PDA

Prikaži potpunu verziju : Blue Angel 2007


JBlitzkrieg
11.2.2008, 12:53
Evo jedne igre koju sam napravio kao projekat iz Vestacke Inteligencije.
Igra je radena kompletno u VC++ 6.0 sa DirectX 7.0 (2d) podrskom.
Inace Blue Angel 2007 je rimejk matore igre sa comodorca 64.
Mogu da se pohvalim da je AI superioran u odnosu na original (mada c64 ima slab procesor), a moze i coveka da pobedi.
Sajt je: http://johncoss.freezoka.com/ pa na Blue Angel 07 link sa leve strane. Na sajtu ima svih potrebnih informacija o igri pa i source-code.
E da zaboravio sam da kazem da je igra logickog tipa, mada ste to valjda mogli da naslutite :)

Brains
15.2.2008, 1:31
Evo, da doprinesem malo temi. :) Nema AI kao kod "kolege", ali moze da posluzi da dvoje ljudi prekrati slobodno vreme. Plus ima i sors kod. Radjeno u Javi sa ponekim komentarima, tako da moze da posluzi nekome da uci programiranje. Thread, IO, AWT, events i slicne stvari su neophodne cak i za ovako jednostavnu igricu, tako da moze da bude dobar pocetak za nekoga. Verujem i da postoji pokoji bug, ali sta je tu je za ispitni projekat uradjen za ni manje ni vise nego jedan vikend. :D

JBlitzkrieg
17.2.2008, 16:35
Voleo bih ovo da pokusam, ali vidim da je ovo source code. Kako da ga izkompajliram (i preko cega) posto nemam mnogo iskustva sa Java kompajlerima. Jedino sto imam je Eclipse (neka matora verzija)?

Lepo je videti da je jos nekome ostala u secanju ova mozgalica :)

Brains
18.2.2008, 0:41
Voleo bih ovo da pokusam, ali vidim da je ovo source code. Kako da ga izkompajliram (i preko cega) posto nemam mnogo iskustva sa Java kompajlerima. Jedino sto imam je Eclipse (neka matora verzija)?Ima i kompajlirana verzija u arhivi. Samo iz CMD prompta kucaj:
java -jar Plavi_Andjeo.jarNaravno, ako imas Java JRE instaliran (java virtuelna masina) Ako nemas, imas na Sun-ovom sajtu (http://java.sun.com/).
Lepo je videti da je jos nekome ostala u secanju ova mozgalica :)Jednom Commodore, uvek Commodore!

JBlitzkrieg
18.2.2008, 12:50
Nemam iskustva sa Javom tako da nisam znao da je Jar izvrsnsa datoteka :)
Da Java Runtime Enviroment mi je falio. Cim sam ga instalirao klikom sam pokrenuo aplikaciju.

Interfejs je bas simpatican :opanachke