PDA

Prikaži potpunu verziju : Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

dovla25
25.1.2008, 21:12
Neznam dali je ovo pitanje bilo ali ajde da ga postavim?

Imam komp i dobio sam lcd -tv povezao sam ga sa racunarom preko scarda ali slika nije to sto sam ocekivao i sve ima na ekranu ali kada pustim film on se ne pojavljuje ide ton ali nema slike samo crno i mnogo je mutna i nemoze da se procita sta pise ali pouzdano znam da tv-moze da bude kao monitor pa posto izlaz ima za to a i video samkod druga on je povezao isti takav sa laptopom ali problem je sto je otisao u izrael pa nemogu da ga pitam!!!

Pitanje glasi: dali mogu da povezemkomp i tv u isto vreme ali da oba idu preko onog cuda (nemogu da se setim kako se zove)gde se utakne monitor nekakav razvodnik za takve stvari.

Na tv-u nazad se zove RGB(pc) tv je LG.

Unapred hvala!!! :n_klanja:

TypeR
25.1.2008, 22:59
da li ti tv podrzava HD? ako podrzava onda ga spoji preko HDMI. preko njega je slika fantasticna...
nisi napisao koju graicku imas ali predpostavimo da imas DVI izlaz i za to ti treba kabal:
muski DVI - muski HDMI koji izgleda ovako:

http://www.hardware.info/images/articles/shdmidvi1_550.jpg

ali 1m ovog kabla je oko 5-7 eur (nisam siguran koliko je u bg ali ja sam placao oko 5 eur) ali mislim da vrijedi svakog centa...
kad ga spojis odmah ga pc prepozna i radi super. imas jos nekoliko podesavanja vezano za hd, rezoluciju i sl... ali sve zavisi koju graficku imas.
kad sve to postavis javi se pa da ti pomognem oko podesavanja.

pozdrav

dovla25
26.1.2008, 16:53
imam graficku "GeForce 7300GT'' ima i DVI-I Connector i obican konektor za analogni monitor e neznam dali mogu u isto vreme da koristim i tv i monitor na kompu bez da moram jedno da iskljucim a drugo da ukljucim (a da budu na tom za monitore )posto se taj tv moze koristiti kao monitor.

I trebalo bi mi oko 6-7metara tog kabla!!!

Bond_007
26.1.2008, 20:05
Jel si scart ulaz vezao preko VGA ili s-video izlaza sa agrafickom?

koje ti ulaze ima tv sem skarta???

TypeR
28.1.2008, 1:39
analogni izlaz koristis za monitor a preko dvi spojis lcd. otidji u kanibal (mislim da se tako zove firma. na novom bg) i neka ti naprave kabal od 6-7m. (1m je oko 5 eur) sliku kabla sam ti postavio na proslom postu i kabal je muski DVI - muski HDMI.
kad to kupis samo ga spoji sa kompjuterom. otidji na control panel>display>properties>setings i klikni na sliku monitora 2 i onda oznaci dole ispod EXTEND MY WINDOWS DESKTOP ONTO THIS MONITOR. za rezoluciju stavi (posto je LCD TV 16:9) 1280x768. to ti je sve sto trebas da uradis i da te napomenem da nikako ne spajas lcd tv preko s-video ili scart kabla. hdmi jeste skuplji ali je slika perfektna, vrijedi svake pare! vjeruj mi jer sam sve to probao!

pozdrav i javi se da cujem sta si napravio

jbg zaboravio sam te pitati koji je model LG tv? da li uopste imas hdmi ulaze?

volvox
1.2.2008, 11:20
Ja sam takodje nezadovoljan slikom na, sa kompjuterom povezanim, LCD-u (samsung, nije hd nije ni widescreen, 51, ja mislim).
Na grafickoj imam: analogni ulaz(tu je monitor), okruglasti i DVI. Ja sam ih povezao ovako: iz graficke(okruglog) imam neki kratki produzetak i na njegovom drugom kraju je chich, onda iz toga, kablom chinch-chinch u tv ulaz 'AV-IN (video)'.
Na TV-u ima ulaz PC-IN sa rupicama, a na grafickoj DVI+ eksterni dodatak na cijem je drugom kraju isti kao na TV-u (zenski). prema tome, meni bi trebalo kablo sa dva muska analogna kraja.

Pitanje: postoji li takvo kablo fabricki, duzine 3-4 metra i da li je slika na TV-u sa takvim povezivanjem bolja od mog AV povezivanja (koje vraga ne valja)?
Hvala

FilipZivkovic
8.2.2008, 12:56
http://img352.imageshack.us/img352/7991/schemeyp7.jpg
Evo sheme za povezivanje kompa sa cime god

vetar.
21.4.2009, 22:52
E ovako, povezao sam lcd tv samsung (5 serija) preko hdmi-hdmi kabla na hdmi-dvi adapter koji sam priključio na na dvi izlaz grafičke, slika je fantastična:), problem je zvuk koga uopšte nema!! :( Svašta sam pokušavao ali nisam uspeo da uključim zvuk. Zna li neko kako da rešim problem?

*SNP*
21.4.2009, 23:33
Za ono prethodno pitanje: zasto se slika ne pojavljuje, a zvuk ide u pozadini? Ja sam imao taj problem i to je bilo zbog to sto nisam dobro namestio [clone,....] settings na graficku karticu. To se uglavno desava kad se radi za GeForce. Odgovor na drugo pitanje t.e zbog zvuka, zasto zvuk ne radi mislim da je i to takodje softverski problem. Idi na control panel > sound and audio devices > u tabu volumen > device volumen > advance > options > properties i sve ih stikliraj (vidi da ti neko slucajno nije stavljeno na mute ili utisano do daske).

vetar.
22.4.2009, 12:41
Za ono prethodno pitanje: zasto se slika ne pojavljuje, a zvuk ide u pozadini? Ja sam imao taj problem i to je bilo zbog to sto nisam dobro namestio [clone,....] settings na graficku karticu. To se uglavno desava kad se radi za GeForce. Odgovor na drugo pitanje t.e zbog zvuka, zasto zvuk ne radi mislim da je i to takodje softverski problem. Idi na control panel > sound and audio devices > u tabu volumen > device volumen > advance > options > properties i sve ih stikliraj (vidi da ti neko slucajno nije stavljeno na mute ili utisano do daske).

Hvala, probacu veceras.
Malo sam guglao forume i koliko sa shvatio povezivanjem dvi-hdmi signala dobija se samo slika ne i zvuk. Navodno, dvi ne isporucuje zvuk. Interesuje me da li je neko ovde povezao na taj način komp sa lcd tv-om i ima sliku i zvuk???

vlado_ns
6.5.2009, 20:55
Ja moram da se požalim na problem sa povezivanjem, i to dosta čudan...

Imam Toshiba Regza 32XV550PG tv (full hd) i Asus EAH2600pro grafičku karticu (sa svežim drajverima).

Kada ih povežem rgb kablom dobijam najviše 1360x768 (pc wxga) rezoluciju - na 1920x1080 je slika deformisana i zelenkasta, bez obzira na refresh rate (50, 59, 60)...
Kada se pali komp mogu da uđem u BIOS, ali kada pokušam da pokrenem sistem sa cd-a ili Hiren's boot cd npr. ekran se pali i gasi, crn je i piše pc vga.

Kada ih povežem preko DVI - HDMI kabla dobijem full hd rezoluciju i odličnu sliku, međutim nemam signal na tv sve dok se ne digne sistem (probano na stabilnim xp i win7), dakle ne mogu ni u BIOS da uđem, nego direktno u sistem.

Drugi problem je to što mi se izgubi signal sa kompa (koji nikad ne gasim) kad ugasim tv ili samo prebacim na neki kanal (tv ili scart...) - dakle, kada gledam televiziju pa se vratim na hdmi ulaz (da vidim desktop) dobijem samo plavi ekran, bez signala sa kompa koji uredno radi.

Ako neko ima ideju neka kaže... :)

naxen
16.6.2009, 20:19
Ovako stoji stvar:
imam NVIDIA GeForce 8800 GT
samsungov LCDTV
i samsungov dvd plejer sa saraundom 5.1

Resio sa da tv i komp povezem HDMI kablom ali posto HDMI prenosi i zvuk i sliku
mene zanima da li je moguce da zvucnike od dvd plejera prikacim na komp normalno na neku zvucnu kartku da mi nebi zvuk nekog hd filma sa kompa isao na zvucnike sa tv nego na saraund

Marko Belsak
16.6.2009, 22:55
Malo sam guglao forume i koliko sa shvatio povezivanjem dvi-hdmi signala dobija se samo slika ne i zvuk. Navodno, dvi ne isporucuje zvuk. Interesuje me da li je neko ovde povezao na taj način komp sa lcd tv-om i ima sliku i zvuk???

Ja sam pokusao. Isto tako nisam mogao da dobijem zvuk preko DVI/HDMI kabla. Iako teoretski moja graficka kartica to moze. Ali dzaba sva podesavanja i svi drajveri kad to nisam uspeo u praksi.

Na kraju sam zvuk na televizor doveo preko obicnog audio kabla (stereo crveni i beli). Kasnije sam video da je mozda problem bio do samog TVa. Naime, moj LCD Samsung ima dva HDMI ulaza, od koji je samo jedan (po uputstvu HDMI 2) predvidjen za povezivanje sa racunarom. A odmah pored tog HDMI ulaza postoji i audio ulaz (crveni i beli, vodi se kao audio ulaz za taj HDMI 2). Mozda taj TV nije ni predvidjen da preko HDMI kabla dobija zvuk od kompjutera.

TrickyTrix
17.6.2009, 1:35
Dobro bre ljudi za šta vam služi mozak. HDMI-HDMI kabl bi preneo i sliku i zvuk, ali DVI-HDMI kabl ne moze da prenese zvuk kada DVI konektor nije namenjen prenosu zvuka zaboga.

Marko Belsak
17.6.2009, 9:24
Dobro bre ljudi za šta vam služi mozak. HDMI-HDMI kabl bi preneo i sliku i zvuk, ali DVI-HDMI kabl ne moze da prenese zvuk kada DVI konektor nije namenjen prenosu zvuka zaboga.

Nije bas tako. :rolleyes: Moderne graficke karte imaju u sebi i neke audio procesore/komponente. A neki raniji modeli su se interno povezivali sa audio kartom/cipom u samom kompjuteru. Sve iz razloga da prenesu i zvuk preko DVI/HDMI izlaza (ili HDMI ako ga imaju). Sam DVI interfejs ima odredjene konektore koje graficke kartice (i kompjuter) mogu da koriste da bi preko DVI-HDMI veze preneli i zvuk do TVa.

MirosIav
31.7.2009, 12:47
Uzeo sam pre mesec dana 32XV550 i koristim ga kao monitor i preko VGA i preko HDMI kabla. Graficka kartica mi je Ati Radeon 9600. Uglavnom nemam problema ... Ja moram da se požalim na problem sa povezivanjem, i to dosta čudan...

Imam Toshiba Regza 32XV550PG tv (full hd) i Asus EAH2600pro grafičku karticu (sa svežim drajverima).

Kada ih povežem rgb kablom dobijam najviše 1360x768 (pc wxga) rezoluciju - na 1920x1080 je slika deformisana i zelenkasta, bez obzira na refresh rate (50, 59, 60)...

To je normalno, jer TV podrzava najvise 1360x768 preko VGA. Za vise je potreban HDMI kabl. Kada se pali komp mogu da uđem u BIOS, ali kada pokušam da pokrenem sistem sa cd-a ili Hiren's boot cd npr. ekran se pali i gasi, crn je i piše pc vga.

Kada ih povežem preko DVI - HDMI kabla dobijem full hd rezoluciju i odličnu sliku, međutim nemam signal na tv sve dok se ne digne sistem (probano na stabilnim xp i win7), dakle ne mogu ni u BIOS da uđem, nego direktno u sistem.

Ovo je do Ati Radeon HD graficke. Imas srece, jer mnogi sa njima ne mogu da dobiju nikakav signal na svom LCD-u preko HDMI. Stavi na Google "Radeon HDMI no signal", pa ces videti. Jedino resenje je prelaz na nVidiu. Drugi problem je to što mi se izgubi signal sa kompa (koji nikad ne gasim) kad ugasim tv ili samo prebacim na neki kanal (tv ili scart...) - dakle, kada gledam televiziju pa se vratim na hdmi ulaz (da vidim desktop) dobijem samo plavi ekran, bez signala sa kompa koji uredno radi.

Ako neko ima ideju neka kaže... :)

Ovo se i kod mene dogadja, ali se lako zaobilazi. U Power Options napravi profil kojim se monitor gasi posle minut i svaki put kad prebacujes na TV ukljuci taj profil. Kad se vratis na PC probudis graficku misem i dobijes signal.

Borislav Vuckovic
23.9.2009, 1:33
Povezao sam kompjuter sa TV (DVI -> RBG i posebno zvuk). Sve to lepo radi, kvalitet slike i zvuk su OK.

E sad, na TV-u ne vidim kompetnu sliku koju imam na monitoru vec oko 90%. Slika na TV kako da je zumirana, pa se sa svake stranice ekrana ne vidi po nekoliko santimetara.
TV je LG32 (1360 x 768) a monitor LG (1680 x 1050). Kada smanjim rezoluciju na monitoru na 1024 x 768 onda dobijem i na monitoru in TV sliku iste velicine.

Glupo mi je da na monitoru drzim manju rezoluciju od njegove predvidjene (1680x1050) da bih imao i na TV celu sliku.

Gde gresim u podesavanjima?

genius
23.9.2009, 14:40
TV ima vise opcija kako prikaziju sliku (znas ono... razvuci preko celog, odnos 4:3 i tako dalje...).

Moras da ubodes kombinaciju. Kod mene je to na primer direct scan, plus u podesavanjima graficke kod drajvera ima ono da podesavas sliku dokle ide.

Borislav Vuckovic
23.9.2009, 17:43
TV ima vise opcija kako prikaziju sliku (znas ono... razvuci preko celog, odnos 4:3 i tako dalje...).

Moras da ubodes kombinaciju. Kod mene je to na primer direct scan, plus u podesavanjima graficke kod drajvera ima ono da podesavas sliku dokle ide.

Kad gledam TV sa kavlovske (antene) ili flim sa DVD plejera onda imam 8 opcija za podesavanja (16:9, Just Scan, Original, Full Wide, 4:3, 14:9, Zoom, Cinema Zoom 1), ali kad preuzmem signal sa kompjutera onda mogu da koristim samo 16:9 i 4:3, ostale su iskljucene. U 16:9 razvuce sliku preko celog ekrana ali fali kao sto sam ranije rekao oko 10% slike. Isto toliko fali i kad prebacim u 4:3.

Pogledacu jos jednom podesavanja u nvidia control panel-u, mada sam cini mi se sve isprobao.

UniqueS
7.10.2009, 5:24
Cisto informativni post. Ukoliko vam treba DVI-HDMI kabel, i ukoliko ste iz NS i okoline, u mogucnosti ste da uzmete taj kabel duzine 10m za svega 1500 din, ja kupio i prezadovoljan. Samo cimnite na pm za ime firme.:)

kasper14
12.10.2009, 19:07
Imam veliki problem ne mogu da povezem Lcd Tv sa racunarom
Graficka koju posedujem je:
Primary Adapter
Graphics Card Manufacturer Powered by ATI
Graphics Chipset ATI Radeon HD 4600 Series
Device ID 9498
Vendor 1002

Subsystem ID 2269
Subsystem Vendor ID 1787

Graphics Bus Capability PCI Express 2.0
Maximum Bus Setting PCI Express 2.0 x16

BIOS Version 011.021.000.002
BIOS Part Number 113-AAXXXXX-XXX
BIOS Date 2009/06/22

Memory Size 1024 MB
Memory Type DDR2

Core Clock in MHz 600 MHz
Memory Clock in MHz 400 MHz
Total Memory Bandwidth in GByte/s 12,8 GByte/s

Sta god da sam pokusao sliku na Tv ne mogu da dobijem i ako kad palim racunaran logo graficke se pojavi i na monitoru i na tv a kad se racunar normalno upali na tv mi stoji HDMI no signal
Mislim da je nesto u podesavinjama na samoj grafickoj pa ako neko zna molio bi za pomoc
Hvala Unapred

Djuka9999
13.2.2010, 17:17
Zanima me kako mogu da povezem komp za plazmom, dali moze i vga izlaza iz kompa u hdmi u plazmu? imam graficku ati radeon 4650,a pored vga izlaza na kompu ima i jos jedan slican skartu.a na plazmi nema vga izlaza...hvala unapred.ako nisam na dobro mesto postavio temu neka moderatori premese,a verovatno nisam :n-cc2:

NIx Car
13.2.2010, 21:46
HDMI DVI kabl bi ti bio najbolje resenje. ne moguce da na nemas DVI izlaz na grafickoj http://zedomax.com/blog/wp-content/uploads/2008/09/dvi.jpg

Djuka9999
14.2.2010, 3:55
imam hdmi prikljucak na drugom kompu ali je u onom gornjem delu gde je ulaz za integrisani vga,a taj deo mi ne funkcionise,kada prikljucim hdmi na hdmi pise na tv-u da nema signala.a to je kvar u kompu,mozda trebam da instaliram neki driver da bi mi proradilo to. ?

Sither
14.2.2010, 13:17
Da li tvoja graficka ima tv izlaz. Ako ima onda si dobio uz nlju i kabal da je konektujes sa tvom. I onda ga konektujes kao sto bi povezao i dvd player ili nesto drugo sa tvojim tv-om. Jeste da ne ide preko hdmi kabla ali sta je tuje.

NIx Car
14.2.2010, 19:38
imam hdmi prikljucak na drugom kompu ali je u onom gornjem delu gde je ulaz za integrisani vga,a taj deo mi ne funkcionise,kada prikljucim hdmi na hdmi pise na tv-u da nema signala.a to je kvar u kompu,mozda trebam da instaliram neki driver da bi mi proradilo to. ?

ides desni klik properities settings na ekranu broj 2 stikliras oba ona dole (use this device as.. i extend bla bla bla) sad bi treballo da ti se pojavi desktop na plazmi

Marko93
15.2.2010, 13:50
Au covece al pravis frku.

1. Kolko imas DVI portova na grafi i da li imas neki HDMI (na grafi)?
2. Kako si povezao monitor sa grafom? Posto si verovatno tako istrosio jedan DVI port, sigurno imas drugi za TV.
3. Nadam se da imas Winodws 7, tako je zivot laksi.

NIx Car
15.2.2010, 18:33
Au covece al pravis frku.

1. Kolko imas DVI portova na grafi i da li imas neki HDMI (na grafi)?
2. Kako si povezao monitor sa grafom? Posto si verovatno tako istrosio jedan DVI port, sigurno imas drugi za TV.
3. Nadam se da imas Winodws 7, tako je zivot laksi.

rekao je da nema HDMI na grafi
Win 7 sam imao davno pa sam zaboravio kako tu da prebaci sliku sa monitora na TV

Djuka9999
15.2.2010, 23:03
imam jedan dvi na na gafickoj i jedan gore pored hdmi i vga izlaza .al imam samo kabl sa hdmi na hdmi.win xp je u pitanju.problem je sto ne daje signal jer je hmdi na maticnoj,a sve sam instalirao...probacu ponovo nesto da isprebacujem u proporties sa monitorima pa cu da vidim...

sir ljove
15.2.2010, 23:22
cekaj brate, jel ti imas HDMI port na integrisanoj ili na pravoj grafickoj ili imas na obe ?

Marko93
16.2.2010, 1:42
Stvarno bi trebalo lepse da napises, ovo ni na sta ne lici, jos ocekujes da ti neko pomogne, a nisi sposoban da objasnis problem.

Napisi gde koje portove imas, a s obzirom da ne koristis integrusu, nije ni vazno sta na njoj imas.

Uglavnom, ako pretpostavimo da imas slobodan DVI na grafi, samo treba da kupis DVI-HDMI kabl i to je to.

Djuka9999
16.2.2010, 3:49
hdmi imam samo na integrisanoj. prikljucio sam iz dvi sa graficke u tv i radi super,al naravno nema zvuka.ako ne osposobim taj hdmi ostavicu ovako.

sir ljove
16.2.2010, 21:38
pazi ovako ako hoces da osposobis taj hdmi onda mozes da zaboravis na ovu regularnu graficku... al bolje ti je da picis tako sa DVI-em a sto se tice zvuka uzmi lepo iz zvucne kabl u TV ili u 5.1 ili sta god da imas i resen problem, tako ti je najbolje ...

NIx Car
16.2.2010, 22:35
ako imas zvucnike 2.1 dobar ce ti i zvuk biti :D

Dzevy
3.11.2010, 20:34
ja imam problem sa povezivanjem rac...imam sony bravia full HD tv i kupio sam kabal za spajanje DVI ali nije DVI-HDMI vec DVI-DVI ali nikako nema slike na tv,
na ekranu samo pise "NO SYNC" dok se comp pali sve se vidi na tv normalno ali cim se upali pojavi se NO SYNC..tako stoji neko vrijeme i tv se sam iskljuci...graficka je NVIDIA GeForce6200 TurboCache. jel neko imao slican problem i kako da ga rijesim..

oluja
3.11.2010, 21:30
ja imam problem sa povezivanjem rac...imam sony bravia full HD tv i kupio sam kabal za spajanje DVI ali nije DVI-HDMI vec DVI-DVI ali nikako nema slike na tv,
na ekranu samo pise "NO SYNC" dok se comp pali sve se vidi na tv normalno ali cim se upali pojavi se NO SYNC..tako stoji neko vrijeme i tv se sam iskljuci...graficka je NVIDIA GeForce6200 TurboCache. jel neko imao slican problem i kako da ga rijesim..

Kupi adapter DVI-HDMI ili kabal DVI-HDMI. Kad tako povezes TV i komp graficka ce prepoznati TV i dati odgovarajuci signal na TV...

jack-of-kosovo
3.3.2011, 16:57
Kako da najlakse povezem racunar i tv, tj. koji kabal da koristim?
Graficka na racunaru je GeForce 6800 gts, a tv je Lg 32LD320.
Imam i laptop toshiba satellite L300, pa me interesuje da li bi mogao njega da povezem sa tv-om.
Operativni sistem na racunaru je windows xp sp3, a na laptopu windows 7 ultimate.

Marko93
3.3.2011, 19:25
^Sve je objasnjeno u postu iznad tvog koji je postavio oluja.

Treba ti DVI-HDMI adapter kao na slici iznad i HDMI kabl. To isto vazi za laptop osim naravno za slucaj da na njemu imas i HDMI izlaz u kom slucaju ti treba samo kabl.

Samo kad kupujes DVI-HDMI konverter, pazi da HDMI izlaz na njemu bude ZENSKI, a ne muski kao na slici iznad.

JoksaMaestro
19.3.2011, 20:16
Hocu da povezem Kopijuter i Tv i imam problem.....

Tv je LG LD35 Series,a graficka je Ati 4600 Series

I sad imam dva ovaka (http://zedomax.com/blog/wp-content/uploads/2008/09/dvi.jpg) ulaza na prvom je monitor na drugom sam ukljucio kabl(hdmi (ima 9 pina pa mali razmak pa jos 9 pin pa jedan dugacki :)).I sad kad ukljucim u prvi/drugi ulaz na tv-u izadje povezianje... i onda izadje nema signala??? Evo kabla koji ja imam (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.a-z-pc.fr/azpc/images/hdmi-dvi.jpg&imgrefurl=http://www.slatkocose.org/moj-kompjuter/kako-povezati-komp-dvi-vga-hdmi-out-sa-tv-om-cinch-62520.html&usg=__Kv23a-o7OLRY6ttsL95tfVrAHNA=&h=300&w=450&sz=38&hl=sr&start=0&sig2=s9J7syj53zlRWfhsIYINWg&zoom=1&tbnid=0kTGOJmxAkCOjM:&tbnh=99&tbnw=149&ei=APOETYOoA8_fsgbj0d2tAw&prev=/images%3Fq%3Dhdmi%26um%3D1%26hl%3Dsr%26sa%3DN%26bi w%3D800%26bih%3D485%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=385&vpy=71&dur=1579&hovh=183&hovw=275&tx=158&ty=103&oei=APOETYOoA8_fsgbj0d2tAw&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:2,s:0)

Vidim da je oluja napisao kako sa adapterom ali dali je moguce sa ovim kablom da se nesto uradi na ne puknem jos para.

Chemist
2.4.2011, 13:09
Imam LCD tv - monitor Benq MK 2443 i graficku 5770, povezao sam ih preko veze hdmi-hdmi, slika je losa, ikonice i tekst su mutni...rezolucija je 1920 x 1080...izvrsio sam skaliranje putem klizaca u katalistu, posto slika nije bila razvucena preko celog ekrana...ali nista...podesio sam i onu opciju clear type...ali isto je...menjao sam pixel formate i katalistu, ali ni jedan od njih nije poboljsao sliku. Pokusao sam i sa drugim portom za hdmi na tv-u ali nista.
Jedino mi je preko vga kristalna slika. Da li je neko imao ovakvih iskustava i moze li se ovo nekako podesiti?:confused:

flamingos
3.4.2011, 0:50
@chemist,da li si odabrao clone mode,trebalo bi da ti slika bude ista kao na ekranu monitora.

Chemist
3.4.2011, 11:14
Na daljincu tv-a kao izvor nudi mi opcije Hdmi1,Hdmi2,Vga,Dtv,Atv....kada oznacim vga izuzetna je slika, a kada oznacim Hdmi...ocaj, mutna. Vec sam prethodno napisao sta sam podesava, a bez rezultata. Ovaj tv mi sluzi za gledanje kablovske i kao monitor...samo oznacim iz menija koji cu izvor.

VVLADA
8.4.2011, 12:52
grafička sapphire 5670 512MB DDR5 i
TV LCD LG 32LD320
U prilogu su fotografije ulaza i izlaza.

Monitor je povezan na DVI izlaz.
Da li da povežem HDMI-HDMI kablom?

Hvala unapred! http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=39248&stc=1&thumb=1&d=1301635484 (http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=39248&d=1301635484) http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=39249&stc=1&thumb=1&d=1301635903 (http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=39249&d=1301635903) http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=39250&stc=1&thumb=1&d=1301635962 (http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=39250&d=1301635962)

oluja
8.4.2011, 13:21
Monitor je povezan na DVI izlaz.
Da li da povežem HDMI-HDMI kablom?
Naravno, tako je najbolje/najjednostavnije.

obbywan
11.5.2011, 10:49
Ajde da vidim ima li neko resenje za moj problem. Hocu da povezem komp sa TV-om a imam sledece: XFX9600GSO karticu sa 2 DVI prikljucka (preko jednog i adaptera je povezan monitor, drugi je slobodan) + imam TV-out prikljucak na kartici. Uz nju sam dobio i adapter koji ima tri cinca: Pr, Pb/Comp i Y.
TV je stari Samsung i ima sa strane dva cinca, zuti i beli preko kojih mi je trenutno povezan DVD plejer.
E sad, uzeo sam kabl odgovarajuce duzine i on ima dva cinca: crni i crveni.
Sta treba da povezem, tj. od ova tri cinca na adapteru koji da povezem sa TV-om?

Nesto sam ja tu pokusavao i dobio sliku na TV ali imam samo jedan deo onoga sto vidim na monitoru. Probao sam da odaberem odgovarajucu rezoluciju (komp mi prepozna da sam prikljucio TV kao drugi monitor i daje mi rezoluciju 720x576) ali kad kliknem na Apply, nista se ne desava. Takodje, sta treba da mi stoji tamo gde pita Extend this desktop, Multiple displays i sl?

Ako neko ima ovu karticu a uspeo je da poveze sa TV-om, neka javi.

Inace, drajveri su recimo svezi, video sam da su izasli noviji a ja imam onu prethodnu verziju, ne znam tacan broj, mislim da pocinje sa 266. Znaci, taze su relativno.
http://img840.imageshack.us/i/img085resize.jpg

Nikola Stankovic
19.5.2011, 23:10
Ja imam laptop sa vga izlazom. Da li ima kabl kojim bi povezao laptop sa TV-om??
Inace je CRT tv i ima scart ulaz i tri ulaza za cinceve??
Da li, ako ovo nije moguce, postoji druga sigurna varijanta da dobijem sliku na TV-u a imam na desktop racunaru graficku sa DVI, VGA i S-VIDEO izlazima???
Inace citao sam probleme drugih ali ne razumem bas najbolje...

mrmada
29.6.2011, 10:06
Pozdrav svima,novi sam na forumu i imam problem pa ako neko moze da mi pomogne bilo bi lepo.

Da pocnem iz pocetka,do pre neki dan sam imao MSI radeon 3850 i bez ikakvih problema sam izbacivao sliku na Grundig lcd tv,jednostavnim "clonom" iz ati catalysta,preko vga-vga kabla.Ovih dana sam menjao celu masinu,i sad imam Power Color 5750 1 gb HV3 i sa njom preko vga kabla nikako ne dobijam sliku na tv-u.Sto je najgore,ne mogu da dobijem sliku ni samo na tv-u,ako fizicki iskljucim monitor.Nisam probao preko hdmi kabla posto ga jos nisam kupio,ali brine me ovaj problem.Da li mi je grafa neispravna ili ove nove grafe ne mogu da izbace sliku preko vga na lcd ili je nesto trece u pitanju.Napominjem da racunar zvukom registruje da sam nakacio lcd ali se na njemu ne pojavljuje apsolutno nikakva slika.Ako neko moze da mi pomogne hvala puno.

ivance95
30.6.2011, 16:59
Da li si podesio na kom ekranu da ti daje sliku u Catalys Control Centru?

mrmada
1.7.2011, 10:06
Sve zivo sam probao.I singl,i duplicate,i preko hdmi 1 i hdmi2.Nece nikako.I onda sam se iznervirao i doneo od druga power color 4850 i takodje ni da pisne.Ne znam dal je moguce da je moj tv nekompatibilan sa power colorom posto mi je na msi kartici sve besprekorno radilo.Ili je neki drugi hardver problem,mada ne znam.A da,doneo sam drugi monitor,acer,i onda na mojoj 5750 povezao 2 monitora i trebala mu je bukvalno milisekunda da izduplira sliku.Jednostavno nikom nije jasno zasto nece da duplira sliku na tvu.

RotoShack
11.7.2011, 13:28
Ajde da vidim ima li neko resenje za moj problem. Hocu da povezem komp sa TV-om a imam sledece: XFX9600GSO karticu sa 2 DVI prikljucka (preko jednog i adaptera je povezan monitor, drugi je slobodan) + imam TV-out prikljucak na kartici. Uz nju sam dobio i adapter koji ima tri cinca: Pr, Pb/Comp i Y.
TV je stari Samsung i ima sa strane dva cinca, zuti i beli preko kojih mi je trenutno povezan DVD plejer.
E sad, uzeo sam kabl odgovarajuce duzine i on ima dva cinca: crni i crveni.
Sta treba da povezem, tj. od ova tri cinca na adapteru koji da povezem sa TV-om?

Nesto sam ja tu pokusavao i dobio sliku na TV ali imam samo jedan deo onoga sto vidim na monitoru. Probao sam da odaberem odgovarajucu rezoluciju (komp mi prepozna da sam prikljucio TV kao drugi monitor i daje mi rezoluciju 720x576) ali kad kliknem na Apply, nista se ne desava. Takodje, sta treba da mi stoji tamo gde pita Extend this desktop, Multiple displays i sl?

Ako neko ima ovu karticu a uspeo je da poveze sa TV-om, neka javi.

Inace, drajveri su recimo svezi, video sam da su izasli noviji a ja imam onu prethodnu verziju, ne znam tacan broj, mislim da pocinje sa 266. Znaci, taze su relativno.
http://img840.imageshack.us/i/img085resize.jpg

Imam i ja slicno... Provalio sam kako. Rekao mi je jedan lik na drugom forumu. Stavio sam iz onog adaptera u plavu rupu (cinc Pb/AV) i drugi kraj u Tv AV IN u zutu rupu (VIDEO) i tako radi, ali samo na duplicate i nece ni da mi da vecu rezoluciju od 1024x768 a ni slika na TV-u nije preko citavog ekrana nego fali malo sa strane pa ako znate kako biste to mogli rijesiti, javite mi...

makavelins
15.11.2011, 21:53
Da bi spojio TV sa kompom kupio sam VGA kabel.
Dakle u TV ide VGA, a u graficku ide DVI.
Slika je odlicna, ali nema zvuka. U cemu je problem?
Da li cu morati posebno kupovati i cinc kablove za zvuk?

Nutsbre@ker
15.11.2011, 22:20
Prosto i jednsotavno da.... Kupis najobicniji audio kabl sa cincevima sa jedne i stereo bananicom sa druge strane , povezes komp sa muzickom linijom ili nekim drugim zvucnim sistemom i uzivas.

VGA ne prenosi zvuk.

makavelins
27.11.2011, 0:17
e zivote lutalico..
kupio sam i taj kabel.
povezem ga sa tv-om i kompom i pazi sad.
kada izaberem RGB mode na tv-u onda samo mogu gledati sliku, a kada izaberem AV2 onda mogu samo slusati zvuk koji ide na kompu...

kako brate sad da ja sve to spojim u jedno tj. da na tv-u imam i sliku i zvuk sa kompa?

orange47
21.2.2012, 9:44
e zivote lutalico..
kupio sam i taj kabel.
povezem ga sa tv-om i kompom i pazi sad.
kada izaberem RGB mode na tv-u onda samo mogu gledati sliku, a kada izaberem AV2 onda mogu samo slusati zvuk koji ide na kompu...

kako brate sad da ja sve to spojim u jedno tj. da na tv-u imam i sliku i zvuk sa kompa?

trebalo bi da otvoris scart konektor i na pinove za zvuk nakacis zicu koja ide do izlaza zvucne kartice.

proka_sm
18.3.2012, 10:46
INFO: :dedica:
Povezao sam LCD TV LG preko DVI-HDMI kabla dugog 15metara.

Slika je perfektna!!! Zvuk nisam imao, pa sam kupio dve banana utičnice 3,5mm i običan telefonski kabl zalemio pa ukljucio u komp i u TV pored HDMI utičnice!!!
(postoji ulaz audio sa utičnicom kao na slušalicama)
Sve je radilo perfektno dok nisam promenio grafičku!!!!

PROBLEM::icon_scra
Slika opet perfektna! ALI NEMA TONA!
NA AUDIO UTIČNICI KOJA PRENOSI ZVUK DO TELEVIZORA IMA SIGNALA!
kada je uključim u tv jednostavno tv nema tona kao ranije!

*kada isključim DVI-HDMI kabl iz TV-a nestane slika ali se pojavi zvuk!!!
*pretpostavljam da tv sada sa novom grafikom kroz DVI-HDMI kabl šalje neki signal kako bi tv isključio zvuk sa tog posebnog audio ulaza!

Ako neko ima rešenje molim vas za pomoć! :n_klanja:

Toliko sam poludeo da mi dodje da seckam zicu po zicu na kablu dok ne dobijem i ton... :boodala:
(naravno uspeh mi niko ne garantuje pa je to poslednja opcija) :eek:

GRAFIKA NA KOJOJ JE SVE BILO EXTRA: G-FORCE GT 8600 LE
GRAFIKA NA KOJOJ TV ISKLJUČUJE TON: G-FORCE N210

proka_sm
22.5.2012, 13:40
dupliran post... :(

Oliver_
30.6.2012, 17:19
Imam LCD TV TOSHIBA i pokusao sam da ga povezem sa laptopom preko HDMI kabla ali imam problem sto nema nikakve slike,samo je plav ekran,a promenim u meniju na tv-u HDMI 1 (ako sam stavio u prvi HDMI ulaz).U cemu moze biti problem i kako ga resiti?
Uzgred kad ga na isti nacin povezem na LED Samsung TV odmah se pojavi slika cim prebacim na HDMI na tv-u.

kisinjo
18.10.2012, 22:44
Pozdrav svima. Treba mi mala pomoc. Zelim da povezem lcd i pc. Na lcd i tv imam hdmi izlaz,tako da sam uzeo hdmi kabel! Kada sam ih povezao na tv-u samo stoji desktop slika sa pc-a! Jel ima jos neka dodatna podesavanja......ili ja nesto ne radim dobro. Znaci samo slika sa destopa stoji na tv-u!

Bandara
19.10.2012, 0:11
Pozdrav svima. Treba mi mala pomoc. Zelim da povezem lcd i pc. Na lcd i tv imam hdmi izlaz,tako da sam uzeo hdmi kabel! Kada sam ih povezao na tv-u samo stoji desktop slika sa pc-a! Jel ima jos neka dodatna podesavanja......ili ja nesto ne radim dobro. Znaci samo slika sa destopa stoji na tv-u!

To je zato sto je aktivirana opcija Extend i sada ti je tv produzeni displej kompjutera i sve aktivne programe mozes prevuci sa monitora kompjutera na tv. Ako zelis identican displej kao na kompu onda u podesavanju graficke/Set up multiply displays izaberes opciju Clone (desni klik na monitor 1 ili 2 i opcija clone with...).;)

kisinjo
19.10.2012, 16:40
Bandara hvala na pomoci,radi extra!

AyrtonSenna
29.12.2012, 15:33
Ljudi ja imam jedan problem sa zvucnicima. Zvuk mi se prenosi preko hdmi kabla na smart tv, ali kad iskljucim kabal, nema zvuka na desktop pc. Sta da radim? Neko resenje.

Futuristic
7.1.2013, 19:44
Verovatno si podesio da ti je default output za svuk preko HDMI dok si ga koristio. Pokusaj vratiti da ti zvucnici budu default

MrDzeri
3.2.2013, 14:29
Ljudio povezao sam laptop sa LCD-om preko HDMI kabla.. namjestio sam rezoluciju 1280x768 jer mi je najbolja.. ali mi secka gornji i donji dio za pola santimetra. Nije strasno ali me uzasno nervira:) sto da radim? Clone display, refresh rate sve namjesteno.. drajveri novi..

mare037
3.2.2013, 15:09
Ljudio povezao sam laptop sa LCD-om preko HDMI kabla.. namjestio sam rezoluciju 1280x768 jer mi je najbolja.. ali mi secka gornji i donji dio za pola santimetra. Nije strasno ali me uzasno nervira:) sto da radim? Clone display, refresh rate sve namjesteno.. drajveri novi..

Treba da podesiš "Scaling Options" na 0 u podešavanjima za grafičku. Koju imaš?

MrDzeri
3.2.2013, 15:16
Taman ulazim na forum da napisem da sam namjestio preko Scaling Options-a.. :D.. Ja sam stavio na 50 i vertical i horizontal.. A koristim integrisanu Intel.. U svakom slucaju hvala ! Mucio sam se dosta da ovo napravim i evo konacno uspio :alealeee::aplauz:

milos89ns
30.3.2013, 17:13
Pozdrav ljudi. Hocu da povezem tv sa kompom. Kupio sam hdmi kabel, medjutim sa obe strane je isti i nemam takav ulaz na kompu? Sta da radim?

cane.prebranac
30.3.2013, 17:17
Kakav ti je konetkor na kompu?

milos89ns
30.3.2013, 17:20
Ja stvarno ne znam sta je konektor?

Nijedan izlaz na kompu mi nema taj hdni izlaz

jel potreban neki nastavak?

cane.prebranac
30.3.2013, 17:22
Kakav komp imas, samo nemoj da mi kazes beli.

Bokile
30.3.2013, 17:22
Ovako izgleda HDMI ulaz.

http://blog.outletpc.com/wp-content/uploads/2012/05/hdmi-port-type-a.jpg

Ako nemaš ovaj izlaz na kompu, kog đavola si kupovao uopšte HDMI kabal na prvom mestu?

milos89ns
30.3.2013, 17:24
kakav komp imam, samo nemoj da mi kazes beli.
ne razumem?

milos89ns
30.3.2013, 17:26
Sta da radim? Kakav kabel da uzmem? Za ovaj sam dao 1500 dinara i sad necu moci da ga vratim, kad sam budala.
Jel ima mozda neki nastavak za ovaj hdmi?

water wizard
30.3.2013, 17:29
tamo gde uključuješ monitor u komjuter kakve utikače imaš još?

milos89ns
30.3.2013, 17:32
Imam dva ona redovna za monitor i jedan okrugli ulaz

cane.prebranac
30.3.2013, 17:34
Imas s video, koji ti je tv.

milos89ns
30.3.2013, 17:35
Samsung ue40eh5300

cane.prebranac
30.3.2013, 17:39
Treba ti s-video kabl na skart, ko ti je rekao da uzmes hdmi?

milos89ns
30.3.2013, 17:42
Pitao sam u radnji koji kabel mi je potreban za povezivanje pc-a i tv-a i taj su mi preporucili, kazu da je hdmi najbolji. Ja budala nisam ni pogledao da li na kompu imam taj izlaz. Znaci da trazim s VIDEO kabel?

milos89ns
30.3.2013, 17:45
Jel bi mogao da ga zamenim mozda? Nisam ga ni razmotao? Samo sto mu je ona kutijica ili pakovanje u sta je bio upakovan pokidana, nisam mogao drugacije da ga otvorim

Shonkas
30.3.2013, 17:46
Kakav komp imas, samo nemoj da mi kazes beli.

ne razumem?

ahahahaha :D
Inace Milos...niko te nije zenuo -osim ti sam sebe. Pokusaj u njihovoj radnji da menjas za drugi kabl...

cane.prebranac
S video na skart ce moci sigurno, a ne znam da li moze jos kako. Sledeci put pogledaj sta imas pa onda kupuj ;)

milos89ns
Znam, sve mi je jasno

cane.prebranac
30.3.2013, 17:47
Jel bi mogao da ga zamenim mozda? Nisam ga ni razmotao? Samo sto mu je ona kutijica ili pakovanje u sta je bio upakovan pokidana, nisam mogao drugacije da ga otvorim
Ako ti dozvole da vratis, zavisi od radnje.

milos89ns
30.3.2013, 17:51
Hvala vam ljudi puno.
Idem da kupim taj s video na skart
pozdrav

cane.prebranac
30.3.2013, 17:52
Ne trci, mogao bi ipak da nam kazes koja je graficka u pitanju.

milos89ns
30.3.2013, 21:35
Graficka je nvidia geforce 9600 gso 768 mb.

Kupio sam danas s video kabel i skart i kad sam spojio, katastrofa, slika siva, gubi signal stalno, uzas.

Ne znam stvarno sta da radim.

Ako moze bilo ko da pomogne nekako nek napise bilo sta?

vozar.b
30.3.2013, 23:55
pretpostavljam da imas na grafickoj dva DVI izlaza u tom slucaju samo kupi adapter DVI to HDMI pa ga stavi na graficku i povezi sa tim HDMI kablom
Adapter (http://www.google.rs/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.optimization-world.com%2Fimg%2Fprod%2Fhdmi_female_to_dvi_male_l arge.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.optimization-world.com%2Fdetails%2Fprodid%2F52.html&docid=AAWcAesixUOzZM&tbnid=6OnC--JEDH3FKM&w=800&h=600&ei=oF5XUY2IAYfzsgbK1ICABw&ved=0CAUQxiAwAw&iact=rics) izgleda otprilike ovako
procitaj i ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=44118) ;)
http://www.google.rs/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.optimization-world.com%2Fimg%2Fprod%2Fhdmi_female_to_dvi_male_l arge.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.optimization-world.com%2Fdetails%2Fprodid%2F52.html&docid=AAWcAesixUOzZM&tbnid=6OnC--JEDH3FKM&w=800&h=600&ei=oF5XUY2IAYfzsgbK1ICABw&ved=0CAUQxiAwAw&iact=rics

deks007
31.3.2013, 0:20
Tebi TV treba da bude drugi monitor to sto ti Vozar.b predlaze ti je najpametnije resenje . http://www.pcpro.co.uk/reviews/graphics-cards/247525/nvidia-geforce-9600-gso/specifications ovde vidim da ona i nema S-video izlaz samo 2 DVI , mozda ima konektor . Pozdrav !

NjegovaWisost
31.3.2013, 4:39
Pošto je to smart TV, bolje da si uložio 2k dinara u wifi ruter, i ljudski gledao filmove na televizoru sa vrhunskom slikom... Doduše, bez igara, ali 100 puta je bolje rešenje od bilo kog kabla.

todos
31.3.2013, 14:59
Sad kupi graficku karticu koja ima hdmi. Malo hleba da pojedes sira, malo sira da pojedes hleba.

milos89ns
31.3.2013, 15:39
Ovde sam procitao da ako kupim taj dvi to hdmi adapter necu imati zvuk, tj da on ne prenosi zvuk?

vozar.b
31.3.2013, 18:08
tacno, DVI neprenosi zvuk na TV, ali ako imas zvucnike prikacene na komp (i koristis TV kao monitor) icice zvuk preko zvucnika...
ukoliko bi kupio neku graficku sa HDMI izlazom i povezao komp i tv hdmi kablom imao bi zvuk na tv-u i na zvucnicima (ako su prikaceni na komp)

milos89ns
31.3.2013, 21:50
Ljudi uspeo sam. Kupio sam adapter dvi/hdmi i spojio i sve radi savrseno.
Hvala vam puno na pomoci.
Da nije ovog foruma ne bih to nikada ni spojio.
Pozdrav

RAJIC
5.5.2013, 21:43
kupih tv , kupicu i hdmi kabel od 15 metara,da ih spojim, to mi je jasno. tv ima wireless, a vidim da ima i mrezni media plejer. kako to spojiti bezicno? imam huawei hg 520c telekomov, a imam neki stari tp link uredjaj koji sam koristio za bezicni net nekad

NjegovaWisost
6.5.2013, 2:58
kupih tv , kupicu i hdmi kabel od 15 metara,da ih spojim, to mi je jasno. tv ima wireless, a vidim da ima i mrezni media plejer. kako to spojiti bezicno? imam huawei hg 520c telekomov, a imam neki stari tp link uredjaj koji sam koristio za bezicni net nekad

Spojiš ga lan kablom na Ruter a na PCiju instaliraš Nero Media Home. I to je to, samo dodaš foldere sa filmovima sa računara i preko TVa samo biraš šta ćeš da gledaš

RAJIC
6.5.2013, 13:46
nesto bas i ne uspevam

RAJIC
8.5.2013, 21:59
inace koji hdmi kabl kupiti? vidim da postoji 1.3 i 1.4
gledam po uputstvu za tv al ne pise. i jos nesto . mogu li da se nahvataju hrvatski digitalni kanali na obicnu antenu a da se ne okrece prema njima?

MAXMAGNUS
18.7.2013, 16:31
Ej ljudi,da li neko zna da li je uopšte moguće da povežem ovaj računar
(grafička kartica Intel Extreme 64m MB Integrated Video Card,operativni sistem Windows XP 2002)na Sony LCD 32BX320?

I koji kabl mi je za to potreban?

http://s24.postimg.org/wuax2xwyt/Picture_005.jpg

http://s24.postimg.org/eu6bcau5h/Picture_001.jpg

Crytek
18.7.2013, 22:26
VGA to HDMI kabal.
Imas konektore sa dva VGA izlaza ako ti treba. Jedino ce ista slika biti na oba monitora, tj jedan dupli desktop u tom slucaju.

Ako ne budes siguran pri kupovini reci to u radnji, svaka manja radnja ce prihvatiti da vratis kabal ako kupis pogresan ili ne budes zadovoljan kvalitetom slike i sl. Pa kad zakacis odluci da li si zadovoljan i da li ces zadrzati kabal.

Konektor VGA (sa dva izlaza) i VGA to HDMI kabal oko 2m kostali su zajedno oko 3k RSD zadnji put kada sam ih video u prodaji, tako da nije jeftina opcija za povezivanje a ni za gresku u kupovini. Mozda ima i jeftinije, nisam siguran.

I sacekaj jos nekog za misljenje za svaki slucaj, mozda ima bolja i jeftinija opcija za povezivanje. :)

MAXMAGNUS
19.7.2013, 0:34
Хвала пуно на одговору, кажи ми само молим те да ли тај кабл преноси и звук тј. да ли онда преко ТВа могу да чујем и звук са компа?

Luka Filipovic
19.7.2013, 1:02
VGA na HDMI trazi digitalni konvertor, na TVu imas VGA ulaz, samo obicnim vga kablom povezes

Crytek
19.7.2013, 10:24
Neces imati zvuk ako povezes ovako kako sam rekao ali mozes dodati kabal za zvuk sto nije problem ako ti je komp blizu TV-a i takvi kablovi nisu skupi.
Videh VGA ulaz ali nisam nikada povezivao tako pa ne htedoh previse da pametujem.

MAXMAGNUS
19.7.2013, 15:42
Hvala obojici, imam još jedno potpitanje:

Pošto bih želeo da zadržim ovaj zeleni kabl za zvučnike u računaru(a i nije dovoljno dug da dosegne TV), da li taj novi audio kabl koji treba da kupim može da ide u ovaj plavi ulaz desno iznad koga je takođe ista oznaka za zvuk?

http://s11.postimg.org/pf34moev7/Picture_007.jpg

Pitam to jer kada sam zeleni kabl za zvučnike izvadio iz zelenog ulaza i ubacio ga radi probe u plavi ulaz desno - nije bilo zvuka, pa se pitam da li je za taj plavi ulaz na računaru potreban neki poseban tj odgovarajući audio kabl?

I nadam se da može da se kupi duži audio kabl pošto su mi komp i TV na udaljenosti oko 5 metara.

VladoBL
15.10.2013, 16:52
Pozdrav svima,izvinjavam se ako je već odgovoreno na slično ili isto pitanje,naime povezao sam laptop i lcd tv sa hdmi kabel-om,sve radi ok međutim htio bih da zvuk čujem na tv zvučnicima,a ne samo na zvučnicima laptopa jer su prilično slabi,ukratko kako da prenesem i zvuk na tv,a ne samo sliku,hvala unaprijed

mare037
16.10.2013, 1:14
U programu u kom želiš da se zvuk prenese na tv, podesiš u njegovim podešavanjima audio izlaz na HDMI.

orange47
17.10.2013, 15:51
@MAXMAGNUS
taj plavi ti je linijski audio ulaz a ne izlaz (obrati paznju na smer strelice). sluzi da snimis na kompjuter nesto sa kasetofona, gramofona ili slicno (bilo sta sto ima linijski izlaz).
teoretski, mozda moze u softweru da se podesi da radi kao izlaz. ali to obicno ima kod onih 5.1 zvucnih kartica.
ako ti zvucnici imaju neki konektor za slusalice, mozda bi moglo na to. nisam siguran dal bi valjalo tako koristiti jer slusalice obicno traze nesto jacu struju.

mlax
15.11.2013, 14:26
Imam problem da povezem racunar i TV. Ovakvih postova stvarno ima puno ali mislim da je moj problem specifican. Imam panasonic plazmu 42 inca model iz 2007. godine. Mislim da je u tome problem jer je starija serija. Od ulaza nemam ni VGA ni DVI, imam HDMI, scart i kompozitni. Nikako ne mogu da ga povezem a probao sam sa raznim racunarima i grafickim karticama. Ako ga povezujem HDMI na HDMI uopste nema slike kao da nisam nista povezao, komp ga ne registruje. Ako povezem DVI na HDMI isto. Jedino ako povezem S video na Scart imam sliku ali crno belu. Napominjem da kada bilo koju od ovih kombinacija povezem na drugi tv sve radi.
Da li zna da neko da li mozda moj tv ne moze da podrzi kacenje kompa? Da li su pravljene mozda takve serije tv-a. U uputstvu doduse pise da se mogu kaciti dvd plejeri, kamere ali ne i konzole za igrice, sto je jako cudno priznacete.

mare037
15.11.2013, 22:13
Svaki model tv-a koji ima HDMI na sebi mora da isporuči sliku preko tog ulaza, bilo da je PC, konzola, kablovski risiver i drugo.

Jesi li probao nešto drugo pored PC-a da povežeš? Koji je model plazme?

orange47
16.11.2013, 0:58
naravno, treba da izaberes odgovarajuci 'hdmi' na daljincu, ako slucajno nisi. za graficke sa dva izlaza treba podesiti drugi ekran. inace, ne znam zasto ti ne bi radilo, mozda je nesto pokvareno ili los kabl.

mlax
16.11.2013, 13:46
Model je Panasonic TH-42PV8P. Naravno da sam odabrao odgovarajuci HDMI ulaz. Kacio sam na taj isti HDMI kameru i D3 (sbb-ov). Na racunaru je sve dobro podeseno, probavao sam razna podesavanja. Napominjem, kad isti taj racunar i isti kabl nakacim na drugi TV sve radi savrseno. Racunar prepozna da je TV nakacen. Kad nakacim ovaj TV, nista se ne desava, ni racunar ga ne prepozna niti hoce da baca sliku na njega.
Ovo za konzole sam slucajno procitao u uputstvu za TV i cinili mi se cudno, zato sam to napisao.

orange47
17.11.2013, 20:50
mozda ima neke veze sa HDCP

razbijac89
3.12.2013, 18:54
jel zna neko kako da povezem laptop koji ima samo hdmi sa tv-om koji ima scart ulaze samo (i ona tri chincha? ) ?

majstor yoda
21.12.2013, 20:29
pozdrav ljudi. trazim odgovor na jedan problem, nisam ga uspio naci na forumu (mada je moguce da je vec odgovoreno, ali da sam ga promasio).

moj problem je sljedeci: spojio sam PC na tv putem HDMI kabla. koristim extended windows opciju. po defaultu mi je zvuk isao samo na tv, nije uopste bilo zvuka na kompjuteru. malo sam cackao po opcijama i skontao da u audio settingsu mogu izabrati da li da mi default zvuk bude ili preko tv-a ili preko zvucnika. da li postoji neki nacin da istovremeno bude zvuk i na tv-u i na pc-u? da ne moram svaki put rucno da prebacujem sa jednog defaulta na drugi?

podpitanje: da li je moguce da pustim neki film na racunaru, koji bih prebacio na tv i da mi zvuk filma ide preko tv-a, dok se istovremeno racunar koristi za nesto drugo (npr igranje igara, slusanje muzike) ali da se ne mijesaju zvuci? znaci tv pusta samo zvuk filma, a pc u tom trenutku samo zvuk iz igre ili muzike...?

hvala

NjegovaWisost
22.12.2013, 5:08
Uf, koje kombinacije... Mislim da bi ti najbolje rešenje bilo da kupiš ANDROID Smart TV dongle i riješiš se bijede, a na računaru instaliraš Smart media nero i onda samo streamuješ sa harda šta ti treba a komp koristiš normalno.

Mislim u načelu da je moguće, ali treba štap i kanap.

water wizard
22.12.2013, 5:13
treba samo da izabere koji audio output za svaki program.. video playeri imaju tu opciju..

majstor yoda
23.12.2013, 0:15
@Njegovawisost
uskoro cu vjerovatno uzeti neki android pc, odnosno neki tip tv boxa. za sada pokusavam da rijesim ovo povezivanje pc-a i tv-a :)

@water wizard
nisam te shvatio najbolje. meni je problem, barem koliko sam uspio da skontam, sto pc nudi da mi defaultni sound uredjaj bude ili speakers ili tv. ne mogu da namjestim u windowsu 7 da zvuke ide na oba uredjaja. koliko vidim, pc nudi samo default, ne mogu da nadjem gdje da oba budu enableova i da isti zvuk moze ici na obje strane istovremeno. da ne moram rucno prebacivati zvuk na speakers ili tv u postavkama. ako ima neki nacin, molio bih da mi kazes kako. nisam bas tu potkovan.

a koristim vlc player, ako sta moze pomoci.

water wizard
23.12.2013, 0:48
podpitanje: da li je moguce da pustim neki film na racunaru, koji bih prebacio na tv i da mi zvuk filma ide preko tv-a, dok se istovremeno racunar koristi za nesto drugo (npr igranje igara, slusanje muzike) ali da se ne mijesaju zvuci? znaci tv pusta samo zvuk filma, a pc u tom trenutku samo zvuk iz igre ili muzike...?

hvala

ja sam ti odgovarao na ovo za puštanje filmova, ja koristim MPC-BE i kod njega ima opcija da se bira na šta će da ide zvuk, za taj tvoj program ne znam verovatno ima pročačkaj po opcijama za audio output

Mario Pavićević
23.12.2013, 8:20
u VLC-u otvori Tools pa Prefferences. Idi na Audio tab, i nadji Output mode. Sa automatic stavi na DirectX audio out nakon cega ce ti se otvoriti Device opcija gde mozes birati na koji izlaz zelis da VLC reprodukuje zvuk.

majstor yoda
24.12.2013, 12:17
u VLC-u otvori Tools pa Prefferences. Idi na Audio tab, i nadji Output mode. Sa automatic stavi na DirectX audio out nakon cega ce ti se otvoriti Device opcija gde mozes birati na koji izlaz zelis da VLC reprodukuje zvuk.

Hvala imenjace, to sam trazio :)

ivanapile
25.12.2013, 1:16
imam slicno pitanjce, tacnije trazim savet.. :) elem, imam laptop sa HDMI ulazom i 22" monitor sa VGA izlazom.. kod nekih prodavnica tehnike sam pronasla da postoji adapter koji konvertuje HDMI na VGA (evo slicke kako izgleda: http://prntscr.com/2dqrln)

ono sto mene interesuje je da li ce to da radi? odnosno da li postoji neko bolje resenje za moj problem? :)

hvala unapred! Ivana

SirDuck
25.12.2013, 18:34
imam slicno pitanjce, tacnije trazim savet.. :) elem, imam laptop sa HDMI ulazom i 22" monitor sa VGA izlazom.. kod nekih prodavnica tehnike sam pronasla da postoji adapter koji konvertuje HDMI na VGA (evo slicke kako izgleda: http://prntscr.com/2dqrln)

ono sto mene interesuje je da li ce to da radi? odnosno da li postoji neko bolje resenje za moj problem? :)

hvala unapred! Ivana

Zavisi kolko košta taj adapter. Obično su preskupa igračka.
HDMI je čist digitalni port za razliku od DVI koji je još i imao VGA podršku.

Da li radi nemam pojma, nisam ih probao.
Pažljivo sa kupovinom monitora, 22" na VGA je greh, obično ih uvaljuju za male pare, a onda se dođe u ovakvu situaciju.

ivanapile
28.12.2013, 19:51
Zavisi kolko košta taj adapter. Obično su preskupa igračka.
HDMI je čist digitalni port za razliku od DVI koji je još i imao VGA podršku.

Da li radi nemam pojma, nisam ih probao.
Pažljivo sa kupovinom monitora, 22" na VGA je greh, obično ih uvaljuju za male pare, a onda se dođe u ovakvu situaciju.

nasla sam za nekih 1.500-2.000 din, samo sto niko ne moze da mi kaze da li radi..

a neki predlog sta da se uradi?

SirDuck
29.12.2013, 14:52
A valjda radi, pitanje je samo kako radi.
Valjda možeš da im vratiš ako ne radi ili ne radi zadovoljavajuće :)

Srdjan Novitovic
18.2.2014, 20:16
Ne znam da li se obracam u pravoj temi, ali predpostavlham da je tako . Imam problem sa, uzeo pre dva dana Toshibin tv lcd 32" i kada ga prikacim na lap top slika se prenosi medjutim zvuka nigde. Povezujem sa hdmi-jem, pokusao sam i postavljanje tv-a kao default audio sve i svasta, ne znam sta vise da radim, da li mi neko moze pomoci??

mare037
19.2.2014, 1:30
Ne znam da li se obracam u pravoj temi, ali predpostavlham da je tako . Imam problem sa, uzeo pre dva dana Toshibin tv lcd 32" i kada ga prikacim na lap top slika se prenosi medjutim zvuka nigde. Povezujem sa hdmi-jem, pokusao sam i postavljanje tv-a kao default audio sve i svasta, ne znam sta vise da radim, da li mi neko moze pomoci??

Proveri u plejerima da li je izabran HDMI izlaz za zvuk.

Srdjan Novitovic
19.2.2014, 14:54
Proveri u plejerima da li je izabran HDMI izlaz za zvuk.
Kako mialis u plejerima, jel može neko da mi objasni kako se to radi, za svaki plejer pojedinačno ili?

mare037
19.2.2014, 16:00
Da, za svaki pojedinačno. Ako bi muziku na zvučnicima od televizora, moraćeš i audio plejer. Koji video plejer koristiš?

duxhm
19.2.2014, 21:30
Postavio sam ovo pitanje vec na drugoj temi, al sam ocajan pa cu ga ponoviti.
Imam problem. Povezao sam racunar sa TV-om preko HDMI kabla. Sve radi, rezolucija je ok (1920x1080), ali slika nije u redu. Izrazena je pikselizacija, slika je mutna i nejasna. Probao sam sve sa podesavanjima u catalistu. Menjao scaling, pixel format itd, ne pomaze. Probao sam da povezem i sa VGA kablom. Kvalitet slike je bolji ali racunar ne daje full HD rezoluciju. Ima li neko slican problem ideju kako da resim svoj?
TV: PHILIPS 42PFL3507h/12
grafika: radeon hd 6570

mare037
19.2.2014, 23:00
Imam problem. Povezao sam racunar sa TV-om preko HDMI kabla. Sve radi, rezolucija je ok (1920x1080), ali slika nije u redu. Izrazena je pikselizacija, slika je mutna i nejasna. Probao sam sve sa podesavanjima u catalistu. Menjao scaling, pixel format itd, ne pomaze. Probao sam da povezem i sa VGA kablom. Kvalitet slike je bolji ali racunar ne daje full HD rezoluciju. Ima li neko slican problem ideju kako da resim svoj?

Jesi li proverio da li HDMI kabl ne pravi problem? Pretpostavljam da si probao u sva 3 HDMI ulaza?

Srdjan Novitovic
19.2.2014, 23:22
Da, za svaki pojedinačno. Ako bi muziku na zvučnicima od televizora, moraćeš i audio plejer. Koji video plejer koristiš?
BS player, nekada onaj KMP player ili kako se vec zove, za muziku winamp

mare037
19.2.2014, 23:42
Desni klik na prozor u KMPlayer/Audio/Audio Renderer/AMD HDMI Output.

U Winamp-u desni klik/Options/Preferences/Plug-ins/Output/dupli klik na Nulsoft Output pa odaberi Device AMD HDMI Output/Ok.

Najbolje jedan audio i jedan video plejer da podesiš za HDMI a druga dva za laptop, kako se ne bi uvek cimao sa ovim.

Srdjan Novitovic
22.2.2014, 18:04
Desni klik na prozor u KMPlayer/Audio/Audio Renderer/AMD HDMI Output.

U Winamp-u desni klik/Options/Preferences/Plug-ins/Output/dupli klik na Nulsoft Output pa odaberi Device AMD HDMI Output/Ok.

Najbolje jedan audio i jedan video plejer da podesiš za HDMI a druga dva za laptop, kako se ne bi uvek cimao sa ovim.

E sad, imam veliki problem nije mi jasno ni to, zasto se ne cuju klipovi sa youtuba koji su nezavisni od bilo kog playera?

Послато са R800i користећи Тапаток 2

Srdjan Novitovic
22.2.2014, 19:11
E da, uradio sam kako si mi rekao što se tiče onih pleyera I ne vredi ništa :(, primetio sam da zvuk na TV-u što se tiče HDMI-ja uopšte ne radi. E sad kada odem na Playback devices vidim kako je HDMI štikliran na default audio devices, ali ne razumem yašto zvuk ni u kom slučaju ne radi :confused: E sad, najbitnija možda stvar je sledeca- kad u audio devices I na AMD HDMI Output kliknem na Test sound iybaci mi sledeću grešku: Device in Use-The device is being used by another application. Please close any devices that are playing audio to this device and then try it again! Pri tome mi ni jedan player nije ukljucen. Da li mi neko moze pomoci molim?:confused:

mare037
22.2.2014, 19:23
E sad, imam veliki problem nije mi jasno ni to, zasto se ne cuju klipovi sa youtuba koji su nezavisni od bilo kog playera?

Zvuk sa YT-a, tj. bilo šta što otvoriš u internet browser-u se emituje na izlaz koji si dodelio da bude default.

E da, uradio sam kako si mi rekao što se tiče onih pleyera I ne vredi ništa :(, primetio sam da zvuk na TV-u što se tiče HDMI-ja uopšte ne radi. E sad kada odem na Playback devices vidim kako je HDMI štikliran na default audio devices, ali ne razumem yašto zvuk ni u kom slučaju ne radi :confused:

Možeš li da povežeš svoj laptop sa nekim drugim televizorom preko HDMI kabla i proveriš da li tvoj tv ne pravi problem?

Srdjan Novitovic
22.2.2014, 19:26
Zvuk sa YT-a, tj. bilo šta što otvoriš u internet browser-u se emituje na izlaz koji si dodelio da bude default.

Možeš li da povežeš svoj laptop sa nekim drugim televizorom preko HDMI kabla i proveriš da li tvoj tv ne pravi problem?

Vec proverio juce na LG-u cim se prikaci radi kao podmazano, medjutim na ovoj Toshibi, predstavlja veliki problem pokrenuti zvuk, iako cim se poveze lap top sa TV-om on automatski prepoznaje HDMI zvuk I odmah mu sam lupi da je default, ne znam sve sam pokusao, I da je do TV-a ne znam sta bi moglo biti?

mare037
22.2.2014, 19:34
Jesi li kupio nov tv ili ga već imaš neko vreme? Ako je nov reklamiraj, ako je pak van garancije, posavetuj se sa nekim tv servisom.

bobiv
22.2.2014, 21:58
Treba na tv u opcijama da podesiš na pc..
Kod mene je tako bilo ima 2 opcije hd i pc prebaci na pc mod i slika
će biti ok..Nema to veze sa drajverima..

mp3lopov
3.12.2014, 19:15
Da ozivim temu...

Graficka je NVIDIA GeForce 8600GT
Monitor LG rezolucije 1440x900 (16:10) (spojen na DVI)
TV LG rezolucije 1920x1080 (16:9) (spojen na VGA)

Podeseno da radi kao dual. Na monitoru je sve ok ali na TV-u u levoj strani imam crnu vertikalnu liniju na kojoj se ne prikazuje nista. Jako iritantno a ne mogu da provalim kako ovo da resim. Zna li neko?