PDA

Prikaži potpunu verziju : dvd preskace kao da je izgreban i sa harda


dm@ricn
7.2.2006, 23:45
drug mi doneo dvd disk sa rokerima ja ga pustio preko power dvd i on radi pa na trenutke kao da preskoci tj kao da je ogreban disk ja ga iskopiram na hard pa ga otuga pustim i on opet neverujem da su ga tako snimili

on mi kaze da kod njega na kucnim dvd redi lepo u cemu je problem ja pokusao stavljao druge diskove i rade lepo

The Finest Serbian Since '82
7.2.2006, 23:57
drug mi doneo dvd disk sa rokerima ja ga pustio preko power dvd i on radi pa na trenutke kao da preskoci tj kao da je ogreban disk ja ga iskopiram na hard pa ga otuga pustim i on opet neverujem da su ga tako snimili

on mi kaze da kod njega na kucnim dvd redi lepo u cemu je problem ja pokusao stavljao druge diskove i rade lepo
Pa ukoliko ti cita sve ostalo, onda je logicno da je taj disk sa rokerima ili lose narezan, ili je originalan snimak los
:offtopic: uh je... zaista sam se namucio pri citanju. Koristi malo vise zareze i tacke :opanachke

[Imzadi]
7.2.2006, 23:58
Koji čitač imaš?
Ako imaš NEC-a, ništa nenormalno, i meni se to jednom desilo. Što se tiče preskakanja i na hardu...loš snimak (i to dobro loš) ... btw - kojim programom si ga kopirao?
Ali, neverovatna je stvar da gomila diskova koje NEC neće da mi pročita, čita kućni (ELIN) dvd... :mad: Perfektno! A ovaj moj, ništa... Nije pomogao ni novi firmware ni gomila prepravki i popravki...:boodala:

rylle
8.2.2006, 0:41
drug mi doneo dvd disk sa rokerima ja ga pustio preko power dvd i on radi pa na trenutke kao da preskoci tj kao da je ogreban disk ja ga iskopiram na hard pa ga otuga pustim i on opet neverujem da su ga tako snimili

on mi kaze da kod njega na kucnim dvd redi lepo u cemu je problem ja pokusao stavljao druge diskove i rade lepo



Mozda da uradis defragmentaciju particije na kojoj je snimljen film?

NenadN
8.2.2006, 19:43
Ma jok lose je snimljen film 100% ili ti kom nesto zeza probaj neki drugi DVD pa vidi

dm@ricn
8.2.2006, 22:59
imam 108 pionira ali problem je sto sve ostalo cita lepo evo recimo koncert balasevica ide super a ovo sam prvo pomislio da je los disk ali me zbunilo zasto i na hardu zeza pa zato pitam ali ok je ako je lose snimak ok jedino mi nije jasno da li kucni plejeri mogu bolje da ga procitaju

hvala svima pozdrav

dm@ricn
12.2.2006, 14:25
jel ima neko jos neku ideju zasto da na dvd radi super a na kompu da zeza

NenadN
12.2.2006, 17:39
proveri dma hard diska

dm@ricn
13.2.2006, 0:48
ok je ali kako mislis da proverim hard

bojongo
13.2.2006, 1:05
Idi u Device Manager (My Computer/Properties/Hardware/Device Manager) pod sekcijom IDE ATA/ATAPI Controlers, kliknes na plus, izaberes PRIMARY IDE CHANNEL, desni klik , pa Properties, pa Advanced Setings i u Current Transfer Mode ti pise koji je mod aktivan. Trebalo bi da je ULTRA DMA 6.

dm@ricn
13.2.2006, 1:27
kod mene pise da je 5 umesto 6 inace taj hard mi je drugi i radi za sada super nisam nista primtio samo sa ovim diskom pa sam zzato i prekopirao da niej sluucajno do tog kao sto sam i na pisao ali ne nesto je drugo izgleda
pozdrav

bojongo
13.2.2006, 1:36
To 5 je OK. Onda je u pitanju sam DVD medij. O kvalitetu tih diskova sa trafike bilo je vec puno govora svuda i mnogo, mnogo su daleko od pravog DVD kvaliteta.

dm@ricn
13.2.2006, 15:49
ok je hvala puno izvini te smo mozda malo otislo predaleko samo me interesovalo to sto kazu da radi na dvd a na kompu malo preskace


pozdrav