PDA

Prikaži potpunu verziju : Speed Up my PC?


vladale
7.11.2005, 20:20
Da li postoji neki program koji stvarno ubrzava racunar, ali da je neki proveren, a ne da kada ga instaliram, jos vise pogorsa moje stanje. Nikada nisam probao ni jedan program, ali imam druga koji je probao jedan, a dobio jos gori racunar(tj. jos vise mu je sporije radio). Necu da overklokujem moj racunar, mislim da je to bzvz. Inace imam 950 mhz-a, 128 mb-a ram, 20 gb hdd, ge force 2 titanium, tako da ako neko zna neki program(provereni) nek postuje ;)

VojaM
7.11.2005, 20:57
Da li postoji neki program koji stvarno ubrzava racunar, ali da je neki proveren, a ne da kada ga instaliram, jos vise pogorsa moje stanje. Nikada nisam probao ni jedan program, ali imam druga koji je probao jedan, a dobio jos gori racunar(tj. jos vise mu je sporije radio). Necu da overklokujem moj racunar, mislim da je to bzvz. Inace imam 950 mhz-a, 128 mb-a ram, 20 gb hdd, ge force 2 titanium, tako da ako neko zna neki program(provereni) nek postuje ;)
To ti je kao da is pitao da li stvarno postoji Deda Mraz...

vladale
7.11.2005, 21:00
To ti je kao da is pitao da li stvarno postoji Deda Mraz...


Sto? Ne postoji? :D

Johny Atos
7.11.2005, 22:29
Eh znam kako ti je, imam slichnu konfoguraciju... Kao i VojaM mislim da takvi programi ne postoje, however... Postoje programi za chishcjenje i defragmentovanje registry baze i HDD-a, jedina su ti nada. :)

fazza
7.11.2005, 22:42
Eh znam kako ti je, imam slichnu konfoguraciju... Kao i VojaM mislim da takvi programi ne postoje, however... Postoje programi za chishcjenje i defragmentovanje registry baze i HDD-a, jedina su ti nada. :)

Sve je zanemarljivo. :)

Dodushe, defragmentacija HDD-a moze mnogo da ubrza komp ukoliko je u pitanju
neki od starijih diskova...

vladale
7.11.2005, 23:07
Sve je zanemarljivo. :)

Dodushe, defragmentacija HDD-a moze mnogo da ubrza komp ukoliko je u pitanju
neki od starijih diskova...

Da, da sve to znam, defragmentaciju radim jos od kada sam kupio kompjuter a od sada radim pomocu Perfect Diska(bila je recenzija u SK-u)..

Inace, kako mislite to ciscenje registry baze? Postoji neki program ili pomocu regedit komande a? :)

Simke
7.11.2005, 23:14
Mislim da postoji, kako da ne, i to mnoštvo programa koji će raditi brže.

Za početak probajte da obrišete kompletan Windows

Nekada su postojale šale tipa:
Ako želite da usporite vašu brzu 486 mašinu i da je vratite na nivo XT računara stavite prvu instalacionu disketu sa Windowsom u FDD.

Sad ozbiljno:
proveri koje su ti verzije programa
starija mašina = starije verzije programa
+ malo optimizacije
i sve će raditi solidno brzo.

vladale
7.11.2005, 23:48
U sustini ja i ne koristim toliko zahtevne programe, na primer kada mi treba Photoshop ja ga instaliram, posle ga izbrisem, a tako i za ostale programe. Ali ja hocu brze :D!

fazza
8.11.2005, 0:45
Da, da sve to znam, defragmentaciju radim jos od kada sam kupio kompjuter a od sada radim pomocu Perfect Diska(bila je recenzija u SK-u)..

Inace, kako mislite to ciscenje registry baze? Postoji neki program ili pomocu regedit komande a? :)

Imash programe koji su namenjeni iskljuchivo za chishcenje registry-ja. Ja
koristim System Mechanic 4 i on to lepo radi. :) On ti fino ochisti registry,
optimizuje ga, tako da se Windows ne muchi prilikom dizanja sistema. :)

Johny Atos
8.11.2005, 2:57
Sve je zanemarljivo. :)

Dodushe, defragmentacija HDD-a moze mnogo da ubrza komp ukoliko je u pitanju
neki od starijih diskova...
Pa nisam rekao da ce lakshe da dishe posle toga, mozhda za po koji procenat, ali nishta drastichno. :)

Inache Registry First Aid je dobar program za uklanjanje greshaka iz registry-a, ali ne mozhe da defragmentue bazu shto je mana... Za to ja koristim Tune Up Utillities. :)

Ogi
8.11.2005, 12:48
Ma brate hardver ti je mnogo star i los. Nema tu leba.

Sto se tice programa za sredjivanje registry baze, preporucujem Registry Mechanic 5.

vladale
8.11.2005, 14:23
Imash programe koji su namenjeni iskljuchivo za chishcenje registry-ja. Ja
koristim System Mechanic 4 i on to lepo radi. :) On ti fino ochisti registry,
optimizuje ga, tako da se Windows ne muchi prilikom dizanja sistema. :)

E to i ja trazim, ali je program cini mi se bio veliki pa sam ga zaboravio. Skinucu ga kod druga ;)

Highlander
12.11.2005, 21:55
...Inace imam 950 mhz-a, 128 mb-a ram, 20 gb hdd, ge force 2 titanium...

Baci to i kupi sebi novu mashinu! Ja sam pre godinu dana skrpio za 280 evra 'tvoj komp' x 2 (mislim na performanse);)

vladale
13.11.2005, 13:06
Baci to i kupi sebi novu mashinu! Ja sam pre godinu dana skrpio za 280 evra 'tvoj komp' x 2 (mislim na performanse);)

Rado bih ja, ali nema se para..

Magneto
13.11.2005, 13:21
Rado bih ja, ali nema se para..

Vidi dečak, ne postoji nikakvo softwersko rešenje koji će od tvog kompa da napravi džepni prescot. Svaki od sličnih programa su umesto optimizacije samo još jedan teret tvojoj ionako ograničenoj radnoj memoriji. Defragmentacija HDD-a u tvom slučaju ti može pomoći tek do one sledeće ali je i dalje poželjno da redovno obavljaš istu. Ako već nemaš para, štedi malo, snalazi se, pa ne želiš valjda ovde izlaganje osnova ekonomije...

vladale
13.11.2005, 13:26
Kao i u mojim prethodnim postovima, ponavljam, da meni komp nije potreban zbog nekih naj zahtevnijih igara, ja sam postavio ovakvu temu cisto da vidim da li postoji, i ako postoji da vidim kako radi. Inace ja sam mojim kompom zadovoljan, igrice i ne igram toliko, imam samo jednu instaliranu(AOE II) i tako. Najvise mi je potreban za internet i to je sve ;)

Remedy
13.11.2005, 14:06
Resi se svih programa koji se podizu sa sistemom, tj podesi da se ne ucitavaju tada. Ako u programu ne postoji opcija, koristi Tweak all3 (mislim da su u SK pisali o njemu) - bolje nego da sam cackas po registry-ju. Pogasi sve servise Windowsa koji ti nisu potrebni. Ja sam tako radio dok sam imao 256MB ram-a, a ortaku sam tako oslobodio 20MB ram-a. Nece poleteti, al brze od toga tesko da moze.

vladale
13.11.2005, 19:39
Remedy sve je to odradjeno ;)

Bojan
13.11.2005, 21:40
Kompjuter je teško ubrzati programom, postoji nekoliko čistača redžistrija ali moraš imati na umu da oni znaju da naprave i "kontra efekat" (nekoliko njih je opisivano u SK-u). U suštini teško je ubrzati kompjuter ali nije toliko teško sprečiti njegovo usporavanje što podrazumeva NE INSTALIRANJE raznih bespotrebnih i šaljivih programa već onih koji su stvarno potrebni i naravno NE POSEĆIVANJE "onih" i mp3 sajtova jer se tu naravno pokupi warez koji dodatno usporava kompjuter.

Remedy
14.11.2005, 3:31
Remedy sve je to odradjeno ;)
Ebi ga, ne moz fica 150. :D
...nije toliko teško sprečiti njegovo usporavanje što podrazumeva NE INSTALIRANJE raznih bespotrebnih i šaljivih programa već onih koji su stvarno potrebni i naravno NE POSEĆIVANJE "onih" i mp3 sajtova jer se tu naravno pokupi warez koji dodatno usporava kompjuter.
Ovo je tacno. Ne zato sto nije moguce zastiti komp od svih tih napasti, nego sto nema sanse da to sve radi na tvom kompu. Tj ne bi bilo lose da stavis 256MB ram-a, al to nije softversko resenje...

vladale
14.11.2005, 12:24
Ma nema veze, ja sam msilio da nesto postoji posto je opisivano nekoliko takvih programa u SK-u, ali nema veze. U svakom slucaju ne planiram da nadogradjujem komp zato sto imam SD memoriju ;)
Ukoliko bih menjao, menjao bih na DDR ali onda moram da menjam i plocu. Ako kupim jos 128 mb SD memorije i kasnije ako hocu ponovo da nadogradjujem mozda se ta memorija vise nece naci u IT prodavnicama.. :D

archmage
4.1.2006, 23:03
To ti je kao da is pitao da li stvarno postoji Deda Mraz...

Ne bih da nerviram admin-a (opasno po zdravlje razumete:D ) ali jel neko cuo za
mali program koji se zove PcThrust. Genijalna stvar koja svu neiskoriscenu procesorsku snagu preusmerava na najbitnije procese. Ukratko boost-uje App-ove. Rezultat je ubrzavanje otvaranja programa foldera, cak i igara(prim.
Morrowind). Naravno nece pomoci ako je defragovao disk pre 3 god. ili ima 50 procesa. Nije ubrzanje koje bi dobio ako bi kupio nov PC ali je primetno.

P.S Ume ponekad (retko) da malo zabaguje ali nista ozbiljno.Cak nisam ni siguran da je to zbog njega.

sajt:www.swiftdog.com

HOHOHO Mery christmass:icon_mrgr

vladale
5.1.2006, 21:18
Ne bih da nerviram admin-a (opasno po zdravlje razumete:D ) ali jel neko cuo za
mali program koji se zove PcThrust. Genijalna stvar koja svu neiskoriscenu procesorsku snagu preusmerava na najbitnije procese. Ukratko boost-uje App-ove. Rezultat je ubrzavanje otvaranja programa foldera, cak i igara(prim.
Morrowind). Naravno nece pomoci ako je defragovao disk pre 3 god. ili ima 50 procesa. Nije ubrzanje koje bi dobio ako bi kupio nov PC ali je primetno.

P.S Ume ponekad (retko) da malo zabaguje ali nista ozbiljno.Cak nisam ni siguran da je to zbog njega.

sajt:www.swiftdog.com

HOHOHO Mery christmass:icon_mrgr

Probacu, pa ti javljam ;)

DorianGrey
6.1.2006, 3:22
Pa cuo sam za neki PC Booster, navodno pojacava brzinu kompa, u fazonu brise registre i sl.... ali ja bih ti preporucio da to batalis, jbg ne mos' staviti turbine u peglicu :D

Monk Psycho
6.1.2006, 3:52
Ja sam koristio PC Boost ako se dobro secam imena programa, dok sam imao PIII na 450 MHz i 128 Mb, doneo je neko malo ubrzanje ali te nista ne kosta da probas

M@rin
10.1.2006, 19:45
Neverujem, zanemarljivo.. Hocesh da ubrzash mashinu ???

CTRL+ALT+DELETE --->End Process

Isa037
17.1.2006, 17:00
Moj ti je savet da IZBEGAVAS SVE PROGRAME KOJI "OPTIMIZUJU" REGISTRY. To koliko oni mogu da ti naprave konfuzije u sistemu je nista prema par % ubrzanja koje ces dobiti.

Ako stvarno hoces da ubrzas tvoj komp kupi neki nov HDD posto pretpostavljam da ti je tvoja 20-ica sa 5400o/min. Sa novim HDD-om na 7200o/min i memorije koliko imas komp bi ti radio ko zmaj.

Naravno defragmentacija HDD-a je uvek pozeljna ako mnogo manipulises sa fajlovima.

Pozdrav.

vladale
17.1.2006, 22:29
Planiram da kupim jedan polovni hard disk od 40 mb-a tako da bih na sistemu imao 60 gb-a. Da li ce to nekako ubrzati moj sistem? Inace, radim i na Linuxu koji je za razliku od XP-a mnogo brzi.

Isa037
17.1.2006, 22:43
Ako je HDD sa 7200o/min radice brze (to se vidi sa nalepnice na disku). Izbegavaj ako mozes Maxtor polovne HDD-ove jer im se i novi posle jedno 6meseci rada toliko razlokaju pa misliš da ti komp radi na dizel (lično mišljenje).
Imao sam jedan Maxtor 20GB koji je crkao (eksplodirao mu čip na kontroleru) i grejao se kao lud. Sada imam Western Digital (već godinu dana) i prezadovoljan sam (nema vibracija i posle višesatnog rada jedva da je malo mlak).
Opet ponavljam ovo je moje lično iskustvo, a ne neka propaganda.

phoenix[illusion]
20.1.2006, 20:55
Ti programi za ubrzanje PC-ja jedva da pomazu.
Malo ociste RAM memoriju i to je to!
:mad: :rolleyes: :mad: :rolleyes: :mad: :rolleyes:

MilanSM
20.1.2006, 23:09
imam ja jedan program da utrostruci velicinu HDD-a... zove se 3pl Hard..
ali nije 100% proveren ali bi trebao da odradi posao... :D
javi mi se ako hoces da ti ga posaljem

vladale
22.1.2006, 0:47
Salji, mada necu da ga probam na ovoj masini. Mada, kako to on funkcionise?

rudar
2.2.2007, 21:29
Izvinjavam se shto dizem temu iz mrtvih poslije par hiljada godina...:D

Moram da kazem da sam ja imao neki Fast XP ida je kompjuter ubrzao do neslucenih granica. Toliko da mi se program nije ni malo svidio... Poslije 2 dana konstantnog korishcenja procesor (kuler) je pocheo da bruji, grafichka i napajanje. Internet se kontektovao na 15kpbs ali je komp i dalje bio kao supermen:kreza: . Kada mi je doshao jedan serviser rekao je da odmah izbrishem program jer su na matichnoj oko procesora postojali crni tragovi. Bilo mi je zao. Guess what! Sjutradan je stradao cooler!!! Ove programe ne preporuchujem!!! Pazite win ili linux ili shta vec imate i komp. ce biti brz dokle moze...;);):D ;):D

Haker95
29.1.2008, 22:04
Jos jedno dizanje iz mrtvih...
Nisam ni sumnjao da ovi programi mogu da nacine stetu.
Medjutim, preporucujem prog. za defrag. koji mogu stvarno da urade dobro delo...

Harmon23
13.4.2008, 2:29
ja koristim programe za speed my pc 4 programa strasno dobra
tuneup utlities 2007/2008
Glary Utilities
Advanced WindowsCare V2 Personal
koristim windows alate kao sto su
Disk Defragmenter
Disk Cleanup
ako hoces brzi PC lepo uzmi
2-3 GB rama
neki bolji processor
maticnu plocu bolju
i jos ovo .nemoj stavljati neki vizual efekte na dekstop:stavi Classic theme to isto pomaze na dobijanju brzine .mozda je malo ruzno ali komp ide brze :dedica:

gore navedeni programi ti isto pomazu oko odzavanja PC-a i malo pri brzini.ako redovno radis ,defragment,cistis reg ,cache iz browera ,viruse onda ce da ti lepo radi komp.

IGRACH
13.4.2008, 14:05
Pa nista ni ne moze ubrzati komp, osim novog hardvera -).Moja preporuka ti je Defragmentacija svakih par dana (O&0 defrag).DObar antyvirus (ESET a ako se razumes KIS posto znam masu ljudi kojima je kis upropastio sistem jel ima tu tendenciju da preuzima sve sto win radi i kontrolise).A sto se tice raznih rege edit programa oni ti nece ubrzati komp.I ako ne koristish sandboxie proporucujem CC clear.

Harmon23
13.4.2008, 14:11
ne razumem kako im je kaspersky upropastio sys .ja ga imam 2god radi bez problema.masina je brza nema onog kocenje i blokiranja .neznam kakav je program taj CCleaner nisam ga nikada koristio a cuo sam da je dobar

Haker95
13.4.2008, 14:22
CCleaner (http://www.ccleaner.com/download) je odlican, moze da cisti nepotrebne fajlove, registry, deinstalira programe, brise start-up. . .
A jos je besplatan!

Pitanje:Sta je Sandboxie?

Harmon23
13.4.2008, 14:40
procitaj ovde ima mala definicija pise sta je
http://www.softpedia.com/progChangelog/Sandboxie-Changelog-20698.html

Haker95
13.4.2008, 18:10
Znaci neki program koji krpi rupe u pretrazivacu, jesam li dobro shvatio?
Koristio sam jedan program ovog tipa - Spyware Blaster.

IGRACH
14.4.2008, 0:59
Za sandboxie pise sve http://www.sandboxie.com/ najbolji je za test programa,sumnjivog donwloada i bilo cega sto ti je nepoznato a takodje i najbolja zastita prilikom survovanja od raznih skripti koje se automatski ucitavaju.A sto se tice KIS-a da se razumemo kasperski ima najbolji antyvirus i firewall na svetu.Ima bezbroj opcija i podesavanja i treba biti dobri potkovan i bi se on pravilno koristio.Meni se na primer zbog KIS-a resetovo komp stalno jedno 2 meseca i posto sam ja bio ubedjen da nije KIS promenio sam ceo comp -) sto ne znaci da ja imam lose misljenje o njemu,ali on je tolko dobar da mu Win netreba.NPR jedno 2-3 mi je odbio da instalira igru ili program prijavljujuci HIDEN INSTAL ili nije hteo da mi otvara strane na saytovima.Samo zelim da kazem da je KIS za ,sto se kaze ADVANCE USER -) i da je obicnom korisniku dovoljan i ESET jel ima malo slabiju zastitu sto je vise nego dovoljno.A da ne pominjem da ESET u odnosu na KIS skoro da ne koristi sitemske resurse( da ne pominjem da portove na ruteru nije bilo teorije da konfigurisem u kisu).Naravno ako koristite KIS samo napred jel je on stvarno najbolji :tapsh:

Harmon23
14.4.2008, 1:37
dali je neko koristio system mechanik>?:confused:
cuo sam da je dobar

nebojsa986
14.4.2008, 9:13
Dobar je koliko to moze da bude, kao sto je vec receno nema tog programa koji moze nesto znacajno da ubrza PC.

Harmon23
14.4.2008, 9:24
to jeste .te vrste programa sluze samo za odrzavanje sistema .i podesavanje . sistema

SV 84
14.4.2008, 11:31
dali je neko koristio system mechanik>?:confused:
cuo sam da je dobar

Има доста корисних опција, ал' је превише гломазан за мој укус... :D

Harmon23
14.4.2008, 11:42
gledao sam bas slike na google o njemu .deluje komplikovano .ja se drzim tuneup 2007/8 i jos nekih alata

orlovosrce
2.6.2008, 20:16
dali je neko koristio system mechanik>?:confused:
cuo sam da je dobar
Koristim sistem mehanic 7 pro i mogu ti reci da je odličan.:)