PDA

Prikaži potpunu verziju : Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični)


Alex82
4.2.2006, 0:25
Ljudi, imam 2 problema pa mi treba savet. Imam laptop,star skoro 2 godine,(Mobile Intel Pentium4 2.8MHz,512MB DDR RAM-a,HDD 60GB, Toshiba DVD-RW...).

1) Na laptop-u imam instaliran program HDD Life(neregistrovana verzija), koji mi daje obavestenje da je HDD u kriticnom stanju:( . Sve je bilo OK do pre neki dan, kada mi je kompjuter odjednom poceo da radi usporeno, da povremeno blokira i na kraju da mi izbacuje blue screen u okviru kog je pisalo da ukoliko mi se ovo ponovi, ubacim BOOT-abilan disk i pokrenem Sisem Recovery. Ja sam to i ucinio,medjutim, kako se nista nije promenilo, beckup-ovao sam podatke i formatirao HDD uz instalaciju novog sistema(XP PROFESSIONAL). Na moju veliku zalost, HDD Life mi opet pokazuje da je HDD u kriticnom stanju, komp mi radi usporeno...
Da li mi je HDD puk'o nacisto i ako jeste gde da povoljno uzmem novi istog gabarita?

2) Takodje mi se javio problem sa DVD-RW-om. Do pre skoro mesec dana sve diskove je citao besprekorno ali... Desava mi se sledece:
CD-RW diskove nece uopste da mi reze
CD-R reze bez ikakvih problema
DVD-RW diskove hoce povremeno da nareze kao i DVD-R
U cemu je fora?!

Unapred hvala:)

Lucifer_King®
4.2.2006, 1:05
Za rezac sam cuo da prestane rezati cd-r i dvd-r a samo oce rw,a to je valjda znak a polako crkava,moguce i je i u tvom slucaju mozda,iako je obrnuto..

[Imzadi]
4.2.2006, 2:27
Za rezac sam cuo da prestane rezati cd-r i dvd-r a samo oce rw,a to je valjda znak a polako crkava,moguce i je i u tvom slucaju mozda,iako je obrnuto..

Nije obrnuto. Upravo kad prestane da reže rw tad crkava. Provereno.
@salence
Nadam se da ti je rezač još pod garancijom...:(

Simke
4.2.2006, 10:13
Ljudi, imam 2 problema pa mi treba savet.
U cemu je fora?!


1) Posle sličnih pojava prvo proverim da nema virusa na računaru i uglavnom je to problem. U tvom slučaju, možda grešim ali prvo bih proverio program: HDD Life(neregistrovana verzija) pa potom i sve ostalo...
Probaj da staviš samo čist Windows na formatiran HDD, originalne drajvere za matičnu i grafiku pa potom instaliraj antivirusni program, dopuni ga i sve lepo iskeniraj, sledeće stavi nešto originalno recimo Microsoft Office pa radi malo u njemu i posmatraj kako sve funkcioniše... postupno instaliraj programe i možda ćeš otkriti uzročnika.
Ja mislim da nije HDD u pitanju, ako jeste pokazaće se odmah na početku a ne bi ti prošla ni instalacija Windowsa baš tako lako sa pokvarenim diskom... možda uz pomoć trikova...

2) većinom je obrnut redosled dešavanja, prvo bi trebalo da odbija CD-R pa potom CD-RW... kad središ prvi problem možda drugi neće ni postojati...

HDD-ovi za laptop su prilično skuplji ali mogu da se nađu bez većih problema

ps
javni šta si uradio

Alex82
4.2.2006, 17:22
Pa uradio sam kako si mi i preporucio Simke, ali nema nekih vecis poboljsanja sto se HDD-a tice,sporije ulazi u windows doduse u word-u radi super ali mi nekako HDD priguseno zuji(povremeno kad nesto cita), anti-virus(NOD32) mi nije prijavio nikakav virus.
Zaista ne znam u cemu je problem:-(

Simke
5.2.2006, 10:14
Pa uradio sam kako si mi i preporucio Simke, ali nema nekih vecis poboljsanja sto se HDD-a tice,sporije ulazi u windows doduse u word-u radi super ali mi nekako HDD priguseno zuji(povremeno kad nesto cita), anti-virus(NOD32) mi nije prijavio nikakav virus.
Zaista ne znam u cemu je problem:-(
možda je glupo, ali
proveri da ne uleće iz nekog razloga u PIO mod... pogledaj u:
System Properties/Hardware/Device Manager/ Ide ATA/ATAPI controllers
treba da je uključeno Ultra DMA, DMA... samo ne sme da bude PIO

Simke
5.2.2006, 10:19
Ko je proizvođač HDD?

malo mi je atipično da ti dozvoli redovnu i normalnu instalaciju uređaj koji je problematičan...

Alex82
6.2.2006, 21:47
Simke, evo kako stoje stvari:
i meni sve ovo jako cudno kako izgleda i to da mi je dozvolio da odradim instalaciju medjutim posto mi komp ne funkcionise uopste(cim ga ukljucim on pocne kao da ucitava nesto ali jednostavno nema nista na ekranu osim to da je crn!). A veceras sam cuo na vestima da se cuvaju ljudi od nekog virusa koji je pusten i koji ostecuje HDD)! moguce da je to.

Miroslav_Max
6.11.2009, 19:02
Ja sam imao slican problem sa kompom.Meni je racunar,kada ga upalim,prvih 30ak sekundi radio normalno,ali posle toga se ,,zamrzne``i ne mogu na njemu nista da radim narednih 20ak minuta...i sve tako u krug.
Kada sam ga odneo na servis,ljudi su mi rekli da je u pitanju HDD,tj.da je poceo crkavati.ako tvoj laptop ima slicne simptome onda je 90% da ti je HDD riknuo.

Sto se tice rezaca imao sam isti problem ali on je nesto posle jednog ciscenja racunara od virusa!Pozdrav.

veseliburek
6.11.2009, 19:08
au brate, digo si temu iz mrtvila posle tri godine...

Beagle
6.11.2009, 19:39
au brate, digo si temu iz mrtvila posle tri godine...

Pa sta? Da je otvorio novu temu, rekao bi sto ne koristis search :to_care: