PDA

Prikaži potpunu verziju : latinica u cirilicu (InDesign CS3)


Manager
21.2.2008, 15:17
Molio bih ako neko zna da mi preporuci program za transformisanje latinice u cirilicu koji ce kasnije podrzati InDesign CS3. Desava mi se sledeci problem! U Word-u "prebacim" latinicni text u cirilicni, ali InDesign to ne prihvata. Kad to odradim u InDesign umjesto slova "šđčćž" se pojave crvenkasti kvadratici. Isprobao sam 5,6 programcica ali uvijek isti problem!

Chivan
25.2.2008, 13:39
Jeli moguce da niko ne moze pomoci u ovom problemu:)?Ja imam isti problem sa Dreamweaverom. Ako pejstujem tekst u njega iz Worda, dobijem hijeroglife. Rešenje je da editujem HTML stranu iz običnog editora, pa da onda iz Worda pejstujem u njega.

Međutim, ako tu ćirilicu kopiram u okviru Dreamweavera i pejstujem je opet u Dreamweaver ili u Notepad, onda je u redu.

Pretpostavljam da bi sve bilo OK ako bi kucao ćirilicu, umesto da pejstuješ. Što će reći da se program (InDesign, Dreamweaver) pravi pametan i radi neku konverziju tokom pejstovanja.

Manager
25.2.2008, 15:20
Ja imam isti problem sa Dreamweaverom. Ako pejstujem tekst u njega iz Worda, dobijem hijeroglife. Rešenje je da editujem HTML stranu iz običnog editora, pa da onda iz Worda pejstujem u njega.

Međutim, ako tu ćirilicu kopiram u okviru Dreamweavera i pejstujem je opet u Dreamweaver ili u Notepad, onda je u redu.

Pretpostavljam da bi sve bilo OK ako bi kucao ćirilicu, umesto da pejstuješ. Što će reći da se program (InDesign, Dreamweaver) pravi pametan i radi neku konverziju tokom pejstovanja.

S obzirom da radim mjesecni list firme u kojoj radim i da su to kilometarski textoni mnogo lakse mi je da kopiram i ispravljam crvene kvadratice:) nego da prekucavam text. To je jedan od desetak poslova koje radim pa bas i nemam puno vremena!
Kod jednog momka sam vidio programcic (dodatak Word-u) koji se zove Slovo Tools koji radi ove stvari perfektno, ali nemogu da ga nadjem na net, a on izgubio instalacioni.