PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako da sracunam fps poene koje belezi fraps??


__UM__
11.2.2008, 16:25
Zanima me kako da sracunam FPS poene koje fraps belezi u nekoj igri,tako da mogu da ih uporedjujem sa nekim iz testowa koje rade casopisi ili sa nekim benchmark testowima sa neta.Kako to da radim???:icon_scra:icon_scra:icon_scra

Pjanovic
11.2.2008, 16:58
Zanima me kako da sracunam FPS poene koje fraps belezi u nekoj igri,tako da mogu da ih uporedjujem sa nekim iz testowa koje rade casopisi ili sa nekim benchmark testowima sa neta.Kako to da radim???:icon_scra:icon_scra:icon_scra

Imaju u direktorijumu programa, fajlovi sa fps podacima u excel formatu.
Tu ti se prikazuje min, max i prosecni fps, tokom snimanja.
Mada tu racuna i dok si u meniju,

Najbolje je da pokrenes Fraps, pa udjes u igru, i onda ucitas neko nivo iz te igre, i onda lepo na F12 (ili kako god si podesio u meniju) iskljucis, pa ponovo ukljucis pokazivanja. Tako ce ti ovo drugo pokazivanje/ocitavanje biti tacno jer tu nece biti fps-ovi iz menije igre, a u meniju ima uvek >100 fps-ova.

__UM__
11.2.2008, 17:04
Imaju u direktorijumu programa, fajlovi sa fps podacima u excel formatu.
Tu ti se prikazuje min, max i prosecni fps, tokom snimanja.
Mada tu racuna i dok si u meniju,

Najbolje je da pokrenes Fraps, pa udjes u igru, i onda ucitas neko nivo iz te igre, i onda lepo na F12 (ili kako god si podesio u meniju) iskljucis, pa ponovo ukljucis pokazivanja. Tako ce ti ovo drugo pokazivanje/ocitavanje biti tacno jer tu nece biti fps-ovi iz menije igre, a u meniju ima uvek >100 fps-ova.

to znam . i kada swe to uradis i udjes u excel imas u redowima ispisano:
45
46
44
43
41
46
E sad kako to da sracunam pa da bude isto uradjeno kao na testowima na netu ili casopisima?da bih mogao da uporedim.

Pjanovic
11.2.2008, 19:25
to znam . i kada swe to uradis i udjes u excel imas u redowima ispisano:
45
46
44
43
41
46
E sad kako to da sracunam pa da bude isto uradjeno kao na testowima na netu ili casopisima?da bih mogao da uporedim.

Pa u cemu je problem:
min fps ti je 41, max fps ti je 46, a prosecan avg fps je 44,16 :D.
Prosto, zar ne ? :rolleyes:

Iilija64
12.2.2008, 19:21
Zbroji sve rezultate i podijeli s broje rezultata. Ako je to viša matematika što su onda prokleti integrali.