PDA

Prikaži potpunu verziju : Net framework??


Kisr
30.1.2008, 22:39
Zanima me,posto sam na dajl apu sta je ustvari net framework i da li mi je potreban,to jest koji,posto ima1,2,3,1.1,3.5 kao i service packovi za svaki od njih,da to skidam trebalo bi mi podosta ima 100 i nesto megabajtica.
Da li mi trebaju svi ili samo odredjeni?
A i problem mi je to sto za neke uopste nema instalera,nego mogu samo da se skinu preko microsoft updejta,tako da ne mogu da recimo stavim to na cd pa instaliram kad mi zatreba,kao recimo u slucaju reformata sto se desi svremena na vreme.
Imam xp sp2.

MG-RAY
30.1.2008, 23:04
.NET Framework je skup biblioteka (dll -ova), kompajlera i softverskih komponenata namenjenim izvrasavanju .NET aplikacija (Managed, pisanih u C#, VB.NET, C++ .NET, Delphi .NET, etc.).

U tvom slucaju skini verziju 2.0 (ili eventualno 3.0, ali ne znam da li ce se insalirati na XP, mada bi trebalo, ali nisam probao), kako i SP -ove ako postoje.

nighthawk
30.1.2008, 23:08
Ovde http://en.wikipedia.org/wiki/Net_Framework imas nasiroko objasnjeno sta je to net framework, a uproscen odgovor glasi ovako:

bilo bi dobro da imas najnoviju verziju, ali ako ti neki program ne zahteva noviju verziju da bi se instalirao onda ostavi tako kako je.