govori činjenica da sam je igrao celih 15ak minuta pre nego što sam je batalio i sad čami na hardu (a mrzi me da je brišem pošto zauzima tričavih 1,5 Gb što je, za današnje standarde, jako malo). Tutorial u kome nema glasovnih uputstava nego se sve svodi na čitanje textboxova govori dovoljno..

Ako je SoaSE igra meseca, kakav li su tek trash ostale ? :paranoia:

P.S: Prvo Universe at War, pa Survivor, pa sad ovo..ko li će izdržati do Q3 2008 i pravih naslova? :(

Teva
23.2.2008, 9:48
Paaa sad ce Assasins Creed :D

yoshida
23.2.2008, 12:43
ako se dobro sećam , ta fora sa tastaturom emitovanom na sto ( astal :D) je par godina stara, i mislim da je izraelska "egzbicija" .

mada je u suštini odličan štos.

dobro je što se toga setili :aplauz: :alealeee:

FiresnakE
23.2.2008, 13:45
Meni je bitan samo sadrzaj, naslovna manje-vise, vec sam pricao o tome, u temi za drugi broj ove godine.

oluja
23.2.2008, 14:15
ako se dobro sećam , ta fora sa tastaturom emitovanom na sto ( astal :D) je par godina stara, i mislim da je izraelska "egzbicija" .

mada je u suštini odličan štos.

dobro je što se toga setili :aplauz: :alealeee:

...sada dostupna i na nasem trzistu. ;)

Iron Maiden
23.2.2008, 14:42
Meni se svidja sto donji deo vise nije u kontrastu sa ostatkom naslovne, vec se uklapa u pozadinu... A Visti ce trebati MNOOGO vise od jednog flastera :kreza:

zdravkelja
23.2.2008, 16:37
I meni se isto svidja to. Dobra je naslovna. I extra je ideja za flaster :D

Isko
23.2.2008, 17:01
SVAKA CAST:tapsh::tapsh::tapsh:

yoshida
23.2.2008, 18:07
K'o da nikad u zivotu niste videli lakirane nokte :p

Inace, solidna naslovna.

pa jedino bi burnije reagovali da su na slici lakirani prstići na stopalima dok kuckaju porukice.

mada bi se neki i tome oduševili (oblizivali do ušiju), garantujem :a_whistli:kreza:

todos
23.2.2008, 19:56
Neko rece da je naslovna nemastovita, upravo je suprotno, i po naslovnoj najavi imace sta da se procita.

Monk Psycho
23.2.2008, 20:08
Bitniji mi sadrzaj nego izgled naslovne stranice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdravkelja
23.2.2008, 20:11
Vidim na Gamespot-u da je Solar Empire dobio 9.0
Ali poznajuci Gamespot, to ne mora mnogo da znaci, ipak je kod njih Halo 3 dobio 9.5 :D

genius
23.2.2008, 20:14
pa jedino bi burnije reagovali da su na slici lakirani prstići na stopalima dok kuckaju porukice.

mada bi se neki i tome oduševili (oblizivali do ušiju), garantujem :a_whistli:kreza:

Bolesno :paranoia: nisam znao da ima takvih ljudi a da koriste kompjutere

yoshida
23.2.2008, 21:57
ja volim kad je naslovna "intrigantna", čak sam par puta SK uočio u gomili časopisa na trafici i pre nego sam prišao da ga pazarim. ali, ipak je bitnije ono unutra. nekad bolje, nekad lošije.

priznaćete - ne izlazi svakih mesec dana neki spektakularan hard i software pa da ima šta da se napiše bombastično. to je nerealno očekivati.
ja recimo volim kad se vrše testovi poredjenja - zna se da ljudi vole da čuju kako se "ovo ili ono" pokazalo u medjusobnom "okršaju". nije "šta da kupim" slučajno evoluirala :)

Partybreaker
26.2.2008, 10:38
Kad ce taj sadrzaj novog broja? Ne zaboravite da je februar mesec sa manjim brojem dana, tako da bi trebali vec da objavite... ;)

todos
26.2.2008, 11:27
Ne mogu da shvatim ljude koji stalno sa nestrpljenjem iscekuju sadrzaj. Pa nije ni njima lako da sastave broj. Treba svakome ispuniti zelju. Meni su to ispunili iz proslog broja time sto su objavili jedan prenosni dvd plejer, i time me spustili na zemlju. Ja cu SK uzeti bio ovakav ili onakav, zato sto ima ipak nisku cenu nego drugi, i kada se sve sabere i oduzme ispada da se SK, takav, bez teskoca probija na bojnom polju u IT svetu!!!:dedica:

Isko
26.2.2008, 12:24
A interesuje me ova laserska tastatura da li ona zraci puno i da li moze ona na malo starije kompjutere otprilike 2004 god?:icon_scra


P.S:300 post :)

Partybreaker
26.2.2008, 12:29
Ne mogu da shvatim ljude koji stalno sa nestrpljenjem iscekuju sadrzaj. Pa nije ni njima lako da sastave broj. Treba svakome ispuniti zelju. Meni su to ispunili iz proslog broja time sto su objavili jedan prenosni dvd plejer, i time me spustili na zemlju. Ja cu SK uzeti bio ovakav ili onakav, zato sto ima ipak nisku cenu nego drugi, i kada se sve sabere i oduzme ispada da se SK, takav, bez teskoca probija na bojnom polju u IT svetu!!!:dedica:

I ja cu ga kupiti kakav god da je sadrzaj, ali me ipak interesuje sta ce biti u novom broju...

zdravkelja
26.2.2008, 12:45
A interesuje me ova laserska tastatura da li ona zraci puno i da li moze ona na malo starije kompjutere otprilike 2004 god?:icon_scra


P.S:300 post :)

Pa radi preko Bluetootha, moze sigurno.
Ali takva tastatura nije namenjena za desktop racunare, vec one koji imaju Pocket PC i slicne uredjaje, da bi mogli lakse da kucaju i sl.
Jedino ako imas bas mali sto.
Uostalom evo ti sajt: http://www.virtual-laser-keyboard.com/

Isko
26.2.2008, 13:08
Pa radi preko Bluetootha, moze sigurno.
Ali takva tastatura nije namenjena za desktop racunare, vec one koji imaju Pocket PC i slicne uredjaje, da bi mogli lakse da kucaju i sl.
Jedino ako imas bas mali sto.
Uostalom evo ti sajt: http://www.virtual-laser-keyboard.com/

Ah steta....To je bas dobo. Stavis laser napolje i okrenes ga prema zidu od kuce, ali ga toliko odalis da tipke budu velicine kosarkaske lopte i onda samo zakucavas:D.cool za MSN...:rofl:

LazaLazarevic
26.2.2008, 16:05
Један фластер.. тја.. више би одговарала слика фабрике фластера
а.. и.. више сам за розе нокте на насловној (небитно ноге, руке или копита)

yoshida
26.2.2008, 19:18
I ja cu ga kupiti kakav god da je sadrzaj, ali me ipak interesuje sta ce biti u novom broju...

...o tome ti pričam... :)

mada nije bilo broja da mi bar nešto nije bilo zanimljivo.
dosta dobro "iskopavate" zanimljive web lokacije.

zoran845
26.2.2008, 19:36
dosta dobro "iskopavate" zanimljive web lokacije.Izvesna osoba je sada porasla do neba. Nego, stvarno ih dobro nalazi. Iris, imaš opravdanje i našu podršku da tražiš povišicu. :D

LunaticRS
27.2.2008, 2:42
E ppl ima jedan problem.Ne znam da li je moguce ga rijeshiti.Protekil mjesec dana nisam bio tu i nisam kupio SK.Kupujem ga redovno 3 godine, a chitam ga duze...Da l' je moguce nekako nabaviti februarski broj????????Shto je najgore par ljudi koji ga neredovno kupuju, a koje znam nisu uzeli ovaj broj.

Ne bi bilo u redu da mi fali 1 broj...i ko ce chekati par mjeseci da bude dostupan na netu.

Placam 10 evra + troskovi poshtarine na moj rachun ako je neko rad da mi poshalje!

ledilo
27.2.2008, 3:00
E ppl ima jedan problem.Ne znam da li je moguce ga rijeshiti.Protekil mjesec dana nisam bio tu i nisam kupio SK.Kupujem ga redovno 3 godine, a chitam ga duze...Da l' je moguce nekako nabaviti februarski broj????????Shto je najgore par ljudi koji ga neredovno kupuju, a koje znam nisu uzeli ovaj broj.

Ne bi bilo u redu da mi fali 1 broj...i ko ce chekati par mjeseci da bude dostupan na netu.

Placam 10 evra + troskovi poshtarine na moj rachun ako je neko rad da mi poshalje!

Probaj da kontaktiraš redakciju, sigurno imaju zaostalih brojeva.:ciao:

Pjanovic
27.2.2008, 3:47
E ppl ima jedan problem.Ne znam da li je moguce ga rijeshiti.Protekil mjesec dana nisam bio tu i nisam kupio SK.Kupujem ga redovno 3 godine, a chitam ga duze...Da l' je moguce nekako nabaviti februarski broj????????Shto je najgore par ljudi koji ga neredovno kupuju, a koje znam nisu uzeli ovaj broj.

Ne bi bilo u redu da mi fali 1 broj...i ko ce chekati par mjeseci da bude dostupan na netu.

Placam 10 evra + troskovi poshtarine na moj rachun ako je neko rad da mi poshalje!

Imam ja. Samo gde se ti nalazis ?

Jel taj Alfa Kentauri u Republici Srpskoj :D ?

Marko Stanojkovic
27.2.2008, 19:16
E ppl ima jedan problem.Ne znam da li je moguce ga rijeshiti.Protekil mjesec dana nisam bio tu i nisam kupio SK.Kupujem ga redovno 3 godine, a chitam ga duze...Da l' je moguce nekako nabaviti februarski broj????????Shto je najgore par ljudi koji ga neredovno kupuju, a koje znam nisu uzeli ovaj broj.

Ne bi bilo u redu da mi fali 1 broj...i ko ce chekati par mjeseci da bude dostupan na netu.

Placam 10 evra + troskovi poshtarine na moj rachun ako je neko rad da mi poshalje!

Poslacu ti ja za dzabe, imam 2 komada...

Guterill
27.2.2008, 23:54
Neko rece Japan?Pogodite sta je ovo




http://img405.imageshack.us/img405/9562/picture1vu0.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/7043/picture2vd1.jpg





Za vece informacije, skinite OVO (http://www.2shared.com/file/2908148/35b97028/Amazing_Technology_from_Japan.html) :). click here (javascript:startDownload())

Pretpostavljam koliko ce biti dobar novi SK-jedva cekam :).

Chivan
28.2.2008, 12:20
Evo i sadržaja martovskog broja:

NOVE TEHNOLOGIJE
Televizijski i bioskopski standardi HDTV i Ultra HDTV

NA LICU MESTA
Fujtsu-Siemens DDC
Roadshow 2008
MaxFlight FS 2000 u Muzeju automobila

PRIMENA
High-tech bezbednost

TEST DRIVE
AMD Phenom 9600
Black Edition
HIS Radeon HD 3780 X2
Radeon HD 3450, Radeon HD 3650
DFI LANParty UT 790FX-M2R
Intel X48, Gigabyte GA-X48-DQ6
Samsung SyncMaster 2043NW i Asus VW198
Inno3d i-Chill 8800GT
Accelero X1 512MB DDR3
Hardverzije
Olympus E-3
Trekplay MP3-384, MP3-962FR
Apple TV
Prestigio Power Bank 501
Samsung ML-2851ND
Saitek GM2400 Laser Mouse
SanDisk Cruzer Tag, Snap, Fleur
Media-Tech Catania, Forni, Siracusa
Devet EasyTouch web kamerica
Altec Lansing FX3020

INTERNET
.rs: Nacionalni domeni • Profi 3G Internet • Uskoro dokumenta iz fotelje
Aktuelno: Tuča za 700 MHz
Veridba koja trese Internet
Internet i zamena identiteta
Shareware koncept prodaje softvera (5)
Zanimljivi Skype dodaci
IMDb
WWW vodič

TEST RUN
Corel CorelDRAW X4
Windows Vista Service Pack 1
KbdSoft KbdEdit Full 1.1.3
Mini PDF to Word Converter 3.2
Ashampoo PowerUp 3
Aurora Media Workshop 3.3.51
Right Hemisphere Deep Exploration 5.05 CAD Edition
ProgeSOFT ProgeCAD 2008
Multiboot menadžeri

PD KUTAK
SpaceTime
JetBee Free 4.0.7
Subtitle Workshop 4.0 beta 2
xplorer2 1.7.0.5 Lite
Free Video Dub 1.2.2.1
WildBit Viewer 5.1
InfoLayout 2.3
RJ TextEd 4.11
Mufin MusicFinder 1.01 Base
Font Matching Tool 1.3.0
AutoVer 1.2.0
SensorsView Pro 3.1
StreamMyGame

CeDeTEKA
Družina znanja: Gašine avanture
Elektronske zbirke: fizika i hemija
Route Planner Europe Deluxe 2
Bratz Babyz

TEST FUN
Engage 1.2.3.89, Tactile 3D 1.3.7, LEGO Digital Designer 2.3
CalendarHub Beta, MyStickies, Shock Aero 3D 0.91 i Shock 4Way 3D 2.71

LAKI PINGVINI
KDE 4.0
Mount system command
VideoCut 0.2.0
WinFF 0.33

PHONE ZONE
Celluon Laserkey CL800BT
JoikuSpot, Nokia Location Tagger, Cute Keys, NiceLight
Arcade Sidegolf, Silent Hill, S.T.A.L.K.E.R. Mobile

SITNA CREVCA
UPS uređaji (2)
Senzori u digitalnim fotoaparatima

CASE CHASE
Kućište „Arsenal"

NAGRADNI KVIZ

I/O PORT

JA, IGRAČ

BONUS LEVEL

PRVI UTISCI
WorldShift
Imperium Romanum

TEST PLAY
Sins of a Solar Empire
Monster Jam
Aquadelic GT
Hard to be a God
Aquaria
Sinking Island
Undercover: Operation Wintersun
Conflict: Denied Ops
The Spiderwick Chronicles
Red Ocean
Escape from Paradise City
Super Paper Mario
Zack & Wiki
Burnout Paradise
Devil May Cry 4
Turok
Folklore

NET PLAY
KGB online liga 2008
ClanBase Nations Cup

PSPLAY

TEST JOY
Genius MetalStrike FF

STARO ZA NOVO
Half-Life 2: Pirates, Vikings and Knights II
Neverwinter Nights 2: Moonshadows

[B]TEST FUN

TEST OF TIME

ŠIFRE

LebronMVP
28.2.2008, 12:57
Ocajne igre i ovog meseca.........Nije SK kriv ali stvarno nema za PC nista pametno sto se tice games-a. Dobro ce mi doci Turok opis za PS3.

zdravkelja
28.2.2008, 13:14
Da, nista posebno osim igre meseca. Ali me raduje opis Devil May Cry 4 :)
Hardver: E ovde je bolja situacija, ima sta da se procita

todos
28.2.2008, 14:58
@Guterill:
Ono japansko gore sto lici na olovku je kamera za web . Radi preko usb kabla, moguce i preko bluetooth-a. Ocekujem nagradu za odgovor.

LebronMVP
28.2.2008, 17:56
@Guterill:
Ono japansko gore sto lici na olovku je kamera za web . Radi preko usb kabla, moguce i preko bluetooth-a. Ocekujem nagradu za odgovor.

500 eura najmanje da bude nagrada:D

VojaM
28.2.2008, 20:10
@Guterill:
Ono japansko gore sto lici na olovku je kamera za web . Radi preko usb kabla, moguce i preko bluetooth-a. Ocekujem nagradu za odgovor.
Zar to nije ista virtuelna tastatura kao što je na naslovnoj strani SK-a?
Čak je, čini mi se, bilo pre neku godinu i u SK-u, u rubrici Hard/soft...

Guterill
28.2.2008, 20:16
Da, to je isto kao i stvarcica sa naslovne strane.Zato sam i i uplodovao dokument za one koji ne mogu da cekaju ;) :)

zdravkelja
1.3.2008, 11:29
Odlican broj, svaka cast :aplauz:

Uvodni text je odlican :)
Odlicna ideja za Hardverzije :)
ATI se konacno vratio, svaka im cast :) :)
Ima par kvalitetnih igara :) :)
I dopao mi se opis DMC4, sad znam da vredi cekati verziju za PC. :) :) :)

Jedan od najboljih u zadnje vreme.:to_care:

E, da i Arsenal izgleda cool :)

Red Dragon
1.3.2008, 12:58
Broj bi bio solidan, ali posto se tu krije i moja mala najava, broj fenomenalan.
http://www.freesmileys.org/smileys/happy110.gif (http://www.freesmileys.org)

http://www.freesmileys.org/smileys/happy079.gif (http://www.freesmileys.org)

voodoo_
1.3.2008, 13:37
Pismo meseca i odgovor su apsolutni vrh :)

Guterill
1.3.2008, 15:28
Ja sam zaboravio da ga kupim.Moracu da cekam sutra :(!

zidan grobar
1.3.2008, 15:33
Ja sam zaboravio da ga kupim.Moracu da cekam sutra :(!
A sto do sutra,trk do prve trafike i eto ti ga danas:D

Guterill
1.3.2008, 15:44
Ne mogu.Idem u selo.A i a i ako trknem mislim da je rasprodato ovde kod mene.

yoshida
2.3.2008, 12:09
jedna zamerka - niste isporučili po tabletu nitroglicerina uz SK/03,

htela srčka da mi prezupči pri čitanju Kuzminog "ja,igrač" ,

ono sa orasnicama i intestinalnom eksplozijom me i dalje tera da plačem od smeha :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: .

Kuzmo, čime se hraniš kad imaš toliku "logodijareju" :kreza: ???

svaka čast, oteće te "Ošišani jež" Svetu Kompjutera :aplauz:

todos
2.3.2008, 16:37
Ljudi verujte mi u kakvoj sam zabludi bio. Kad sam danas otvorio SK sajt i vidim martovski broj na naslovnoj. Zakljucim za sebe, otkud su ovako poranili sa brojem kad do prvog ima jos cetiri-pet dana.:boodala::icon_scra SPRINT do prvog kioska!!!

LebronMVP
2.3.2008, 17:00
Sto se mene tice nish' posebno nije ni ovaj broj. ALi moje misljenje vec znate

Densetsu
2.3.2008, 17:59
Odlican broj :tapsh:

Moram da kazem da u ovom broju ste izabrali odlicne igre za konzolaske recenzije (Zack & Wiki, Burnout Paradise, DMC4...). Na PC frontu nesto slabije ali sta je tu je.

Guterill
2.3.2008, 18:28
Svidjaju mi se opisi hardvera.

zdravkelja
2.3.2008, 18:34
Da, dobre igre za glupave kutije, a za kompjuterase nista :(
Ali ona Solar Empire je dobra.:)

A stvarno me cudi da je Quzma opisao jednu ''obicnu'' voznju.:D

donator99
2.3.2008, 18:40
Veruj mi, Burnout nije obicna voznja...To je jedna od najboljih next gen igara u ovom trenutku.
A i ocena je potpuno realna.Dok ne cujes DJ Atomiku, ne mozes da shvatis koliko taj covek nervira...

zdravkelja
2.3.2008, 19:12
Cuo sam ga :paranoia:
Ne znam da li primecujes, ali sam stavio navodnike '' ;)

KOLOS
2.3.2008, 22:10
Pismo meseca i odgovor su apsolutni vrh :)

Da, da, lepo sročeno, ali im ponestalo rime!:D

VojaM
2.3.2008, 22:11
Један фластер.. тја.. више би одговарала слика фабрике фластера
а.. и.. више сам за розе нокте на насловној (небитно ноге, руке или копита)
A to je... bitno?

Pjanovic
2.3.2008, 22:13
Ja sam primetio da svaka, ali BUKVALNO svaka igra u SK za konzole dobije ocenu 80-100. Totalno preterivanje, to kad nekom konzola udje pod krv, odmah je svaka igra dobra, totalna debilnost.

VojaM
2.3.2008, 22:16
Pa, kad ti budeš pisao, imaćeš šansu da ispraviš nepravdu.

player1
2.3.2008, 22:20
Ja sam primetio da svaka, ali BUKVALNO svaka igra u SK za konzole dobije ocenu 80-100. Totalno preterivanje, to kad nekom konzola udje pod krv, odmah je svaka igra dobra, totalna debilnost.

Stvar je u tome da samo opisuju dobre igre koje su izasle u poslednjih nekoliko meseci. Da opisuju sve, 80% sveta igara bi bilo o konzolama.

donator99
2.3.2008, 22:56
Ja sam primetio da svaka, ali BUKVALNO svaka igra u SK za konzole dobije ocenu 80-100. Totalno preterivanje, to kad nekom konzola udje pod krv, odmah je svaka igra dobra, totalna debilnost.
Jesi li ti uopste probao makar jednu od tih igara koje su dobile 80-100 ili pises ovako napamet?

Pjanovic
3.3.2008, 0:30
Pa, kad ti budeš pisao, imaćeš šansu da ispraviš nepravdu.

Ma prosto obozavam da citam tvoje zlurade komentare :n-cc2:.
Pisanje postova nije duznost/obaveza vec mogucnost izbora ;).

Stvar je u tome da samo opisuju dobre igre koje su izasle u poslednjih nekoliko meseci. Da opisuju sve, 80% sveta igara bi bilo o konzolama.

Ma jes djavola sve dobre igre, kapiram Uncharted i jos neke (informisem se ja i o konzolaskom igrackom svetu ;)).

Jesi li ti uopste probao makar jednu od tih igara koje su dobile 80-100 ili pises ovako napamet?

Govorio sam generalno, a ne o pojedinacnim igrama. I ne pamtim da je bilo koja proglasena da je propast, nego lepo je sareno, ajde da joj damo makar 70-80.
A pogledajte ocene za PC igre, more...

U vidi Turok dobio 70, pa ne verujem ocima, evo ga donator ide da se spali pred redakcijom SK :dzavo:.
Kapiram da ce pc verzija za par meseci biti proglasena kao jeres :icon_stud.

Poenta mog posta nije ocenjivanje konzolnih igara, vec uporedjujem sa ocenjivanjem PC igara.

donator99
3.3.2008, 0:34
Ne znam koji je tvoj problem.Nisi igrao nijednu od opisanih igara, ali nije ti problem da pljujes po ocenjivackoj politici SK i optuzujes ljude koji su pisali opise tih igara da su dali visoke ocene istim tim igrama, samo zato sto su to konzolaske igre?
Kao sto je player vec rekao, igre za konzole se u SK ocenjuju sa kasnjenjem od nekoliko meseci.Da se svi bolji naslovi ocenjuju istog meseca kad izadju, igre za konzole bi zauzimale vise prostora od PC igara.

Juraj
3.3.2008, 0:36
Ne znam koji je tvoj problem.Nisi igrao nijednu od opisanih igara, ali nije ti problem da pljujes po ocenjivackoj politici SK i optuzujes ljude koji su pisali opise tih igara da su dali visoke ocene istim tim igrama, samo zato sto su to konzolaske igre?
Kao sto je player vec rekao, igre za konzole se u SK ocenjuju sa kasnjenjem od nekoliko meseci.Da se svi bolji naslovi ocenjuju istog meseca kad izadju, igre za konzole bi zauzimale vise prostora od PC igara.
Zar ne izlazi više igara za pc nego za konzole. Koliki bi bio onda SK da se sve igre opisuju? Meni je dobar i ovako.

donator99
3.3.2008, 0:38
Zar ne izlazi više igara za pc nego za konzole. Koliki bi bio onda SK da se sve igre opisuju? Meni je dobar i ovako.
Kad se saberu igre za PS3, X360 i Wii, izlazi ih dosta vise nego za PC.

Pjanovic
3.3.2008, 0:49
Ne znam koji je tvoj problem.Nisi igrao nijednu od opisanih igara, ali nije ti problem da pljujes po ocenjivackoj politici SK i optuzujes ljude koji su pisali opise tih igara da su dali visoke ocene istim tim igrama, samo zato sto su to konzolaske igre?
Kao sto je player vec rekao, igre za konzole se u SK ocenjuju sa kasnjenjem od nekoliko meseci.Da se svi bolji naslovi ocenjuju istog meseca kad izadju, igre za konzole bi zauzimale vise prostora od PC igara.

Da, optuzujem ih. Optuzujem ih da su omatorili, pa se zavale u fotelje i raspale od sarenisa, koji posle dizu u nebesa, a ne tragaju vise za biserima, kojih u pc svetu ima daleko vise.

Kakve ovaj post ima veze sa bilo cim sto sam ja rekao.
Samo primecujem, pa to je valjda ocigledno, da je prosecna ocena konzolne igre daleko iznad prosecne ocene pc igre, i tacka.

donator99
3.3.2008, 0:51
Pa, naravno da je veca, kad za PC maltene izlaze samo multiplatform igre i kad su u SK skoro iskljucivo ocenjuju samo hit igre sa konzola, posto nema prostora za opis prosecnih ostvarenja.

caine
3.3.2008, 0:52
Samo primecujem, pa to je valjda ocigledno, da je prosecna ocena konzolne igre daleko iznad prosecne ocene pc igre, i tacka.
Zato što se ne opisuju sve igre za konzole, nego samo one najbolje. Kad bi opisivali 3-4 najbolje igre za pc koje izađu tog meseca, ne bi se toliko razlikovale prosečne ocene.;)

choi
3.3.2008, 1:25
Ugledah onu reklamu za "Space rangerse" pri kraju casopisa (299 din. na kioscima).
Je li zna neko ko to izdaje (sam razvojni tim ili neki gigantski izdavac)?
Sa tom igrom sam stvarno bio odusevljen kad sam igrao i rado bih sad pazario original, kad bih znao da ce bar deo novca otici timu koji je pravio igru (a ne nekom mega-izdavacu koji je otkupio prava na nju).

voodoo_
3.3.2008, 8:45
Piše Compdesk u indeksu oglašavača. Inače takođe razmišljam d'uzmem tu igru, ovo ostalo od budžetskih naslova što je reklamirano u broju nije ni za k, baš se iznenadih otkud tu i Space Rangers :) jes da je ruska igra al opet, nisam znao da Rusi tako jeftino daju licencu :) Što se tiče dela novca, te licence se najčešće otkupe po fiksnoj ceni (za te budžet igre) ili da neki sitan procenat od prodaje ide razvojnom timu, prema tome neće Elemental Games videti puno para od toga u svakom slučaju :)

player1
3.3.2008, 9:15
Dal Elemental Games uopste postoji vise?

Beagle
3.3.2008, 11:35
A jeste provalili oglas na 33. strani: "Zashtitite svoje rachunare od oscilacija u strujnom naponu" :D. Znam da SK ne odgovara za sadrzaj reklama, al ovo je stvarno :rofl:

King James
3.3.2008, 11:43
LoL Eno mog pitanja :dedica: :dzavo:

btw,ono Playstation S3 nije moja greska,ja sam u mailu napisao PS3 :D

Marti Misterija
3.3.2008, 11:51
Meni je apsolutno najzesca stvar u novom SK kada tip pita Qzmu da li moze da donese laptop u redakciju na pregled, uzgred pitajuci da li je utvrdjivanje kvara besplatno.:D

bracaja
3.3.2008, 13:17
Meni je apsolutno najzesca stvar u novom SK kada tip pita Qzmu da li moze da donese laptop u redakciju na pregled, uzgred pitajuci da li je utvrdjivanje kvara besplatno.:D

Znaci, katastrofa!!!:boodala:

A meni se svidja ono kuciste za Arsenal (mada ne navijam zanjih), ali svaka cast za trud i rad.:tapsh:

A ovaj broj ce meni ostati u posebnom pamcenju i verovatno cu ga uramiti, ili ukoriciti jer je u njemu izasao moj prvi tekstic :aplauz:

Svrbisha
3.3.2008, 15:30
meni je nesto cudna 44 strana u SK vidite sliku!
takodje i strana 76 nju nemogu da slikam mrzi me! da li je nekom isto ovako?

voodoo_
3.3.2008, 15:53
Ponekad (retko) se desi, loše isečena stranica.

NjegovaWisost
3.3.2008, 23:34
Ponekad (retko) se desi, loše isečena stranica.

Rijetko? 2 puta mi se desilo , šalju škart za CG :D

LunaticRS
4.3.2008, 2:29
Rijetko? 2 puta mi se desilo , šalju škart za CG :D

Vrlo moguce :kreza:
Ja sam dobio primjerak SK-a koji je uspravno na sredini i dole i gore isjechen jedno 2 cm i to sve strane.Da l' je moguce da i za Bosnu shalju shkart?!:kreza:

Guterill
4.3.2008, 15:19
Aj sad ne lupajte? To sto je kod vas poslat los preimerak ne morate da ondam nesto protiv toga.Desava se to.

Pjanovic
4.3.2008, 15:22
Aj sad ne lupajte? To sto je kod vas poslat los preimerak ne morate da ondam nesto protiv toga.Desava se to.

To je bila zaj.ebancija, ok ?
Chillout ;).

Guterill
4.3.2008, 15:26
To je bila zaj.ebancija, ok ?
Chillout ;).

Ma nisam bio 2 dana na forumu a posledice se vide.Morao sam da se malo izduvam :)

VojaM
4.3.2008, 15:45
Rijetko? 2 puta mi se desilo , šalju škart za CG :D
A iz CG šalju nama u Beograd škart :D:D:D
Izvini, morao sam ;)

voodoo_
4.3.2008, 15:54
Au, ko bi očekivao ovakvu kosku od administratora :)

Game fever
4.3.2008, 18:34
Imam jedno pitanje za urednike Test Run rubrike, naime u opisu kartice 3870 X2 je jedna od igara koja je sluzila za test je bio Call of duty 2. Da li je to greska ili to tako treba, samo me interesuje zasto ste testirali karticu na relativno staroj igri.

todos
4.3.2008, 20:01
Da li ste culi za kanadski tip aviona koji se zove BOMBARDIER. E takav je nas hardver u ovom broju. Odlicno i samo nastavite tako. (Da pisete kvalitetno tekstove, jer ovako kako radite je :kreza:!!!). Uvodna rec je fenomenalna. Pitanje za urednika, sad da ne ispadnem:boodala:.Da li je istinita ili samo pretpostavka. Meni se cini i ako je pretpostavka da je istinita. I po svoj logici bi tako trebalo da bude (Bili,Bili:a_bleh:). Kuzma se bas potrudio da opise nasu jadnu stvarnost. Stvarno, ljudi kada cemo da se opametimo vec jednom? Hvala na opisu X4 Corela. Sebi sam ranije jos rekao, ako ikad budem hteo da bacim pare, kupicu tu neku verziju ful pakovanja corela, jer ipak taj program je obelezio deo mog napornog zivota. A kuciste, mada me nervira ta akcija je bez teksta. Jednostavno je fantasticno.

VojaM
4.3.2008, 20:29
Imam jedno pitanje za urednike Test Run rubrike, naime u opisu kartice 3870 X2 je jedna od igara koja je sluzila za test je bio Call of duty 2. Da li je to greska ili to tako treba, samo me interesuje zasto testirali karticu na relativno staroj igri.
Pravo da ti kažem – ne znam, ali najverovatnije postoji neki razlog. Nije uvek bitno da se testira najnovijom igrom.

Kada se pojavi neko od hardveraša, moći će preciznije da ti odgovori.

urke
5.3.2008, 7:54
Vrlo moguce :kreza:
Ja sam dobio primjerak SK-a koji je uspravno na sredini i dole i gore isjechen jedno 2 cm i to sve strane.Da l' je moguce da i za Bosnu shalju shkart?!:kreza:

Za taj „bug“ ćeš morati da se žališ trafikantkinji jer nema veze sa distribucijom u BG. I meni se takonešto desilo dok sam kupovao SK :a_whistli

LoneWolf
5.3.2008, 16:08
Naslovna strana je toliko minimalisticki dizajnirana da je to katastrofalno.
Oprostite na iskrenosti,ali to je moje misljenje.

Pjanovic
5.3.2008, 16:23
Naslovna strana je toliko minimalisticki dizajnirana da je to katastrofalno.
Oprostite na iskrenosti,ali to je moje misljenje.

Nemas pravo na misljenje, ja bih tebe u gulag :D.
Objasni detaljnije sta podrazumevas pod minimalisticki, malo detalja ?

Meni je sasvim ok, bas mi se svidja casopis, dok gledam u naslovnu stranu, sve dok ne okrenem unutrasnje strane :rofl:.
Igre su slabe, ali dobro to nije do SK.

bracaja
5.3.2008, 16:25
Naslovna strana je toliko minimalisticki dizajnirana da je to katastrofalno.
Oprostite na iskrenosti,ali to je moje misljenje.

LOL!!! WTF?:rofl:
Pa ovo je jedna od boljih strana po mom misljenju. Ne vidim po cemu je minimalisticki odradjena... Mislim da je lak za nokte jedan od skupljih a i ovo drvo lici na abanos (:rofl::a_bleh:).
Shalu na stranu, boje su savrseno sklopljene i bas odmaraju ochi, nista ne strci (sem laka), a kao sto sam vec rekao ranije-naslovna izgleda bash RETRO!!!:dedica: Verovatno je to i bio cilj. Ako jeste potpuno su uspeli.

LoneWolf
5.3.2008, 17:23
Ne vjerujem da je to bio cilj posto se retro nikako ne uklapa u onu ultra-mega-giga-nano futuristicku "neopipljivu" tastaturu (i to na drvenom stolu) al' ajde. ;)

player1
5.3.2008, 17:24
Jel neko primetio alternativnu nasolvnu stranu na PDAu?

E to je minimalisticki.

Pelagijska Argosija
5.3.2008, 17:34
Jel neko primetio alternativnu nasolvnu stranu na PDAu?

E to je minimalisticki.

Pazi stvarno! Nisam uopšte primetio tu "alternativnu" naslovnu... :icon_scra Izgleda da je vreme da opet idem kod oftalmologa :kreza:

Sun Tzu
5.3.2008, 18:04
Jel neko primetio alternativnu nasolvnu stranu na PDAu?
Hmm... čini mi se da je neko spominjao nešto...
He, sviđa mi se mala naslovna, lepša je od ove prave. :D

:D

oluja
5.3.2008, 18:37
A da li ste primetili razliku u najavama (alternativna i prava naslovna)? :)

Sun Tzu
5.3.2008, 18:44
A da li ste primetili razliku u najavama (alternativna i prava naslovna)? :)

E to nisam. Tek sad vidim da tamo nije grafička nego nešto drugo... Samo šta? :icon_scra Da nije još jedna naslovna? :D

zdravkelja
5.3.2008, 18:55
Koliko ja vidim, pise crni procesor :icon_scra
Verovatno misle na Phenom Black Edition

oluja
5.3.2008, 18:56
E to nisam. Tek sad vidim da tamo nije grafička nego nešto drugo... Samo šta? :icon_scra Da nije još jedna naslovna? :D

Phenom, ali je na kraju Sasa odlucio da je Radeon bolja najava i eto... :)

voodoo_
5.3.2008, 19:22
Bio je u pravu :)
Naslovna stranica ionako treba da bude "navlaka" za nove kupce i "povratnike", a unutrašnji sadržaj treba da bude ozbiljan. Stoga, dajte što više onih Crysis-like naslovnica :D

Game fever
5.3.2008, 19:53
Da cititram sam sebe:opanachke
Imam jedno pitanje za urednike Test Run rubrike, naime u opisu kartice 3870 X2 je jedna od igara koja je sluzila za test je bio Call of duty 2. Da li je to greska ili to tako treba, samo me interesuje zasto ste testirali karticu na relativno staroj igri.

I am waiting for the answer

Željko
5.3.2008, 20:38
Koliko ja vidim tebi je odgovoreno... :)

Game fever
5.3.2008, 20:53
Ja sam onda corav, samo je Voja napisao da sacekam da se pojavi neko od ljudi koji se bave tom rubrikom.

urke
5.3.2008, 21:51
Ja sam onda corav, samo je Voja napisao da sacekam da se pojavi neko od ljudi koji se bave tom rubrikom.

Pa znači odgovoreno ti je. Zašto pitaš ponovo? Budi strpljiv dok se neko od odgovornih za tu rubriku ne pojavi.

Guterill
5.3.2008, 22:32
Igleda da im je to bila prva naslovna pa su je posle promenili.

Milan Maunic
7.3.2008, 14:05
Moj prijatelj je "primetio" gresku u martovskom broju.
Kaze da ste pogresili u vezi igre Devil may cry 4. U casopisu je naglaseno da je to igra za PS3 i X360, a on tvrdi da je igra namenjena za PC korisnike.
Ko je u pravu?

zdravkelja
7.3.2008, 14:09
Izasla je verzija za XBox 360 i PS3. Za PC ce se pojaviti u drugoj polovini godine.

donator99
7.3.2008, 14:27
Moj prijatelj je "primetio" gresku u martovskom broju.
Kaze da ste pogresili u vezi igre Devil may cry 4. U casopisu je naglaseno da je to igra za PS3 i X360, a on tvrdi da je igra namenjena za PC korisnike.
Ko je u pravu?
DMC je uvek prvo izlazio za konzole, pa tek onda za PC.

NjegovaWisost
11.3.2008, 17:14
Ovo kako me kikovaše pa i ne stigoh da prokomentarišem broj... Vrh je, naslovna je OK mada je ljepša ona na uređaju pored što je :D Jedino me malo nerviralo što sam jedva našao opis one moćne cyber tastature, znam da je za mobtele, al ubio sam se tražeći po početku...

Našao sam i malenu štamparsku grešku negdje al sada ne mogu da se sjetim gdje je :( ima 5 dana kako je nađoh