PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako zaobići zaštitu u igraonici i ući na Admin ime


Guterill
11.2.2008, 11:03
Elem, palo mi je ovo na pamet jer otac mog najboljeg druga i veću igraonicu.Pa me sad zanima da li je nekako moguće ući na Amin ime gde je kao normalni računar? Da li je moguce da se nekim sajtom pokupe podaci ukucati na racunar (mislim da ima stalnu internet vezu- najmanje mislim da je 256)? Da li je moguce uci na CTR+ALT+DEL i tu ukucati Administrator (Admin)? Ovo me je pitao drugar jer se plasi da im neko krade vreme. A on je truba za racunare :(.

Bryan Fury
11.2.2008, 11:10
Svašta je moguće, odnosno moguće je sve to od navedenog. :) Kakvu zaštitu uopšte koriste? Kako kontrolišu vreme (neki softver?), kakve su im lozinke na računaru, kakva su prava za obične korisnike, da li imaju AV uključen, itd?

Guterill
11.2.2008, 11:19
Ma nije zastita nego nisam znao kako da opisem. To je WinXP gde ima samo start meni i tu dve kategorije: igre i internet. Mislim da je AV NOD32, a sifra gazde je neke brojke+slova.Za softver ne znam ali znam da tacno vide ko je kad ulazio i kada je uzlazio, acc i sifru koju je upotrebio...

Nego, hteo sam da pitam: moguce li je nekako ukrasti sifre preko nekog sajta (ili programa instaliranog na flesku)? Znam da je nemoguce promeniti wallpaper ili screensawer i bilo sta u IEu.

Patton
11.2.2008, 11:31
Mislim Guterill i ti si ga bas objasnio...
Ne znas ni sta ima na racunaru a pitas dal moze da se prodje zastita :)

Prvo sto bih uradio na takvom racunaru, digao bih WinXP u safe-modu bez mreze i pogasio sve zivo iz startup-a ako mi je isti dostupan (a trebalo bi da jeste). Informisao bi se koji program za monitorisanje naloga i vremena koristi, skinuo bi isti sa net-a, instalirao kuci i probao nesto sa njim (da ga razbijem). Za ne daj boze tu su i Portable Apps, koji mogu da se instaliraju na flash (ako isti nije disableovan ili tako nesto).

Bryan Fury
11.2.2008, 11:45
Da, ne vredi nagađati šta i kako može da se uradi ako ne znamo ni o čemu se radi, tj. kako su podešeni ti računari, kakav softver za nadzor koriste i sl.
Uzgred, ako je dostupan BIOS i CD, može da ubaci neki Live CD i da surfuje do prekosutra za dž. :)

Guterill
11.2.2008, 12:23
Ne znam tacno, ali videcu sutra/prekosutra pa javljdam koji AV koristi.Sta su Portable Apps? Jer su to portabilni programi za USB flesh? Ovo za Live CD je odlicno.Ja jedino da mu kazem da nekako izvaci DVDrom :kreza:

Patton
11.2.2008, 12:29
Ne znam tacno, ali videcu sutra/prekosutra pa javljdam koji AV koristi.Sta su Portable Apps? Jer su to portabilni programi za USB flesh? Ovo za Live CD je odlicno.Ja jedino da mu kazem da nekako izvaci DVDrom :kreza:
Nemoj mi reci da u svakoj masini ima DVDrom :)

Guterill
11.2.2008, 12:32
Nemoj mi reci da u svakoj masini ima DVDrom :)

Mislim da ima.Pa ladno igramo Crysis.Masine su 256VRAM,C2D 2,4GHz i 2GB RAM.

fingerprint
11.2.2008, 13:03
Mislim da ima.Pa ladno igramo Crysis.Masine su 256VRAM,C2D 2,4GHz i 2GB RAM.
Heh, mi Srbi smo cudo. Igramo igre za Xbox na segi, pikamo novu fifu na kanti koja radi po principu stapa i kanapa... Imam i ja par ortaka sa nekim kantama koji teraju jake igre, sasvim dobro, (a ne prelaze min requirements ni iz daleka) bez ikakvog logickog objasnjenja...

Bryan Fury
11.2.2008, 13:03
Meni bi bila najsigurnija varijanta kućišta s bravom (Chieftec i slično), znači da niko nema pristup dugmadima za reset i uključenje i isključenje kompa. Ako to već nije slučaj, onda stavi dobru lozinku na BIOS, isključiti mogućnost ulaska u safe mode, vidi ovde:

http://www.trap17.com/forums/disabling-safe-boot-windows-xp-t49111.html

Ukinuti sve admin privilegije korisnicima koji se loguju u Windows ako to već nije slučaj i u krajnjem slučaju, imati nekog ko će povremeno da se prošeta i vidi da li možda neko pokušava nešto "pametno". :D

Guterill
11.2.2008, 14:00
Znaci samo mi treba neki OS za flesku (ili LIve CD) i onda mogu da korsitim komp bez vremena? Da li mogu da teram igre ako uzmem neki OS koji ide na flesh (npr. CoD4: MW multiplayer)?

Patton
11.2.2008, 14:06
Znaci samo mi treba neki OS za flesku (ili LIve CD) i onda mogu da korsitim komp bez vremena? Da li mogu da teram igre ako uzmem neki OS koji ide na flesh (npr. CoD4: MW multiplayer)?
Jel ti to pomazes drugu kako da obezbedi igraonicu?
Ili pitas kako da u nekoj igraonici igras za dz?

:) :) :)

Bryan Fury
11.2.2008, 14:08
Meni sve više liči da je ovo drugo u pitanju. :D A dobro se držao u početku. :p

Patton
11.2.2008, 14:18
Meni sve više liči da je ovo drugo u pitanju. :D A dobro se držao u početku. :p
Amen to that :kreza:

Bokile
11.2.2008, 14:54
moguće ući na Amin ime gde je kao normalni računar?

Imamo i AMIN...

Koliko ja vidim mi smo OWNED!!!:(

glitch
11.2.2008, 17:57
Ma vi ste USED! :biglaugh:

Guterill
11.2.2008, 19:33
Pa pokusavam da mu obezbedim, a pokusavam da provalim kako da udjem.Temu sam pokrenuo jer me je drug zamolio.BTW, njegova igraonica je daleko od mog stana (ili 20min peske) a imam jednu malo blize (10minuta) pa pokusavam tu da provakun :D.Ovo nije piraterija :)

Bryan Fury
11.2.2008, 22:37
Nije piraterija, ali zloupotreba jeste. Pustio sam malo temu da vidim u kojem će smeru da povuče, da ne bude da smo ovakvi ili onakvi, ali mislim da je sada dovoljno jasno. :)