PDA

Prikaži potpunu verziju : Arctic Silver 5 - pravilno postavljanje


Serbianboss
31.1.2008, 17:48
Pozdrav svima,

imam ovu pastu i interesuje me da li se ova pasta nanese samo na centar procesora bez razmazivanja. Pogledao sam uputstvo:

http://www.arcticsilver.com/pdf/appinstruct/as5/ins_as5_amd_dual_wcap.pdf

Cudno mi je da se pasta stavi samo na sredinu procesora pa preko cooler.

Da li da pastu ostavim tako ili da je razmazem. Kaka su vasa iskustva.

pozdrav

Inace imam X2 4000 brisbane

Skols
31.1.2008, 17:53
Samo je stavi na sredinu procesora,kad stavis kuler on ce sve sam "odraditi" kada nalegne,pasta ce se rasiriti po procu taman onoliko koliko je potrebno kuleru. :)

PAIN
31.1.2008, 17:56
Ja ipak razmazujem prstom.Najprostiji metod.AS5 je malo tvrdji pa ce ti mozda trebati neka kartica ili nesto drugo.

btw Za full efekat treba da prodje 200h kod AS5.

Serbianboss
31.1.2008, 18:18
hvala na odgovorima

ne znam da li da je malo razmazem po procesoru ili da je stavim samo kap na sredinu procesora, jer navodno ova pasta je drugacija od drugih.

yoshida
31.1.2008, 20:28
hvala na odgovorima

ne znam da li da je malo razmazem po procesoru ili da je stavim samo kap na sredinu procesora, jer navodno ova pasta je drugacija od drugih.

ja bih je bar malo razmazao, jer ćeš biti sigurniji da se nalazi baš tamo gde je ti želiš - tj svuda po procesoru

evo opet ovaj link

http://www.nostalgija2.com/download/Stoske_Co._Tutorial.pdf

Zooo
31.1.2008, 21:39
Najlakši metod, bar meni - preko prsta zategneš kesu (komad najlona) i onda prstom razmazuješ od centra ka ivicama.
Stvarno je gusta AS5, ali je zato odlična kad se jednom stavi:alealeee:

Dulio
31.1.2008, 23:40
Vidi ovako moje neko razmisljanje je da se pridrzavas uputstva proizvodjaca, kao sto radis i za sve ostalo. Posto je pasta toliko dobra sigurno je nisu odmah dobili takvu nego su je testirali i to puno na raznim procesorima i u raznim kombinacijama, i u toj kombinaciji su dobili najbolje temperature tako da mislim da njima treba verovati.
Ja sam se na mom pridrzavao.

MEGATRON
1.2.2008, 0:29
pazi meni je licno najsigurniji metod kap paste velicine zrna pirinca po sredini heatspreader-a i kad legne kuler sam ga rasporedi kako treba ravnomerno.samo ne treba biti bash shtedljiv niti preterano mnogo staviti jer se dobije kontra-efekat.ja ovaj nacin uvek koristim za svoj c2d i temperature su na box-u sjajne.

Mario Pavićević
1.2.2008, 9:58
Ja ipak razmazujem prstom.Najprostiji metod.AS5 je malo tvrdji pa ce ti mozda trebati neka kartica ili nesto drugo.

btw Za full efekat treba da prodje 200h kod AS5.
A da li si procitao njihovo uputstvo gde pise da se izricito ne preporucuje koriscenje prstuju pri stavljanju paste?
Inace pastu postavljenu po uputstvu znaci samo na centar i razmazati pomeranjem kulera levo desno sam pre par dana stavljao na moj procesor i dobio nekih 5-6 stepeni celzijusa razlike u temperaturi u odnosu na stock varijantu.

Serbianboss
1.2.2008, 10:32
hvala svima na odgovore.

Malo sam razmazao pastu na procesor pa cemo videti temperature

illidan
1.2.2008, 10:49
as5 se ne razmazuje, vec se stavi kap velicine zrna pirinca na sredinu procesora.

PAIN
1.2.2008, 15:40
A da li si procitao njihovo uputstvo gde pise da se izricito ne preporucuje koriscenje prstuju pri stavljanju paste?
Inace pastu postavljenu po uputstvu znaci samo na centar i razmazati pomeranjem kulera levo desno sam pre par dana stavljao na moj procesor i dobio nekih 5-6 stepeni celzijusa razlike u temperaturi u odnosu na stock varijantu.

Nisam citao uputstvo ali sam i probao i jedan i drugi nacin i temp su mi bile iste.Dakle ne pricam napamet.

the_tosic
6.5.2008, 11:49
Da li moze neko da mi pusti na pm gde kod nas ima arctic silver da se kupi.

Pozz

muki85
6.5.2008, 15:22
Ne moze se naci u radnjama, mozes kontaktirati korisnika djolez na bench forumu... :)

tomas
6.5.2008, 15:32
stavi bre neku drugu pastu,ko da će vam nešto značiti u životu tih 3-5c a radi isto i nema nikakve razlike u radu na računaru. radiće isto sa recimo 50c i 55c :ciao:

VojaM
6.5.2008, 17:20
Jes vala, znam nekoga s ovog foruma koji je, po preporuci iz servisa (doduše, samo za slučaj kad se nema ništa drugo) stavio pastu za zube. Bez zezanja! Čak se nije ni tako loše pokazala ;) Marku ne znam.

Ketnet
6.5.2008, 21:53
poslacu vam ja zalmanThermal Grease ZM-STG1 da ne lepite zvake vise


ali nove paste malo vise pasta, izgleda ovako ,da se ne bi prsti i tamponi za usi koristili ona ima jedna cetkica tako da ne mora covek da pazi prste i da stavlja zastitu preko prsta dok nanosi na cpu

mad_skillz
6.5.2008, 22:47
stavi bre neku drugu pastu,ko da će vam nešto značiti u životu tih 3-5c a radi isto i nema nikakve razlike u radu na računaru. radiće isto sa recimo 50c i 55c :ciao:

Imash tu itekako vishe faktora.
Prvo 5C razlike je sada, kada je prosechna temperatura izmedju 15-20C, shta ce biti u cik leta kada bude 35C, hoce li ti tada neki krsh spushtati za 5C? I nije poenta samo u stepenima, kvalitetna pasta na bazi srebra bolje provodi toplotu nego neki losh model druge vrste paste, heatspreader na procesoru bolje skida sa samog jezgra a ako imash dobra kuler onda je cela stvar mnogo efektivnija.
Nemojte nipodashtavati znachaj nechega takvog, jer je jako bitna stvar u celoj vezi.
A naravno uvek postoje entuzijaste koje mazu kechap i pastu za zube i slichno...mislim.:icon_stud
Mozesh i da probash sa bizonovom balegom, ko zna, mozda neki mineral unutra anulira temperaturu ili shta ti ja znam.:cool:

mad_skillz
6.5.2008, 23:06
Dosadi ti pomalo da ljudima objashnjavash znachaj nekih stvar a ko zna, mozda neki ljudi iz oblasti agrikulture stvarno otkriju neshto tu.
Evo da ovaj post ne bude potpuni offtopic, evo jedan mali savet za sve koji se zamajavaju sa pastama, za dual core procesore nanosi se ovako:
http://www.abload.de/img/core2.02bel.jpg

dok sa quad core procesore bi trebalo ovako:
http://www.abload.de/img/core2quad2phs.jpg
ovakvi nachini zajedno sa onom metodom zrna na sredini su po meni tri najbolja nachina za svaki dizajn pojedinachno.;)

muki85
6.5.2008, 23:26
Cek matori, ide zrno + te linije, ili samo zrnce ili linije pojedinacno?

mad_skillz
6.5.2008, 23:29
Ili zrno na sredini pa pritisak izmedju baze kulera i heatspreader-a procesora to razmaze/izravna/rasporedi ili onaj metod gore zavisno od tipa procesora.20769