PDA

Prikaži potpunu verziju : Mandriva 10.2 help


Flavio
5.2.2006, 18:31
Nemam nikakvo iskustvo u upotrebi Linuxa.Uspeo sam nekako sam da instaliram naslovni Mandriva 10.2!Zna li ko kako da podesim kablovski modem?Ja sam nesto cackao ali neradi i dalje!
Nekako mi se cini da ima dosta bagova ova moja instalacija!?!Malo,malo pa se nesto zabrljavi,ili ... kad ga gasim,posle odjavljivanja,ekran mi bude ceo crno-belo kariran dok se ne iskljuci!
Sad,da li je do moje nestrucne instalacije ili ...

AxeZ
5.2.2006, 21:42
Ubodi ga u mrežnu kartu.

Flavio
5.2.2006, 21:46
:boodala:
Pa naravno da sam to vec uradio!Modem je "Scientific Atlanta WebStar" a mrezna integrisana NVidia nForce!Ali,jok!Dalje ...:confused:

AxeZ
5.2.2006, 22:08
Onda podesiš mrežu....
Pogledaj taj neki Andrakov alat, Drakconf ili nešto slično

brainZ
6.2.2006, 17:07
Kao sto ti je rekao AxeZ, pogledaj u Mandriva Control Centru (omg, what a name), imas deo za podesavanje mreze...

Flavio
1.3.2006, 5:17
U medjuvremenu se/sam zabrljao nesto oko grafike = nije vise htelo da se digne graficko "suchelje":kreza: !Sobzirom da sam "truba" sto se tice rada iz komandne linije,jedino resenje je bilo "format e:" iz XPa!Nazalost!Al' nabavio sam Knopix 3.7 za upoznavanje sa Linuxom!
Sto mi je najludje,pored ostalog sa LiveCDa radi i modem,i to bez i najmanjeg podesavanja bilo cega!:eek:
Svakako,hvala vam na savetima!

urke
1.3.2006, 8:48
Ako hoćeš da ti modem radi "po defaultu" vodi računa pri instalaciji Linuxa da na pitanje oko podešavanja mreže odgovoriš da se postavke automatski preuzmu od provajdera (DHCP).

genius
1.3.2006, 9:24
A ako te mandriva bas iznervirala, preporucujem da probas i neki drugi. Ja koristim Mandrake (sada Mandriva) 10.1 i prezadovoljan sam. Ali novi 2006 me recimo zeza.

Obzirom da imas kablovski, probaj obavezno Ubuntu (ili Kubuntu) koji dolazi na live CD i instalacionom CD. Znaci mozes da probas pre nego instaliras.
On je na samo jednom disku ali dodatne aplikacije mnogo jednostavno mozes da dodajes instalacijom sa interneta.