PDA

Prikaži potpunu verziju : Front Panel Audio Connector


K'R' HooD
31.1.2008, 8:20
Hm, imam na kucistu s prednje strane ulaz za slusalice i za mikrofon (naravno imam i sa zadnje strane gde su mi ukljuceni zvucnici al' ko ce se stalno zavlaciti iza kucista :)). E sad kad ukljucim sluske nema zvuka, kao i kad mikrofon ukljucim kao da nisam. Skinuo sam prednju plastiku i kabl nije povezan na plocu na konektore. Uzeo sam user guide od ploce, nasao kako sta treba da se poveze na ploci na konektore ali oni pinovi se ne zovu isto kao sto pise u uputstvu. Ako sam dobro objasnio, znaci meni pise u uputstvu da tu i tu stavim Port1 L dok to ne pise ni na jednom od pinova kabla. Ako moze neko bar po bojama da mi napise gde koju boju da nabodem, jer ovako ocigledno ne ide. Maticna ploca je Asus P5LD2 SE.

Hvala. :)

:ciao:

K'R' HooD
31.1.2008, 20:59
Anyone???

JovanK
31.1.2008, 23:12
Dobro pogledaj trebalo bi da i na ploči piše sitnim slovima gdje šta ide, to jest gdje idu zvučnici a gdje mic.

K'R' HooD
1.2.2008, 1:00
Nema, gledao sam. Nema nista na ploci, a ovo uputstvo me ubi. :S

Nicolas
1.2.2008, 1:22
Pa jel imas u uputstvu? I kod mene je bila slicna stvar, malo am nabadao i posle 2og pokusaja uspeo iako imam full uputstvo.

Koja ti je ploca?

K'R' HooD
1.2.2008, 1:29
Maticna ploca je Asus P5LD2 SE.

Imam uputstvo od ploce ali ne pise isto na kablovima kao sto je u uputstvu.

Željko
1.2.2008, 13:27
Probaj malo da eksperimentišeš. Staviš u jedno, ako nije tu onda je u drugom i sl. Drugačije možeš da čekaš 100 godina na nekog ko ima istu ploču, kome je taj front audio panel povezan, i ko ima volje da se zavlači po kućištu da bi ti odgovorio... :)

K'R' HooD
1.2.2008, 14:48
Ne bih da experimentisem pa da napravim neki spoj. :) A mislio sam da ima neko ko zna oko toga... :D

mad_skillz
1.2.2008, 15:22
Nema shta da se zna oko toga. Pogledaj manual od ploche na kome treba da ti pishe, ali ako ne mozesh da nadjesh da ti napomenem da je audio konektor za prednji panel obichno, barem je bio na svim plochama koje sam ja do sada isprobao, istog oblika kao USB konektor shto ce reci pravougaonik recimo 2x8 iglica, samo treba da ga povezesh na odgovarajuci ulaz, ako nema u uputstvu chitaj slova pored konektora na shtampanoj plochi pa cesh naci.

Bryan Fury
1.2.2008, 15:26
Kod malo starijih ili jeftinijih ploča su sve žice razdvojene, nije u obliku pravougaonika, pa baš treba "nabosti". Mada moralo bi biti obeleženo na žicima (na utičnici) nešto, jesi siguran da nema ništa?

mad_skillz
1.2.2008, 15:43
Ja sam na nF2 EPoX-u imao pravougaonik mada moze biti to shto si rekao.
Kako god, opet treba pisati i na shtampanoj plochi blizu samog konektora i na samim konektorima.

Mario Pavićević
1.2.2008, 15:44
Od front panel-a treba da ide 6 zica.4 idu od izlaza za slusalice od toga 2 za levi a 2 za desni kanal.Preostaju 2 zice za mikrofon i tu nema puno kombinacija.Zanci porcitaj to uputstvo od ploce i tamo gde pise da ide left i right kanal postavi ove 4 zice od zvucnika a tamo gde pise mic postavi 2 zice od mikofona.

K'R' HooD
1.2.2008, 16:01
Pa ima uputstvo ali kao sto rekoh, ne odgovara, tj. nisu iste oznake u uputstvu i na zicama. Npr. u uputstvu ide ovako:

Port1 L --- --- GND
Port1 R --- --- Presence#
Port2 R --- --- Sense1_Retur
Sense_Send ---
Port2 L --- --- Sense2_Retur

A na kablovima imaju ove oznake:

GND, GND, R OUT, L OUT, LIN, MIC IN, MIC BIAS, RIN

I sad je*e lud zbunjenog. :)

K'R' HooD
2.2.2008, 17:56
Je l' moze biti da su na nekom drugom jeziku oznake na kablovima? :)