PDA

Prikaži potpunu verziju : Preporuka za kupovinu DVD RW?


Benedikt
1.2.2008, 19:09
Interesuju me iskustva u vezi kupovine DVDRW,povucen iskustvom prijatelja i licnim,nisam bas zadovoljan PIONEER-om i NEC-om koji su se iglavnom preporucivali.
Vase preporuke,molim

muki85
1.2.2008, 19:12
Da li mislis, na medije ili na dvd rezace? Ako mislis na dvd-rezace, niko ti ne moze garantovati kvalitet, jer su maltene postali potrosna roba, upravo zbog toga sto se cena spustila na oko 2,000 din... Ja trenutno imam pioneer-ov 212d i jako sam zadovoljan istim, ali sta reci drugo, nego da ciganin hvali svoga konja...

Antony Kidis
1.2.2008, 19:46
Pa ne znam pitaj Evil cracka. :rofl:

Verovatno niko jos nije cuo za CD od 8TB. Ja ga imam, kao i rezac koji moze da nareze svih 8TB, bez ikakvih problema :rofl:

Partybreaker
1.2.2008, 21:30
Slazem se sa mukijem jer i ja posedujem Pioneera i odlicno me sluzi... Mozes da probas da nadjes Samsung 203B, njega su hvalili dosta po raznim forumima (konkretno na ovom ga hvali Master Neo), ali ako hoces bas vrh rezac uzmi nekog Plextora koji su oko 60 evra...

Antony Kidis
1.2.2008, 22:19
Uzmi PIONEER DVR-111DBK ja ga imam reze dobro. Moze i da dorezuje.:dedica:. Bio je u sk-u. Evo ga:

http://www.sk.co.yu/2006/07/sktd05.html

Orvel
1.2.2008, 23:45
... Moze i da dorezuje.:dedica:.
Svaki može da "dorezuje".

Antony Kidis
1.2.2008, 23:57
Svaki može da "dorezuje".

Naravno da ne moze.:dedica:

Orvel
2.2.2008, 0:10
Postoji opcija u Nerou koja se zove "Start Multisession disc", a malo ispod nje ima još jedna koja nosi naziv "Continue Multisession disc". Pretpostavljam da si na to "dorezivanje" mislio.

Nergal
2.2.2008, 0:12
Ovakve teme su često pokretane u ovoj i drugim sobama na Forumu u poslednje vreme ( recimo: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=23947). Izbor DVD-RW je danas prava muka jer praktično ni sa jednim modelom nisi u dovoljnoj meri siguran da će pravilno raditi. Vrlo niska cena ovih uređaja uzrokuje i srazmerno nizak kvalitet izrade što se naravno odražava na kvalitet. Saveti tipa "imam DVD XYZ i super je sve čita i posle 12 meseci, brz je i tih" ili upozorenja u stilu "DVD XYZ mi ništa ne čita a i pokvario sve već posle mesec dana" ne znače ništa jer se ne možeš pouzdati da će tvoj konkretan primerak biti istog kvalitet. Kupovina jeftine tehnike je kocka, eto.

Gorankx
2.2.2008, 11:27
Ja imam nekog nec-a i malo zeza sa ocitavanjem dvd-a.Rodjaku sam stavio LG koji radi solidno ali je dosta bucan.Ali sto kaze Nergal sve zavisi od primerka do primerka.A imao sam i sony koji je crka posle 8 meseci.