PDA

Prikaži potpunu verziju : Preporuka Real Time strategije


Highlander
21.2.2008, 1:48
Možete li da mi, tj. mom bratu, preporučite neku igru. Jedini kriterijum je da može da gradi, gde hoće, kad hoće itd... Igrao je Cezara, ali mu se nešto ne svidja. :)
Sad, ja ovakve igre nikada nisam igrao, baš nikada, pa ne znam kako se zove ta podvrsta strategija. Stoga mi nemojte zameriti. :)

Eh da, reče mi i da vas pitam u kojoj igri se počinje kao neki divljak, u antičko doba i kroz igru se napreduje do daleke budućnosti. Isto nešto na foru gradjenja i sl.

Hvala unapred i izvinite ako sam malo nejasan. :ciao:

nikola87
21.2.2008, 1:51
to je valjda empire earth serijal.
Ako hoce da gradi neka uzme Sims

RUSuper
21.2.2008, 3:17
Pa napreduje se u civilizaciji 4,pogotovu ako imas ekspanziju onda ides i dalje u buducnost,ali tu se sve vrti oko diplomatije.A moze da igra budjave Generale tu mozes da gradis kada ti se cefne i gde ti se cefne,jer je igrica krs,sramoti tako lepo ime C&C-a

shrafko
21.2.2008, 4:06
Možete li da mi, tj. mom bratu, preporučite neku igru. Jedini kriterijum je da može da gradi, gde hoće, kad hoće itd... Igrao je Cezara, ali mu se nešto ne svidja. :)
Sad, ja ovakve igre nikada nisam igrao, baš nikada, pa ne znam kako se zove ta podvrsta strategija. Stoga mi nemojte zameriti. :)

Eh da, reče mi i da vas pitam u kojoj igri se počinje kao neki divljak, u antičko doba i kroz igru se napreduje do daleke budućnosti. Isto nešto na foru gradjenja i sl.

Hvala unapred i izvinite ako sam malo nejasan. :ciao:

Highlander Highlander, tsk tsk tsk.. starosedelac na forumu, hiljadu i nešto postova, visokouvaženi član naše net zajednice, a ovamo pita za preporuku strategija. Šta da ti kažem.. duboko sam iznenađen (i uvređen ;)). Mogu da shvatim da se baviš drugim stvarima, ali ne igrati igre je ravno zločinu :D No, nema veze, i ti to možeš reći za moje (ne)poznavanje flash-a, dizajna itd.

Elem, da cutujem crapovanje i da pređem na stvar: (dramska pauza :)):

Pretpostavljam da će ti burazer pikati igre na konfiguraciji koju si naveo u profilu. Ako je tako, onda dobar deo novijih dobrih strategija (Tiberium Wars npr., Med2: TW, itd) treba zaobići, pošto neće baš najbolje šljakati na 9250.

Predlažem ti sledeće: (što će sigurno raditi i više nego dobro na tom računaru):

Red Alert 1 i 2, pogotovu 2 (pretpostavljam da će me po ovom pitanju, RUSuper, kao zagriženi poštovalac CC serijala, u potpunosti podržati - može i ekspanzija - Yuris revenge)
Age of Empires 2
Command and Conquer - Tiberian Sun (može i ekspanzija - Firestorm)
Starcraft (može i ekspanzija - Brood Wars)
Age of Mythology (može i ekspanzija - Clash of theTitans)Valjda je dosta :) (a i da nije - ybg, ja trenutno ne mogu da se setim drugih dobrih naslova koji zadovoljavaju kriterijume koje si naveo).
Što se tiče igranja kao divljak pa napredovanja kroz vekove, mislim da ti tu (pored predloženog Empire Earth-a) najviše odgovara Rise of Nations. Taj naslov mu svakako nabavi, jeRbo je igra jako dobra i totalno nezahtevna (meni je sasvim dobro radila na laptopu na integruši).

Eto, to je to :) Aj, pa tako...

P.S: Očekujem da se u međuvremenu maksimalno informišeš o AD&D pravilima i folkloru Feruna i Tamriela, pa da možemo da upriličimo jednu stručnu analizu mana i prednosti dual- i multi-classovanja, uticaju dexteritiya na armor rating, pokretljivošću i mogućnosti korišćenja magija tokom nošenja heavy armora itd.. u principu da razgovaramo o svim stvarima koje život znače :D:D

P.P.S: :tapsh: za BlackAngel :tapsh: xTra urađeno

P.P.S: Sad pročitah ono - "da gradi gde hoće". Red Alert, CC i Starcraft donekle uslovljavaju slobodnu gradnju tvojom "zonom uticaja" koja se može širiti tokom igre ali to ne predstavlja hendikep, pošto se takva zona jako lako (i brzo) širi.

Isko
21.2.2008, 12:51
Eh da, reče mi i da vas pitam u kojoj igri se počinje kao neki divljak, u antičko doba i kroz igru se napreduje do daleke budućnosti. Isto nešto na foru gradjenja i sl.

Divljak:D???Pa to se zna...Kupi Civilization 4 i neces zazalit...Imaces u pocetku mnogo divljaka...Salim se:D...Civi 4 pocinje od kamena pa do svemirskog broda:kreza:.

Bozidar
21.2.2008, 13:12
Neka uzme rise of nations 1 ili rise of nations legends.Igre su prva liga.

Isko
21.2.2008, 13:14
Neka uzme rise of nations 1 ili rise of nations legends.Igre su prva liga.


Upravu si.RON je dobar...Ali on trazi od kamena pa do svemirskog broda, pa neka uzme CIVILIZATION 4.

LoneWolf
21.2.2008, 16:38
Možete li da mi, tj. mom bratu, preporučite neku igru. Jedini kriterijum je da može da gradi, gde hoće, kad hoće itd... Igrao je Cezara, ali mu se nešto ne svidja. :)


Sim City,Civilization,Age of Empires,Rise of Nations,Red Alert,SETTLERS (preporuka!) i jos mnoooogo drugih,pitaj reci cu ti :ciao:

M1los
21.2.2008, 18:42
A niko da spomene odlični Empire Earth? :)

Dio37
21.2.2008, 18:48
Eno ga u drugom postu... :D

genius
21.2.2008, 18:51
Spore kada izadju... valjda izlaze na jesen...

ivan011
21.2.2008, 20:04
Možete li da mi, tj. mom bratu, preporučite neku igru. Jedini kriterijum je da može da gradi, gde hoće, kad hoće itd... Igrao je Cezara, ali mu se nešto ne svidja. :)
Sad, ja ovakve igre nikada nisam igrao, baš nikada, pa ne znam kako se zove ta podvrsta strategija. Stoga mi nemojte zameriti. :)

Eh da, reče mi i da vas pitam u kojoj igri se počinje kao neki divljak, u antičko doba i kroz igru se napreduje do daleke budućnosti. Isto nešto na foru gradjenja i sl.

Hvala unapred i izvinite ako sam malo nejasan. :ciao:




mislim da je igra za tebe rise of nations

LoneWolf
21.2.2008, 20:49
mislim da je igra za tebe rise of nations

A i one ekspanzije naravno.
Sa Indijancima,Astecima i (namjerno malim slovom) amerikancima.

Highlander
21.2.2008, 22:05
Hvala vam ljudi. :)
Igram se ja, samo ne strategije. Više volim da mučim mozak zagonetkama. ;)

AD&D? Je l' to Dungeons and Dragons? Gledao sam film, ako vam nešto znači. :D

RUSuper
21.2.2008, 22:29
Potpuno si u pravu,podrzavam te u tome.RA2 je i vise nego dobra strategija,ali nisam mu je preporucio zbog toga sto nemozes bas da gradis gde god pozelis jer moze samo blizu baze,ali kao i svaki fan C&C-a mogu samo i ja da je preporucim a na tebi je da li ces da je igras

RUSuper
21.2.2008, 22:30
Hvala vam ljudi. :)
Igram se ja, samo ne strategije. Više volim da mučim mozak zagonetkama. ;)

AD&D? Je l' to Dungeons and Dragons? Gledao sam film, ako vam nešto znači. :D
Zagonetkama kazes?????Hmmmmmm,da li si igrao TR anivarsary

RUSuper
21.2.2008, 22:32
Ako smo vec kod civ4,za nju treba opasno poznavanje engleskog,ako imas Ekspanziju naravno i diplomatija malo smara,ali je igra stvarno dobra

Highlander
21.2.2008, 23:38
Zagonetkama kazes?????Hmmmmmm,da li si igrao TR anivarsary

Jok. :)

zokocx
21.2.2008, 23:49
Upravu si.RON je dobar...Ali on trazi od kamena pa do svemirskog broda, pa neka uzme CIVILIZATION 4.

Ipak niho nije spomenuo da je Civilization 4 dosta teska igra... mada meni se vise svidja Civilization 3, prednost je manja zahtevnost jeste da ste uskrateni za neke stvarcice ali i onako religija u Civ4 neigra nikakvu ulogu.

A bas onako pravi RTS ne potezni kao Civ je Empire Earth (2 najbolje ovaj novi 3 je LOS).


Command and Conquer - Tiberian Sun (može i ekspanzija - Firestorm)


:alealeee::alealeee::alealeee:

RUSuper
21.2.2008, 23:56
Jok. :)
Odigraj taj tomb raider ima da se otelis u egiptu,ja sam jedva ono sve smisli,mnogo je tesko,ne bas mnogo ali za recimo nekoga ko ima intelegenciju u proseku jeste tesko,a ja imam u proseku za odraslog coveka,a neverujem da su oni pravili igru za klince,kada budem imao 18 godina videcemo sta cemo,igra je perfektna

shrafko
22.2.2008, 0:07
Hvala vam ljudi. :)
Igram se ja, samo ne strategije. Više volim da mučim mozak zagonetkama. ;)

AD&D? Je l' to Dungeons and Dragons? Gledao sam film, ako vam nešto znači. :D

Aye, AD&D je advanced dungeons & dragons (sa nešto izmenjenim pravilima u odnosu na stone d&d igre).
Žao mi je što moram da ti saopštim, ali ti se ne računa (iako je pohvalno) što si gledao Dungeons and Dragons (ko li zaHeba Ajronsa da glumi u tom trashu). Film je totalna tropa :mad: S druge strane, ako pređeš Baldurs Gate + Tales of the Sword Coast i Baldurs Gate 2 + Throne of Bhaal, to će to u velikoj meri iskupiti :)

P.S: Izvinjavam se Pattonu za žešći :offtopic:

RUSuper
22.2.2008, 0:11
Ova tema je odlicna,posle mogu i drugi da pitaju za preporuke,moram joj dati ocenu 5

joleee
23.2.2008, 0:47
Rise of Nations je na tu foru

luka borovic
24.2.2008, 13:16
Ja preporučujem igru Stronghold Legends, jednu sjajnu strategiju!:qliranje:

zokocx
24.2.2008, 13:50
Ja preporučujem igru Stronghold Legends, jednu sjajnu strategiju!:qliranje:

Naravno kad se preporucuju nesto od Stronghold-a onda nista bez prvog Stronghold-a i naravno best of all Stronghold Crusader :alealeee: .

Uzgred izlazi i malo pojacana verzija S: Crusadera-a, Stronghold Crusader Extreme.

Uzgred zasto niko nekomentarise moju temu o toj igri (i more THANKS! button pressed pls, THX :a_whistli )
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=26350

R.A.B.
24.2.2008, 22:33
Ja preporučujem Age of Empires 1 i ekspanziju prvog dela jer tu počinje od kamenog doba i unapređuje se do metalnog itd., od starih Egipćana i Asiraca pa preko Grka i Makedonaca i na kraju Rimljani i Kinezi itd..

yoshida
24.2.2008, 23:07
Ja preporučujem Age of Empires 1 i ekspanziju prvog dela jer tu počinje od kamenog doba i unapređuje se do metalnog itd., od starih Egipćana i Asiraca pa preko Grka i Makedonaca i na kraju Rimljani i Kinezi itd..

mislim da je to prvo sto sam ja igrao na racunaru od strategija.
treba je probati, iako sa vremesnke distance jesto jako jako graficki "slaba", ali je jako zanimljiva. jos pamtim lov na slonove i polutke "slonetine" koju sam nosio nazad u selo na dimljenje. :rolleyes:
svaka preporuka.

R.A.B.
25.2.2008, 18:33
i ja se sećam i kad loviš krokodila, pa lava i tako dalje, dok se ne unaprediš.:D

Highlander
25.2.2008, 21:34
Aye, AD&D je advanced dungeons & dragons (sa nešto izmenjenim pravilima u odnosu na stone d&d igre).
Žao mi je što moram da ti saopštim, ali ti se ne računa (iako je pohvalno) što si gledao Dungeons and Dragons (ko li zaHeba Ajronsa da glumi u tom trashu). Film je totalna tropa :mad: S druge strane, ako pređeš Baldurs Gate + Tales of the Sword Coast i Baldurs Gate 2 + Throne of Bhaal, to će to u velikoj meri iskupiti :)

P.S: Izvinjavam se Pattonu za žešći :offtopic:

Ma znam da je film krš. :D
Ako ja sve ovo bratu nabavim, šta ću ja jadan da radim. :(:kreza:
Reče mi malopre da je uzeo Empire Earth 3. Je l' može to da tera ova kanta iz profila? I kakva je ta igra uopšte?

P.P.S: :tapsh: za BlackAngel :tapsh: xTra urađeno
Hvala. :)

luka borovic
27.2.2008, 14:20
Naravno kad se preporucuju nesto od Stronghold-a onda nista bez prvog Stronghold-a i naravno best of all Stronghold Crusader :alealeee: .

Uzgred izlazi i malo pojacana verzija S: Crusadera-a, Stronghold Crusader Extreme.

Uzgred zasto niko nekomentarise moju temu o toj igri (i more THANKS! button pressed pls, THX :a_whistli )
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=26350
Slažem se da je Stronghold Crusader sjajna i zanimljiva igrica!:a_bleh:

Сухой
6.3.2008, 15:46
Можда су неке игре већ поменуте, ал ајд'.;) Age of Empires I, II, може и III. Stronghold Crusader (одлична игра) а и Rise of Nations није лош.

Elem3nt
6.3.2008, 18:10
Ma stronghold je jedna od naj strategija moja sestra od 9 godina rastura tu strategiju:):)

mrki023
1.4.2008, 19:48
Stronghold definitivno naj igra.... AoE 1,2 i 3...Warcraft....