PDA

Prikaži potpunu verziju : Pitanje za autore tekstova - izbor softvera?


Marko_L
7.11.2005, 17:09
Pošto je naslov malo nejasan, a nisam u trenutku mogao da smislim bolji, evo o čemu se radi.reših da iskoristim priliku, kad ste već postavili ovaj forum :), da vas pitam nešto što me već duže vremena zanima.Na koji način se opredeljujete koji softver ćete opisivati u rubrici Test Run ? Ovo me posebno interesuje za domaće programe čiji se opisi sve češće nalaze na vašim stranama.Konkretno, da li praktikujete da vam autori šalju svoje programe, pa vi odaberete najinteresantnije, ili pak opisujete isključivo softver koji nađete na internetu ? Dalje, koliko na vas utiče ako taj softver ima svoj sajt i tehničku podršku, u odnosu na one koji nemaju kada birate one o kojima ćete pisati ? Ukoliko se odlučite da opišete neki program, da li praktikujete da isti kupite ili zamolite autora za licencu, kako bi pisali o full izdanju, ili jednostavno opišete ono što nađete (bez obzira da li je to Shareware verzija, Demo i slično) ?
To otprilike bilo to za sada.Kada dobijem neki odgovor (ako i dobijem :)), možemo da proširimo diskusiju podpitanjima.Mislim da bi ovo moglo da bude jako korisno domaćim programerima koji bi voleli da se i opis njihovog programa ili njihovih programa nađe u vašem listu.

Poz.

Oggy
7.11.2005, 22:49
Sto se domacih proizvoda tice, kao sto to pise na jednoj od web stranica SKa, svaki softver domacih autora ce biti pregledan i objavljen. Naravno, mora da poseduje neki minimum kvaliteta, a ne da predstavlja tek probni kod otkucan u nekom pokusaju ucenja programskog jezika. Vecina domacih programa opisanih u skorije vreme je plod kontakta autora koji je poslao e-mail ili na neki drugi nacin kontaktirao redakciju. Autori su davali registracione kodove ukoliko je program posedovao neke od opcija koje se nisu drukcije mogle ispitati. Sto se trazenja programa za opisivanje tice, to odredjuju ili urednici, ili cesce potvrdjuju ili odbacuju predloge koje im saradnici salju, a koje su ovi smatrali zanimljivim pracenjem raznih sajtova i "kopanjem" po internetu. Otrpilike tako ide, a neko od urednika ce verovatno dopuniti pricu :rolleyes:

Chivan
8.11.2005, 11:26
Sto se trazenja programa za opisivanje tice, to odredjuju ili urednici, ili cesce potvrdjuju ili odbacuju predloge koje im saradnici salju, a koje su ovi smatrali zanimljivim pracenjem raznih sajtova i "kopanjem" po internetu.

Ponekad se jave i sami autori programa sa kratkim opisom i linkom ka sajtu. Ukoliko nam se program učini zanimljivim, ulazimo dublje u tematiku. :)

Marko_L
8.11.2005, 19:51
Znči ono, šibneš mejl na editors et sk tačka ko tačka ju (hehehe, kakva konstrukcija) i napišeš "Poštovani ja sam taj i taj, napravio sam to i to, izvolite pogledati, a ako vas mrzi da skidate 300 MB mogu vam poslati i verziju na CD-u :)" ? Jel to to ?

oluja
9.11.2005, 0:46
Znči ono, šibneš mejl na editors et sk tačka ko tačka ju (hehehe, kakva konstrukcija) i napišeš "Poštovani ja sam taj i taj, napravio sam to i to, izvolite pogledati, a ako vas mrzi da skidate 300 MB mogu vam poslati i verziju na CD-u :)" ? Jel to to ?

U osnovi bi to bilo to... :)

lupetalo
17.1.2006, 10:41
U osnovi bi to bilo to... :)
A dali se ti mailovi ikada citaju...:(

oluja
17.1.2006, 11:24
A dali se ti mailovi ikada citaju...:(
Naravno.

lupetalo
18.1.2006, 5:09
Naravno.
Onda bas nemam srece jer mi vec 10 dana nisu nista odgovorili...
Pa bar da kazu da nisu zainteresovani... Steta program je stvarno sjajan...
A jos je i domaci proizvod, mislim moj proizvod...

VojaM
18.1.2006, 13:04
Moraćeš da budeš strpljiv. Dnevna količina svakodnevnog maila je velika, a sad je i u toku "kampanja" pripreme novog broja.

S druge strane, još bolje ako te iznenade, zar ne? ;)

Marko_L
19.1.2006, 0:03
A dok čekamo novi broj, mogao bi da nam kažeš ponešto o tom tvom sjajnom programu :)

lupetalo
19.1.2006, 12:33
Pa sjajan je mozda ipak prejaka rec, mozda je bolje reci koristan...
Ideja je da olakca koriscenje dragog nam Winampa...
Nije bas originalna, ali mislim da nacin jeste (bar ja nisam nasao nista slicno)
Vecina ljudi slusa winamp dok radi na kompjuteru, a promena pesme, pauza itd... zahteva prebacivanje na winamp
sto oduzima vreme a i zamorno je... Naravno postoju Global Hotkey u novijim verzijama, al' predlazem nesto drugacije...
Moj programcic se smesta u ugao titlbara aktivnog prozora i pruza jednostavnu kontrolu winampa.
To je probna verzija programa, fale jos neke sitnice...
Program je freeware.
http://www.lupetalo.host.sk/wc.zip
~136Kb

Marko_L
20.1.2006, 0:10
Nemam Winamp da bih mogao da probam kako program radi, ali iskreno ne čini mi se previše korisnim. Mislim, možda nekome i jeste, ali recimo ja i kada odlučim da slušam muziku sa kompa dok radim (obično jednostavno pustim radio), uzmem i učitam neku od playlisti (imam gomilu napravljenih za različite situacije i raspoloženja :)), od kojih nijedna nije kraća od 10 sati, pustim i nemam potrebe za pauziranjem, premotavanjem, preskakanjem, stopiranjem... to mi obično treba kada preslušavam neki materijal, ali onda ne radim ništa drugo, zar ne ? Mada opet, uvek ostaje ono da možda nekome i bude od koristi.

bobi
20.1.2006, 13:54
Ja prob'o da ga skinem, kad kaze:

Forbidden

You don't have permission to access /wc.zip on this server.

Marko_L
20.1.2006, 14:14
Zato što host.sk ne podržava linkovanje, moraš da ukucaš ručno link u adress bar-u ili odeš na http://www.lupetalo.host.sk pa klikneš na link za download.

lupetalo
20.1.2006, 20:12
Najveca prednost im je to sto su besplatni....
Koristite copy/paste...

Oggy
21.1.2006, 2:03
Pa solidan broj opisanih programa ne moze koristiti svakome. Ovo mi zvuci kao nesto za Test Fun..

lupetalo
23.1.2006, 14:53
Ja prob'o da ga skinem, kad kaze:

Forbidden

You don't have permission to access /wc.zip on this server.
Probaj ovaj link:
http://members.lycos.co.uk/lupetalo/wc.zip

Andross
8.2.2006, 17:28
A za mini igre domacih prizvodjaca(koje nisu flash) gde se dobija mesto(ako se dobije) u flash fun-u ili negde drugde?

ForceWare
30.7.2007, 15:41
Pa sjajan je mozda ipak prejaka rec, mozda je bolje reci koristan...
Ideja je da olakca koriscenje dragog nam Winampa...
Nije bas originalna, ali mislim da nacin jeste (bar ja nisam nasao nista slicno)
Vecina ljudi slusa winamp dok radi na kompjuteru, a promena pesme, pauza itd... zahteva prebacivanje na winamp
sto oduzima vreme a i zamorno je... Naravno postoju Global Hotkey u novijim verzijama, al' predlazem nesto drugacije...
Moj programcic se smesta u ugao titlbara aktivnog prozora i pruza jednostavnu kontrolu winampa.
To je probna verzija programa, fale jos neke sitnice...
Program je freeware.
http://www.lupetalo.host.sk/wc.zip
~136Kb

Program je dobar, samo na minimalistickim skinovima (gde je titlebar kraci) tekst je odsecen i ima neki bag sa CursorXP-om neko treptanje.

Vidis sta mislim sa odsecenim tekstom: