PDA

Prikaži potpunu verziju : Procesor opterecen 30% a ne znam cime


Freeman
4.2.2006, 21:14
Iako nista ne radim na kompu procesor mi opterecen 30%. U windows task manager-u mi ne pokazuje koji proces mi zauzima procesor. U msconfig-u sam iskljucio sve sumnjive programe i opet nista. Jel zna neko resenje kako da pronadjem taj program,virus il sta li je vec pa da ga brisem rucno? Kasperski ne prijavljuje nista. Jel postoji neki program koji bi mi omogucio da vidim sve (skrivene) procese il neki program koji ce mi u realnom vremenu pokazivati kojim fajlovima hard disk pristupa?

hacker_aca
4.2.2006, 22:04
Možeš da ovo uzmeš, svega nekih 500 KB:

http://www.sysinternals.com/Utilities/ProcessExplorer.html

Dobar program. Ja sam njega koristio da bi uklanjao viruse i sumnjive programe kad nisam imao antivirus.

Freeman
5.2.2006, 0:47
Hvala na programu stvarno je dobar i detaljan al opet mu je ostalo nesto sakriveno jer je pokazao iste procese kao i windows task manager samo detaljnije.I jos uvek ne mogu da pronadjem sta ga opterecuje 30% sto i nije malo za 2000+

The Finest Serbian Since '82
5.2.2006, 0:54
Hmm... pa znas sta, u nekim slucajevima, to moze izazvati virus. Mozda ne bi bilo lose da update-ujes antivirus i skeniras ceo komp.

Freeman
5.2.2006, 1:33
Vec jesam i nista :mad: Kasperskom je sve OK

Gaci
5.2.2006, 1:38
Probaj sa nekim spyware programom, Spyware Doctor-om ili Adware-om....

dexy-sexy
5.2.2006, 2:44
Meni je Adware resio slican problem.

djole
5.2.2006, 3:36
Ne verujem da je ovo, ali proveri:

Kod ortaka sam imao problem sa drajverom za gamepad (genius, kaci se na game port). Kad se instalira drajver zauzece procesora je bez razloga bilo 10%

Mada mi vise lici na virus...

[Imzadi]
5.2.2006, 4:32
Da kojim slučajem nemaš podignut server na svojoj mašini a da toga nisi svestan:aplauz:

U svakom slučaju može da se desi da je ovako veliki procenat "zauzeća" procesora određen broj pozadinskih procesa koji ti rade "iza leđa". Nemoj da se brineš već probaj da u Safe modu vidiš da li se procenat ponavlja. Ako da velika je verovatnoća da imaš neku "aždaju" koja ti jede resurse.:n-cc2:

Freeman
5.2.2006, 12:33
Hvala ljudi problem resen. Ipak je Kasperski spasio stvar. Prvo update a onda izlaz u safe mod i skeniraj ceo komp celu noc jer ima oko 80 GB podataka. I stvarno nadje i obrisa sve i svasta. Sad sam cist i zdrav :qliranje: Procesor kaze 0%-4% Al znaci cim na netu skinem FireWall neko mi ucera neke viruse. PA DOKLE LJUDI