PDA

Prikaži potpunu verziju : TV-Out problem


Moca
6.2.2006, 18:52
Ovako.Imam Asus GeForce6600 128MB i ima naravno TV-Out i to S-Vhs.Posto sam dobio i kabl uz karticu koji je sa jedne strane koja ide u karticu zenski S-Vhs a sa druge strane muski cinc koji ide u kockicu za Scart pa scart u tv.Kupio ja kockicu ubo cinc prikljucio na Tv i eto slike!Ali crno-bele.Kako da sredim da slika bude u boji?Jedan drug mi rece da mi trebaju noviji drajveri ali ja sam komp kupio decembra pa mi to nesto nije logicno.Jer zna neko kako to da namestim?
Unapred hvala.

VojaM
6.2.2006, 19:15
Da li si u drajverima namestio da je TV sistem PAL-B? (ne smeta i ako je PAL-G)

voodoo_
6.2.2006, 19:39
Verovatno je do kabla, to se i meni dešavalo na GF4, bez obzira na podešavanja TV sistema u kontrolnom panelu drajvera. Koliko sam upoznat, nVidijini TV izlazi koriste odvojene provodnike za komponente boja u S-Video kablu, dok ATI sve gura kroz dva, ili obrnuto.
Uglavnom, rešenje je u instaliranju TVTool-a i obeležavanju kompozitnog izlaza, kada se forsira slanje boja kroz ta dva pomenuta provodnika u S-Video kablu i slika postaje koloritna.

Moca
6.2.2006, 21:44
To VojaM:
A gde da udjem u podesavanja drajvera?Mislim malo sam neiskusan sto se tice toga pa ako mozes da mi kazes.

To Voodo:
A gde da nadjem taj TvTool?

voodoo_
6.2.2006, 22:45
Pa na Googlu, zaboga :)

Moca
6.2.2006, 23:06
skinuo ga verziju 9.7 i odem na opciju da izaberem koji izlaz imam ali on kaze nesto tipa "nvidia ne daje informacije o svoji karticama pa idi na properties i namesti sam
ali tamo nemogu da nemstim boju?

Jack In The Box
6.2.2006, 23:30
Ukoliko televizor ne podržava S-VHS (što je kod tebe očigledno slučaj), moraćeš u Properties da nadješ opciju koja nudi izbor S-VHS ili Composite i čekiraš ovu drugu. U zavisnosti od toga koju verziju drajvera imaš ova opcija se ne nalazi uvek na istom mestu, tako da ćeš morati malo da čeprkaš...

SSgrunf
7.2.2006, 2:37
Ni TVTool ti nece pomoci ako nisi namestio u drajveru PAL-B! Crno-bela slika je skoro uvek posledica odabiranja nekog drugog formata! Ja sam sa tim imao problem iako sam u TVTool-u namestio PAL-B, slika je i dalje bila crno-bela sve dok nisam isto podesio u drajveru!

Moca
7.2.2006, 4:09
Jeste u pravusi bio je problem u tome sto nije bilo postavljeno Pal-B hvala svima na pomoci!
Ali sada imam drugi problem.Sada imam i boju i sve je ok.Ali kada pustim film na MV2playeru nema filma na TV-u?Inace i na kompu i na tv-u se vidi mv2 ali ne vidi se i film???