PDA

Prikaži potpunu verziju : FreeBSD


Covenant
7.11.2005, 20:30
Interesuje me koliko je ljudi na ovom forumu koristilo ili probalo/videlo FreeBSD!
Zaista moram da konstatujem da je u pitanju jedan od najboljih OS-va danasnjice-pravi UNIX,brzina,stabilnost,prefinjena konstrukcija samog sistema,ogromna kolicina programa koja se redovno azurira,......
Bitan preduslov je,nazlost, i brzi net upravo zbog tog azuriranja,tako da mi smrtnici sa dial-up om ne mozemo da uzivamo u svemu ovome.....
Ali,ako se ima dobar link,e onda:)
Svakako probati......

phox
4.12.2005, 0:16
freeBSD je jedini ozbiljan UNIX danas, a ne ko ovi linuksi... hiljaduijedna distribucija, ne proveren softver tona problema sa kompajliranjem i potreba da svakih 5 min apdejtujesh sistem. A da ne pricham shto je brzhi od linuxa... Shto se mene tiche fBSD bi bio najbolji da mu metnu bash kao default shell, al dzhaba kad je ovaj csh njihovo chedo. :) U svakom sluchaju ako ocjesh stabilnost - samo fBSD...

urke
4.12.2005, 12:38
FreeBSD je bauk za instaliranje kod početnika koji su koristili samo Windows.

@phox: o kakvom svakodnevnom ažuriranju GNU/Linux sistema pričaš?

Covenant
4.12.2005, 14:07
@Urke
Pa i nije bas toliko komplikovan za instalaciju-instaler je jednostavan i intuivan-jedino sto moze zbuniti pocetnika je oznacavanje diskova i particija-tipa ad0,ad1.....
Ono sto je u linux-u bolje je i podrska za specifican i egzotican hardver koji,koliko ja znam,nije podrzan u FreeBSD-u-pre svega jos uvek ne postoje drajveri za ATI,vec se koriste oni u okviru Xorg-a i to samo za neke modele,od soft-modema rade samo stariji Lucent modeli(kod nas vecina ljudi ima soft modeme i dial-up tako da i to treba imati u vidu)
Sto se azuriranja tice,to je jedino i cesto potrebno za fenomenalni Gentoo koji funkcionise po istom principu kao i BSD.....
I BSD-u je potrebno redovno azuriranje,koliko znam
A da je brzi od linuxa-pa zavisi,od SuSE i MDK-a jeste,ali bogami od Slackware-a i Gentoo-a nije nikako,bar kod mene.....
Sve mi se ipak cini da ce Gentoo biti moj izbor u buducnosti i sa dobrim net-om...
PoZ!

AxeZ
30.12.2005, 20:34
freeBSD je jedini ozbiljan UNIX danas, a ne ko ovi linuksi... hiljaduijedna distribucija, ne proveren softver tona problema sa kompajliranjem i potreba da svakih 5 min apdejtujesh sistem. A da ne pricham shto je brzhi od linuxa... Shto se mene tiche fBSD bi bio najbolji da mu metnu bash kao default shell, al dzhaba kad je ovaj csh njihovo chedo. :) U svakom sluchaju ako ocjesh stabilnost - samo fBSD...


Ozbiljno.....pa ti mora da si neki maher kad sve to znas...:)