PDA

Prikaži potpunu verziju : Asus eeePC


Svrbisha
3.2.2008, 20:25
Zna li neko gde moze da se nabavi Asus eeePC 4G, da se naruci preko neta i koliko kosta?:n_klanja:

Beagle
3.2.2008, 21:29
Pa kontaktiraj firmu iz infobox-a CTCOMPUTERS ( http://www. ctcomputers.co.yu komplikovano zar ne ;)) pa se raspitaj :)

Bryan Fury
3.2.2008, 22:02
Koliko znam, nema ga još nigde. :)

Svrbisha
3.2.2008, 23:09
Pa kontaktiraj firmu iz infobox-a CTCOMPUTERS ( http://www. ctcomputers.co.yu (http://www.%20ctcomputers.co.yu) komplikovano zar ne ;)) pa se raspitaj :)jos nisam stigao da kupim SK pa nisam video nikakve informacije

Beagle
4.2.2008, 10:44
E da, koshtace oko 300 jevreja :)

genius
4.2.2008, 10:46
Sto tako mnogo?

Bryan Fury
4.2.2008, 10:56
Kako je to mnogo? Takvi laptopi su do sada koštali mnogosturko više. Košta kao malo bolji telefon.

genius
4.2.2008, 11:08
Pa da... a veci je pa ne moze da stane u dzep a opet mnogo je mali da bi zamenio klasican desktop pa cak i lap top. Ovo vise dodje kao neki WiFi uredjaj... nesto tek koliko za prvu pomoc. Obzirom da je skroz beskoristan ne vidim cemu takva stvar uopste???

A sto se tice cene, mislio sam sto tako mnogo u odnosu na cene u inostranstvu gde su oko 200-250...

Bryan Fury
4.2.2008, 11:41
Gde je to u inostranstvu 200? U Bugarskoj je 300€ (provereno), na newegg-u i amazonu je 400$ (oko 270€), nigde nije ispod te cene.
Mislim da uopšte nisi shvatio namenu ovog računara. Naravno da to nije desktop replacement, niti je zamena za laptop od 1000€ (ili tu negde). To je laptop iz ultraportable klase i namena mu je lagano korišćenje - surf, mail, čitanje i izmena po kojeg office dokumenta, čitanje pdf-ova, prebacivanje i gledanje slika sa digitalnog fotoaparata, gledanje filmova i slično. Ne može da stane u džep, ali može da stane u svaku manju torbu.
Neko će reći da sve to može da obavi i smartphone. Ne može. U poređenju sa smartphone-om ima istu cenu ili je čak i dosta jeftiniji (u poređenju sa N95, N82, HTC Tytn i sl); a ekran, procesor, OS, memorija, tastatura, mogućnosti povezivanja su mu daleko bolji i pri tom je tek malo kabastiji.
Definitivno to nije uređaj za svakoga, ali ako nije za tebe to još uvek ne znači da je beskoristan. Naprotiv, kod Asusa je to trenutno najprodavanji uređaj i jedva mogu da ih isporuče dovoljno koliko se traže. :)

genius
4.2.2008, 11:44
A tako... e pa onda ok...

Beagle
4.2.2008, 11:55
I meni je ovo bilo primamljivo resenje, niska cena, a hardware po meri (iskreno, treba mi UMPC za rad i po koji film), ali mu zameram nedostatak HDD-a, 4GB je prosto premalo. Naravno, neko ce reci "pa kupi HDD-rack" ali tada se upropashcava tako mali i mobilan koncept.

genius
4.2.2008, 12:00
Ali nemas 4 GB nego samo jedan posto vecinu jede OS...

Bryan Fury
4.2.2008, 12:08
Sam koncept sigurno ima nekih ograničenja. Neki bi voleli veći ekran, veću rezoluciju, više prostora na disku... kad bi se sve to ispunilo opet bi dobili klasičan laptop od 12" ili 14" koji košta oko 800-1000€.
Jedna od opcija jeste eksterni hdd, ali i usb flash/memorijska kartica od bar 4G što i nije tako loše, a ni previše skupo.

Beagle
4.2.2008, 12:55
Ali nemas 4 GB nego samo jedan posto vecinu jede OS...

Ja bih na njega instalirao PCLOS 2008 minime, ili neki drugi "mini" Linux, tako da bih ushtedeo znatno na prostoru. Mogli su da ostave opciona prosirenja, za one kojima to treba :)

Svrbisha
4.2.2008, 15:55
Ja bih na njega instalirao PCLOS 2008 minime, ili neki drugi "mini" Linux, tako da bih ushtedeo znatno na prostoru. Mogli su da ostave opciona prosirenja, za one kojima to treba :)
kupis externi HDD za poneti nasnimis filmove i muziku i sve sto ti treba prikljucis za ovaj laptop i odlicno:dedica:

Beagle
4.2.2008, 16:05
I meni je ovo bilo primamljivo resenje, niska cena, a hardware po meri (iskreno, treba mi UMPC za rad i po koji film), ali mu zameram nedostatak HDD-a, 4GB je prosto premalo. Naravno, neko ce reci "pa kupi HDD-rack" ali tada se upropashcava tako mali i mobilan koncept.

kupis externi HDD za poneti nasnimis filmove i muziku i sve sto ti treba prikljucis za ovaj laptop i odlicno:dedica:

khm, khm :D

deksi10
4.2.2008, 18:56
kupis externi HDD za poneti nasnimis filmove i muziku i sve sto ti treba prikljucis za ovaj laptop i odlicno:dedica:

Da, pa onda kupis i jedan externi DVDRW jer ce ti cesto zatrebati da sprziz neki disk, pa lepo saberes cenu svega Asus EE + ext. HDD + ext DVDRW i ispadne te skuplje nego nego neki normalan lowend laptop koji sve to ima u sebi :)

A da ne pominjem da sve to da nosis zajedno treba ce ti neka poveca torba, plus jos kad razvrses kablove :dzavo:

dzonihsv
4.2.2008, 18:59
Zna li neko gde moze da se nabavi Asus eeePC 4G, da se naruci preko neta i koliko kosta?:n_klanja:

Imace jedna firma u BG-u za koji dan... Tako je makar najavljeno.

PLEXTOR
5.2.2008, 15:49
Ima i verzija sa 8GB al naravno da se doplati i tom slucaju beskorisno...
Ipak verzija PC-a bez optickog uredjaja nece jos da zazivi...bar ne kod nas...

http://www.hothardware.com/Articles/Hands_on_with_the_ASUS_Eee/

Marko Stanojkovic
7.2.2008, 1:07
Externi HDD uzmes, od 2.5" koji se napaja preko usb-a, tacnije trebaju ti slobodna 2 usb porta... On je ultra tanak i mali moze da stane u unutrasnji dzep od jakne ili u neku pregradicu u torbi...

Ja bih se tako lepo opredelio za ovu varijantu :D ovo ili PSP :D

http://www.itsvet.com/img/obj/articles/000/000/000/729/32.jpg

Ovde vidimo kolika je razlika... fenonemalno

http://www.itsvet.com/img/obj/articles/000/000/000/729/27.jpg

Evo kompaktne torbice za njega... :D

Patton
7.2.2008, 10:52
Ali nemas 4 GB nego samo jedan posto vecinu jede OS...
Ne znam cemu toliko trolovanje... verovatno nisi ni pogledao specifikacije uredjaja. Bryan je lepo rekao za koje ljude je namenjen ovaj laptop, tako da ne bih da se ponavljam.

Samo cu dodati da ce postojati i verzija sa 8 GB flash memorije, a s obzirom da uredjaj ima 2 USB porta, na njega mozes nakaciti bilo kakav mini storage. I da... meni recimo Windows XP zauzima 2GB na racunaru. E sad pitam ja tebe, dal ti stvarno mislis da ce i Asus instalirati neki OS od 2GB na 4GB masinu? :rofl: Postoji mnostvo mini resenja OS-a koji ne zauzimaju vise od 100mb.

Specifikacije:
http://en.wikipedia.org/wiki/ASUS_Eee_PC

Bryan Fury
7.2.2008, 11:14
Samo da dodam da EeePC ima 3 usb porta, više nego neka velika braća. :) Takođe, verzija sa XP-om bi trebala da se pojavi u toku godine, tako je bar najavljeno. Mislim da to verziji 8G neće predstavljati problem, jer i da ostane 1-2GB slobodno, uz neki fleš ili memorijsku karticu to se može proširiti na pristojnih 5-6GB, što bi trebalo da bude sasvim dovoljno za većinu potreba. :)

Marko Stanojkovic
7.2.2008, 11:41
Samo da dodam da EeePC ima 3 usb porta, više nego neka velika braća. :) Takođe, verzija sa XP-om bi trebala da se pojavi u toku godine, tako je bar najavljeno. Mislim da to verziji 8G neće predstavljati problem, jer i da ostane 1-2GB slobodno, uz neki fleš ili memorijsku karticu to se može proširiti na pristojnih 5-6GB, što bi trebalo da bude sasvim dovoljno za većinu potreba. :)
Naravno da je dovoljno za vecinu potreba a uz memorisku karticu i flash disk malo veceg kapaciteta ne bi skodilo ni dodatnih recimo 120 GB memorije na externom hardu
http://marketing.prestigio.com/PR/Pictures/Storage/DataSafeI/LR/DataSafeI-case_black_200x.gif

:D

Bryan Fury
7.2.2008, 11:54
Ko koristi eksterni HDD nema naravno ograničenja - može da uzme i 750GB, a ne samo 120. ;)

Marko Stanojkovic
7.2.2008, 21:44
Ko koristi eksterni HDD nema naravno ograničenja - može da uzme i 750GB, a ne samo 120. ;)

Naravno, navodio sam primer... (lični :opanachke ), rekao sam recimo 120GB :D

Master Neo
7.2.2008, 22:20
Vrlo mi se svidja ovaj malishan. Eto meni bi on bash lepo legao. Sve mogu da radim na njemu. I definitivno bi mi zamenio laptop, uz malo tweak-ovanja. Recimo prvenstveno bi koristio za putovanja kad ponesem fotoaparat pa da prebacim slike na externi hard da bih ispraznio karticu. A o filmovima, muzici i wifi-u necu ni govoriti... Cena ako bude 300 evrica, bice ekstra. Nego zanima me koliko ce mu drzati baterija?

Patton
7.2.2008, 22:22
Ima puno potencijala da se stavi i u kola :D

Pa mu das neki GPS navigation preko njega ili gledas filmove, pa se slupas negde :kreza:

Master Neo
7.2.2008, 22:23
Heh vidis o tome nisam razmisljao... Nabacis 1k pesama, i vr'!

Marko Stanojkovic
7.2.2008, 22:25
Vrlo mi se svidja ovaj malishan. Eto meni bi on bash lepo legao. Sve mogu da radim na njemu. I definitivno bi mi zamenio laptop, uz malo tweak-ovanja. Recimo prvenstveno bi koristio za putovanja kad ponesem fotoaparat pa da prebacim slike na externi hard da bih ispraznio karticu. A o filmovima, muzici i wifi-u necu ni govoriti... Cena ako bude 300 evrica, bice ekstra. Nego zanima me koliko ce mu drzati baterija?

Specifikacija
Asus Eee PC 4G

* Ekran: 7" TFT, 800 x 480 piksela (LED pozadinsko osvetljenje)
* Procesor : Intel 900MHz Dothan Pentium M (512 kB L2 cache RAM @ 630MHz)
* Čipset: Intel 910 chipset
* Grafička karta: Integrisana Intel GMA 900
* RAM memorija : 512MB DDR2
* Memorija: 4GB SSD Flash
* Komunikacija : 56K modem, LAN, IEEE 802.11 b/g
* Čitač kartica: Čitač kartica MMC/SD formata
* Portovi : 1x VGA, 1xRJ11, 1xRJ45
* Broj USB portova : 3 kom
* Dimenzije: 225 × 165 × 21~35 mm
* Težina: 920 g
* Baterija: 4-cell, Li-Ion, 5200 mAh
* Operativni sistem: Linux

Ja mislim da je maximum nekih 3.5h rada...

Beagle
7.2.2008, 22:37
Pa jel chita neko SK od vas ovde?:to_care:

Master Neo
7.2.2008, 22:49
Hahaha, nisam jos kupio :D

rubiroza
8.2.2008, 8:44
Da li je i kako moguce 4G model prosiriti na 1 ili vise GB RAM-a?

Kada ce se i da li ce se u opste model 8G pojaviti kod nas?

Bryan Fury
8.2.2008, 9:12
Može se proširiti na 1GB, nisam siguran da li može više. Za 8G nisam još čuo najave kod nas.
Inače nisam ni ja još pročitao SK članak. :D

rubiroza
9.2.2008, 20:03
Da li mozda neko zna da li se pojavio u BG prodavnicama?

Sajt CT Computers-a ne radi, tj. u izgradnji je. Znao sam ih danas popodne, ali se niko ne javlja. Mozda ne rade subotom ili sam ih zvao po zavrsetku radnog vremena.

SILENT HUNTER 232
10.2.2008, 1:07
Postoje razne mogucnosti za one koji oce nesto vise da dobiju od ovog malog laptopa.Evo jedne adrese gdje mozete naci neke modifikacije.

http://beta.ivancover.com/wiki/index.php/Eee_PC_Internal_Upgrades


A takodje mozete mozete vidjeti kako su potjerali Oblivion na njemu i neke druge igrice.Idite na You Tube (http://www.youtube.com) u kucajte<Oblivion and Morrowind> :)

bego_26
10.2.2008, 3:05
U ovog malisana se moze ugraditi 2 GB DDR2.

Evo ga u BiH:

http://i27.tinypic.com/6f4jk6.jpg


Ali su super ovi dodaci bluetooth i GPS jedino sto ode garancija.

Pozdrav.

Beagle
13.2.2008, 0:29
Za sve korisnike koji su zainteresovani da kupe Asus Eee PC informacija da se ovaj ultra mobilni personalni računar isporučuje sa prilagođenom verzijom Xandros operativnog sistema i drugim open source softverom kompanija Mozilla, Skype, OpenOffice.org. Kada pokrenete ovaj računar, možda nećete primetiti ali između ostalog na njemu je prisutan i smdb proces. U pitanju je proces koji je vezan za softver kompanije Samba, ali u verziji koja se isporučuje sa Asus-ovim računarom ovaj proces ima slabu tačku za koju je prošle godine objavljen i exploit. Hakeri ovo dobro znaju pa je potrebno da imate na umu da ukoliko kupujete Eee Pc on neće biti sasvim siguran.

www.itsvet.com

Mislio sam da ovo chudo ima malo veci ekran, a ovo ko na game boy-u :(

Marko Stanojkovic
13.2.2008, 1:31
Pa izacice verzija sa XP-om za one koji ne znaju da instaliraju... a ima i minijaturnih verzija linuxa... A ova rupa u software-u je samo na Xandros :)

Ja cu 100% da ga kupim... ljudi pokrenuli FarCry na njemu... ludilo :D

Bryan Fury
13.2.2008, 1:34
Zakrpa za taj exploit je izašla odavno, treba samo ažurirati sistem. Ekran je 7", ne znam šta si ti očekivao? :)

Beagle
13.2.2008, 10:56
Zakrpa za taj exploit je izašla odavno, treba samo ažurirati sistem. Ekran je 7", ne znam šta si ti očekivao? :)

Pa da je malo shiri, nishta vishe, ovako je mnogo malen :qliranje:

Bryan Fury
13.2.2008, 11:02
Toliki je koliki je. Sigurno bi stavili veći da je bilo moguće (tj. da sve ostalo ostane isto). :)

Patton
13.2.2008, 11:07
Onda bi se opet neko javio i rekao... wow sto je glup, ne mogu da ga stavim u dzep.

Beagle
13.2.2008, 13:00
Onda bi se opet neko javio i rekao... wow sto je glup, ne mogu da ga stavim u dzep.

Ne kontash me, pa provali koliki je crni okvir oko ekrana, tu bi opushteno mogao da se spakuje josh jedan inch, ako ne i vishe, i opet bi ti stao u dzep ;)

Bryan Fury
13.2.2008, 13:07
U tom crnom okviru su smešteni zvučnici. :) Verovatno da bi veći ekran povećao cenu, potrošnju (smanjio autonomiju), tako da je bolje ovako.

Marko Stanojkovic
13.2.2008, 14:10
U tom crnom okviru su smešteni zvučnici. :) Verovatno da bi veći ekran povećao cenu, potrošnju (smanjio autonomiju), tako da je bolje ovako.

Uptavo tako... a ako hoces da se bavis malo "uradi sam" ovde (http://beta.ivancover.com/wiki/index.php/Eee_PC_Internal_Upgrades) i ovde (http://www.eeeuser.com)

Na slikama se tačno vidi šta je gde... u taj crni okvir možeš da ubaciš GPS, BT, FM...

NjegovaWisost
13.2.2008, 15:36
Ovo je super potez Asusa. Pa za 300 evra se veoma teško može kupiti i desktop računar! Sigurno je da će biti konkurecije, nadam se da će pasti cijena na 200 evra, a onda kupujem, čisto da mi majka ne igra non stop karte i igru memorije na visti:aplauz:

Marko Stanojkovic
18.2.2008, 21:13
Da li ima kod nas da se kupi 4G 701? Ja u cenovnicima vidim samo 4G Surf?

rubiroza
27.2.2008, 12:56
Da li je neko pokusao da instalira WinXP po uputstvu sa sajta:

http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html

Sve uradim kako tamo pise i prilikom boot-ovanja sa USB-a dobijam poruku:
"missing or corrupt hal.dll"

Znam da su u pitanju particije i da one prave problem, ali ja ne mogu ni da dodjem do njih, pa da ih obrisem i napravim samo jednu :(

Moze neka pomoc?

genius
27.2.2008, 13:03
Nadji neki mini linux koji se butuje sa Flasha pa onda butuj s njega i formatiraj particije na FAT (ili NTFS) pre nego sto pokusas da instaliras XP.

rubiroza
27.2.2008, 14:52
Hvala.
U medjuvremenu sam nasao uputstvo na adresi:
http://www.atomicmpc.com.au/forums.asp?s=2&c=21&t=1979

Upravo instaliram XP i trenutno je sve ok.

KOLOS
27.2.2008, 16:03
Ovo je super potez Asusa. Pa za 300 evra se veoma teško može kupiti i desktop računar! Sigurno je da će biti konkurecije, nadam se da će pasti cijena na 200 evra, a onda kupujem, čisto da mi majka ne igra non stop karte i igru memorije na visti:aplauz:

Pa i sad je ispod 300e, tačnije oko 272e, što je sasvim OK(kome treba)!!!Teško da će ikad biti 200e, jedino polovan!

Inače i ja razmišljam da ga kupim, kontam da je jeftiniji od mnogih mobilnih telefona, tako da bih pre dao 275e za ovaj lapić nego za neki fon!!! Upotrebna vrednost mu je sigurno veća!!!

Apostol
27.2.2008, 16:59
Kruzi neka informacija da ce MTS da ga daje uz 3G modem za 150 evra, sa tim sto ce paket koji se uzima biti 1000 dinara, i moci ce da se skine 1GB. Navodno ugovor ce biti na 1 god. Ako to stvarno bude tako, isplati se sacekati jos malo.

Marko Stanojkovic
27.2.2008, 19:19
Kruzi neka informacija da ce MTS da ga daje uz 3G modem za 150 evra, sa tim sto ce paket koji se uzima biti 1000 dinara, i moci ce da se skine 1GB. Navodno ugovor ce biti na 1 god. Ako to stvarno bude tako, isplati se sacekati jos malo.

Sa mts-om ponovo da podpisujem ugovor, ma neema sanse, pogotovo zato sto 1GB cu da potrosim za nedelju dana... :boodala:

nikola87
27.2.2008, 19:20
ali koliko vidim vec za 370E ima da se nadje laptop koji je dosta bolji od tog asusa.

Bryan Fury
27.2.2008, 19:39
Koji je to laptop?

KOLOS
27.2.2008, 20:21
ali koliko vidim vec za 370E ima da se nadje laptop koji je dosta bolji od tog asusa.

Da, ali poenta je u veličini i mobilnosti, tj. namena im nije ista, a ni cena(270e vs 370e i više)!!!

Marko Stanojkovic
27.2.2008, 20:28
Da, ali poenta je u veličini i mobilnosti, tj. namena im nije ista, a ni cena(270e vs 370e i više)!!!

Upravo tako,

pa @nikola87 nije ovo obican laptop vec Ultraportable :dedica:

Dimo
27.2.2008, 21:22
Ako cemo pravo, ovo je vise subnotebook, odnosno pomocni laptop. Moze se naravno svrstati i u ultraportable klasu, ali ipak tu po defaultu spadaju laptopovi od 12" :)

A M G
27.2.2008, 21:39
Ako cemo pravo, ovo je vise subnotebook, odnosno pomocni laptop. Moze se naravno svrstati i u ultraportable klasu, ali ipak tu po defaultu spadaju laptopovi od 12" :)

Hoces da kazes da ovog Asusa trebas da secas zajedno sa nekom Toshibom, cisto ako ona zakaze?! :D

Salim se, naravno. Mislim da je ovakav laptop jednostavno idealan za studente: jevtin je, malih dimenzija i lagan (a samim tim i lako prenosiv), ima sve sto mu je neophodno da bi se na njemu hvatale beleske sa predavanja, ili da bi se surfovalo po netu u potrazi za nekim informacijama, cak i da se odigra neka starija igra, onako u dokolici, kada predavanje dosadi...:)

nikola87
27.2.2008, 22:43
ma ne nemam ja nista protiv ovog laptopa i shvatam da je cena od 370E dosta veca ali ne vidim ni jednu prednost ovog laptopa sem recimo vece mobilnosti.
Ali akocemo iskreno isti je djavo jer ces i jedan i drugi da nosis u torbi, tesko da ovaj moze da stane u dzep.
Mislim sve je ovo ok samo ne vidim oko cega ovolika buka. Meni je recimo zanimljiviji onaj sto su rekli da ce da kosta 100% i da nema baterije vec radi na navijanje(Ili sta vec)

A M G
27.2.2008, 23:10
ma ne nemam ja nista protiv ovog laptopa i shvatam da je cena od 370E dosta veca ali ne vidim ni jednu prednost ovog laptopa sem recimo vece mobilnosti.
Ali akocemo iskreno isti je djavo jer ces i jedan i drugi da nosis u torbi, tesko da ovaj moze da stane u dzep.
Mislim sve je ovo ok samo ne vidim oko cega ovolika buka. Meni je recimo zanimljiviji onaj sto su rekli da ce da kosta 100% i da nema baterije vec radi na navijanje(Ili sta vec)

Takav laptop je deo projekta OLPC (http://laptop.org/) (One Laptop Per Child), namenjen pre svega nerazvijenim zemljama. Evo i direktnog linka (http://laptop.org/laptop/hardware/specs.shtml) ka njegovim specifikacijama.

Bryan Fury
28.2.2008, 0:16
ma ne nemam ja nista protiv ovog laptopa i shvatam da je cena od 370E dosta veca ali ne vidim ni jednu prednost ovog laptopa sem recimo vece mobilnosti.
Ali akocemo iskreno isti je djavo jer ces i jedan i drugi da nosis u torbi, tesko da ovaj moze da stane u dzep.
Mislim sve je ovo ok samo ne vidim oko cega ovolika buka. Meni je recimo zanimljiviji onaj sto su rekli da ce da kosta 100% i da nema baterije vec radi na navijanje(Ili sta vec)

Ne košta 100% već oko 200$ i slabiji je od ovog Asusa. :) Nije uopšte isti đavo - Asus može da stane u veći džep od jakne, ili u običnu torbu. Dok ako nosim recimo IBM t42 (15", ništa preveliko), treba mi cela jedna torba za njega (laptop plus poveliki punjač i kablovi), a onda mi treba još jedna torba za ostalo (par svesaka, flaša vode, torbica sa diskovima, itd). Ako bi to sve i ugurao u jednu torbu, bilo bi svakako dobro preko tri kile, probaj to da vučeš ceo dan, još ako je vrućina... :D

nikola87
28.2.2008, 0:18
ajd dobro, necemo dokazivati stvari jedni drugima

ps. ali pazi kad si morao da napise 100%; mene mrzelo da kliknem na edit i da prepravim u $

Marko Stanojkovic
28.2.2008, 0:51
Ne košta 100% već oko 200$ i slabiji je od ovog Asusa. :) Nije uopšte isti đavo - Asus može da stane u veći džep od jakne, ili u običnu torbu. Dok ako nosim recimo IBM t42 (15", ništa preveliko), treba mi cela jedna torba za njega (laptop plus poveliki punjač i kablovi), a onda mi treba još jedna torba za ostalo (par svesaka, flaša vode, torbica sa diskovima, itd). Ako bi to sve i ugurao u jednu torbu, bilo bi svakako dobro preko tri kile, probaj to da vučeš ceo dan, još ako je vrućina... :D

Pričaj mi o tome, letos mi se javio osip na ramenu od torbe :(

Jedna moja profesorka se iskrivila od 3kg teške tašne, a moja teži 6 i kusur :(

Bryan Fury
28.2.2008, 0:56
ajd dobro, necemo dokazivati stvari jedni drugima

ps. ali pazi kad si morao da napise 100%; mene mrzelo da kliknem na edit i da prepravim u $

Šta znam, možda si mislio 100€. :p

NjegovaWisost
28.2.2008, 1:30
Šta znam, možda si mislio 100€. :p

A možda su dinari u pitanju?

Bilo kako bilo, moj san je Mac Air :alealeee:

A opet su pretjerali sa cijenom, da je 200 evra vrh bi bilo, ali ovako.... Inače čovjek nema ljeba jesti :D

aLti
28.2.2008, 17:22
Pozdrav svima, evo i mene nakon duzeg vremena :)

Ako vas interesuju dimenzije eee PC-a, samo uzmite A4 papir, presavijte ga na pola i dobicete realne njegove realne dimenzije :)

Sto se operativnog sistema tice, moze na njega opusteno da se nabudzi XP Lite. E sada, definitivno se ovde namece pitanje isplativosti.

Eee PC kosta oko 280 evra... A ja sam pre manje od mesec dana uzeo Asus X51H sa originalnom torbom za oko 350 evra (i dobio diskove sa drajverima za XP i Vistu, original NIS 2007, Nero 7, itd...).

Dakle, nikako se ne moze reci da je Eee PC isplativ, vec je njegova (jedina) prednost u dimenzijama. Ja zaista sumnjam da ce iko od vas da ga "nosi u jakni", da ide sa njim na zurku, ili da se seta gradom i "uziva u njegovim dimenzijama", prema tome, u pitanju je samo jeftin marketinski trik... :)

Dimo
28.2.2008, 21:22
@Guterill Mac Air kosta oko 1800$ u Americi.

Bryan Fury
28.2.2008, 21:22
Nije sve za svakog. :)

Guterill
28.2.2008, 23:19
eeePC su tstvarno portabilni, ali mislim da su malo skuplji.Kupio bih ga kada bi cena bila makar 50e niza :/

KOLOS
28.2.2008, 23:45
Ma najbolje da ga dele za džabe na ulici:kreza:(i ja bih voleo da bude bar 250e, ali...).

Kome posao završava klasičan lap, verovatno da ne može da razume svrhu ovog uređaja! Taj neka lepo da 380e pa naviše i gotova stvar! Ostali će kupiti ovog mališana i svi srećni i zadovoljni!:)

Patton
3.3.2008, 11:15
Nabavio ga drugar sa posla.

Prvi utisci... mnogo lep, lagan u ruci, fina tastatura, dovoljno veliki dugmici / touchpad, jedino da je ekran za 1 inch veci, mada nije prekopotrebno, i ovako je jako pregledan desktop. Sve u svemu za te pare (280e) - savrseno :love: Odlican potez Asusa!

Ne znam ali cini mi se da ce ova spravica oduvati gomilu smartphone-ova koji kostaju od 200e pa navise.

Guterill
4.3.2008, 15:12
Nabavio ga drugar sa posla.

Prvi utisci... mnogo lep, lagan u ruci, fina tastatura, dovoljno veliki dugmici / touchpad, jedino da je ekran za 1 inch veci, mada nije prekopotrebno, i ovako je jako pregledan desktop. Sve u svemu za te pare (280e) - savrseno :love: Odlican potez Asusa!

Ne znam ali cini mi se da ce ova spravica oduvati gomilu smartphone-ova koji kostaju od 200e pa navise.

Hoce ali ne mozes porediti telefon i racunar.
Ima li nekih informacija o onom laptopu (oko 100funti- vest u najnovijem SKu)?

Apostol
4.3.2008, 16:31
Nabavio ga drugar sa posla.

Prvi utisci... mnogo lep, lagan u ruci, fina tastatura, dovoljno veliki dugmici / touchpad, jedino da je ekran za 1 inch veci, mada nije prekopotrebno, i ovako je jako pregledan desktop. Sve u svemu za te pare (280e) - savrseno :love: Odlican potez Asusa!

Ne znam ali cini mi se da ce ova spravica oduvati gomilu smartphone-ova koji kostaju od 200e pa navise.

Da, ali kada ga otvorite, i vidite sta ima unutra, i kako je to sve napravljeno, izgleda kao najjeftinija kineska kasa za super-market.
Kome treba za posao, naravno da ce ga uzeti. I jeste lagan i lako prenosan, ali je po meni tastatura osrednjeg kvaliteta, nervira me sto su YU slova, plastika je mogla da bude bolja ( bez obzira na to sto se radi o ovako jeftinom uredjaju ), oni zvucnici izgledaju kao krs - to su definitivno trebali drugacije da rese. Sve u svemu, meni to lici na skupu igracku i vecini ljudi ce to i biti.

Bryan Fury
4.3.2008, 16:46
Probaj ovo sa kineskom kasom. ;)

http://www.dailymotion.com/video/x4dhhl_tests-resistance-chocs-chaleur-froi_

player1
4.3.2008, 17:16
U ovog malisana se moze ugraditi 2 GB DDR2.

Evo ga u BiH:

http://i27.tinypic.com/6f4jk6.jpg


Ali su super ovi dodaci bluetooth i GPS jedino sto ode garancija.

Pozdrav.

Jel se to meni cini, il to XP ne gura punu rezoluciju na ovoj slici, pa je crno levo i desno.

Rezolucija laptopa: 800 x 480
A ovo na slici je verovatno stari dobri 640x480

Marko Stanojkovic
4.3.2008, 17:29
Jel se to meni cini, il to XP ne gura punu rezoluciju na ovoj slici, pa je crno levo i desno.

Rezolucija laptopa: 800 x 480
A ovo na slici je verovatno stari dobri 640x480

Ne, ono sa leve i sa desne strane su zvučnici, display prikazuje punih 800x480 :D

Patton
4.3.2008, 18:03
Da, ali kada ga otvorite, i vidite sta ima unutra, i kako je to sve napravljeno, izgleda kao najjeftinija kineska kasa za super-market.
Kome treba za posao, naravno da ce ga uzeti. I jeste lagan i lako prenosan, ali je po meni tastatura osrednjeg kvaliteta, nervira me sto su YU slova, plastika je mogla da bude bolja ( bez obzira na to sto se radi o ovako jeftinom uredjaju ), oni zvucnici izgledaju kao krs - to su definitivno trebali drugacije da rese. Sve u svemu, meni to lici na skupu igracku i vecini ljudi ce to i biti.
Pogledaj malo kucista telefona koji kostaju od 400e pa navise (jace Nokie i PocketPC uredjaji), sigurno nisu napravljeni od metala ili neke revolucionarne plastike. Sve je to isto. Tastatura je isto sasvim ok i normalno moze da se kuca na njoj iako su tasteri nesto manji nego na obicnim laptopovima. Sto se zvucnika tice, normalno je da stoje sa strane pored ekrana, gde bi ti da budu? I nemoj mi samo jos reci da je bilo bolje da su stavili neke od 400W :rolleyes:

A M G
4.3.2008, 18:27
Probaj ovo sa kineskom kasom. ;)

http://www.dailymotion.com/video/x4dhhl_tests-resistance-chocs-chaleur-froi_

Jaooo, jeste da je jevtin, ali mi je opet zao sto ga onako baca.
Lepo se vidi da je izdrzao testove koje neki veci i visestrukuo skuplji laptopovi ne bi mogli da izdrze, prvenstveno mislim na ona bacakanja, zbog svojih gabarita i tezine.

todos
4.3.2008, 20:25
Ma onaj eeeeee laptop je fantazija. Ubio se za poso i kad se ne ubijaju muve, pogodan je za ostalo vreme. Jednostavno se srede office tekstovi:icon_stud tj napise nesto pametno za sopstveni dnevnik, nacrta ponesto, odigra po neka praistorijska igra, pogleda xxx filmic u dubokoj noci.:eek: :)

Apostol
5.3.2008, 0:46
...pogleda xxx filmic u dubokoj noci.:eek: :) ...
Koji kralj :rofl: :tapsh: ...

Pogledaj malo kucista telefona koji kostaju od 400e pa navise (jace Nokie i PocketPC uredjaji), sigurno nisu napravljeni od metala ili neke revolucionarne plastike. Sve je to isto. Tastatura je isto sasvim ok i normalno moze da se kuca na njoj iako su tasteri nesto manji nego na obicnim laptopovima. Sto se zvucnika tice, normalno je da stoje sa strane pored ekrana, gde bi ti da budu? I nemoj mi samo jos reci da je bilo bolje da su stavili neke od 400W :rolleyes:
Evo na primer Dell x50v i Dell x51v su napravljeni od plastike, ali jako cvrste i kvalitetne plastike. Za Nokie se slazem, i takodje smatram da je to idiotizam. Ali to nije opravdanje.
Sto se tice tastature, samo kazem da bi mogla da bude bolja. Iako kosta toliko koliko kosta, po meni je tastatura mogla da bude bolja.
Zvucnici - ne ocekuje niko normalan nista spektakularno, nego grozno izgledaju a i zvuk realno je los. Mada, ovaj laptop se ne kupuje da bi bio neki multimedijalni centar.

Probaj ovo sa kineskom kasom. ;)

http://www.dailymotion.com/video/x4dhhl_tests-resistance-chocs-chaleur-froi_

Da li se racuna fiskalna kasa iz Comtrade-a? Po kvalitetu su slicne :D .

Za kraj - primer Iphone-a... Kosta toliko koliko kosta, a ovako kada se bolje pogleda, ne vredi vise od 200 evra. Tako da ako poredimo sa tim, onda ok. Ako gledamo realno, moze ovaj Asus i jeftinije.

Bryan Fury
5.3.2008, 0:58
Ne bih imao ništa protiv da ga poklanjaju ili da košta 50€, ali ništa od toga. :)

nikola87
5.3.2008, 1:01
@ pogleda xxx filmic

Mislio je na triple x, samo ne znam da li na prvi ili drugi deo
Vin Diesel je odradio strasan posao

noisy
5.3.2008, 1:51
ja ga upravo vidjeh u nekom katalogu. cijena 650KM.
piše u imenu 4G a u opisu piše 30Gb :)

Patton
5.3.2008, 10:38
Za kraj - primer Iphone-a... Kosta toliko koliko kosta, a ovako kada se bolje pogleda, ne vredi vise od 200 evra. Tako da ako poredimo sa tim, onda ok. Ako gledamo realno, moze ovaj Asus i jeftinije.
Ponekad mi se cini da taj Apple prodaje user interface, a ne uredjaj. iPhone zaista ne vredi toliko koliko kosta, mada nije "plastican" za razliku od drugih telefona.

Cudno mi je da nisu tutnuli bluetooth u Asus. Prosto te mami da ga otvoris i sam nabudzis :)

Bryan Fury
5.3.2008, 10:58
Verovatno su računali da se može lako uzeti dongle. Mada jedan prijatelj je skoro uzeo Tošibu p200 i isto nema BT.

Marko Stanojkovic
5.3.2008, 22:07
Asus predstavio na CeBitu novi Eee PC sa većim ekranom

http://www.mikro.co.yu/images/vesti/eee%20pc.jpg
Kako je i ranije najavljeno, Asus je na ovogodišnjem CeBitu predstavio novu verziju svog prenosivog računara Eee PC sa većim ekranom.
Novi model jeftinog Asusovog računara nosi oznaku Eee PC 900 i ima ekran od 8,9 inča, što predstavlja veći ekran od svog prethodnika koji je imao ekran veličine 7 inča. Model Eee PC 900 ima i više mesta na disku zasnovanom na fleš memoriji (solid state disk – SSD). Novi SSD disk ima kapacitet od 12 GB i za polovinu je veći od diskova koji su do sada ugrađivani u Eee PC. SSD diskovi često imaju bolje perfomanse i nižu potrošnju struje od čvrstih diskova, ali su zato i mnogo skuplji.
Novi Asusov prenosivi računar ima 1 GB memorije, mogućnost klasičnog i bežičnog umrežavanja, kameru od 1,3 megapiksela i čitač kartica koji podržava formate: MMC, SD i SDHC. U Asusu tvrde da su baterije u novom Eee PC-iju optimizovane za tri i po sata rada.
Računar će se pojaviti u prodaji sredinom ove godine i koštaće 399 evra (606 USD).
U kompaniji Asus puno očekuju od računara iz serije Eee PC i smatraju da će do kraja ove godine prodati između tri i pet miliona ovih uređaja. Otkada je pušen u prodaju prvi od računara iz serije Eee PC prošle godine, Asus je prodao oko 350.000 računara.
Prvi Eee PC predstavljen je na sajmu Computeh u junu 2007. godine. Osnovni model se prodaje u četri verzije, između kojih je najveća razlika u kapacitetu SSD diskova. Najeftiniji model ima SSD disk od samo 2 GB, a najskuplji Eee Pc ima disk kapaciteta od 8 GB. (A.S., G.B.)

izvor: Mikro (http://www.mikro.co.yu/ser/vesti/vesti.php?datum=2008-03-05&ID=501994#501994)

Marko Stanojkovic
5.3.2008, 22:10
A sta mislite o ovome (http://www.betanews.com/article/Asus_to_show_off_keyboardless_UMPC/1204562922)

jeste blagi :offtopic: ali ipak je Asus :D

jecaarh
6.3.2008, 15:25
Narode mozete ga kupiti u takoreci svakoj prodavnici kompjutera.I to u svih 5 boja ako se ne varam.Ili u 4 ali nije ni bitno.Cena je oko 22800din. Bas sam ga skoro gledala, super izgleda ali stvarno je premali.I ima jako mali kapacitet hard diska.U svakom slucaju, simpaticna masinica i vredi je imati ko ima mogucnosti za to:).Pogledajte na it.svet.co.yu postoji citav spisak prodavnica sa cenama gfde ga mozete kupiti!pozzzz

noisy
6.3.2008, 17:28
hoćeš da kažeš da je već isfuran? :)
treba nam nešto novo

Guterill
6.3.2008, 18:14
Koji je, trenutno, najjeftiniji laptop?

altas
6.3.2008, 18:52
Koji je, trenutno, najjeftiniji laptop?

Asus X51H-AP004 Intel-CelM 1.73GHz 1024MB 80GB DVDRW 15.4'' WXGA
Sa ItSveta. Cena 391€

Dimo
6.3.2008, 21:33
I FS Amilo Li1718 je tuda negdje po cijeni.

Guterill
6.3.2008, 22:04
Znaci nista od laptopa cene 100$ :(

Marko Stanojkovic
6.3.2008, 22:05
Znaci nista od laptopa cene 100$ :(

Biće :) Strpi se još koju godinu :qliranje:

Bryan Fury
7.3.2008, 0:48
Malo duže. Za 100$ (70€) ne može ni mobilni telefon da se uzme (osim najjeftinijih), a ne laptop. Tih 300€ je neka granica ispod koje će se teško sići.

Marko Stanojkovic
7.3.2008, 0:56
Malo duže. Za 100$ (70€) ne može ni mobilni telefon da se uzme (osim najjeftinijih), a ne laptop. Tih 300€ je neka granica ispod koje će se teško sići.

U pravu si, ali gledajući ovu expanziju i borbu proizvođača za tržište ne bi me iznenadilo da se tako nešto desi u naredim godinama...

A M G
7.3.2008, 1:12
U pravu si, ali gledajući ovu expanziju i borbu proizvođača za tržište ne bi me iznenadilo da se tako nešto desi u naredim godinama...

Skoro sam negde na televiziji cuo neko predvidjanje da ce laptop racunari kostati od 50 evra pa navise za nekih 2-3 godine. Meni to deluje potpuno apsurdno, jedini koji bi (mozda) mogao toliko da kosta jeste upravo onaj laptop iz programa OLPC (One Laptop Per Child), mada kako stvari sada stoje, ni njega nece bas da dele uz deterdzent!
Realnije je za ocekivati da neki proizvodjaci (recimo MSI) uskoro predstave konkurenta ovom Asusovom modelu. To ce verovatno dovesti do nekog blazeg pada cena, cime ce ovi uredjaji postati jos pristupacniji, a samim tim i zanimljiviji sirem krugu korisnika.
Sto se mene tice, dokle god cene idu dole, a ponuda, preformanse kao i kvalitet uredjaja u suprotnom pravcu, ja cu biti zadovoljan. :)

Mean_Machine
7.3.2008, 2:21
Skoro sam negde na televiziji cuo neko predvidjanje da ce laptop racunari kostati od 50 evra pa navise za nekih 2-3 godine. Meni to deluje potpuno apsurdno, jedini koji bi (mozda) mogao toliko da kosta jeste upravo onaj laptop iz programa OLPC (One Laptop Per Child), mada kako stvari sada stoje, ni njega nece bas da dele uz deterdzent!
Realnije je za ocekivati da neki proizvodjaci (recimo MSI) uskoro predstave konkurenta ovom Asusovom modelu. To ce verovatno dovesti do nekog blazeg pada cena, cime ce ovi uredjaji postati jos pristupacniji, a samim tim i zanimljiviji sirem krugu korisnika.
Sto se mene tice, dokle god cene idu dole, a ponuda, preformanse kao i kvalitet uredjaja u suprotnom pravcu, ja cu biti zadovoljan. :)
Nekada su pricali na TV da ce letovi u svemir postati za obicnog coveka normalna stvar vrlo brzo. Bilo je to davnih '60 godina i sve zbog euforije oko svemirske trke. Ja jos cekam :D

qwerty
7.3.2008, 4:14
Malo duže. Za 100$ (70€) ne može ni mobilni telefon da se uzme (osim najjeftinijih), a ne laptop. Tih 300€ je neka granica ispod koje će se teško sići.

Upravo tako. Za par godina tesko da ce ici ispod 300€, ali za malo vise mislim da ce mainstream biti jeftini laptopovi sa cenom <300€. Prvi kalkulatori bili su pravo cudo, a pogledajte sada - ne isplati se zameniti mu bateriju, vec se kupuje novi koji dolazi zajedno sa baterijom.

Nekada su pricali na TV da ce letovi u svemir postati za obicnog coveka normalna stvar vrlo brzo. Bilo je to davnih '60 godina i sve zbog euforije oko svemirske trke. Ja jos cekam :D

Virgin, koliko ja znam uskoro krece sa komercijalnim letovima u svemir. Prvi putnici su, ocekivano, miljarderi.

Beagle
7.3.2008, 14:20
Asus predstavio na CeBIT-u novi Eee PC sa većim ekranom
---------------------------------------------------------------------------
Kako je i ranije najavljeno, Asus je na ovogodišnjem CeBIT-u predstavio
novu verziju svog prenosivog računara Eee PC sa većim ekranom.

Novi model jeftinog Asusovog računara nosi oznaku Eee PC 900 i ima ekran
od 8,9 inča, što predstavlja veći ekran od svog prethodnika koji je imao
ekran veličine 7 inča. Model Eee PC 900 ima i više mesta na disku
zasnovanom na fleš memoriji (solid state disk, SSD). Novi SSD disk ima
kapacitet od 12 GB i za polovinu je veći od diskova koji su do sada
ugrađivani u Eee PC. SSD diskovi često imaju bolje perfomanse i nižu
potrošnju struje od čvrstih diskova, ali su zato i mnogo skuplji.

Novi Asusov prenosivi računar ima 1 GB memorije, mogućnost klasičnog i
bežičnog umrežavanja, kameru od 1,3 megapiksela i čitač kartica koji
podržava formate: MMC, SD i SDHC. U Asusu tvrde da su baterije u novom Eee
PC-iju optimizovane za tri i po sata rada. Računar će se pojaviti u
prodaji sredinom ove godine i koštaće 399 evra (606 USD).
-----------------------------------------------------------------------
Mikro vesti

shrafko
12.3.2008, 5:16
Žao mi je za blagi OT, ali imam utisak da će eeePC totalno promašiti svoju "pravu" ciljnu grupu kod nas.

Pričam sa koleginim klincem (16 god.) pre neki dan:

-J: I, kako te služi ona 1950GT što si uzeo ? (iako sam ga savetovao da ne uzima tu kartu i da izmuze matorog (kad ga već izmuzava za dual core, 4 gb rama itd) za još malo para i uzme bar PRO / 3850 / ili nešto jače).
-K: Ma pusti, bedak, secka mi u CoD4 kad stavim sve na high i opalim 1280x1024.
-J: Pa ti nemoj da "opaljuješ" sve na high i smanji rezoluciju malo (upirući se iz petnih žila da ne kažem "told you so" :dzavo:).
-K: Ma pusti to. Nego jel si video onaj mali ASUS-ov laptop?
-J: Koji mali laptop?
-K: Ma onaj.. 3e nešto.
-J: Aha, EeePC. Da, šta s njim ?
-K: E, žešće sam se naložio na njega. Super je. Ima manje od kilo.
-J: Pa da, ali ima samo 4 giga i nema optički uređaj. Znači neko ti da CD ili DVD i ti onda moraš da ga prebacuješ na "normalan" komp da bi ga posle bacio na fleš.
-K: Nema veze to. Skroz sam zagoreo za taj malecki. Moraću da ga kupim.
-J: Čekaj, jel imaš desktop komp?
-K: Imam.
-J: Jel imaš i laptop koji ima dvd rezač ?
-K: Imam.
-J: Pa šta će ti sad ovo ?! :eek:
-K: Kako šta će mi. Pa da bi... uh... zato što erm..
-J: Da se qrčiš u školi pred društvom, jel da ?
-K: Pa da, u stvari...
:eek::rofl::rofl:

There's a sucker born every minute ;)

Bryan Fury
12.3.2008, 9:36
Ko kaže da mu i takvi nisu ciljna grupa? ;)

Patton
12.3.2008, 9:42
Ko kaže da mu i takvi nisu ciljna grupa? ;)
Dokle god se prodaje (pa makar i ovakvim ljudima da bi se puvali), Asus ima pun pogodak sa ovim proizvodom.

Apostol
12.3.2008, 12:37
Ko kaže da mu i takvi nisu ciljna grupa? ;)

Bas tako. Ogromnu kolicinu ovih laptopova ce kupiti takve paljevine.

rubiroza
12.3.2008, 17:00
Žao mi je za blagi OT, ali imam utisak da će eeePC totalno promašiti svoju "pravu" ciljnu grupu kod nas.

Pričam sa koleginim klincem (16 god.) pre neki dan:

-J: I, kako te služi ona 1950GT što si uzeo ? (iako sam ga savetovao da ne uzima tu kartu i da izmuze matorog (kad ga već izmuzava za dual core, 4 gb rama itd) za još malo para i uzme bar PRO / 3850 / ili nešto jače).
-K: Ma pusti, bedak, secka mi u CoD4 kad stavim sve na high i opalim 1280x1024.
-J: Pa ti nemoj da "opaljuješ" sve na high i smanji rezoluciju malo (upirući se iz petnih žila da ne kažem "told you so" :dzavo:).
-K: Ma pusti to. Nego jel si video onaj mali ASUS-ov laptop?
-J: Koji mali laptop?
-K: Ma onaj.. 3e nešto.
-J: Aha, EeePC. Da, šta s njim ?
-K: E, žešće sam se naložio na njega. Super je. Ima manje od kilo.
-J: Pa da, ali ima samo 4 giga i nema optički uređaj. Znači neko ti da CD ili DVD i ti onda moraš da ga prebacuješ na "normalan" komp da bi ga posle bacio na fleš.
-K: Nema veze to. Skroz sam zagoreo za taj malecki. Moraću da ga kupim.
-J: Čekaj, jel imaš desktop komp?
-K: Imam.
-J: Jel imaš i laptop koji ima dvd rezač ?
-K: Imam.
-J: Pa šta će ti sad ovo ?! :eek:
-K: Kako šta će mi. Pa da bi... uh... zato što erm..
-J: Da se qrčiš u školi pred društvom, jel da ?
-K: Pa da, u stvari...
:eek::rofl::rofl:

There's a sucker born every minute ;)

Izvinjavam se za off, ali moram da nesto kazem.
Pun mi je qrac takvih maminih i tatinih sinova koji imaju sve sto im padne na pamet. Pored high-end desktop kompjutera pretpostavljam da ima i Asus-om Lamborghini laptop. Dobije sve sto mu padne na pamet. Sa 18 godina ce mu tatica kupiti najnoviji Mercedesov dzip i Hekler. A pretpostavjam da vec sada ima N95 8GB mobilni. I od malih nogu ne zna da ceni novac.
eeePC nije za svakoga. Potrazite po internetu sta su ljudi sirom sveta uradili sa eee. Nije sve u parama. Treba imati znanja i volje da se od neceg malog napravi nesto veliko.

Dimo
12.3.2008, 17:11
Da stanemo sa ovim off topikom sada. Slozili smo se da su ovakvi ljudi neizbjezna pojava i da se na njih ne treba osvrtati, jer ce u suprotnom rezultirati samo gubljenjem zivaca i mlacenjem prazne slame neceg sto ne mozemo promjeniti. Svijet nije savrsen, i uvijek ce na 5 odmjerenih, postenih i moralnih ljudi doci 10 njih sa potpuno suprotnim karakterom i vidjenjem stvari. To je nesto na sta ne mozemo uticati. Gornje postove necu brisati jer su korisnici uljudno obrazlozili jednu pojavu, i povezali je (makar labavo) sa ovim o cemu diskutujemo, ali izvorno ovo je klasicni spam i nema veze sa temom, tako da ne bih volio da se, ako je ikako moguce, prosiri dalje i potpuno odvoji ovaj topik od kolosijeka :)

shrafko
12.3.2008, 17:20
Ovo je sad totalni off ali..

Pun mi je qrac takvih maminih i tatinih sinova koji imaju sve sto im padne na pamet.

Same here.



Pored high-end desktop kompjutera pretpostavljam da ima i Asus-om Lamborghini laptop.

Ne baš, ima FS Amilo kome je syeb0 touchpad i F1 - F4 tastere kada ga je otvarao da farba masku na kompresoru


A pretpostavjam da vec sada ima N95 8GB mobilni.

Opet tačno. Doduše radi se o nešto ranijem modelu sa 4Gb.


I od malih nogu ne zna da ceni novac.

Zašto bi ga cenio kad je razmažen do bola i kad mu pada s neba? Ne radi on za taj novac.
Mada ovo mu je sve verovatno nagrada zato što je okin0 drugu godinu u nekoj srednjoj mašinskoj.

P.S: Ja njegovom ocu često citiram onu narodnu "i sve što sam steko, potrošiće neko" ;)

@ Dimo > Izvini Dimo, postovah ovo pre nego što sam pročitao tvoj post :(

Marko Stanojkovic
12.3.2008, 21:13
Evo ga CARBON FIBER EEE PC (http://www.nordichardware.com/news,7493.html) Loodilo ljudi :D

malac
16.3.2008, 15:20
Evo vec neke 3 nedelje imam ovog malisana i mogu da vam kazem da sam prezadovoljan i kvalitetom i performansama. Probao sam linux ali ipak sam presao na XP i to osiromasen sa n-Lite-om. Instalirao sam OpenOffice Portable koji zadovoljava moje potrebe u potpunosti a i ne zauzima puno mesta na disku.

Asus me odusevljava ali jednu stvar sam primetio i koja mi se ne svidja a to je tastatura. Nekako mi izgleda kao da su te tipkice prilepljene i kao da ce svakog trenutka da se odlepe, mada osecaj prilikom kucanja i rad na njoj je zadovoljavajuci. Neki se zale da je ekran mali ali ja smatram i da mu je to prednost jer za cenu po kojoj se prodaje i kvalitet prikaza koji imam na tom ekrancicu ma strava je. Ako neko zeli da mu je ovo osnovni racunar i da sa njim radi sve, pa neka se muci.

Cini mi se da je touch pad poneki put dosta neprecizan i nece da odreaguje na komandu. Ponekad se mora prema njemu biti dosta grub nebi li odradio. Ovde napominjem da sam primetio da svi (pa i ja) u samom pocetku smatraju da je taster uz touch pad jedan i uporno ga pritiskaju na sredini a to je ustvari dvostruku taster.

Najvise ga koristim za pristup netu preko wirelessa i meni se pokazao odlicno preko 2h je izdrzao na bateriju uz ukljucen wireless. Mozda je moglo u njega ubaciti i bluetooth ali to sam resio kupovinom usb modula koji je malo veci od samog prikljucka, tako da ga ne vadim iz usb-a. Bluetooth samo enable ili disable radi ocuvanja baterije i to sljaka.

Pojavice se i bolji i manji racunarcici kasnije, u nekoj blizoj ili daljoj buducnosti, ali za sada mislim da je ovo OK za cenu po kojoj se prodaje i da je zbog toga u svetu hit. Kome nesto ovako treba toplo ga preporucujem.

Interesuje me da li neko zna gde moze da se kupi neka od sledecih torbi kod nas:
http://www.caselogic.com/search/index.cfm?N=4011+20026009
Mislim da bi ovakve torbe u potpunosti otkrile jos neke mogucnosti ovog malise.

altas
16.3.2008, 19:00
Interesuje me da li neko zna gde moze da se kupi neka od sledecih torbi kod nas:
http://www.caselogic.com/search/index.cfm?N=4011+20026009
Mislim da bi ovakve torbe u potpunosti otkrile jos neke mogucnosti ovog malise.

Pogledaj u IPS-u. Oni imaju CaseLogic-ov program.

NjegovaWisost
17.3.2008, 0:44
Virgin, koliko ja znam uskoro krece sa komercijalnim letovima u svemir. Prvi putnici su, ocekivano, miljarderi.

Kada si ;itao ovu vijest, negdje tamo 1998. :D

Već je 5-6 ili više putnika prodefilovalo svemirom sa rusima....

Meni bi trebao maleni uređaj sa wirelessom, al ipak mislim da je 22000 din skupo,da je jedno 15000 možda bih i razmislio...

Patton
17.3.2008, 10:11
Ma nije skupo 22K sta ti je. Ja sam mislio da ce mu baterija biti najveci problem, medjutim uspeva da istraje 2h uz poprilicno drndanje. Ako pogledate danasnje laptopove, oni izvlace 3-3.5h. Verovatno ce mu pasti cena na 250e za na leto ili jesen i bice super igrackica za male pare.

player1
17.3.2008, 10:15
Hmm... kad bi ga Microsoft podrzao sa nekom specializovanom verzijom miniXP-a ili Viste verovatno bi bilo jos veci hit.

Bryan Fury
17.3.2008, 10:25
Novi model će imati instaliran XP standardno, ali punu verziju koliko znam.

Patton
17.3.2008, 10:26
Hmm... kad bi ga Microsoft podrzao sa nekom specializovanom verzijom miniXP-a ili Viste verovatno bi bilo jos veci hit.
Pa najmanji problem je instalirati WinXP uz pomoc nLite-a na tog malisu. Ne treba nam M$ podrska :a_bleh:

Bryan Fury
17.3.2008, 10:35
Pa nije baš toliko jednostavno kao na desktop računarima. Obični korisnici se uglavnom neće upuštati u to.

player1
17.3.2008, 14:06
Pa najmanji problem je instalirati WinXP uz pomoc nLite-a na tog malisu. Ne treba nam M$ podrska :a_bleh:

Treba samo expert? Zar ne?
Kao da ce neki obicni korisnik da zna sta mu treba a sta ne...

Mr Money
3.4.2008, 20:09
Po mom misljenju ovo je odlican laptop (ako bi mogli da ga kategorisemo tako), vidim da neki od vas prigovaraju zbog cene ali stvarno mislim da nije isto kupiti eee PC ili neki skarabudzeni, bar 50 evra skuplji, laptop. Nije isto nositi laptop od 15 inca u torbi ili ovog malisana. Ja imam laptop, ali veoma retko ga nosim sa sobom, sa druge strane ovo cudo bih stalno mogao da nosim sa sobom.

Sta vi mislite, da li je bolje uzeti Surf od 4 GB za nesto manje od 300 evra, ili je bolje strpiti se i sacekati eee PC 900 koji ce kostati oko 100 evra vise (kako je najavljeno) ali ce imati puno bolje karakteristike?
Ja mislim da cu sacekati dok se ne pojavi 900, ali opet, ko zna da li ce se pojaviti na nasem trzistu... :ciao:

altas
3.4.2008, 20:24
^^ Ja bih sacekao, ne samo novi EEE PC, vec i druge proizvodjace koji ce izbaciti konkurenta Asusu. Mozda dodje i do borbe cena, a mozda se pojavi i nesto bolje u istom rangu sa EEE Pc-jem.

player1
4.4.2008, 6:37
Mada... Kad izadju ti novi, mozda ovaj bude jos jeftiniji. Ko mobilni...

Mr Money
4.4.2008, 7:39
Kad smo vec kod konkurencije, pogledajte ovaj link :ciao: (http://www.gadgaddict.com/2008/04/02/take-a-look-at-the-eee-pc-killers/)

Patton
4.4.2008, 9:02
Kad smo vec kod konkurencije, pogledajte ovaj link :ciao: (http://www.gadgaddict.com/2008/04/02/take-a-look-at-the-eee-pc-killers/)
Hehe, ovo se moglo ocekivati jos kada je Asus najavio svoj eee. U skorijoj buducnosti ce pasti cena ovog malisana.

Bryan Fury
4.4.2008, 9:42
Nisam baš siguran. Sve što je pobrojano na linku je još uvek u nekoj fazi razvoja i pitanje kada će se pojaviti i kako će izgledati (i koliko koštati) u finalnoj verziji. Ono što sigurno izlazi na tržište je HP 2133 (http://www.engadget.com/2008/02/20/hps-umpc-2133-to-cost-630-when-shipping-in-april/), ali neće biti jeftin. Acer je takođe najavio da radi na svom modelu, ali takođe se ne zna ništa o tome.

nikolam
5.4.2008, 21:52
Ja to neću kupiti dok god ne krenu da ih prave sa serijski
ugrađenim ekranom osetljivim na dodir.
Ekran takođe ne podnosim da je manji od papira A4
i takođe mi se sviđa da ga držim uspravno, kao svesku, dok nešto čitam
sa njega i slično.
Dakle, meni treba da pojeftine prenosni računari sa ekranom osetljivim na dodir,
pa makar imao i dva, jedan tako mali kao eee i jedan veliki A4+.

Takođe, čovek bi pomislio da će taj mališa da pošto troši tako malo memorije
i ima tako malo slobodnog prostora na "disku", da izdrži najmanje 5-6 sati bez
dopunjavanja baterije (a uz to mu nisu ni ugradili ni modem ni GPS). Ovako..

malac
11.4.2008, 21:36
eee Pc imam vise od mesec dana i prezadovoljan sam.
Tezina, mogucnosti sva moja ocekivanja je ispunio ali uz dodatak jednog eksternog USB modema i jednog minijaturnog USB bluetoth-a. Ove dve tvarcice su me kostale dodatnih 2500 din. ali nezalim jer sam ovako dobio sve sto mi treba a pogotovo sto velicina i tezina nisu narocito povecani.

Sto se tice cene ako nekome ovo treba i ispuni ocekivanja mislim da je ok. Cena ce mu sigurno pasti nesto malo ali neka donja granica je nekih 250 evrica ispod cega za sada nece cena ici.

Ako ikada i bude cena tih nekih 50 evrica neka bude ali do tada... Pocelo je sa ovim malisom eeePC-jem!!!:alealeee::n_klanja:

MG-RAY
15.4.2008, 15:22
Microsoftov "odgovor" na eeePC :D

http://www.informationweek.com/news/hardware/desktop/showArticle.jhtml;jsessionid=X1EYFM3RPXPOEQSNDLRSK HSCJUNN2JVN?articleID=207200519&_requestid=14006

Dimo
15.4.2008, 21:31
Microsoftov "odgovor" na eeePC :D

http://www.informationweek.com/news/hardware/desktop/showArticle.jhtml;jsessionid=X1EYFM3RPXPOEQSNDLRSK HSCJUNN2JVN?articleID=207200519&_requestid=14006

425 dolara, znaci isto tuda negdje oko 300, mozda malo vise evra, kao i eeePC. Ne znam, vidjecemo kako ce sve da ispadne, Microsoft je veliki brend i nece se igrati sigurno, ali opet, koliko sam procitao, njihova glavna prednost je sto je laptop broadband ready (ako izuzmemo veliki HDD, sto ce i ostali proizvodjaci dostici). Ne znam koliko je to dovoljno da ovaj proizvod eventualno zbaci Asus sa trona. Sve je jos u fazi najave i rano je komentarisati, ali je dobra vjest to sto je ovaj low cost segment postao vro interesantan, tako da treba ocekivati nize cijene i veci (kvalitetniji) izbor u dogledno vrijeme.

malac
17.4.2008, 22:39
Slazem se ali dok ASUS-ova konkurencija izbacuje nesto slicno eeePC-u oni su bili prvi i ponudili trzistu ono sto je (kako citam u celom svetu) napravilo bum zbog cene i dobitka za te novce. Sigurno ce izlaziti i brzi i bolji i skuplji i jeftiniji i... ali asus je pokrenuo tu lavinu koja ide nama korisnicima (kupcima) na ruku.
Pa i prvi mobilni telefoni su kod nas bili skupi a onda je doslo do pada cena i...
Pitanje je samo da li ste dobili ono sto ste trazili i da li ste zadovoljni a svaka stvar nije u potpunosti savrsena i moze joj se naci zamerka.
Cekacemo i nadam se docekati i neke druge suparnicke modele sa povoljnijim cenama i boljim karakteristikama a onda cu ovo prodati i kupiti to nesto novo sto ce mi zadovoljiti moje prohteve a da necu papreno platiti.
Moj laptop pentijum 3 sam pre oko 3 godine platio 200 evra (polovan) i maksimalno ga koristio i bio zadovoljan. Kada sam video eeePC svideo mi se i kupio ga a odmah sam stari prodao za 90 evra. Ja zadovoljan!:alealeee:

Bryan Fury
10.7.2008, 23:44
Nova cena za Asus EEE Surf: 16000 sa PDV-om. Izgleda da se naziru novi modeli na vidiku, pa se valja rešiti zaliha. ;)

gently
11.7.2008, 0:23
Nova cena za Asus EEE Surf: 16000 sa PDV-om. Izgleda da se naziru novi modeli na vidiku, pa se valja rešiti zaliha. ;)
Superiska.ajde da stignu 9xx i 1xxx serije pa da i ja usrecim sebe jednim od ovih malisana:)

earendil
8.8.2008, 15:12
Zna li ko kad izlazi 901 kod nas, i hoce li to biti relativno skoro?

Bryan Fury
8.8.2008, 15:20
Nisam ništa još čuo, mada imaš već MSI Wind koji je isto tako dobar, ako ne i bolji. :)

Rocker
8.8.2008, 15:56
Wind je fantastičan! U svim testovima na netu ga hvale i smatraju ga trenutno najboljim netbookom! Ja ga definitivno kupujem, čim skupim kintu! :to_care:

Borowatz
8.8.2008, 17:11
Sigurno je wind bolji od eee701. Ali kad dodje serija 9xx i 1xxx? Videćemo.
Uglavnom većina review-a na netu (čitao sam jer sam hteo da ga kupim) kaže da ima baš slabu bateriju. A meni je to najvažnije.

Rocker
8.8.2008, 19:52
Kako slaba baterija kod Winda, kad verzija sa 6 ćelija traje oko 5,5h?! :rolleyes:
Koliko traje baterija kod klasičnih lapova? Retko gde i 3 sata, a kamoli 5,5!

Borowatz
8.8.2008, 21:07
Cek, cek. Koja je to verzija winda? Ja sam samo nasao ovaj wind od cca 32000 din, kome baterija jedva traje sat ipo.
A za eee 901 kazu da baterija traje skoro 6h sa ukljucenim bt i wifi.

Bryan Fury
8.8.2008, 21:10
Mislim da ta verzija kod nas nije sa 6-cell baterijom, ali takođe iz opisa bih rekao da ipak traje više od sat i po.

Rocker
8.8.2008, 21:11
Sa tom baterijom (3 ćelije), može da radi oko 2,5-3 sata. Verzija sa baterijom od 3 ćelije dolazi sa Linuxom, a ova sa baterijom od 6 ćelija sa XP-om Home edition i ja sam upravo tu video kod nas. I cene se poklapaju, jer sa 6 ćelijskom baterijom i Win-om Wind košta oko 400€.

AdamKovac
11.8.2008, 21:34
Ima 901 u Imtelu http://www.imtel.co.yu/notebook.htm za 2K dinara nižu cenu od Winda. Wind mi deluje kao ''ozbiljniji'' proizvod, ali 901 kao i 701 ima 2 godine garancije dok Wind i Aspire One imaju svega godinu dana, takođe čini mi se da je 901 jedini na našem tržištu koji ima 6-cell bateriju, 901 ima SSD od čak 20GB, što je po meni i više nego dosta.
Od skora imam 701 i utisci su uglavnom veoma pozitivni. Jedino mi smetaju baterija koja bi mogla da traje duže, oko 2h video reprodukcije je ono što sam uspeo da istera, kao i niska rezolucija ekrana zbog čega surfovanje netom može biti otežano. Kol'ko god bila mala, na tastaturu se uopšte nije teško navići, evo sad mi tasteri na običnoj deluju preglomazno :D

Rocker
11.8.2008, 22:04
20GB je dovoljno za instalirane aplikacije, ali ne može mnogo podataka tu da stane. 80GB na Windu je ipak bolje rešenje. A i ovome baterije traje samo 3,5h ako je tačno ovo što piše na sajtu.

Ja sam danas imao prilike da se malo poigram sa Aspire nettopom koji dolazi sa nekim Linuxom. Tastatura je sasvim solidna, bez obzira na veličinu a i touchpad je kvalitetan. Ekran je isto odličnog kvaliteta, a jedina mana po mom mišljenju je SSD od samo 8 GB.

AdamKovac
13.8.2008, 12:57
20GB je dovoljno za instalirane aplikacije, ali ne može mnogo podataka tu da stane. 80GB na Windu je ipak bolje rešenje. A i ovome baterije traje samo 3,5h ako je tačno ovo što piše na sajtu.

Ja sam danas imao prilike da se malo poigram sa Aspire nettopom koji dolazi sa nekim Linuxom. Tastatura je sasvim solidna, bez obzira na veličinu a i touchpad je kvalitetan. Ekran je isto odličnog kvaliteta, a jedina mana po mom mišljenju je SSD od samo 8 GB.
I ja sam mislio da su dostupni SSDovi premali, al' ovo i jeste ''pomoćna mašina'', ne desktop replacement, i ime klase netbook nešto govori :p za zezanje po stanu je dosta i ovih 4GB na 701 jer se u wi-fi mrežu može pristupiti svemu na desktopu, a vani, pa za šta treba više od 20ak GB :D a po meni je i to više nego dovoljno.

Acer Aspire One, dolazi za Linpus linuxom, ako se ne varam, je l' ti nije smetalo što su tasteri sa strane, a ne ispod touchpada?

Rocker
13.8.2008, 21:41
Acer Aspire One, dolazi za Linpus linuxom, ako se ne varam, je l' ti nije smetalo što su tasteri sa strane, a ne ispod touchpada?
Ja te tastere ama baš nikad nisam koristio ni na jednom lapu, tako da mi nije smetalo, ali danas sam saznao a jednu ozbiljnu manu ove spravice.
Kolega Freško je pokušao da instalira XP na njega i kaže da je prilično neupotrebljiv, jer je SSD neverovatno spor, tako da mora da se budži neki externi hard, a to podrazumeva korišćenje lemilice.

Bryan Fury
13.8.2008, 23:38
Onda je bolje uzeti Wind, on ima klasičan HDD - nema budženja, a razlika u ceni nije neka. :)

Freško
14.8.2008, 3:56
Ja te tastere ama baš nikad nisam koristio ni na jednom lapu, tako da mi nije smetalo, ali danas sam saznao a jednu ozbiljnu manu ove spravice.
Kolega Freško je pokušao da instalira XP na njega i kaže da je prilično neupotrebljiv, jer je SSD neverovatno spor, tako da mora da se budži neki externi hard, a to podrazumeva korišćenje lemilice.


Kao što sam i rekao kolegi , Acer je potpuno neupotrebljiv sa klasičnom instalacijom XP-a pod NTFS tabelom , Kolega sa posla je izgubio gotovo 4 dana dok je napravio barem malo upotrebljivu verziju Wina (srozao ga je na 150mb) kada je instaliran plus je morao da ga instalira na FAT32 particiji , jer se klasičan SP2 instalirao puna tri sata bukvalno ! . Tako da ako neko planira kupovinu Acera sa SSD diskom neka ga izbegne u širokom luku osim ako ne planira akrobacije sa lemilicom . Zapravo postoji mogućnost dodavanja klasičnog 2.5'' HDD-a ali je za to potreban ZIF TO IDE ili ZIF TO CF adapter , ili u najgoremslučaju 40 žilni ZIF flet kabli i konektor + kvalitetna lemilica i mnogo živaca .

Zaključak bežite od Acer Aspire ONE modele sa SSD-om , osim u slučaju da vam ga neko pokloni !!!! :kreza:

Bryan Fury
14.8.2008, 8:13
Čudno mi je to, originalni EEE radi sasvim ok sa XP-om iako isto ima SSD. Jeste da se dugo instalira, ali kad se jednom završi instalacija, radi normalno.

Freško
14.8.2008, 10:52
Čudno mi je to, originalni EEE radi sasvim ok sa XP-om iako isto ima SSD. Jeste da se dugo instalira, ali kad se jednom završi instalacija, radi normalno.


Odakle ti to , EEE i ONE da imaju podpuno različite SSD diskove . U Acerov model se ugrađuju Intel i Samsung modeli SSD Diskova . Intelov model je znatno sporiji oko petmegabajta po sekundi upisa i to znači sa krupnim fajlovima , sa sitnim fajlovima je malo bolje ali i dalje tuga .... Kažu da je sa modelima gde je ugrađen samsungov SSD za nijansu bržzi ali je idalje bez golemih tvikova pod xp-om poprilično neupotrebljiv . Mom kolegi je došao model sa Intel SSD-om :kreza: i čovek je poprilično zakasao kada je optimizacija XP-a u pitanju . Ikao što rekoh zaobiđite Acera sa SSD diskovima ako planirate insalaciju XP-a na njega ...

Bryan Fury
14.8.2008, 10:57
Hm, nisam rekao da imaju isti SSD, već da imaju i jedan i drugi SSD. Tj. pošto je cena slična, pretpostavio sam da Asus-ov ne bi trebao da bude drastično drugačijih osobina. :)

Freško
14.8.2008, 13:43
Hm, nisam rekao da imaju isti SSD, već da imaju i jedan i drugi SSD. Tj. pošto je cena slična, pretpostavio sam da Asus-ov ne bi trebao da bude drastično drugačijih osobina. :)


Ne da nisu isti SSD-i nego je kod Acera disk mnogo mnogo lošiji ...

nikolam
15.8.2008, 23:50
Ima 901 u Imtelu http://www.imtel.co.yu/notebook.htm za 2K dinara nižu cenu od Winda. Wind mi deluje kao ''ozbiljniji'' proizvod, ali 901 kao i 701 ima 2 godine garancije dok Wind i Aspire One imaju svega godinu dana, takođe čini mi se da je 901 jedini na našem tržištu koji ima 6-cell bateriju, 901 ima SSD od čak 20GB, što je ..

Zavisi gde se kupi Asusov eeepc. Negde daju samo jednu godinu garancije na 701 (Gigatron, Imtel..).
Glavna prednost za 901 i jeste što ima mnogo bolju bateriju,
dok se za 701 i ne može nabaviti kod nas niti dodatna niti veća baterija
što takođe važi za msi wind koji ima sličnu dužinu trajanja baterije, kao 701 eee. Acer je tu još lošiji od 701 i za onog kome treba duže trajanje baterije nije baš pogodan.
Ono što je dobro kod Acera je to da se može poručiti sa drugim delovima (ima mesta za ugradnju 2,5" Hdd unutra i sa drugom baterijom) ali gledajući kako funkcioniše naše tržište, prosto ne verujem da će se uvoznici potruditi da nam daju mogućnost izbora..
Jedino što mi se uslovno ne dopada kod 901 jeste što
je za dodatnih 16GB(4+16=20GB) iskorišćeno podnožje za proširenje.
A dobra stvar kod 901 jeste što upravo na tom mestu ima prostora
za smeštanje 1,8" Hard diska :) Pa ko voli, nek izvoli.

Takođe, ja u ovom životu neću kupiti roze ili beli msi wind a isto važi i za beli 901 pa nek se zarati.
Neka im lepo skupljaju prašinu na rafovima, dokle god ne nabave i crne modele, ja tu raznobojnu barbi-menažeriju u duginim bojama jednostavno ne podnosim. (A posebno što sve varijante 701 4G surf koje se prodaju kod nas, nemaju poklopac s donje strane za proširenje, njega sigurno ima samo Crni model za 701..)

AdamKovac
16.8.2008, 0:59
Zavisi gde se kupi Asusov eeepc. Negde daju samo jednu godinu garancije na 701 (Gigatron, Imtel..).
Ne mogu tako selektivno da daju garanciju jer istu valjda zapravo daje uvoznik. Kad se uređaj vrati na reklamaciju neće oni da se bakću s njim, oni su samo retaileri, mnogi verovatno ne bi ni mogli, već šalju proizvod nazad uvozniku ili ovlašćenom servisu.

Glavna prednost za 901 i jeste što ima mnogo bolju bateriju,
dok se za 701 i ne može nabaviti kod nas niti dodatna niti veća baterija
što takođe važi za msi wind koji ima sličnu dužinu trajanja baterije, kao 701 eee. Acer je tu još lošiji od 701 i za onog kome treba duže trajanje baterije nije baš pogodan.

Ja bi' prosto ubio za duže trajanje baterije, al' nije mi se plaćalo skoro duplo više za 901 samo zbog toga, dobro nije samo zbog toga, 800x480 zna stvarno da bude skučeno. Naravno ako je neko za video i sl. koristio mobilu ili PSP ovo mu je k'o bioskop :D

Ono što je dobro kod Acera je to da se može poručiti sa drugim delovima (ima mesta za ugradnju 2,5" Hdd unutra i sa drugom baterijom) ali gledajući kako funkcioniše naše tržište, prosto ne verujem da će se uvoznici potruditi da nam daju mogućnost izbora..
Jedino što mi se uslovno ne dopada kod 901 jeste što
je za dodatnih 16GB(4+16=20GB) iskorišćeno podnožje za proširenje.
A dobra stvar kod 901 jeste što upravo na tom mestu ima prostora
za smeštanje 1,8" Hard diska :) Pa ko voli, nek izvoli.
Ovo je sekundarna ili pomoćna mašina, po meni je i 4GB, o 20 i da ne govorimo, sasvim dovoljno.

Takođe, ja u ovom životu neću kupiti roze ili beli msi wind a isto važi i za beli 901 pa nek se zarati.
Neka im lepo skupljaju prašinu na rafovima, dokle god ne nabave i crne modele, ja tu raznobojnu barbi-menažeriju u duginim bojama jednostavno ne podnosim. (A posebno što sve varijante 701 4G surf koje se prodaju kod nas, nemaju poklopac s donje strane za proširenje, njega sigurno ima samo Crni model za 701..)
Nisam ja džabe kupio crni, em se RAM promeni za 2 minuta, em u odnosi na crnog svi izgledaju nekako ''jeftino'', što bio neko rekao k'o kineske igračke :D crni je već druga priča.

tokyorush
26.8.2008, 17:47
Htio bih da cujem ima li ko licnih utisaka, hocu da kupim neki takav mali zvrk okji moze da se nosa lako, bez ikakvih aspiracija da mi to bude prvi komp, samo mobilni dodatak na desktop koji vec imam, ne mislim se igrati na njemu, samo mi treba pristup netu i mozda nekad da pogledam kakav film na poslu....

Ili ako neko koristi neki drugi komp slicnih osobina i velicine?

Pozdrav

R

Beagle
26.8.2008, 22:56
Sve shto si nabrojao taj lap moze da radi. Filmsko iskustvo je malchice loshije zbog dijagonale (ja chekam verziju sa 9" pa kupujem :)). Inache stvarno lepo radi, chak sam poterao Eclipse IDE na njemu (dodushe praktichno neupotrebljiv0 zbog dimenzija ekrana, ali programiranje i nije namena ovog kompjutera). U svakom sluchaju dobar uredjaj.

Panta Rei
27.8.2008, 20:32
Ne da nisu isti SSD-i nego je kod Acera disk mnogo mnogo lošiji ...Zanimljiv stav. A evo sta kazu cifre.
Acer Aspire One A110 - HD Tach - Average read 34,3 MB/s - Access time - 0,7 ms
Asus Eee 901 - HD Tach - Average read 30,3 MB/s - Access time - 0,5 za brzi SSD i Average read 28,5 MB/s - Access time - 0,6 za sporiji SSD.

Rocker
27.8.2008, 21:25
Pusti cifre, ovo je provereno u praxi. Vuče se k'o mrcina i neupotrebljiv je pod XP-om.

student
27.8.2008, 21:39
Da li neko mozda moze da mi pomogne.Treba mi software za navigaciju sa mapama ali da radi na Linux OS i da koristim GPS modul.Imam ASUS EeePC i koristio bih ga i kao navigaciju ali nemogu da nadjem software.A i kad bih ga nasao ne znam da li bih umeo da ga instaliram,jbg nov sam u svetu LINUX-a.Ali za sad samo reci hvale za mali Asus.Hvala unapred

Panta Rei
27.8.2008, 22:24
Pusti cifre, ovo je provereno u praxi. Vuče se k'o mrcina i neupotrebljiv je pod XP-om.Pa nisu ni ove cifre pale s neba :). Testirao sam ga i instalirao XP pro na njega i vrlo dobro znam kako se ponasa.

genius
27.8.2008, 22:51
Da li neko mozda moze da mi pomogne.Treba mi software za navigaciju sa mapama ali da radi na Linux OS i da koristim GPS modul.Imam ASUS EeePC i koristio bih ga i kao navigaciju ali nemogu da nadjem software.A i kad bih ga nasao ne znam da li bih umeo da ga instaliram,jbg nov sam u svetu LINUX-a.Ali za sad samo reci hvale za mali Asus.Hvala unapred

Vidi to ti je super ideja... neznam za Linux ali za Win ima Garmin XT i mnogo je jak jer su mu mape super detaljne i ima puno POIa i jednostavno odlican je. Navigacija na njemu bi bila prava uzivancija na nekom duzem putu...

student
28.8.2008, 10:32
Pa eto dobre ideje al mi se ne rusi linux i radi i odgovara mi extra, pa ako ima neko neku ideju,savet, pomoc gde da potrazim GPS software bio bih Vam zahvalan
Nasao sam neke adrese ali sam ja jedan neobrazovani linux korisnik pa ako moze mala pomoc...
http://www.gpsdrive.de/
http://tuxmobil.org/linux_gps_navigation_applications.html
http://www.gps-practice-and-fun.com/gps-software-for-linux.html

extreme84
28.8.2008, 16:18
Znam da ima da se kupi u Imtelu asus eee pc 901 ali u beloj boji, kad ce ga biti kod nas u crnoj varijanti??

Da li zna neko gde mogu da kupim kod nas 1.8"HDD??

Beagle
28.8.2008, 17:27
Ja sam ga video u nekoliko boja pa i u crnoj. Poslao sam ti na PM gde da trazish.

tomkarlo
12.9.2008, 11:37
Ja sam ga video u nekoliko boja pa i u crnoj. Poslao sam ti na PM gde da trazish.

Uh, jel bi mogao da posaljes i meni gde moze da se nadje u crnoj boji??

dex022
15.9.2008, 13:19
Ima li neko informaciju gde uopste moze da se nadje model 901(izuzev Imtela) u ovoj natruloj drzavi a jos i da bude crni.Svi zivi nude 701 a taj mi ne pada na pamet da uzimam.Moze i na pm.
Hvala.

rubiroza
19.9.2008, 14:48
Da li je neko probao da u 701 model ubaci neku SDHC karticu? U Metrou u Zemunu sam nasao Kingston 4GB klasa 4 za oko 1000din. Da li se isplati to uzeti i da li bi funkcionisala sa ovim malim racunarom?

hornZ
14.10.2008, 21:41
Ja razmisljam da uzmem 4G surf black ali nema nigde u mojoj okolini pa bih morao naruciti preko neta. Nije to problem vec me zanima kakvi su tasteri na tom malisanu? Engleski ili Srpski?

MC WyYt ?1
14.10.2008, 22:55
Ja razmisljam da uzmem 4G surf black ali nema nigde u mojoj okolini pa bih morao naruciti preko neta. Nije to problem vec me zanima kakvi su tasteri na tom malisanu? Engleski ili Srpski?

moj drug ima 4G surf white,na njemu je srpski raspored tastera...mislim da je raspored isti i na crnom...pogledaj na it svetu,nekoj online prodavnici,pa vidi,nisam 100% sure...

Bryan Fury
14.10.2008, 23:53
Srpski je raspored ako je kupljen kod nas, ako je naručen sa neta, sigurno da neće biti srpski. :)

hornZ
15.10.2008, 7:47
Pa hteo sam reci, sa neta ali iz Srbije, ne iz inostranstva.
Ne odgovara mi ako je Srpski raspored. :(

Bryan Fury
15.10.2008, 13:29
Nisam baš 100% siguran, ali čini mi se da su kod nas svi sa srpskim rasporedom. Neka me neko ispravi ako grešim. :)

Eddy
26.10.2008, 0:46
Po mom misljenju ako nameravas da koristis samo EEE netbook, bez nekog jaceg hardvera u pozadini (bilo desktop ili laptop), onda bolje uzmi neki 15,4 laptop. Na obican rad u wordu, pretpostavljam da bi se moglo navici cak i uz malo zeznuti odnos stranica displeja. Za gledanje filmova (ako imas fles od recimo 4-8 GB) predstavlja dobar izbor ako putujes mnogo ili slicno. U tu kategoriju bi mogli da upadnu i elektronske knjige.
Recimo ja mislim da bi meni na nekim predmetima na faxu bas dobro dosao. To su uglavnom predmeti gde je naglasak na programiranju ili matlabu. Mada mislim da bih ga mogao koristiti i uz skadu (System Control And Data Aquisition) uz to da slike crtam kucji gde imam blagodeti veceg monitora i potencijalno jaceg hardvera.
Doduse sa novom generacijom netbooka (novi EEE, Wind, Aspire kec) bi osecaj rada u tim aplikacijama mogao biti znatno drugaciji, ali ti uredjaji i kostaju vise od 15000 dindzi
Toliko od mene za sad.

Jedno od mogucih resenja, naravno sa odgovarajucim budzetom (oko 60000) je kupovina 15,4" laptopa i starog EEE-ja. Jer dobar gamerski laptop kosta vise od 60000 dinara. A za svakodnevne aplikacije koje si nabrojao i ne treba laptop koji zna vise nego sto ce tebi trebati (kako god da zvuci ova poslednja recenica).

Gale84
2.11.2008, 16:33
Имам једно, можда и глупо питање, али тако је то кад се човек касно сети...

Дакле, и ја сам, на наговор једног пријатеља решио да узмем овог Лилипутанца, који бих користио претежно за куцање, тако да мени лично добро дође варијанта са 4GB меморије. Пар флешића, нека меморијска- сасвим довољно.

Једна битна ствар коју сам пропустио су модели. Дакле знам за модел 701 и 4G Surf и 901, ако се не варам то је новији модел. Да ли сам нешто пропустио од модела, иако сам се мерио по ценовнику фирме Имтел (не ово није реклама, смао ми је код њих најлакше да дођем до одређених информација) и решио да узмем 4G Surf (наравно црни).

Наравно, ако већ ову информацију могу да нађем на форуму, само ми кажите где, унапред хвала.

purposemaker
5.11.2008, 10:14
Model 701 postoji u vishe varijanti, i jedna od njih je i 4g surf. Oznake 2g, 4g i 8g znache koliko giga ima drajv, a surf je oznaka za modele bez kamere.
Pojavio se i eee1000 koji postoji u raznim varijantama (Celeron ilii Atom procesorom, SSD ili pravi hard i razlichite velichine istog, itd.)
Inache probao sam eee701 4g surf, i jedino shto mi je smetalo je velichina ekrana. Xp je super radio na njemu a portable programi (ne instaliraju se vec se startuju sa USB-a): office 2003, photoshop 7, acad 2005, corel x4 i gomila igara: emulatori, half life 1, ut, quake 3 rade perfektno. Fazon je da sklonish nepotrebne ikonice u programima i da vishe radish preko padajucih menija kako bi bolje iskoristio prostor malog displeja. Klipovi, muzika, net su prava stvar na eee-ju jer je on pravi mali multimedia player (pored toga shto sasvim lepo radi kao rachunar). Za te pare (koliko koshta prosechan mobilni telefon?!) svaka preporuka. :alealeee:

nikodim
7.11.2008, 23:36
imam ovog malisu vec dva meseca i koristim ga uglavnom za posao,od pre tri dana nece da mi prepozna flash memoriju kingston 1gb,kad udjem u file menager nema ikonice mem-drive,medjutim na glavnom racunaru sa xp sp2 sve je u redu i prepoznaje mi flasku,i sve ostale fleske prepoznaje ali moju nece,sta bi mogao biti problem.

rokitansky
7.11.2008, 23:45
imam ovog malisu vec dva meseca i koristim ga uglavnom za posao,od pre tri dana nece da mi prepozna flash memoriju kingston 1gb,kad udjem u file menager nema ikonice mem-drive,medjutim na glavnom racunaru sa xp sp2 sve je u redu i prepoznaje mi flasku,i sve ostale fleske prepoznaje ali moju nece,sta bi mogao biti problem.

Recimo, da je crkao usb port. Probaj da ubodes neki drugi uredjaj u njega.

nikodim
7.11.2008, 23:58
Recimo, da je crkao usb port. Probaj da ubodes neki drugi uredjaj u njega.

ma on prepoznaje sve ostale fles memorije,ali nece ovu moju koja mi treba za posao.

Maverick
8.11.2008, 2:31
Hm, Windows Xp, mušićav, brlja posle određenog vremena, meni je radio iste te stvari stvari na istom laptop-u (isto namenjenom za posao :ciao:), doduše bila je nlite home made verzija, posle toga instalirao linux(fluxflux), nije bilo problema... Što će reći, kompjuteri su i posle sveg napretka "čudna biljka", pogotovu u izvedbi Bila "Kapije"... Ali ne mora da znači da je isto i kod tebe. Probaj ono što je rokitansky rekao, ako ne ide.... Hardware failure or Windows failure or USB Flash Disc failure... (Heh, u moje vreme beše "syntax error" ili "load error" pa se znalo ili nije naštelovana glava kasetofona ili je kaseta crkal)...:)

rokitansky
8.11.2008, 2:38
Jel ima taj asus jos neki usb port. Pretpostavljam da ima i da ni na njemu ne radi. Ako je tako, ja bih se kladio na softverski problem... Sta kaze windows kad ga ubodes? Jel pita imas li disk sa drajverima? Mozda treba ponovo da se instaliraju. Ako je ranije radio, a ne upali ovo sa drajverima, ja bih uradio reinstalaciju windowsa... (Odnosno, kupio prvo drugi flash sa kojim EEE radi, prebacio podatke i zaboravio na taj... To je lakse).

Jos mozes da probas da nadjes isti takav flash i vidis dal radi na ASUS-u. Ako radi, u flashu je problem.

Maverick
8.11.2008, 2:45
Pa, roki, vidi ovako, imam dotičnog "mališu", i ima 3 USB porta, dva sa desne strane i jedan sa leve strane. Ne bih ovo napominjao da nije jedne stvari. Ne uvek, ali u većini slučajeva, pošto eee pc nema cd/dvd drive instaliranje bilo kog OS je svedeno na usb->CF card varijantu, ali, kod USB-a pali 100% samo ako ga ubodeš sa leve strane, sa desne strane je 50%-50%, lično isprobao. Zašto je to tako, trebalo bi da pitamo Moldera ili agenta Skalija, eventualno ako bi probao da zameni "ulazne strane" USB-a mada mislim da je problem do USB-flash-a...(otišao u večna lovišta)

rokitansky
8.11.2008, 2:50
Pa, roki, vidi ovako, imam dotičnog "mališu", i ima 3 USB porta, dva sa desne strane i jedan sa leve strane. Ne bih ovo napominjao da nije jedne stvari. Ne uvek, ali u većini slučajeva, pošto eee pc nema cd/dvd drive instaliranje bilo kog OS je svedeno na usb->CF card varijantu, ali, kod USB-a pali 100% samo ako ga ubodeš sa leve strane, sa desne strane je 50%-50%, lično isprobao. Zašto je to tako, trebalo bi da pitamo Moldera ili agenta Skalija, eventualno ako bi probao da zameni "ulazne strane" USB-a mada mislim da je problem do USB-flash-a...(otišao u večna lovišta)

Slazem se, to je najverovatnije. :)

Maverick
8.11.2008, 2:59
Tako mi Manitua... Nikodime, svih mi bubnjeva Darkvuda, nadam se da je problem u:

1. Software-u (najjeftinje)
2. USB flashu ("malko skuplje")
3. Asus EEE PC Usb Hub (najskuplje)

Mada ovo zadnje nije 100% pošto ostale USB varijante rade...:ciao:

nikodim
8.11.2008, 9:28
Tako mi Manitua... Nikodime, svih mi bubnjeva Darkvuda, nadam se da je problem u:

1. Software-u (najjeftinje)
2. USB flashu ("malko skuplje")
3. Asus EEE PC Usb Hub (najskuplje)

Mada ovo zadnje nije 100% pošto ostale USB varijante rade...:ciao:

sto mu dabrova sa ontarija malisa koristi linux,nije windows u pitanju,u sva tri porta prepoznaje komsijske fleske,samo moju nece,da je zensko pa da je razumem,dosadilo joj da prima isti stick,ali ono masina....:rofl:

SFRJ-Forever [CG]
10.11.2008, 16:40
Ljudi, hocu da kupim eeePC1000 (opisan u SK 11/08) samo se mislim da li da uzmem oko nove godine zbog mogucih popusta ili odmah da ga uzmem i zavrsim sa tim?

E da, i ako neko zna gdje da ga uzmem u BG-u da mi se javi na PM.


UPDATE:1

Ne mogu nigdje naci ovaj nettop (BG naravno), molim vas ako neko zna da mi javi, znaci 1000 cisto, bez HD.

SFRJ-Forever [CG]
21.11.2008, 23:54
Cudan trip:

Danas kupio eee PC 1000HD, donio kuci, upalio, gledao neke tripove koji su vec bili na njemu, kupio neki usb Hama mish iz lokalne knjizare 400din i prikacio ga na ovo i sve vrh.
Tako ga ostavio da potrosi ono malo baterije sto je imao da je formatiram za svaki slucaj i stavih da se puni.
Poslije jedno 5 sati ja ga palim (sa ukljucenim misem), upisem pass i udjem.
Tu provalim da ne radi ni touch pad ni njegovi dugmici. Ubacim mish, mogu da setkam kursor, ali kada pritisnem lijevi klik onda se kursor pretvori u krstic za pomijeranje prozora. Jedini nacin da kliknem na nesto jeste da uporedo pritiskam lijevi i desni klik na mishu jedno 15 puta i onda prihvati komandu.

U biosu nema nista, jedva udjem, pokrenem nekoliko tabova i blikoraju mi krstici, enter, esc.
Restartovao masu puta, ne pomaze.
Probao Logitech MX500, isto.
Nakon nekoliko restarta desava se da touch pad proradi, ali nema vajde posto ne moze da se klikce sa njim, pretvori se u krstic.

Da li je neko imao slican problem?

Sjutra ujutro ga nosim u prodavnicu da vidim sta ce mi reci.

SirDuck
8.12.2008, 13:15
Pitanje: Jel zna neko gde može da se nađe eee PC 900 i kolko košta otprilike?

water wizard
8.12.2008, 22:19
Pitanje: Jel zna neko gde može da se nađe eee PC 900 i kolko košta otprilike?

ne znam za eee, ali msi wind je MSI U90X-037EU 8.9" WSVGA Intel Atom 1G 80G Wireless Linux 3Cell Black+Bag je 24500 din

Acer ***Aspire One A150-Bb Sapphire 30000 din

Asus Eee PC 10" Black,WSVGA 1024x600,Celeron M 353,1GB RAM,160GB HDD,BT LAN WLAN,WCam,6cell,navlaka 30 000 din

pa se orjentiši :)

SirDuck
8.12.2008, 22:47
Ma znam sve to, ima i eeePC 700 tj 4G za 15000.
Najviše mi se dopada model 900 asusov jer ima SSD od 20GB a ekran je neke normalne veličine, ali je izgleda neko kupio gomilu 4G pa mu ne ide te ne izbacuje 900 dok ne proda ove :mad:

Pajo
8.12.2008, 23:47
ja sam ima priliku da ga istestiram (900 ausov). I u svemu nisam nasao nista korisno osim za one kojima racunar potrenan bas svuda. Za neka putovanja kad vam treba samo za neke manje operacije.

Na veliku manu sam nisao je dimenizja displeja. Bilo je mi je mnogo tesko cavrljati po internetu em sto stalno motas skrol(odnosno tuch pad) em sto je sve skuceno...

Eto zelim da kazem da ako ti je bas potrebna "malo" i "otporno" zbog SSD-a uzmi ga, inace batali shoping :).

Iz slogana "Easy to learn, Easy to work, Easy to play" izostavio bi Easy to work (osim ako nisi programer) i Easy to Play....

Rocker
9.12.2008, 3:08
Modelu 900 je ipak procesor najveća mana. Zaista ona mukica od Celerončeta ne može da se nosi kako treba sa XP-om. I tastatura je skučena i traži baš dosta privikavanja...dok Wind npr. ima tastaturu skoro kao i svaki drugi laptop. Ja bih ga kupio i to onu verziju sa manjim ekranom bez Win-a, samo kad bi neko od domaćih prodavaca ponudio 6cell bateriju, jer sa ovom 3cell nije baš sjajan.

Covenant
9.12.2008, 3:29
Pa brate nije Asus Eee da se rabi produkcijski :D
To je stvarica za surfovanje netom,slusanje muzike,gledanje filmova(doduse sedecki i izbliza :D)i igranje starijih/sitnijih igara,kucanje teksta i sl-sve u svemu za razonodu i manje poslove :)
Surf modeli kostaju sada oko 13-14k din
Neko ce reci da imaju Kelerabu od 900Mhz i 512 mega rama ali ja mislim da je to vise nego dovoljno da se tera XP ali mene Win ne zanima :p jer cu svakako terati linux koji(informacije iz druge ruke od drugara)radi kao podmazan u ovom slucaju
Istina ima samo 4GB prostora ali se za 39e moze pazariti SDHC kartica od 16 giga koja se ubacuje u citac kartica i koja tako moze postati prenosni disk velicine prsta koji mozete nositi gde hocete i koristiti ako imate citac kartica
Tako za 155e i 39e za karticu dolazimo do cifre od 194e(oko 16900din) i za te pare ja mislim da ovaj malisa nudi dosta ;)
Ja cu ga uzeti verovatno jer mu je cena neverovatno spala,ali videcemo jos ;)

P.S Za bilo koji ozbiljniji rad treba uzeti svakako mis koji god da je lap u pitanju,a memorija se na Eee-u moze lako nadograditi a i ddr2 je danas bagatela :)

Rocker
9.12.2008, 3:47
Taj Celerončić zapravo radi na 600 MHz (ili nešto više), ali je kao nešto zbudžen pa se "ponaša" kao desktop varijanta od 900. To zaista nije dovoljno ni za surfovanje ako je otvoreno 3-4 taba. A i igrao sam se malo sa modelom 900, ipak su Wind i svi ostali sa Atom procesorom ipak mašine za njega. Wind imaš u verziji sa manjim monitorom za oko 300€, a tu je i Bluetooth, 1GB RAM-a, 80GB hard, mnogo udobnija tastatura...jes' da nije mala razlika u kešu, ali je ogromna u performansama.

Covenant
9.12.2008, 4:00
Bluetooth adapter(sisa sa oprostenjem kako je zovu :D)kosta 400din i to nije nikakav problem po meni jer postoje 3 usb porta a tu je i card reader ;)

A sto se tice XP-a ne znam evo sta pise za FF sto se tice zahtevnosti

* Pentium 233 MHz (Recommended: Pentium 500MHz or greater)
* 64 MB RAM (Recommended: 128 MB RAM or greater)
* 52 MB hard drive space

Doduse na linux-u za koga je na kraju krajeva Eee i prilagodjen sve radi odlicno ne zato sto je u pitanju superiorniji os :to_care: vec zbog toga sto je Xandros Linux koji dolazi uz Eee specijalno prilagodjen za njega i lightweight je prilicno ;)
Elem evo kartice o kojoj pricam-ovde se koristi od 8 giga da bi se sa nje direkt boot-ovao Ubuntu

http://www.youtube.com/watch?v=Q5vUd93Y1zs

Rocker
9.12.2008, 4:18
Eto ja još uvek imam PIII na 1GHz i 512 RAM, pa se FF2.x (poslednja verzija dvojke) vuče k'o prebijen na XP SP2 kad otvorim više od jednog taba. A rezidentan je još samo NOD32. A EEE900 sam video sa instaliranim XP SP3 i zaista se oseća nedostatak snage. Super ako na Linuxu radi brže, ali ne planira svako da ga koristi uz Linux. ;) Eto, ti možda pomogneš nekom Linuxašu u odluci, ja samo prenosim kako radi pod Winom. I, da, Atom je daleko štedljiviji procesor od svega ostalog viđenog kod nettopova, tako da je ipak superiorniji i po tom pitanju.

SirDuck
9.12.2008, 10:57
Ma meni treba jeftin laptop, a asusov eee PC mi se najviše svideo zbog dimenzija koje su stvarno minijaturne, mogu u školskoj tobri da ga nosim i igram Warhammer dok sam dežuran :D

Samo 7 inča mi je premalo, 900 ima veci ekran a istih je dimenzija, tako da bi pre uzeo njega.

Wind je mnogo skuplji, veći, plus ima HDD pa mi je isti q ko da sam kupio običan tj. pravi laptop.

Čak mi se ni asus 1000HD model ne sviđa.

Covenant
9.12.2008, 11:21
Eto ja još uvek imam PIII na 1GHz i 512 RAM, pa se FF2.x (poslednja verzija dvojke) vuče k'o prebijen na XP SP2 kad otvorim više od jednog taba. A rezidentan je još samo NOD32. A EEE900 sam video sa instaliranim XP SP3 i zaista se oseća nedostatak snage. Super ako na Linuxu radi brže, ali ne planira svako da ga koristi uz Linux. ;) Eto, ti možda pomogneš nekom Linuxašu u odluci, ja samo prenosim kako radi pod Winom. I, da, Atom je daleko štedljiviji procesor od svega ostalog viđenog kod nettopova, tako da je ipak superiorniji i po tom pitanju.

Pa FF 2 je poznat kao zderac memorije/resura-3-ica je dosta bolja po tom pitanju bar koliko sam ja video ;)
Fora je sto Linux daleko bolje radi za memorijom nego Win,sa Vistom se doduse i to popravilo ali... :D
Sve stoji za Atom i ostatak ali pogledaj koliko kosta Surf varijanta i koliko Wind i Eee modeli sa Atom procesorom :)

Rocker
10.12.2008, 4:05
OK je sve to, ali da ljudi znaju da su razlike poprilične, da ne pomisle da su svi "tu negde" pa posle da se češu. Ovako ipak imaju okvirnu sliku, pa svako nek' bira šta mu odgovara i šta može da priušti. ;)

Covenant
10.12.2008, 4:45
Ma niko to ne spori :)
Pomenuta Keleraba ima cini mi se samo 128k l2 kesa
Istina nije bas za GTA IV :D ali za neko kuckanje,surf,muziku i igranje sitnijih/starijih igara je skroz ok u kombinaciji sa 512 mega ddr2 rama bilo da je u pitanju lin ili win
Asus Eee je stvarica da se neki posao odradi na brzaka,negde na terenu ili van kuce ili pak razonodu opet van te iste kuce,a za iole produkcijsku tj duzu upotrebu mislim da je bolji izbor neki standardan lapic zbog malog ekrana i tastature samog Eee-a :)

Gale84
22.12.2008, 22:04
Ја сам презадовољан својим примерком Asus-a, само имам један мали `проблем`. Морам да кажем да је проблем, јер је то једина ствар на коју могу да се пожалим иако нема везе са самим лаптопом, али ето, да не буде да га само хвалим.... :D Не знам тачно како да га умрежим са рачунаром па, пошто се надам да нисам погрешио тему а и нисам нигде нисам нашао ову тему на форуму, ако би неко могао само мало да ме усмери... Никада до сада нисам радио са Линуксом па... Унапред хвала заинтересованима за помоћ, ништа вам не нудим у замену. ;)

Wizard
3.1.2009, 14:57
Taj Celerončić zapravo radi na 600 MHz (ili nešto više), ali je kao nešto zbudžen pa se "ponaša" kao desktop varijanta od 900. To zaista nije dovoljno ni za surfovanje ako je otvoreno 3-4 taba.
Surfovanje nije problem ni sa 15-tak tabova, ali neke složenije Flash animacije znaju da se ponašaju kao slide show. Meni je ova mašinica korisna, i za zabavu, i za razne poslove, pa i da nešto naučim o Linuxu (o kome sam shvatio da nemam pojma tek kad sam kupio eee i počeo da čitam tekstove na netu).

Treba li reći da je ovaj post napisan sa eeePC, koji mi dok ležim stoji na stomaku :D a veza sa netom je ko zna čiji wi-fi access point?! :dedica:

Hacky
21.1.2009, 18:10
Imam mali laptop ASUS EEE PC 4G surf...Kad mi je otvoren win xp, namjestim konfiguraciju kako je po mojoj zelji.Problem je u tome sto pri svakom paljenuju ili restartovanju, laptop uvijek namjesti na prvobitan polozaj kao "RESET" konfiguracije....ima li to neko rijesenje za to?
hvala unaprijed

student
4.2.2009, 1:45
cAO SVIMA.iMAM ASUS EEEPC 4GB SURF skoro godinu dana.Radi mi perfektno ali...ne znam nista da instaliram na njemu.Umem samo da update uradim jer je to vec instalirano u OS.CNR fajlovi mi se otvaraju u text editoru dok BIN i RPM pitaju za program koji ih ucitava.Cak i sa ASUS-ovog sajta skinem program\igricu i ne vredi....Svaka pomoc i savet mi je dobrodosla...
Hvala unapred

Eddy
15.2.2009, 20:10
@student

Mozda ti pomogne text sa lokacije http://asuseeehacks.blogspot.com/2007/11/adding-programs-to-asus-eee-pc.html

Nele.s70
15.2.2009, 20:26
Za sve one koji zele da uzmu ovaj Asus 4 Gb neka se jave meni posto cu i ja da uskoro kupiti po ceni od 230 evra...
DA li je to skupo???

purposemaker
27.2.2009, 16:11
Trenutna cena je oko 165 Evra tako da...

doctor
8.7.2009, 15:43
Ovako, jel prodaje neko eee PC, ili da li poznajete nekoga ko prodaje eee PC, ili jeste li videli da neko prodaje eee PC?! :D Zanimaju me modeli 90x i 1000.
Guglao sam oglase itd i nisam nasao nista. Zahvaljujem, i molim vas da mi, ukoliko znate nekoga ko ih prodaje, kazete to sto pre jer je hitno (u BG sam jos 2-3 dana)! :)

todos
8.7.2009, 17:17
kako nerma u BG. Lako mozes da nadjes, malo prosetaj do IT centara. Bar ih u BG ima kolko hoces.

doctor
8.7.2009, 17:39
kako nerma u BG. Lako mozes da nadjes, malo prosetaj do IT centara. Bar ih u BG ima kolko hoces.

Trazim polovni iz serije 900/1000 kao sto sam rekao, jer oni imaju veci displej. :) Nov je znacajno skuplji. Btw spreman sam da dam do 150e pa... to je samo privremena solucija, dok ne sakupim kintu za pravi lap, a net mi bash stalno treba... Plus neki manje zahtevni programi, tipa Office (2000), VS6, DevCpp i tome slicno, nista zahtevno, i to povremeni rad na njemu...

water wizard
8.7.2009, 20:02
to je dosta nov model, retko ko hoće da ga se reši, pogotovo što nov košta oko 30 000din

todos
8.7.2009, 22:38
Tacno tako. Jedino bas ako naleti da neko zeli da se ratosilja takvog modela, jer se nije snasao sa njim. Ali vrlo tesko. Pogledaj na IT berzi polovnih drangulija.

doctor
9.7.2009, 0:54
Pretpostavljao sam... nista ako neko od vas naleti na neki iz serije 700 a da ima 4 ili 8gb SSD i da NIJE surf verzija (t.j. da ima kamericu) i da ima eventualno vise RAM-a, i da se nalazi u okviru 100-150e neka javi. Hvala svima!

nikolam
8.9.2009, 11:41
Pretpostavljao sam... nista ako neko od vas naleti na neki iz serije 700 a da ima 4 ili 8gb SSD i da NIJE surf verzija (t.j. da ima kamericu) i da ima eventualno vise RAM-a, i da se nalazi u okviru 100-150e neka javi. Hvala svima!

Doktore, kod nas nije ni uvezena serija 700 a da ima kamericu. Svi su surf.
(Nije problem staviti je naknadno ako je kupiš na i-beju itd.

Najbolji ti je Crni model 700-ke jer ima poklopac s donje strane za lako
proširenje memorije. i još nešto. I da, svi 700 kod nas imaju 4 GB SSD a u SD/mmc otvor
možeš da ubaciš i 32GB SD karticu ako hoćeš i tako ga ljudi i koriste.

U tom rangu cene zaista ima da se nađe neprošireni crni 700, možeš da se javiš na PM.