PDA

Prikaži potpunu verziju : Šta mislite o Aceru 5315?


deksi10
31.1.2008, 0:45
Treba mi misljenje nekog ko je dolazio u dodir sa ovim laptopom, radi se o Acer Aspire 5315-101G12Mi konfiguracija je sledeca

Intel Celeron M540 (1.86GHz/1MB/533FSB), Intel 960GML chipset, 1GB DDRII, 120GB HDD (5400rpm), DVD-RW, 15.4" WXGA (1280x800) CrystalBrite, VGA Intel GMA X3100, G-LAN, Modem, WLAN 802.11b/g, 3xUSB, ExpressCard, TV out, WebCam, 6 cell battery up to 2h batt.life, Dolby Digital Live surround sound, 1 godina garancije, LINUX

Prevashodno me interesuje sam kvalitet izrade ovog laptopa, kvalitet ekrana, kao i uopste neke utiske. Koristio bih ga za filmove, muziku, kao i za neke sitne poslove, konfiguracija koju on poseduje mi je i vise nego dovoljna za sve to. Najvise me privlaci cena od "samo" 32400din (pdv uracunat).

Ono sto me jos brine, ima li drivera za windows XP? Ja sam pretrazivao nesto i nasao sam samo za Vistu ali ne i XP?

PLEXTOR
31.1.2008, 11:44
Lap top je sigurno dobar,posebno omjer cijena-kvalitet,mislim da je na nasim prostorima jedan od najprodavanijih proizvodjaca.
kao sto rekoh kvalitet izrade nije vrhunski ali zadovoljava u svakom pogledu,za potrebe koje si naveo.Imao sam par puta priliku da se sretnem sa ovim a i slicnim modelima jer radim u prodavnici.
a sad sto se tice drivera imaju skoro 100%podrsku na acerovom sajtu i prilicno ih je lako pronaci.a sve u svemu cijena je extra koliko je to eura otpr.?

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5315.html

Bokile
31.1.2008, 11:53
Ono sto me jos brine, ima li drivera za windows XP? Ja sam pretrazivao nesto i nasao sam samo za Vistu ali ne i XP?
Ako zelis da spasis svoje zivce,ili ako imas Bensedine pri ruci,BEZI OD OVOG LAPTOPA,ne da nema podrsku za XP,nego je to tuga bozija...

deksi10
31.1.2008, 13:18
Ako zelis da spasis svoje zivce,ili ako imas Bensedine pri ruci,BEZI OD OVOG LAPTOPA,ne da nema podrsku za XP,nego je to tuga bozija...

Toga sam se i plasio, vidim i na zvanicnom sajtu stoje samo driveri za Vistu ali ne i za XP. Malo sam guglao, vidim da postoje neki driveri, cak sam i detaljno upustvo nasao kako da se instalira XP, mada isto tako sam citao i da nekima ne radi zvuk pod XP-om. Ali najvise me privlaci cena od 400e, kad malo bolje razmislim da sastavim slicnu desktop konfiguraciju, plus neki 19'' wide TFT, pitanje da li bi me jeftinije iznelo.

PLEXTOR
31.1.2008, 14:01
npr.extensa 5220,vecina drivera je odgovarajuca za ovaj lt.ili mozda grijesim?

deksi10
31.1.2008, 15:59
npr.extensa 5220,vecina drivera je odgovarajuca za ovaj lt.ili mozda grijesim?


Hmm, pa moguce je, vrlo slicna masina, isti je cipset, 960GL i ista graficka X3100, teoretski bi trebalo da radi

deksi10
2.2.2008, 1:42
I na kraju, eto uzeo sam ovaj laptop. Prvi utisci su dosta povoljni, najlepsa vest od svega da je XP proradio iz prve, skinuo sam sve drivere sa neta i potrebne programe, i sve je profunkcionisalo ;)

E sad imam jedno pitanje, ova intg grafa, x3100 ima 8mb sopstvene memorije, i pise da joj je moguce dodeliti jos 350mb, medjutim ja u biosu nigde nisam nasao tu upciju?? Jer ima negde to da se podesi, ili ona sama vuce memoriju ako joj zatreba vise?

milovan vojinovic
2.2.2008, 12:20
Ja razmisljam o istoj konfiguraciji, hoces li da izneses jos neke utiske koje si stekao u ovom kratkom periodu?Meni bi trebao za internet, corel, 2d CAD, office, filmove.Vredi li masina?Kakav je ekran to me najvise interesuje?

deksi10
2.2.2008, 16:48
Ja razmisljam o istoj konfiguraciji, hoces li da izneses jos neke utiske koje si stekao u ovom kratkom periodu?Meni bi trebao za internet, corel, 2d CAD, office, filmove.Vredi li masina?Kakav je ekran to me najvise interesuje?

Sta da ti kazem, vredi sve pare, tesko da ces neki laptop naci da ima bolje karakteristike za 32400din. Vrlo malo se greje, nisam primetio nijedan deo da mu je nesto posebno vruc, vrlo je tih, gotovo necujan, baterija drzi oko 2h sto i nije lose za lap ove kategorije. Ekran je solidnog kvaliteta ali nista vise od toga, mislim da mu je najveca mana mali ugao gledanja. Za net filmove, muziku je i vise nego dovoljan sa ovih 1gb rama i 120gb hard diskom. E sad kako bi se snasao u corel-u i 2D Cad-u nisam bas siguran ali mislim da ne bi bilo problema. Inace vrlo je atraktivnog izgleda, po meni dosta lepsi od vecine lapova u ovom cenovnom rangu.

Dimo
2.2.2008, 21:19
Ovom modelu cijenu znacajno spustaju stariji procesor i vrlo srednji kvalitet izrade i ekrana (po cemu su Acerovi jeftiniji modeli i poznati, s tim da kucnim korisnicima to nije problem, jer nema izlganja vlagi, padovima i sl). I tako, ovaj model se nalazi po vrlo povoljnoj cijeni kod nas (to je neka akcija, predpostavljam ?), a s obzirom da posjeduje najjace integrisano graficko resenje i 1GB memorije, odlican je izbor za office i multimedia korisnike.

deksi10
2.2.2008, 21:52
@Dimo

A sta mislis, da li je moguce zameniti ovaj procesor jednog dana za neki od ovih mobilnih Core2Duo procesora. Nisam siguran da li je u pitanju isti socket, inace cipset na ploci je Intel 960GL?

Dimo
2.2.2008, 22:05
Koliko znam, taj cipset podrzava Dual Core procesore, nisam siguran i za Core 2 Duo. Inace, promjena procesora je moguca u nekim slucajevima, da li konkretno u tvom laptopu ne znam.

deksi10
4.2.2008, 19:10
Imam problemcic, ne radi mi opcija za smanjivanje brzine CPU-a, cak i kada je na bateriji CPU uvek radi na max, u Acer Empowering programu koji i kontrolise rad racunara, mogu da menjam CPU speed, ali kako god ga podesim uvek je na maksimum?

Svrbisha
4.2.2008, 22:55
Koliko znam, taj cipset podrzava Dual Core procesore, nisam siguran i za Core 2 Duo. Inace, promjena procesora je moguca u nekim slucajevima, da li konkretno u tvom laptopu ne znam.Valjda Core Duo 32 bitni?:dedica:

Dimo
5.2.2008, 12:24
Valjda Core Duo 32 bitni?:dedica:
Nisam najbolje shvatio sta zelis da kazes ? Da, Core Duo je 32-bitni procesor, poenta je da nisam siguran da li ce ici na njegovu plocu. Prije bih rekao da hoce, ali nisam 100% siguran.