PDA

Prikaži potpunu verziju : HDTV i .mkv file


Strane : 1 [2]

dzonihsv
16.10.2009, 20:48
@ Marti...
Pa i to ALI, onda će mu slika biti izdužena, likovi će imati po 2 metra (ali bukvalno) jer je izvorni fajl u wide formatu. Zato sam i mislio da je bolje da automatski program sam odredi koliko je najbolje. :)

Banko
16.10.2009, 20:52
a, da li nece praviti problem to sto je 4200MB velicina?
hoce li biti bitne razlike u kvalitetu ako stavim na 2000MB u odnosu na 4200MB , sobzirom da je sad rezolucija smanjena za skoro pola?

dzonihsv
16.10.2009, 20:59
Neće biti veličina problem. Što se tiče kvaliteta, pa da li ima razlike (u brzini) u odnosu na auto od 200 i 400 konja? ;)

Banko
16.10.2009, 21:01
Neće biti veličina problem. Što se tiče kvaliteta, pa da li ima razlike u odnosu na auto od 200 i 400 konja? ;)

pa za kvalitet ne znam, al glasnije ce bit sigurno :kreza:
ae ostavicu 4200MB pa sta bude... bar su ovih dana prazni dvd jeftini...:D

dzonihsv
16.10.2009, 21:03
Biće, to je duplo veći izlazni fajl. Može ovako? :D

Banko
16.10.2009, 21:04
Biće, to je duplo veći izlazni fajl. Može ovako? :D

moze! :qliranje:

Marti Misterija
16.10.2009, 21:30
@ Marti...
Pa i to ALI, onda će mu slika biti izdužena, likovi će imati po 2 metra (ali bukvalno) jer je izvorni fajl u wide formatu. Zato sam i mislio da je bolje da automatski program sam odredi koliko je najbolje. :)

Nisam video da je pomenuo da je izvorni fajl u wide formatu pa sam zato predlozio standardne sirine. U tom slucaju morace samo da se primeni malo matematike i dobice i vrednost sirine, cisto da ne bi to radio odokativno, metodom probe.

dzonihsv
16.10.2009, 21:39
Ne mora ni da se cima (da računa), filter će sam da odredi ostalo. ;)

Marti Misterija
16.10.2009, 21:43
Pa dobro i to mu dodje neka matematika, sad da li ce to da radi rucno ili automatski nije ni bitno, vazno je da dobije pravu vrednost.
A ja licno ponekad volim da to odradim manuelno cisto da mi vijuge ostanu u formi. Bar to nije tesko.;)

Banko
17.10.2009, 12:50
posle mnogo cekanja i j.ebade sam uspeo :)
hvala svima na pomoci :alealeee:

Marti Misterija
17.10.2009, 14:54
I kakvi su rezultati?
Mislim kolika je krajnja rezolucija, izlazni fajl etc, cisto da bi neko ko hoce da dradi to isto mogao da zna sta da ocekuje!?
Btw. sad sam video neki uSeesoft Total Video Converter (prvi put cujem za njega) koji kao takodje konvertuje mkv u avi, eto cisto informacije radi.

Banko
17.10.2009, 16:21
evo ovako:
podesavalja su ona koja sam naveo u pre nekom postu

za video sam stavio MPEG4 ASP (Xvid)
na configure/general/encoding mode sam stavio ono sto ste rekli Video size (two pass) i stavio size 4200MB posto sam hteo da uklopim da stane na jedan dvd da be bi toliko smanjilo kvalitet.
ostalo za video nisam nista dirao, ni one filtere.
za audio sam ostavio samo copy, kao sto ste rekli.
a format, AVI, ono sto je prvo ponudjeno.

samo sam za filters stavio Transform/Resize i stavio rezoluciju na 720x404 (ovo 404 je sam izracunao)
e, sad, zavrsni fajl je extra, i slika i zvuk, samo sto je file size oko 3GB i ako sam stavio 4,2Gb, al nema veze, predpostavljam da nije bilo potrebe, tj da ne bi bilo razlike preko 3GB. Format je naravno AVI :)

Spawn BG
17.10.2009, 18:08
Ako već hoćeš od MKV da dobiješ fajl od 4GB koji se može gledati na DVD plejeru, uzmi ConvertXtoDVD i konvertuj ga u standardni DVD koji se može gledati na svakom home DVD plejeru...

Picard
27.10.2009, 21:17
Da li je neko probao Splash Lite Player:

http://www.mirillis.com/splash.html

Eddie
28.10.2009, 1:16
Probano, daje super sliku ali ima i dosta nedostataka. Moram da iskljucim standby na monitoru, ne cita lepo srpska slova, ne menja rezoluciju, play lista ne radi... i sada je verzija 1.0.4 ali od verzije 1.0.1 prakticno nista od opcija nije dodato! Cemu te nove verzije ja stvarno ne znam. Ako ga nekad srede bice to sigorno jedini player u mom kompjuteru. :)

Marti Misterija
28.10.2009, 20:04
Bez veze!
Pustio sam mkv film iz foldera gde se nalazi titl sa istim imenom kao sto je i film i navedeni player nije pustio titlove! Stavise ne postoji nijedna opcija da se namesti da ih pusta posto ima samo opciju off ili da pusti built in titlove. Svi ostali playeri (GOM, BS, KM, MPC) pustaju titlove koji su istog naziva kao mkv film sto je zaista veliki minus za ovu spla(s)chinu.

Eddie
28.10.2009, 23:21
Titl ubacujes tako sto pustis video a zatim kliknes na Subtitles u glavnom interfejsu. Jos jedna stvar koju treba da isprave.
Ali ako se uporedi slika sa MPClassic, GOMPlayer (sa njegovim titlovima) vidi se da je slika dosta bolja, boje su zivlje. Pustite uporedo isti film pa ce te videti o cemu pricam.

ilidan
29.10.2009, 1:03
Mislim da ne treba puštati istovremeno dva plejera jer neće moći da koriste isti render. Samim tim, slika će biti drugačija. Bar je to slučaj za Overlay render. Za ostale nisam siguran.

wega
11.11.2009, 12:51
Treba mi jedan savet: Na racunaru sam skoro instalirao Windows 7 x64. Za pustanje filmova (720p, 1080p) koristim KM player i tu nemam problema. Ono sto me interesuje je koji kodek mi predlazete da instaliram da bih i u Subtitle Workshop-u mogao da otvorim mkv fajlove. Interesuje me samo neki kodek specijalno za mkv fajlove (da bih izbegao istaliranje dodatnih kodeka tipa ffshow, jer kapiram da su windows-ovi kodeci dovoljni za sve ostalo). Takodje bi taj kodek trebalo da mi omoguci i pustanje mkv fajlova i u WMP. Istalirao sam patch (registry entry) koji omogucava da se i fajlovi sa ekstenzijom mkv vide iz WMP. Samo mi jos treba kodek.

Napomena: Probao sam CoreAVC, ali oni izgleda ne rade kako treba sa novim Windows-om.

toxic
11.11.2009, 16:06
^ K-Lite Mega Codec Pack (http://www.free-codecs.com/k_lite_Mega_codec_pack_download.htm), sa njim meni sve radi na Sedmici.

wega
11.11.2009, 17:36
Da, ali k-lite kodeci su full (za pustanje svih formata) a ja hocu samo kodeke za mkv fajlove (odnosno h.264 video kompresiju) a za ostalo da koristim one sto dolaze uz windows. Jel to moguce izvesti uopste?
I drugo pitanje da li je moguce u WMP namestiti subtitlove?

toxic
11.11.2009, 18:34
Windows nema sve kodeke, tako da ne vidim poentu toga, s ovim ces pustati svaki video, mada, mozes da instaliras i samo kodeke za .mkv, sto je opet bez poente. WMP je takodje nepotreban, ako bas hoces njega, mozes da pustis titlove uz pomoc FFD-a ili DirectVobSub-a koji idu uz K-Lite. Ali mnogi bolji izbor su KMP ili MPC (ide uz K-Lite).
Moja preporuka je K-Lite Mega i KMP.

ilidan
11.11.2009, 18:48
Pokušaj sa Divx H264 dekoderom.
Ne moraš da instaliraš sve, samo H264 i AAC dekoder i MKV spliter.
Druga opcija je Haali Spliter.
Najbolje skini K-Lite Full pa isključi, prilikom instalacije, sve osim Divx H264 dekodera, Haali Splitera i DirectVobSub-a.

1Stefanel1
31.12.2009, 13:45
Ako nekome treba odlican sajt za HD filmove i serije neka mi pusti PM. Pozeljno bi bilo i meni neko da uzvrati neki sajt,cisto da prosirim horizonte. :)

Supreme.50
6.1.2010, 2:44
Ljudovi zanima me sledece: hteo bih da "shrinkujem" 1080p u 720p. Razlog je to sto ja skidam i sakupljam 1080p filmove, ali velicina 1080p mi predstavlja problem posto mi ljudi koji ne vide razliku izmedju ova dva traze filmove a imam problem sa prenosenjem, posto je vecina ne moze ni da stane na DL.

U kom programu bih mogao ovo da uradim ali da ne dobijem cudnu "sklepanu" sliku, nego sliku istog kvaliteta vec ripovanog filma direktno sa BR-a na 720p?

Takodje ako biste mogli da mi preporucite prost program za stelovanje titlova, znaci nadjem ja titl na netu koji kasni/rani nekoliko sekundi, i kad gledam film nastelujem ga u GOM playeru, ali kad rezem film hteo bih da narezem za precizno nastelovanim titlom za one ljude kojima treba titl a ne znaju da nasteluju. Da ne spominjem da sam perfekcionista pa bi mi rezanje titla (koji je nesinhronizovan) uz film predstavljalo veliko moralno pitanje :D.

dzonihsv
6.1.2010, 2:57
AviDemux i Subtitle Workshop.
Ako ti protok nije problem, savetujem ti da skidaš i 1080p i 720p ripove jer likovi koji ripuju filmove, znaju znanje pa će njihov rip zasigurno biti bolji od tvog. Npr, ne moraš full 720p rip da skidaš, možeš da skineš i m720p rip (veličina do 2.5GB, bitrate do 3000kbits). Negde se vidi razlika u odnosu na rip od 4-5GB, dok negde ne.

Supreme.50
6.1.2010, 3:09
Ma znam da bi to bila najbolja opcija ali gde da mi stanu svi ti dupli filmovi :). Duplo skidam, pa se onda mucim sa prevodima duplo, pa duplo rezem... ja sam imao zamisao da kad mi neko trazi film ja ga ripujem u 720p i narezem, ne bi trebalo da traje duze od sat-dva. Skidanje za druga ili nekoga po porudzbini je vec druga stvar i ne moze se izvrsiti ovako ekspresno :).

Probacu, pa cu da javim, hvala puno Dzoni :).

dzonihsv
6.1.2010, 3:13
Ali pazi, prevod ti nije problem jer je to bukvalno isti film (isti bluray source), manje vremena za download utrošiš nego što ponovo rendereruješ film (mada, ovo zavisi od tvoje internet konekcije), provereno dobar kvalitet... itd. Vidim koju ti kombinaciju 'oćeš da izvedeš i jedino što ti mogu reći jeste, sa srećom i da izdržiš što duže. :D

Spawn BG
6.1.2010, 9:47
U kom programu bih mogao ovo da uradim ali da ne dobijem cudnu "sklepanu" sliku, nego sliku istog kvaliteta vec ripovanog filma direktno sa BR-a na 720p?



Ne znam da li će biti baš isto kao direktno sa BR, ali probaj MeGUI. Malo je komplikovan za neiskusne, ali odlično radi posao.

ilidan
6.1.2010, 10:19
Ako hoćeš da ti taj 720p rip sigurno stane na 1 DVD a kvalitet ostane što bolji, trajaće više od sat-dva jer moraš da radiš dvoprolaznu (2-pass) kompresiju. I ne možeš da koristiš najbrža podešavanja enkodera.
I moja preporuka je MeGUI.
U mom profilu imaš link ka tutorijalu za MeGUI. Podešavanja x264 enkodera u njemu su malo zastarela ali nije teško snaći se. Koristi neki od postojećih profila ili isključi Advanced Settings i koristi slajder.

Jashko
4.2.2010, 23:08
Ima li neke pomoći za moj problem,
skinuo sam K lite mega codec pack i splash player, sve radi fenomenalno, ali deset sekundi, onda program pukne i windows javi da je ati display driver stopped working and has succesfully recovered.
U GOM playeru video seče, baš je loša slika, ne mogu tako da gledam!

Od hardware imam i920 i ati 5870.

ilidan
6.2.2010, 1:49
Ako vec imas K-Lite, probaj Media Player Classic Home Cinema koji dolazi sa njim.
Koje su karakterisitke video fajla? Da li je ranije seckao? Da li drugi fajlovi seckaju? Da li i sa drugim video fajlovima ti "puca" plejer?
Ako ne znas karakteristike video fajla, ucitaj ga u MediaInfo, imas ga kao deo K-Lite.
Moze da bude i konflikt kodeka, ali da ne nagadjam dok ne das vise informacija.

Banko
6.2.2010, 3:02
Ima li neke pomoći za moj problem,
skinuo sam K lite mega codec pack i splash player, sve radi fenomenalno, ali deset sekundi, onda program pukne i windows javi da je ati display driver stopped working and has succesfully recovered.
U GOM playeru video seče, baš je loša slika, ne mogu tako da gledam!

Od hardware imam i920 i ati 5870.

probaj KMPlayer.

branco
3.3.2010, 21:47
Video Track:
Stream: 1280x532 @ 23.976fps
Aspect Ratio: 1:2.4060150376
Running time: 02:14:06
Codec: V_MPEG4/ISO/AVC

Normalno reprodukuje



Video Track:
Name: x264 Videostream
Stream: 1280x544 @ 23.976fps
Aspect Ratio: 1:2.3529411765
Running time: 02:58:15
Codec: V_MPEG4/ISO/AVC

Neće da reprodukuje.

Da li je moguca neka konverzija da se ne gubi na kvalitetu i sa kojim programom? Unapred hvala.

Picard
9.3.2010, 13:22
Izasla je 1.3 verzija Splash-a:

http://www.mirillis.com/splash.html

Viper1983
29.3.2010, 21:44
Ljudi,potrebna pomoc.Skinuo sam blue ray kopiju filma koja je 40 gb.Interesuje me kako da pustim ovo cudo?Da li postoji neki player?

Eddie
29.3.2010, 23:22
Windows media player??

Spawn BG
29.3.2010, 23:33
PowerDVD 7, ArcSoft TotalMediaTheatre...

Viper1983
13.4.2010, 15:40
Pustio sam bez problema pomocu PowerDVD 10 Ultra 3D.Na prvi pogled fantastican program.

internet-junkie
24.8.2010, 0:05
Imam Barthon 2500+, 2GB rama, HD 512MB ati AGP karticu , win 7.
Nabavio sam dosta HD materijala...uglavnom 720p, posto 1080p ne mogu da gledam jer sve vise od toga koci.
Najbolje rezultate sam imao sa BSplayerom i imam K lite mega codec pack , neku noviju verziju, nije zadnja al'je novija...
E sad meni sa ovim kodecima ovo dosta koci racunar al' moze da se gleda, al se primeti u nekim brzim scenama u akcijama seckanja u slici, znam da je u pitanju procesor, to znam...
E sad cuo sam da je za mkv fajlove najbolje koristiti CORE AVC kodek i MediaPlayer Home cinema.
Ranije sam instalirao te kodeke, ali nisam primetio nista bolje, cuo sam da AVC rasterecuju procesor, tu je neka fora valjda i svi to hvale...
Da li ja mogu da instaliram pored ovih k lite kodeka jos neku verziju AVC i mediaplayer ili zbog avc moram da maknem stare koedeke, jer mislim da se nesto kose zbog nekog haali media splitera...
Sta bi ste na ovom racunaru uradili da izvucete maksimum sa mkv fajlovima, osim overclock-a naravno! :)

Picard
24.8.2010, 1:26
Skini KM Player i podesi ga ovako da koristi CoreAVC:

http://tehparadox.com/forum/f58/tutorial-using-kmplayer-coreavc-playing-blu-ray-1026360/

U KM-u obavezno čekiraj SuperSpeed Mode:

Desni klik - Video (Advanced) - SuperSpeed Mode.

Ako ne vidiš ovu opciju idi na Options i čekiraj Advanced Menu, pa onda podesi.

internet-junkie
24.8.2010, 1:51
Znaci da ne diram stare kodeke bez obzira na to sto cu instalirati CoreAVC?

Picard
24.8.2010, 2:19
U principu, ne moraš da ih diraš ako ti ova kombinacija sa KM-om proradi onako kako želiš.
Ali ako kasnije nastaviš da koristiš KM, ti kodeci će postati suvišni jer KM ima u sebi sve što ti treba, pa možeš da ih deinstaliraš.

internet-junkie
24.8.2010, 2:45
Cini mi se da nema poboljsanja...uradio sam sve kako treba, al' to je onda do racunara...U principu to moze da se gleda, al' da player sam radi. Pojavljuju mi se neke linije na slici, na kojima kao da je jedan deo slike na ekranu do nje stara slika, a drugi deo vec promenjena slika, izgleda je zbog graficke karte i procesora...

Dr.Beat
11.9.2010, 12:32
Jel znate da li .mkv sadrzi u sebi dolby digital 5.1 ili to samo ima onaj original blue ray od 15-20 GB?

Picard
1.10.2010, 15:15
Najnovije verzije MPC-HC:

http://www.xvidvideo.ru/media-player-classic-home-cinema-x86-x64/

nightflier
5.10.2010, 20:22
Koji je trenutno najbolji plejer za puštanje .mkv formata? U poslednje vreme nabavljam sadržaj sa integrisanim titlom, ali nijedan plejer neće da pusti titl.

dex3108
5.10.2010, 21:58
Ja koristim KMPlayer i ide sve bez problema i na laptopu i na desktopu :D

Osbourne
13.10.2010, 23:42
Situacija je sledeca... Pre neki mesec podelio sam film od 12GB na tri dela preko nekog programa (stvarno se ne secam kog) kako bih ga narezao na tri DVD diska... Medjutim, sad kad sam pokusao da rezem, izbacuje mi da nema dovoljno mesta na praznom disku, sto znaci da je taj program preko kog sam to uradio lose odradio posao. Sad treba ponovo da spojim sve to i da posle opet to podelim kako valja. Moze li neko da pomogne? Koje programe da koristim? Probao sam onaj mkvmerge GUI, nije spojio kako treba...

bobiv
14.10.2010, 0:44
Ma to što ti mkv GUI nije spojio predpopstavljam da ti je predhodni program
nešto debelo zezno kad je seko fajlove imaš onaj mali programčić hj spliter
ja sam skoro s njim spajo seckan iso fajl koji spojio bez problema ( neku sam
igru down al bilo po 1 gb) ladno je spojio kako treba.E sad u taj mkv gui sam
radio izbacivanje i ubacivanje titlova to radi ok.Spajanje 2 videa radim u v dub
ali to je xvid format.Imaš ono cd1 pa cd2 lepo spojiš i dobiješ ceo film.Mene
nervira taj na 2 cd pa posebno prevodi itd.Al kad to sečeš na 3 dela kako ćeš
posle prevod?Jedino da ponovo kopiraš na hard pa spojiš u jedan deo pa onda
da gledaš..Ako imaš još neki veliki video nađi neki program pa iseckaj al odma probaj da spojiš da vidiš dal će da radi nemoj odma da ga režeš malo eksperimentiši ...pozz:odoK:

Osbourne
14.10.2010, 1:32
Prevod mi je nebitan, gledam bez prevoda... Nisam uspeo ni sa HJ splitom, novi fajl koji bi trebalo da bude sjedinjen i koji "tezi" 12gb traje samo sat i dva minuta kao prvi deo koji spajam. Ne znam sta da radim... Razmisljao sam i da secnem jedan deo na pocetku prvog dela, i da tako smanjim malo velicinu i narezem. Ali sta da radim sa ovim srednjim? Tu nemam sta da secnem... :facepalm Ne znam mogu li ipak na neku foru to da narezem, neki overburn, zna li neko da li tako nesto moze da se uradi? Velicina fajlova: 4.718.965.446 bytes, 4.712.236.467 bytes i ovaj treci koji nije problem je oko 3gb...

dex3108
14.10.2010, 10:52
Ne znam sta da ti kazem osim da iduci put ostavis source file pa prvo narezes vidis da li moze ako ne moze opet da sjeces :D ja inace sve filmove dijeli u MKV merge programu i bez problema radi, namjestim ili na 4G ili na 4,3G i bez problema mogu da narezem :D skoro sam Avatara od 19+ GB podjelio na 5 DVD-ova bez problema sve sa prevodom :D

Osbourne
14.10.2010, 11:18
Ma evo gledam sad da nesto secnem, nasao sam neke scene u ovom drugom delu bez kojih cu da prezivim :D ali mi sad treba program za to... Da odsecem taj deo a ostalo da ostane netaknuto... Dajte neki mkv cutter... Ja guglam ali nikako da nadjem to sto mi treba...

ilidan
14.10.2010, 17:06
Ne znam sta da ti kazem osim da iduci put ostavis source file pa prvo narezes vidis da li moze ako ne moze opet da sjeces :D ja inace sve filmove dijeli u MKV merge programu i bez problema radi, namjestim ili na 4G ili na 4,3G i bez problema mogu da narezem :D skoro sam Avatara od 19+ GB podjelio na 5 DVD-ova bez problema sve sa prevodom :D

Kao sto rece dex3108, za deljenje MKV fajlova uvek koristi MKVmerge GUI. To je jedini program koji garantuje da ce fajlovi biti dobro podeljeni i da ce svaki deo moci zasebno da radi bez problema. Samo u opciji global podesi kao na slici. Medjutim, pozeljno je smanjiti broj 4483 na neku manju vrednost, recimo 4400-4450 da bi bio siguran da ce svaki deo stati na jedan DVD.
Sto se tice spajanja prethodnog fajla koji si pomenuo, koristi isti program koji si koristio za deljenje. Samo on ga moze spojiti kako treba.

Osbourne
15.10.2010, 11:58
Uff ljudi dajte neki program za cut pls...

ilidan
15.10.2010, 13:57
Pa, dali smo ti - mkvmerge. U čemu je problem? Jesi li pokušao sa njim? Kako očekuješ da ti predložimo nešto drugo ako ne znamo u čemu je problem sa prvim. Malo povrtnih informacija bi dobro došlo.

Osbourne
15.10.2010, 14:19
Ma nema veze, vec obrisano. Bem ti i film i sve. Sledeci put cu lepo da ogranicim kad delim. Ja kad sam delio, samo sam stavio DVD i za**** me program... Mislim da je bio upravo ovaj mkvmerge, nego nebitno... Na greskama se uci. Hvala u svakom slucaju...

bobiv
15.10.2010, 15:23
Ma nema veze, vec obrisano. Bem ti i film i sve. Sledeci put cu lepo da ogranicim kad delim. Ja kad sam delio, samo sam stavio DVD i za**** me program... Mislim da je bio upravo ovaj mkvmerge, nego nebitno... Na greskama se uci. Hvala u svakom slucaju...

Ma nema ništa od nerviranja.Koji si to film pokušo da spakuješ (mislim naslov)
ima na netu da se kupe fini 720p do veličine jednog dvd5 ili dvd 9 pa nemoraš
se cimaš da pakuješ te velike...Ako već oćeš bolju rez kupiš dual dvd pa
šibneš na 6 ili 7 gb a i nisu nešto skupi..:odoK:

Osbourne
15.10.2010, 15:37
Ma nema ništa od nerviranja.Koji si to film pokušo da spakuješ (mislim naslov)
ima na netu da se kupe fini 720p do veličine jednog dvd5 ili dvd 9 pa nemoraš
se cimaš da pakuješ te velike...Ako već oćeš bolju rez kupiš dual dvd pa
šibneš na 6 ili 7 gb a i nisu nešto skupi..:odoK:
Ma Gladiator HD 1080p od 12 gb... Podelio ja kako treba, ali program me zeznuo za megabajt-dva... :facepalm

Aibo
20.10.2010, 11:05
Da ne otvaram novu temu, pitaću ovde. Skinuo sam neki Blue Ray promo video u .m2ts formatu, da i ja jednom probam probam čari nekompresovane slike. U KMP-u video usporava i desinhronizuje se sa zvukom jer je zauzeće proc-a skoro 100%. U GOM-u sam namestio CoreAVC kodek i mahom radi kako treba ali jedva (procesor ~90%) a ponekad i štucne, plus je ventilator malo bučniji.

Da li i kako može da se obezbedi hardverska akceleracija (HD4850) i smanji opterećenost CPU-a?

VojaM
20.10.2010, 11:38
Recimo Media Player Classic Home Cinema

Aibo
20.10.2010, 14:42
Super, sad je 20ak %. Vidim da čak ubrzava i MKV ripove, to već nisam očekivao :tapsh:

Picard
20.10.2010, 14:45
Ovde uvek imate najnovije verzije MPC-HC:

http://www.xvidvideo.ru/media-player-classic-home-cinema-x86-x64/

ZoNi
20.10.2010, 14:51
Ovde uvek imate najnovije verzije MPC-HC:
A i ovde:
http://www.videohelp.com/tools/Media_Player_Classic_Home_Cinema

Plus "skinovi" za MPC-HC :cool:
http://sourceforge.net/apps/trac/mpc-hc/wiki/Toolbar_images

ilidan
21.10.2010, 19:11
Super, sad je 20ak %. Vidim da čak ubrzava i MKV ripove, to već nisam očekivao :tapsh:

Why not? Hardversko ubrzanje se odnosi na kodek, ne na kontejner. Budući da i originali i ripovi koriste iste kodeke (AVC, VC-1, MPEG2), radiće i hardversko dekodiranje. Uz odgovarajući hardver, drajver i dekoder, naravno. Starije verzije nisu mogle da dekodiraju baš sve ripove a pod XP još uvek ne mogu fajlovi sa 14+ ref. frejmova

voodookojot
22.10.2010, 15:28
Jedno pitanje:
Kupio sam skoro LED LG iprobao neke mkv klipove,uglavnom spotovi i dve prezentacije Havai i Tahiti,i sve je lepo radilo preko usb-a - i zvuk i slika!Medjutim probao sam juce da pustim Avatara u 1080 od 12Gb i pusta samo sliku dok za ton ide "unknown audio"!!!Posle sam probao jos tri full hd filma i ni na jednom ne pusta ton!Na svakom filmu pise je je zvuk DTS audio i on ni jedan sa tom oznakom ne pusta!!!AC3 i DD pusta bez problema!
Kako i da li to moze nekako da se resi???
Hvala

dzonihsv
22.10.2010, 16:00
Mislim, nikako. Jednostavno, taj tv ne dekoduje tu vrstu audia i to je to. Eventualno, baš baš eventualno, možda je izašao neki novi firmware za taj tv, pa je mogućnost dekodiranja DTS zvuka postala moguća.

ilidan
22.10.2010, 16:26
Konvertuj DTS u AC3 uz pomoć PopCorn MKV Audio Converter.
Imaš malo niže temu zvuk i .mkv na hdtv i u njoj link za dotični program.

voodookojot
24.10.2010, 0:30
Hvala ali mi to sa konvertovanjem zvuka za svaki film deluje bas zamorno.Da li se otkljucavanjem dodatnih opcija na tv-u mozze otkljucati i taj famozni kodek za dts?

PSP man
5.12.2010, 20:24
Medjutim, pozeljno je smanjiti broj 4483 na neku manju vrednost, recimo 4400-4450 da bi bio siguran da ce svaki deo stati na jedan DVD.

jel moze da se smanji na 3800 recimo ili nesto manje pa da stane na jedan USB??

oluja
5.12.2010, 22:46
...Da li se otkljucavanjem dodatnih opcija na tv-u mozze otkljucati i taj famozni kodek za dts?

Ne, ne moze da se "otkljuca" hardver koji nije ugradjen u tv...

dzonihsv
5.12.2010, 22:49
jel moze da se smanji na 3800 recimo ili nesto manje pa da stane na jedan USB??

Pazi, to ti je već rekompresija celog filma. Cim preveliki, bolje nađi neki m-MD, m-720p... oni su tu do 3GB maksimum.

PSP man
5.12.2010, 23:12
Pazi, to ti je već rekompresija celog filma. Cim preveliki, bolje nađi neki m-MD, m-720p... oni su tu do 3GB maksimum.

ne postoji.... :(
svi su u tom 1080 :(
nasao sam neki program za splitovanje pa cu da vidim.... znaci zvuk radi,sve radi, osim slike koja mnogo secka i poneki put ide usporeno i kasni u odnosu na zvuk jedno 10ak,sekundi....

Chivan
6.12.2010, 12:47
ne postoji.... :(
svi su u tom 1080 :(
nasao sam neki program za splitovanje pa cu da vidim.... znaci zvuk radi,sve radi, osim slike koja mnogo secka i poneki put ide usporeno i kasni u odnosu na zvuk jedno 10ak,sekundi....
Preporučujem Xilisoft Video Converter (http://www.xilisoft.com/video-converter.html). Nije besplatan, ali nema šta ne može da iskonvertuje (naročito Ultimate verzija). Zahvaljujući predefinisanim profilima, ne moraš mnogo ni da se bakćeš oko podešavanja.

PSP man
7.12.2010, 11:54
Ljudi kako da spojim splitovan film sa MKVMERGE GUI programom??/

splitovao sam sa njim sve je ok,nego kako da se spoje da ostane isti kvalitet i tako to??

ilidan
8.12.2010, 11:35
jel moze da se smanji na 3800 recimo ili nesto manje pa da stane na jedan USB??
Predpostavljam da si to vec provalio do sad ali da ipak napisem. Mozes da odaberes i manju vrednost, recimo tvojih 3800, ali ce to biti velicina samo jednog dela. Znaci, nece ceo film biti 3800 megabajta, vec samo prvi deo. To je zato sto MKVMerge ne radi rekompresiju.

Ljudi kako da spojim splitovan film sa MKVMERGE GUI programom??/

splitovao sam sa njim sve je ok,nego kako da se spoje da ostane isti kvalitet i tako to??

U MKVMerge imas opciju Add. Ubaci redom sve delove i proveri da ti u sekciji Global nije ukljuceno Enable splitting. Takodje, u delu Extra options iskljuci Compression za svaki strim jer pravi probleme sa hardverskim plejerima i HDTV uredjajima. Ako film pustas iskljucivo preko kompjutera, ne moras da iskljucijes Compression.

SteK
2.8.2011, 19:04
Znali neko program za konvertovanje videa, ali da ispadne bolji kvalitet videa posle konvertovanja... npr. od obicnog videa u bluray ili nesto slicno.. :confused:

ilidan
2.8.2011, 22:44
Znali neko program za konvertovanje videa, ali da ispadne bolji kvalitet videa posle konvertovanja... npr. od obicnog videa u bluray ili nesto slicno.. :confused:

Takav program ne postoji. Jednostavno, ne može od babe devojka, ni od SD videa HD. Brojnim filterima se mogu korigovati određeni nedostaci originalnog videa kao što su boje, kontrast, svetlo, oštrina, film grain/noise, vidljivi makroblokovi i slično ali se ne mogu dodati detalji kojih nema. A to je upravo razlika između SD i HD videa - količina vidljivih detalja.
U prevodu, zaboravi na tu ideju.

vazquez
3.8.2011, 3:00
Takav program ne postoji. Jednostavno, ne može od babe devojka...

:rofl::rofl::rofl: Plasticna hirurgija? Silikon? Botox? Maticne celije???

Salim se naravno, za svaki respekt je tvoje strpljenje & pokusaji da mnogim, uslovno receno, laicima, plasticno objasnis neke stvari u ovom threadu (ovo nije prvi put vec ko zna koji, citam ovu temu redovno)... Svaka cast! :aplauz:

milosmilostivi
11.8.2011, 14:18
Poštovanje forumaši :),
skoro sam nabavio bluray "Lord of the rings" 1080p. Na toshiba laptopu čija je konfiguracija intel i3 2.13. ghz, 4 gb ddr3 rama i ati radeon 5650 1gb ovaj film koliko sam zapazio radi savršeno uz zauzeće procesora od oko 20% (još neki programi su u međuvremenu radili). Međutim kada sam povezao svoj laptop preko HDMI kabla sa samsung led televizorom u levom uglu na TV-u je izašlo obaveštenje koje je trajalo oko nekoliko sekundi da se rezolucija povećala na 1400x900 @ 75 hz a najveća rezolucija koju moj laptop podržava je 1376x768 i dešava se, srećom veoma retko da kada gledam ovaj film preko TV-a slika ponekad tako secne da je to jedva uočljivo ali se vidi. Da li je moguće da se ova neprijatnost nekako ukloni? Za reprodukciju filmova koristim media player classic sa k-lite codec pack-om koji ide uz njega.
Unapred zahvalan.

punkosaur
11.8.2011, 22:20
Ja sam to resavao tako sto sam stavio da slika mi slika na izlazu za tv bude 24Htz posto sam negde procitao da su filmovi na blue ray-u imaju 24 frejma i da je to uobicajen problem, pa sam koristio opciju na tv-u real cinema da to pretvori u 60Htz + True motion na low i slika je mnogo bolja.Tv je inace LG, ali predpostavljam da i drugi proizvodjaci imaju neke slicne tehnologije da ispeglaju taj nedostatak.

Ako neko zna neku bolju foru, nek kaze posto ovo nije bas najidealnije resenje.Mozda neko podesavanje u playere-u?

milosmilostivi
19.8.2011, 13:53
Nije mi jasno kako to da podesim kao što si mi rekao, da li neko zna neko drugačije rešenje?

milosmilostivi
31.10.2012, 1:15
Namestio sam, problem je bio do kodeka, kada sam instalirao najnovije K-Lite Codec Pack radi kako treba, takođe znači ako se upali DXVA da bi se rasteretio procesor.

batakpudla
2.6.2013, 15:05
Не знам колико је тема активна, а ја немам баш где да питам. Поједине Фул ХД филмове које набавим мој ТВ неће да пусти. У питању је Самсунгов смарт ТВ (серија ЕС 6), а ради се о .мкв фајловима. Сви ти филмови лепо раде преко КМП или Даум Плејера, а на ТВ-у ми избацује: the selected file is not currently supported. Ја сам мало тражио по нету, али нисам успео да се снађем, па је свака помоћ добродошла.

simke85
2.6.2013, 15:49
Znali neko program za konvertovanje videa, ali da ispadne bolji kvalitet videa posle konvertovanja... npr. od obicnog videa u bluray ili nesto slicno.. :confused:

O Boze... :to_care:

80y4n
2.6.2013, 15:51
Pa nema veze sto je mkv fajl, moras vidjeti koji je dekoder... Ako je neki koji tv ne podrzava, onda nece ni pustati...

batakpudla
2.6.2013, 16:59
Ок, а како то да проверим?

Picard
2.6.2013, 17:15
Daj ovde podatke iz MediaInfo o fajlu koji ne može da pusti.

batakpudla
8.6.2013, 21:08
Извињавам се што се раније нисам огласио. Слика из медиаинфо програма је због величине у спојлеру.
http://i43.tinypic.com/2wlxyd2.png

sheva7
23.2.2014, 17:18
Ljudi, imam i ja jedno pitanje.

Skinem film, preko Allshare-a ga stavim na share, i onda ga preko tv Samsung 40f6500 pustim. Medjutim, malo radi, a malo zamrzava i pojavljuje se ikona "Loading", pa ga kao malo ucita, pa opet secka..


Ima li neko ideju do cega je to?

Hvala

orange47
23.2.2014, 18:01
@sheva7
jel si ih povezao preko wifi?

Dark Magician
23.2.2014, 18:04
Ljudi, imam i ja jedno pitanje.

Skinem film, preko Allshare-a ga stavim na share, i onda ga preko tv Samsung 40f6500 pustim. Medjutim, malo radi, a malo zamrzava i pojavljuje se ikona "Loading", pa ga kao malo ucita, pa opet secka..


Ima li neko ideju do cega je to?

Hvala

Ili ti je mreža spora, ili ti je hard disk spor. A moze i softver da brlja.

water wizard
23.2.2014, 18:21
baš sam istraživao zbog snimanja kolika je brzina HD videa, hard disk nije sigurno.. mreža ili slab procesor na TV

Dark Magician
23.2.2014, 18:39
baš sam istraživao zbog snimanja kolika je brzina HD videa, hard disk nije sigurno.. mreža ili slab procesor na TV

Onda bi seckalo, nije do televizora, osim ako nije do njegove mreže. A oštećen hard disk može da koči (bad sector), kao i u slučaju da neki drugi program koristi disk.

sheva7
24.2.2014, 12:22
Povezano mi je wifi-jem, sbb 10mb net. Skenirao sam hard na lap topu, kaze da nema bad sektora...

water wizard
24.2.2014, 12:47
koja ti je brzina wifi... ako je loš signal hoće da secka...

NjegovaWisost
26.2.2014, 6:23
Može biti iDLNA program loš.... Probaj nek idrugi.

Mac4LiF
26.2.2014, 18:13
Najprostije bi mu bilo da stavi na usb stick ili pak na externi hdd !

Medjutim najprije preporucujem smartTV sa NASom preko utp-a(za svaki slucaj). Medjutim to je ipak pitanje ne tako velikih finansija.

problemNo1
26.9.2014, 23:11
Pozdrav svima! Nadam se da sam pogodio temu za pitanje. Imam FULL HD TV (VOX LED 32890 TV ako nesto znaci) i kad reprodukujem .mkv filmove sa USBa u rezoculiciji drugacijoj od 16:9 (npr: 1280x544, 1920x816) slika mi se prosiri preko celog ekrana. To je kad izaberem rezim gledanja na 16:9. Postoji i opcija Bioskop ali ima isti efekat kao i 16:9. Slika mi izgleda malo izduzeno a ja hocu da TV prepozna rezoluciju (znaci u slucaju 1280x544 to je 21:9 ili 2.35:1) i ostatak popuni crnom linijom gore i dole. E sad nekad ali nekad, vrlo retko, se pojavi opcija Auto kad menjam rezile gledanja kad se pusti film na USBu dok u slucaju gledanja TV programa sa kablovske uvek postoji opcija Auto (znaci ne gubi se). Pokusavao sam da menjam razne opcije u MKVmergeGUI za rezoluciju, display aspect ratio itd i trazio na netu 2 sata resenje ali bezuspesno. Jedno od resenje koje je provereno je ponovni encoding sa dodavanjem crnih linija gore i dole ali to traje po vise sati. Kako bi mogao da resim ovaj problem a da kratko traje (tipa do 10 min)? Samo da napomenem da dok gledam filmove na kompu sve je u redu tako da nije problem do nekog odredjenog fajla ili tako nesto.

Dark Magician
27.9.2014, 0:02
Ili je negde zakopano. Ili je nema, što je jedan od razloga zbog kog se i radi letter-boxing, kako se ne bi razvlačila slika. Ako ti TV nema rešenje. Gledaj da skidaš letter-box ripove.

nikollla
2.11.2015, 8:14
Nadam se da sam ubo temu :)

Ljudi koja je fora sa ovim nekim x265 stvarima? :confused:

Ja imam kući tv od 32" i navikao sam da gledam onako malo kvalitetnije ripove te uzimam samo one 4GB >.. I sinoć mi dođe burazer i donese da gledamo film, kad ja da ga ubacim u kompjuter vidim 1080p rip a 3GB-a:facepalm Ja mu kažem šta mi je doneo ove yify ili takve slične ripove, gde da gledamo tako nešto. Ništa, pustimo mi film, kad ja vidim slika odlična, kao da gledam neki od ovih ripova koji ja nabavljam. Znam kako izgledaju oni yify ripovi i vidi se odmah da nije to to. Ja pogledam posle kad piše na filmu x265 umesto x264 kako obično piše. Prvo sam pomislio da nije neka greška al me kopkalo kako to na ovako malu veličinu filma realno super slika?:confused:
Ja otkucam na google Jurrasic.World.2015.1080p.x265.HEVC.mkv da vidim baš šta će da izađe kad ono pojavi mi se i to i plus još i filmova i serija sa x265 oznakom. Vidim ja seriju The Blacklist 1080p WEB-DL a epizode samo po 400-500 MB-a, a ja tu seriju imam 720p HDTV i epizode su oko 1GB. Uzmem ja baš da uporedim, pustim na tv kad ono oštrija, bolja slika (ne nešto preterano ali onako uočljivo iz blizine) na ove ripove od 500 MB-a nego ove veće.

Ne znam šta je tu fora a i iskreno mrzelo me po netu da tražim da gledam, ali čini mi se kao da ti x265 fajlovi daju kvalitetan video za manju veličinu nego što je to slučaj sa x264. Ja znam da ima gomila grupa koje skrnave kvalitet kao što je yify ili tako neki ali ovo definitivno nije takav slučaj. Možda nije kvalitet bio kao recimo takav film od 10 GB-a koji ima da se nabavi ali je takođe slika mnogo lepa za veličinu fajla, bar je tako na tv-u od 32".:)

ZoNi
2.11.2015, 10:03
čini mi se kao da ti x265 fajlovi daju kvalitetan video za manju veličinu nego što je to slučaj sa x264.
Upravo to - nova verzija kodeka, koji daje podjednak kvalitet slike u manjem fajlu.

S moje tačke gledišta, problem je što (za sada) verovatno nema TVa koji podržava x265 preko svog internog plejera :(

nikollla
2.11.2015, 10:43
Zanimljivo :)

Ma ja i ovako gledam preko kompa na tv tako da može :D

ilidan
2.11.2015, 11:38
Kao što reče ZoNi, novi kodek za video kompresiju. Koristiće se i za UHD Blu-Ray diskove. Efikasniji je od H.264 kodeka a cilj im je da prepolove bitrejt uz isti kvalitet za 4K rezoluciju. Ušteda je malo manja za Full HD rezoluciju.

Enkoder koji grupe koriste, x265 još uvek nije potpuno sazreo. Ima tu još mogućnosti za optimizacije po pitanju kvaliteta i brzine kompresije ali za sada daje zadovoljavajuće rezultate.

P.S. Ne brini se više za YIFY ripove, izgleda da su trajno zatvorili prodavnicu.

nikollla
2.11.2015, 12:08
A da čuo sam za YIFY. Ma generalno nemam ja ništa protiv njih, krenulo im, ima dosta ljudi kojima je takav vid enkodovanja bio odličan i oni su samo radili za te ljude. :)

Inače ovo što se tiče x265 baš me raduje jer sam od onih koji više vole da čuvaju i prave svoje kolekcije multimedije nego da briše ono što je nabavio odmah posle gledanja :D Ovo će biti odlično pogotovo za serije jer epizoda od 500 MB-a u onakvom kvalitetu je i više nego dobra. Ja sam čak prihvatio nekako i da epizoda bude po 1 GB, 1,5 GB (što kad serija ima dosta epizoda u sezoni može stvarno da bude prevelika) ali ovo sad je odlično, a bar meni za moj televizor više i ne treba. Predpostavljam da na većim dijagonalama se vidi neki prostor za napredak ali na 32" stvarno izgleda odlično.:)

Picard
2.11.2015, 14:04
Problem sa x265 fajlovima za sada je što enkoderi koriste postojeće x264 ripove umesto source-a, a to dodatno obara kvalitet. Prvo pravilo je ne raditi to. x265 za sada ne može da održi nivo detalja na nižim bitrate-ima onako kako je zamišljeno, ali popraviće se to vremenom.

Ekiman
18.5.2016, 0:01
Pozdrav narode u poslednje vreme imam dosta MKV filmova ali ne mogu da gledam na mome LG televizoru tj. vidim sliku ali nema zvuka.Problem je jednostavan televizor ne podrzava DTS format vec samo MP3, AAC, WMA.
Zanima me koji video/audio konvertor mi preporucujete da mogu da prebacim zvuk u MP3, AAC, WMA?
Takodje ne bi da ostetim kvalitet slike da li je to moguce?

ilidan
18.5.2016, 15:41
Da ne bi umanjio kvalitet slike nemoj da konvertuješ video već samo audio. E sad, koji jednostavni konvertor to radi je druga stvar.

Ja te stvari radim sa MeGUI ili StaxRip ali oni nisu baš jednostavni za korišćenje ako nisi radio sa njima. Nisu baš begginer-friendly.

Mislim da bi XMedia Recode mogao to da uradi a nije težak za upotrebu. Možda i Format Factory.

Može i kombinacija MKVToolnix + foobar2000 + DTS dekoder plugin za foobar2000. Sa MKVMerge izvučeš audio, konvertuješ sa foobar2000 i opet sa MKVMerge zameniš postojeći audio novim.

Picard
18.5.2016, 17:21
Taj LG ne podržavani ni AC3?

Aibo
18.5.2016, 20:53
Ako se dobro sećam Format Factory ne podržava konvertovanje zvuka a ostavljanje istog videa. MKVToolnix + audio konverter sigurno rade posao.

Ako se ne varam i Handbrake bi trebao da ima video passtrough a samo konverziju audia. Siguran sam da ima audio passtrough, to sam koristio.

Ekiman
19.5.2016, 0:39
Taj LG ne podržavani ni AC3?

Mislim da podrzava ac3 ali nisam 100% siguran ovo su zvanicne statistike koje podrzava iz tehnickog prirucnika.
Inace LG-led 6130 3d 42' televizor je u pitanju ako nesto znaci.

Da ne bi umanjio kvalitet slike nemoj da konvertuješ video već samo audio. E sad, koji jednostavni konvertor to radi je druga stvar.

Ja te stvari radim sa MeGUI ili StaxRip ali oni nisu baš jednostavni za korišćenje ako nisi radio sa njima. Nisu baš begginer-friendly.

Mislim da bi XMedia Recode mogao to da uradi a nije težak za upotrebu. Možda i Format Factory.

Može i kombinacija MKVToolnix + foobar2000 + DTS dekoder plugin za foobar2000. Sa MKVMerge izvučeš audio, konvertuješ sa foobar2000 i opet sa MKVMerge zameniš postojeći audio novim.

Kako to da ne postoji u 2016 jedan jedini softer koji ce to moci da uradi da mi ne trebaju dva?Mind Blown:confused:
A PopCorn MKV da li taj program koristis?

voodoo_
19.5.2016, 19:25
Za konverziju zvuka bez diranja videa ti ne treba ništa od tih GUI zezalica, dovoljan je ffmpeg i sledeća skripta:

@echo off
for %%i in (*.mkv) do ffmpeg.exe -i "%%i" -vcodec copy -acodec ac3 "%%~ni-converted%%~xi"
echo Done, press ENTER to close.
pause > NUL

1. Uradi copy-paste ovog gore, i snimi ga preko Notepada u fajl koji ćeš nazvati "konverzija.cmd"
2. Skini ovaj paket i iz njega samo izvuci "ffmpeg.exe":
https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/static/ffmpeg-20160517-git-af3e944-win32-static.7z
3. Stavi "konverzija.cmd" i "ffmpeg.exe" u isti folder gde se nalazi problematični MKV, i pokreni "konverzija.cmd".

Ekiman
20.5.2016, 9:28
Za konverziju zvuka bez diranja videa ti ne treba ništa od tih GUI zezalica, dovoljan je ffmpeg i sledeća skripta:

@echo off
for %%i in (*.mkv) do ffmpeg.exe -i "%%i" -vcodec copy -acodec ac3 "%%~ni-converted%%~xi"
echo Done, press ENTER to close.
pause > NUL

1. Uradi copy-paste ovog gore, i snimi ga preko Notepada u fajl koji ćeš nazvati "konverzija.cmd"
2. Skini ovaj paket i iz njega samo izvuci "ffmpeg.exe":
https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/static/ffmpeg-20160517-git-af3e944-win32-static.7z
3. Stavi "konverzija.cmd" i "ffmpeg.exe" u isti folder gde se nalazi problematični MKV, i pokreni "konverzija.cmd".

Probacu.

Ekiman
29.5.2016, 3:27
Evo da javim kada sam probao savet od Voodo-a uspelo je medjutim novi fajl je neznatno manji da li je to zbog drugacijeg zvuka?Kontam je je video zapis isti?
Prevod odgovara svejedno.

ilidan
29.5.2016, 12:03
Kako to da ne postoji u 2016 jedan jedini softer koji ce to moci da uradi da mi ne trebaju dva?Mind Blown:confused:
A PopCorn MKV da li taj program koristis?
Tek sam sad video ovo. Ja koristim MeGUI. Konvertujem audio u AAC jer moj STB ne podržava DTS ili AC3 a sve pakujem u MKV pošto taj kontejner podržava raznorazne video i audio formate. A i moj STB ima bag sa MP4 pa ne radi ništa nakon 2 sata i 4 minuta tako i da hoću MP4 ne bih mogao za duže filmove.

PopCorn sam probao pre par godina. Radio je posao ali meni MeGUI završava više stvari pa ga onda i ne koristim jer mi ne trebaju da programa za isti posao.

Da, skripta kopira video i kompresuje audio u AC3 sa FFMpeg default parametrima. U zavisnosti koliki je bio bitrate audio fajla konačna veličina novog fajla može biti manja ili veća od originalnog. Imaš MediaInfo pa sa njim možeš da vidiš karakteristike starog i novog fajla.

voodoo_
29.5.2016, 20:05
Evo da javim kada sam probao savet od Voodo-a uspelo je medjutim novi fajl je neznatno manji da li je to zbog drugacijeg zvuka?Kontam je je video zapis isti?
Prevod odgovara svejedno.

Video je nedirnut, samo je audio reenkodovan u AC3.

edit: Odgovorio Ilidan

McLovin1982
9.5.2018, 15:09
Pozdrav. Ne mogu postaviti novu temu, izbacuje neku gresku, nadam se da nece biti problem sto moje pitanje nema veze sa ovim postom.
Treba mi pomoc, u stvari, ne znam ni da li je tako nesto izvodljivo.
Imam TV koji bih zeleo da spojim sa kompom, ali ne na onaj klasican fazon gde TV menja ekran kompijutera.
O o sto mene zanima je da sadrzaj sa TV-a (neki TV kanal ili na peimer neka igrica tipa Sony ili reto konzola gde se slika prikazuje na TV monitoru) koji je spojen sa kompijuterom vidim i na ekranu moga kompijutera, a da pritom mogunkoristiti i sam komp?
Na primer: Igram Sony (a ne igram ga inace), a sve sto mogu da vidim na TV ekranu igrajuci ga, mogu da vidim i na mom kompu, a da pritom mogu koristiti i sam racunar za neke druge funkcije. Na primer da sacuvam taj video koji se prikazuje, za strimanje ili slicno...