PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji autor tekstova u SK-u je?


Strane : [1] 2

vladale
6.11.2005, 22:26
Vas favorit? Svi ce verovatno reci "Kuzma je taj" ali mislim da ima i boljih. Vladimir Pisodorov je ekstra lik, veoma dobro opisuje programe i najvise mi se svidja njegova detaljnost i opis programa koji predstavlja. Iz broja u broj, sve je bolji! Samo tako Vlado!

Vas?

goran.rs
6.11.2005, 22:30
Da,da.Svi su oni OK.Ali i pre nego sto je to napisao N. Vasovic i meni se cinilo da Kuzma prosto udise igre.Njegovi opisi su definitivno najbolji.

Marko_L
6.11.2005, 23:10
Teško je odlučiti se, jer svaki autor je imao makar jedan "bullseye" što se tiče napisanog teksta, međutim, svakako moram da izdvojim tekstove Miodraga Kuzmanovića i Jana Čmelika, jer se njihovi tekstovi jednostavno izdvajaju od drugih, pre svega zdravim humorom upotrebljenim na pravi način, što tekstovima daje, ajde da kažemo nekakav šmek.Od "starije garde", morao bih da izdvojim Slobodana Macedonića, jer zahvaljujući njegovim opisima sam se i zainteresovao za avanture, koje su mi jedno vreme bile najomiljeniji žanr.

ZoNi
6.11.2005, 23:56
uzelac, kuzma, bubanja, macedonac ;)

mada, svi textovi su mi ok, ove autore sam samo najvise zapazio...

voodoo_
7.11.2005, 0:01
Uzelac je najprofesionalniji, Kuzma ume da pogodi suštinu, Čmelik je mlada nada koja je osvežila Svet igara, a ovi što opisuju programe mahom nemaju veze :)

vladale
7.11.2005, 0:14
Po meni su svi ekstra, ali vas favorit, znamo da su svi ekstra! :D

ilija666
7.11.2005, 13:47
kuzma rules bigtime!:D

Carl Jonson CJ
8.11.2005, 19:21
Kuzma,Slobodan Macedonović,Aleksandar Ašković,Gradimir Joksimović...

Reloader
8.11.2005, 22:38
Miodrag Kuzmanovic - iz prostog razloga jer je originalan

vidim da i Macedonic ima potencijala ali mi se cini da ga ne iskoriscava... ;)

jozvan_Kg
9.11.2005, 0:30
Kuzma,Cmelik,Macedonic,Joksimovic.

Rocker
9.11.2005, 0:34
Neko će dobiti komplekse zbog nas! Nije fer! SK je originalan bio i pre sadašnjih članova redakcije. Oni "samo" nastavljaju tradiciju odličnog časopisa. Predlažem da batalimo ovu temu. Biće mnogo cimanja bez ikakvog efekta!

vladale
9.11.2005, 0:37
Nema nikakvog cimanja, jednostavno imamo svoje miljenike ;)

The Dark Gamer
11.11.2005, 23:30
Gradimir Joksimovic,Miodrag Kuzmanovic,Jovana Ercic i Slobodan Macedonic.Mada i Jan Cmelik je dosta dobar...

ACHTUNG
11.11.2005, 23:42
Lik koga ja citam od prvog Tomb Raidera je Slobodan Macedonic.Covek se toliko isprofesionalizovao u ovoj oblasti da slobono moze da se zove Slobodan AvanturFuhrrer Macedonic.Tekstovi ekstra,mnogo iskustva,...ma nema se sta reci.Samo da ima vise avantura pa da bude vise njegovih tekstova.

bobi
12.11.2005, 13:49
Lik koga ja citam od prvog Tomb Raidera je Slobodan Macedonic.Covek se toliko isprofesionalizovao u ovoj oblasti da slobono moze da se zove Slobodan AvanturFuhrrer Macedonic.Tekstovi ekstra,mnogo iskustva,...ma nema se sta reci.Samo da ima vise avantura pa da bude vise njegovih tekstova.

Potpuno si u pravu!

Ja se prosto uplasim kada Macedonic kaze za neku avanturu da je prosecna ili laka.
Covece, mislim da je taj lik br.1 u Srbiji sto se tice avantura.

g3n0c1d3
12.11.2005, 23:36
Kada kupim "SK" u trafici, odmah tražim tekstove Miodraga Kuzmanovića :)
Kakav je to lik!! :)

Miodrag Kuzmanović za PREDSEDNIKA :D

Psychon@ut
14.11.2005, 17:46
Mislim da S. Macedonić i Qzma ravnopravno dele tron.

voodoo_
14.11.2005, 18:24
Kada kupim "SK" u trafici, odmah tražim tekstove Miodraga Kuzmanovića :)
Kakav je to lik!! :)

Miodrag Kuzmanović za PREDSEDNIKA :D
Kuzma me sve više i više nervira...
Upravo saznah na drugom forumu da je John Carmac, programer i jedan od osnivača id softvera, skoro postao ćale. A Kuzma ga opušteno u jednoj kolumni od pre par godina proglasio gejom, iako ništa o čoveku ne zna. Znači primer je banalan, ali Kuzma gomilu stvari priča napamet i samo lupa (ovu stvar sam zapamtio zato što gotivim Carmaca kao programera)...

[RHY]
15.11.2005, 0:46
Slobodan Macedonic[ A mozda cak i van konkurencije]

Gradimir Joksimovic [Jos se sjecam jedne njegove recenzije za igru po istoimenim filmu 'Gladiator' ili tako nesto, od prije nekoliko godina, i svaki put kad je citam podju mi suze na oci od smijeha]


Pa onda svi ostali....

GaleOm
15.11.2005, 10:41
Branislav Bubanja i Slobodan Macedonic.

The Dark Gamer
15.11.2005, 15:52
Gradimir Joksimovic je,pored svih onih ,,naj'' autora koje sam naveo,nekako najbolji...Mislim da vrlo detaljno opise igru,koristeci razne stilske figure,u sto pogodnijem obliku.


Nego,da li znate da je G.J. pisao recenzije i za casopis Kompjuterske Igre???

Milos Vojinovic
15.11.2005, 15:54
Ma Kuzma rulz. On bas razbija dosadu koja me uhvati dok stignem do io porta i njega igraca preko raznih ****. necu da vredjam nikoga al ponekad neke stvari bas budu nj*sra.

retro
20.11.2005, 22:49
Saša Uzelac.Obožavam da pročitam njegov opis o nekom novom parčetu hardvera :D

VojaM
20.11.2005, 23:06
Ma Kuzma rulz. On bas razbija dosadu koja me uhvati dok stignem do io porta i njega igraca preko raznih ****. necu da vredjam nikoga al ponekad neke stvari bas budu nj*sra.
Cccc ;)
Vadi te samo što imaš ime i prezime iz narodne pesme ;)
Admin

sirNemanjapro
23.11.2005, 18:10
Kuzma me sve više i više nervira...
Upravo saznah na drugom forumu da je John Carmac, programer i jedan od osnivača id softvera, skoro postao ćale. A Kuzma ga opušteno u jednoj kolumni od pre par godina proglasio gejom, iako ništa o čoveku ne zna. Znači primer je banalan, ali Kuzma gomilu stvari priča napamet i samo lupa (ovu stvar sam zapamtio zato što gotivim Carmaca kao programera)...

Verujem da tu nije kraj. No pitam se da li je sve ono zaista istina o PTT-u. Voleo bih da jeste. :D

voodoo_
23.11.2005, 22:54
Od mladih nada bih pohvalio Miloša Kneževića. Čovek sabija, to je stil koji je SK-u trebao! Bubanja više smara sa jedim te istim opisima, bez uvrede ali kao da tekstove piše neka žena, ocenjuje izgled namesto funkcionalnosti, često previdi nešto, upoređuje brzinu rada bez dubljeg zalaženja "ispod haube" (sećam se pre više godina kada je opisivan CDex, zamerka je bila što je više puta sporiji od Audiocatalysta - a ni reči o tome da CDex koristi Lame enkoder koji je više puta kvalitetniji od Xinga)...

Rocker
23.11.2005, 23:58
Gradimir Joksimovic je,pored svih onih ,,naj'' autora koje sam naveo,nekako najbolji...Mislim da vrlo detaljno opise igru,koristeci razne stilske figure,u sto pogodnijem obliku.


Nego,da li znate da je G.J. pisao recenzije i za casopis Kompjuterske Igre???
Znam da piše tekstove i za Pc magazin. Redakcijo, razmislite kakvu "guju držite u nedrima"!!! Lojslnost na prvom mestu!
P.S. Zezam se,naravno!!! Svaka čast G.J. Godinama piše dobre tekstove čak i za druge časopise! Veliki pozdrav!

Gale
24.11.2005, 10:33
Zahvaljujem na pozdravu i ucescu na forumu! Pozdrav.

WRITH
25.11.2005, 18:50
Kuzma rules!

Harvester
28.11.2005, 2:11
Mislim da Slobodan Macedonić piše sjajne opise igara (osim opisa Sanitariuma, gdje je bez ikakvog razloga spoilovao kraj igre, što me je u tolikoj mjeri razočaralo da istu nikad nisam kupio :( ). Detaljni su, objektivni i možeš da zaključiš da li bi ti se igra svidjela bez obzira na njegovo mišljenje o istoj.

Od ostalih, ko može da ne voli Jana Čmelika, koji sve igre ocjenjuje sa oko 30 poena :D ? Sviđaju mi se i Kuzmini revijevi, mada piše o igrama koje u principu ne igram, a i ne mogu da razumijem npr. njegovo oduševljenje igrom Freedom Force čija tematika je čisto američko smeće. (S druge strane, njegove kolumne obožavam, naročito kad uzme na zub komunizam :) )

Guliver
28.11.2005, 17:20
Saša Uzelac.Obožavam da pročitam njegov opis o nekom novom parčetu hardvera :D
me(E) too obozhavam da chitam te -u rubliku samo tako nastavite i budite malo vishe realniji bez navijanja;)

CrowN
1.12.2005, 14:33
Samo je jedan najbolji, najzabavniji, najotkaceniji, najludji... KUZMA
Naravno i sve pohvale za Sasu Uzelca.
Najbolje rubrike su i/o port i Ja igrac.

MilanSM
2.12.2005, 0:37
napisao sam po strane a onda sam morao ponovo da se ulogujem??? sad necu da kazem ko je najbolji, pa vidite sta cete!!!

MilanSM
2.12.2005, 0:39
sad ce neko od autora da se uloguje pod drugim imenom i sam sebe da hvali :)

Proxima
2.12.2005, 0:45
Miodrag Kuzmanović za predsednika!!!!

Posle texta u novom SK izjavljujem da ako treba Kuzmi 4 litre krvi! To je stav, to je pravi borac za IT pismenost!

Ne bih izdavjao nejbolje autore ... ekipa je zaista sjajna!

Nash Knight
2.12.2005, 2:23
Kuzma je ocigledno van konkurencije pa cu ga preskociti

Jan Cmelik i Aleksandar Askovic su prilicno dobri, pisu zabavne i objektivne tekstove. Macedonica i Uzelca cenim zbog strucnosti bez konkurencije, ali umeju mnogo da smaraju.

milstan
2.12.2005, 12:59
Slobodan Macedonic

mvasic
3.12.2005, 7:33
Svi navedeni su OK, ali mi je zao sto vecina ljudi ovde nije citala tekstove Jelene Rupnik i Nenada Vasovica iz osamdesetih i devedesetih (ako gresim ispravite me). To su prvi ljudi koji su u tadasnjoj kompjuterskoj stampi pisali tekstove na malo opusteniji nacin, i definitivno izdvojili Svet Kompjutera kao originalan casopis u odnosu na ostale iz tog vremena, a i danas.

Speedlimit
3.12.2005, 16:34
ok svi cemo da se slozimo da je kuzma playa...ja se na njegove tekstove smejem kao skot...jedino mu zameram(ako on uopste odgovara ljudima u IO port-u)sto ponekad sikanira ljude koji pisu iz razloga sto im je potrebna pomoc,a ne da bi bili predmet za*****anja pred sirokim auditorijumom...mislim nisam dosada pisao,ali mi malo smeta kad procitam a citam jer hocu uvek nesto novo da naucim,a izgleda tako bezveze...ljudi znaju na sta mislim...al sta da radis ni drvo bez grane ni covek bez mane,ostalo da je bolje ne bi valjalio:p

n15h12awa
3.12.2005, 17:48
Kuzma.:D

Shodan
3.12.2005, 19:18
U poslednje vreme Gale je počeo da piše urnebesno duhovite tekstove te moj glas ide njemu, a od "matoraca" definitivno su bili najbolji Nenad Vasović i Aleksandar Petrović. Ko nije čitao Vasin opis za "Target Renegade" pre deset i kusur godina, stvarno ne zna šta znači termin "valjati se po patosu od smeha"... Svako može da naškraba opis pun tehnikalija i petsto puta viđenih šablona, ali vreme je pokazalo da je za duhovite tekstove predispozicija da nekome u ličnoj karti piše "Opština: Zemun" ;)

Psaras_pa
3.12.2005, 22:13
Slobodan Macedonic.
Sjajan opis Myst V.

Bansek
4.12.2005, 11:47
Secam se opisa igara Command & Conquer i Doom, kada su izasle, dobile su prosecne ili slabe kritikeu SK, a kasnije usle u legendu. Cak i Age of Empires nije bio nesto hvaljen (ocena 84, ili cak 78). E posle tih promasaja nije se vise rizikovalo :) HL 1 je dobio ocenu 99.

bad_wizard
4.12.2005, 20:59
Mislim da S. Macedonić i Qzma ravnopravno dele tron.
Slažem se, u potpunosti.

minkella budzella
5.12.2005, 2:00
Slobodan Macedonic

GaVrA
5.12.2005, 12:51
jedini chije ime je meni ostalo u glavi je MIODRAG KUZMANOVIC!!!


vec evo 3 godine svaki mesec kada kupim SK uvek prvo prochitam "JA IGRACH"

i onda sve ostalo... i nekako uvek najvishe paznje obratim na njegove opise igara...


evo npr sada za CALL OF DUTY 2: genije!!! :D


quote:

zashto samo 95, then? pa igra verovatno ima poneku manu koju u ovakvom stanju nisam u sposoban da vidim. ne dadoh joj 200 da za nekoliko nedelja, kad je trezvenije sagledam, ne bih ispao majmun.



:cool: :) :D :cool: :) :D

GaVrA
5.12.2005, 13:05
e da umalo da zaboravim GRADIMIRA!!!


nemam neshto da napishem shto mi se njegovi textovi svidjaju ali eto...

kad vidim dole njegovo ime znam da je recenzija ql... :cool:

taximetar
6.12.2005, 15:36
Ja sam citao i bice, bice... od prve do zadnje zbog Nenada Vasovica, i ako su slike i nazivi igara terali da okrenes stranicu

Ilic Marko
7.12.2005, 6:31
Sto se tice igrica:
Cini mi se da posle 7 punih godina citanja sveta kompjutera, svi autori najbolji u svojoj oblasti , tj. Slobodan Macedonic avanture , gradimir joksimovic simulacije fudbala, GTA... i drugi...
Ipak mi se cini da je Quzma za nijansu bolji od svih i da to osecaju i druge njegove kolege( u pravu je Nenad Vasovic kad kaze da kuzma udise igrice), igrice su mu duhovna hrana, prelazak najveca pobeda, jer kad na red za opis dodju igre koje podizu HYPE do neslutjenih razmera u celom svetu , primer poslednjih 2 godine FarCry,COD, DOOM3 , pa HL2 , pa Qeake4 , COD2 ... , Quzmi se prepuste na analizu ( jer ne verujem da kuzma grabi u redakciji igrice i kaze "daj mi , daj mi , ja da ih predjem i objavim, ne mozete vi" ) Nisam zapazio ni jednog takvog pasioniranog igraca kao sto je kuzma. Mislim da se u svetu mogu izbrojati na prstima dveju ruka igraci i tekstopisci -opisa igara kao kuzma, ali iskreno i bez preterivanja!
To je moje misljenje ! Pozdrav! :cool:

ivica_83
7.12.2005, 19:12
Hm...Posto ste toliko navikali qzmu moj favorit je Urosh Tomic!Ako niste znali postoji njegov opis u jednom broju sveta kompjutera iz kojeg se mogu samo naslutiti njegovi potencijali.Covek jednostavno o zabavnom softveru pise na jedini originalan nacin-zabavno!Ko je citao njegove tekstove u Bonusu zna o kakvom kralju je rec!A naravno Qzma je zabavan,mada uvek ugrabi samo hitove da opisuje...

GaVrA
7.12.2005, 21:42
meni vietcong ne lici na hit...


a mislim da je qzma pisao tu recenziju...

Do@ OldSchool
8.12.2005, 2:49
Svi su super, nema odvajanja ;).

Wolverine
8.12.2005, 13:19
Vasa
Kole
Qzma
Grada
I Naravno Dzej

firelord
11.12.2005, 6:15
Slobodan Macedonic

oLaF
11.12.2005, 11:09
Qzmi je mesto u Qriru. Toliko o tim SenzacioNacionalističkim napisima.

Vasović je kao vino, što je stariji to je sve bolji.

Ipak Macedonića stavljam na prvo mesto, svaki njegov tekst čitam sa guštom, i, što se mene tiče, on ne deli tron, nego ga suvereno poseduje.

Auror
11.12.2005, 12:30
Mislim da su svi vrlo duhoviti i veoma pametni i dosjetljivi.Ali ipak bih izdvojio Kuzmanovica jer u rubrici "Ja Igrac" je napadao vladu i ostale mocnike sto je veoma hrabro.Najbolje je opisao COD 2:cool:

Electric
11.12.2005, 12:57
Mislim da to nije bas prakticno i fer. Kako bi se definisao najbolji autor? Onaj sa cijim se misljenjem slazete? Ili onaj koji ima bolji stil? Ili mozda onaj koji podilazi citaocima? Mislim da je bolje pitanje : ko je vas omiljeni autor?
Recimo, Kuzmanovic ima 95% isti ukus i misljenje kao ja ( utvrdjeno dugogodisnjim uporedjivanjem ), ali to ne znaci da cu reci da je najbolji, vec da se sa njim slazem.
Nadam se da me je neko razumeo.

oklagija
11.12.2005, 21:19
Najveci lik je Jan Cmelik, kad vidim ocenu manju od 30, znam da je on piso recenziju i kroz humor igru napljuje do zla :)

Bansek
12.12.2005, 1:42
Quzma, zatim Miodrag Kuzmanovic, i sto puta Kuzma....

stormwatch
12.12.2005, 11:28
Slobodan Macedonic definitivno.

Gagic
16.12.2005, 1:55
jedini chije ime je meni ostalo u glavi je MIODRAG KUZMANOVIC!!!

vec evo 3 godine svaki mesec kada kupim SK uvek prvo prochitam "JA IGRACH"

i onda sve ostalo... i nekako uvek najvishe paznje obratim na njegove opise igara...


Kao da sam ja ovo napisao! :D

Bansek
16.12.2005, 4:10
jedini chije ime je meni ostalo u glavi je MIODRAG KUZMANOVIC!!!


vec evo 3 godine svaki mesec kada kupim SK uvek prvo prochitam "JA IGRACH"

i onda sve ostalo... i nekako uvek najvishe paznje obratim na njegove opise igara...


evo npr sada za CALL OF DUTY 2: genije!!! :D


quote:

zashto samo 95, then? pa igra verovatno ima poneku manu koju u ovakvom stanju nisam u sposoban da vidim. ne dadoh joj 200 da za nekoliko nedelja, kad je trezvenije sagledam, ne bih ispao majmun.



:cool: :) :D :cool: :) :D

Sto se ne pretplatis na njegova pisma, da ne kupujes SK bezveze.....:):):)

GaVrA
16.12.2005, 8:18
u bre ljudi shto me tolko qvotirate??? :o :D :)

enaB
18.12.2005, 17:49
Kuzmanović
Uzelac
Bubanja
Njih najviše zapažam.

Bokile
18.12.2005, 19:55
Kuzma...
Kad je opisivao kako napraviti Real time strategiju Srbije(to je bilo najjace):D

Miki1987
25.12.2005, 0:15
Slobodan Macedonic, zato sto unosi puno emocije u tekst, a i iskren je.
Opis koji mi je bio najupecatljiviji je TES3:Morrowind.

RaideR
28.12.2005, 20:04
Slobodan Macedonic, bez razmisljanja...

Takodje ga citam jos od prvog TR i po mom misljenju je potpuni profesionalac. Oduvek je bio objektivan, pisao korektne i emotivne tekstove i trudio se da stvari sto bolje predstavi publici. Malo mi smeta to sto se veliki deo citalaca, posebno onih novijih, previse prima na isuvise napadni stil i cesto bezobrazne fore Kuzmanovicevih tekstova, pa drugi ostanu u senci, ali sta je tu je :)

Slobo, samo napred :icon_smil

Dimo
28.12.2005, 20:32
Za Kuzmu i Slobodana Macedonica se zna da su vrh.A Djordje Nagulov?On je najbolji u redakciji,svaki opis igre mu je fantastican i nepristrasan,posle njegovog komentara bar znam sta je sigurno.

bobi
28.12.2005, 20:56
Slobodan Macedonic, bez razmisljanja...

Takodje ga citam jos od prvog TR i po mom misljenju je potpuni profesionalac. Oduvek je bio objektivan, pisao korektne i emotivne tekstove i trudio se da stvari sto bolje predstavi publici. Malo mi smeta to sto se veliki deo citalaca, posebno onih novijih, previse prima na isuvise napadni stil i cesto bezobrazne fore Kuzmanovicevih tekstova, pa drugi ostanu u senci, ali sta je tu je :)

Slobo, samo napred :icon_smil

Confirmed!

Andross
28.12.2005, 21:35
Kuzma and Sloba are the BEST!

Sale013
28.12.2005, 21:49
Ja retko kad procitam na kraju teksta ko je autor, mada prepoznajem kuzmine tekstove u samom uvodu :icon_lol: ...

Robert
28.12.2005, 22:41
:icon_lol: Da niste najbolji nebismo bili sa Vama sve ove godine .Ja se sa Vama druzim od 1989 godine ali od 1996 imam sve brojeve i to ukoriceno i to niko nesme da dira .
Hteo sam da pitam dali neko zna posto mi fale neki brojevi iz 95/96 kada sam bio u vosci pa bih hteo da to nabavim i da ukoricim.

bboy
29.12.2005, 23:59
Verujem da tu nije kraj. No pitam se da li je sve ono zaista istina o PTT-u. Voleo bih da jeste. :D
Po meni je vazno, pored provere informacija, da covek ukljuci mozak i da zapocne neke nove teme za razmisljanje, pa cak pricao i poluistine? Mislim da je Kuzma OK. Ko ne voli... :)

Sherman
30.12.2005, 0:27
Hteo sam da pitam dali neko zna posto mi fale neki brojevi iz 95/96 kada sam bio u vosci pa bih hteo da to nabavim i da ukoricim.

Ja spletom okolnosti posedujem i prvi broj Sveta kompjutera iz oktobra 84' :)
Tada sam imao samo godinu dana, a eto, vec sam se obrazovao na polju racunara :D

Sherman
30.12.2005, 0:32
A Djordje Nagulov?On je najbolji u redakciji,svaki opis igre mu je fantastican i nepristrasan,posle njegovog komentara bar znam sta je sigurno.

Ja Djordjeta i privatno poznajem i mogu samo sve najbolje da kazem o njemu. Milslim da zaista pise sjajne opise. A sto se tice Kuzme, pomalo mi smeta sto je u poslednje vreme bas previse poceo da glorifikuje sebe kroz opise (JA ovo, JA ono). Nekako se previse opustio, kao da pise opise za neki casopis posvecen humoru, a ne casopis o racunarstvu (s druge strane, to je Kuzma :)).

vladale
30.12.2005, 11:14
Sa malim zakasnjenjem dodato glasanje ;)

AxeZ
31.12.2005, 0:54
Eto..ko kaze da svet kompjutera ne treba da se zove svet igara...dzabe ste ga i ukidali..;)
Deca vas kupuju zbog igrica.....:)

FRIghTMaN
31.12.2005, 1:02
Kuzma....sta reci.Izadje novi broj SK-a i ja dopuzam do trafike i zatrazim ga,dok ga uzimam u ruke (sk),mislim sta nam nas stari Kuzma novo napisa.Vece legende nema,pametnijih stvari necete naci ni kod Irvina Velsa a boljeg sarkazma ni kod Sterije. Viva la Kuzma

fLuXx
31.12.2005, 1:16
Jbg, Qzma ima kolumnu, ja to uvek prvo procitam! On sad sigurno cita i smeje se zlokobno...buhahahahah... To naravno ne znaci da ostali nisu dobri. Oni su otprilike tu negde...samo nemaju kolumnu :icon_mrgr ... i bubanja i uzelac i vasovic i macedonic i digranac i ostatak ekipe... svi su oni ql, zato je sk toliko i popularan!

Aj, ziveli!!

seymourc64
31.12.2005, 18:32
Stari dobri DUsan Katilovic.Mada za onu recenziju Micro MAchines-a mu ne mogu oprostiti:) Za onu Lotar Matheus FootBall vec nekako ,ali za ovu ne:D

voodoo_
31.12.2005, 18:51
On je najbolji u redakciji,svaki opis igre mu je fantastican i nepristrasan,posle njegovog komentara bar znam sta je sigurno.
Apsolutno se slažem. Za razliku od Kuzme, čijim paljevinskim reviewima uopšte e verujem (ne, ne mislim da je Ground Control II fenomenalna strategija).

Avenger
2.1.2006, 2:30
Primetio sam da je mnogima ovde dovoljno da procitaju kako neko pljuje vlast i odma' se naloze. Tacno je da je Kuzma lik. Tacno je da me cesto njegovi tekstovi oduseve, da se valjam od smeha, ali covek se preterano oslanja na pljuvanje. hehe, samo zamisljam sta bi bilo da on radi hardware. Ne bi bas ovi predstavnici bili odusevljeni...
Dobro, sad to sto je VEOMA arogantan, pa valjda ima razloga, u suprotnom ne bi radio za SK :D

A ko je najbolji? Mislim da se necu opredeliti :mrgreensa
Neki su se izdvojili, ali onda me razocaraju nekim losim opisom, dok me neko novi odusevi. Svako ima svoje dobre i lose tekstove, a ja da kazem da je najbolji onaj sa kojim se najvise slazem u ovom trenutku - ne zelim.

Mozda je ova poruka malo napadna, nije mi to bio cilj, ali jednostavno ne mislim da je postavljanje teme bas u redu. Ipak morate da razlikujete to SHTA oni pisu. Ne mogu se svi porediti. Evo izdvajaju se dve grupe: najmladji klinci-kuzma, starija garda-sloba. obe grupe za igre, a niko npr za hardware, sto ne znaci da nisu vredni. E sad, to sto vecinu vise zanimaju igre, to je nesto drugo :mrgreensa

sasha vukelic
2.1.2006, 5:02
sto se tice igara za mene je Slobodan Macedonić legenda

sto se tice ostaloga Saša Uzelac - ugl. njegove tekstove najvise i citam i vidi se da se covjek posteno naradi da nam da sto vise informacija
i nema veze sto mi je imenjak :)

Wolverine
3.1.2006, 20:26
(Hold your applause)1.Grada Joksimovic;Mio i Drag Kuzmanovic
(Za dlaku..............)2.Slobodan Macedonic i Nenead "ZEMUN rules" Vasovic
(Moglo je biti bolje..)3.Dragan Kosovac i Jan Chmelik
...........................4.Jovana Erchic
.................................................. ......................

GaleOm
3.1.2006, 20:35
Ja sam se dvoumio izmedju Branislava Bubanje i Slobodana Macedonica. Eksperiment kruna-pismo me je uputio na Macedonica, pa bih ovim putem hteo da podrzim Branislava Bubanju.

hacker_aca
4.1.2006, 3:59
Ja ih stvarno ne izdvajam niti ikad gledam ko je napisao članak. Ja kad to pročitam, kažem: "SK je to napisao" i nemam daljih komentara. Ponekad se ne složim za poneku igru ako sam je igrao, ali za hardware... pa ne kupujem grafičke i RAM-ove svaki dan...:mrgreensa

phoenix[illusion]
21.1.2006, 10:57
Kuzma nema konkurenciju!
Najbolji je! Super tekstovi! :icon_cool

Miloš
21.1.2006, 11:07
Kuzma, jer je najduhovitiji. A i ostali autori iz SK su zanimljiviji od autora iz drugih casopisa.:icon_lol:

ProfaK
24.1.2006, 2:40
KUZMA RuleZ :worshippy

nooblica
1.2.2006, 19:52
sto se tice igara and zabave, od stare garde (proizvoljnijm redosledom): goran krsmanovic, nenad vasovic, dusan katilovic, viktor todorovic, dr gradimir joksimovic

od novijih: qzma, macedonic, nagulov, cmelik, ercic

regarding hardware/software, od stare garde: samir ribic, voja gasic, emin smajic, tihomir stancevic

od novijih: uzelac i bubanja

mirko perak i iris miljkovic imaju zanimljive textove, ali ne znam gde bi ih svrstao

na kraju i najbitniji, mastermind & big giant head - mosorinski :n_klanja:

Ilke
14.2.2006, 14:13
Macedonić mi je omiljen.Nekad je bio Kuzma ali je počeo da me nervira političkom tekstovima u kolumni.Politike mi je previše u dnevnim novinama i ne želim da je ima u rublici ja igrač.:nov_mad2:

drgonzo
14.2.2006, 17:39
Ovo glasanje je potpuno nerealno. Ljudi se uglavnom vezuju za 2-3 imena u Svetu kompjutera i tako rasporedjuju glasove, ali rekao bih da je Svet Kompjutera veoma uravnotezena celina sa vecim brojem dobrih novinara. Neki su eksponirani malo vise, neki malo manje, ali tekstovi su im uglavnom vrlo kvalitetni.
Evo, pogledajte npr. Dusana Dingarca, po meni vrlo kvalitetan novinar, u ovom trenutku ima 0 glasova :(

[Imzadi]
14.2.2006, 19:10
Tačno tako.
U suštini, svi autori tekstova su dobri, ali mislim da se u ovoj temi izdvajaju samo oni čije tekstove volimo da čitamo... Većina je odgovorila: "Kuzma" ... zašto? Kuzmanović jeste dobar, ali zato što su njegovi tekstovi poprilično jedinstveni i bukvalno "osvežavaju" SK svojom interesantnošću, duhovitošću itd.
Eto, ja sam recimo glasala za Ognjena Popovića. Momak baš lepo, kratko, jasno i koncizno piše:)
Ma u suštini, svi su ok. Zato je i SK odličan časopis;)

Carl Jonson CJ
14.2.2006, 21:55
Ova anketa je potpuno bespotrebna.SK čitam of korice do korice,a nekoliko tema unazad rekao sam koga prvo pročitam.

Takođe,u zadnjih nekolko brojeva primetio sam Miloša Kneževića.

Dimo
15.2.2006, 16:19
Takođe,u zadnjih nekolko brojeva primetio sam Miloša Kneževića.
To je zato sto stalno visi na rubrici Test Run.Ali dobro pise,pravi naslednik Branislava Bubanje :tapsh:

Carl Jonson CJ
15.2.2006, 20:03
To je zato sto stalno visi na rubrici Test Run.Ali dobro pise,pravi naslednik Branislava Bubanje

Mislim da "visi" nije prava reč.Po meni,programi,a i način pisanja su sasvim na nivou ostalih iz SK-a.

3*.v1ru5
15.2.2006, 20:58
Mislim da to nije bas prakticno i fer. Kako bi se definisao najbolji autor? Onaj sa cijim se misljenjem slazete? Ili onaj koji ima bolji stil? Ili mozda onaj koji podilazi citaocima? Mislim da je bolje pitanje : ko je vas omiljeni autor?

Pogodio si poentu. Sve su ovo subjektivna misljenja, ciji nam se opisi najvise svidjaju. Qzma je stvarno lik, ali ima mnogo bagova, treba mu josh par pacheva do savrsenstva. Kad uzmem SK prvo procitam Ja, Igrac pa tek onda sve ostalo, ali covek jednostavno previse cesto pise nebuloze. Zato moj glas ide Slobodanu Macedonicu, coveku koji je KRALJ za opise avantura

voodoo_
15.2.2006, 21:21
To je zato sto stalno visi na rubrici Test Run.Ali dobro pise,pravi naslednik Branislava Bubanje :tapsh:
Poređenje je potpuno neumesno. Bubanja je jedan mediocre novinar koji i dalje opisuje programe u stilu u kome su se oni opisivali tamo krajem devedesetih u PC Pressu. Znači "vau, lepo, šareno, skinite odma'". Jednostavno, čovek očigledno nije tehnički dovoljno potkovan (ili jeste, ali to krije ko zmija noge). Dok sa druge strane, novi Knežević odlično poznaje materiju, ima iskustva sa više operativnih sistema i, s obzirom da tek počinje, kad bude imao staža ko Bubanja ima da kida.

Dimo
15.2.2006, 22:22
Mislim da "visi" nije prava reč.Po meni,programi,a i način pisanja su sasvim na nivou ostalih iz SK-a.
Kad sam rekao ''visi'' nisam mislio nista pogrdno,to je bilo u kontekstu da je to rubrika u kojoj su njegovi tekstovi zastupljeni u velikoj meri.A momak fino pise,nema sta.

Dimo
15.2.2006, 22:26
Poređenje je potpuno neumesno. Bubanja je jedan mediocre novinar koji i dalje opisuje programe u stilu u kome su se oni opisivali tamo krajem devedesetih u PC Pressu. Znači "vau, lepo, šareno, skinite odma'". Jednostavno, čovek očigledno nije tehnički dovoljno potkovan (ili jeste, ali to krije ko zmija noge). Dok sa druge strane, novi Knežević odlično poznaje materiju, ima iskustva sa više operativnih sistema i, s obzirom da tek počinje, kad bude imao staža ko Bubanja ima da kida.
Pa,rekao bih da je to tvoje subjektivno misljenje,zar ne?
Meni se Bubanja svidjao od kad je poceo da pise za SK(ne secam se sad tacno kad),a Milos Knezevic ima talenta,to je neosporno.Ali iskustvo je bitna stvar,a siguran sam da ima mnogo citaoca koji veoma cene i bezrezervno veruju Branislavljevim recenzijama programa,a Milos to poverenje tek treba da stekne.

voodoo_
16.2.2006, 0:02
Meni se Bubanja svidjao od kad je poceo da pise za SK(ne secam se sad tacno kad)
Sviđao se i meni kad je počinjao, al od tada nije napredovao. I ja bih voleo da mu bezrezervno verujem, ali recimo onaj besplatni program za rezanje opisan u zadnjem broju uopšte nije tako fenomenalan ko što bi se po tekstu reklo. Plus je jednom i puk'o, i to na mojoj Intel+Intel mašini-na-kojoj-programi-ne-pucaju :)

Ankanar
19.2.2006, 22:17
Qzma...



....zato što je Paladin :) :) :)

DOolisha
28.2.2006, 4:02
Moj drug Urke je naj :alealeee: , nema ga u listi, pa sam dao glas ostalima :D . Urek piše o softveru za linux :ciao:

Count_of_ATI
7.4.2006, 2:25
PA neznam bas
Kada ga Kuzma sroci,bez srama i blama....
Apsolutno je kralj
I ima wrlo dobar recnik(citaj teska municija koje nikada ne nedostaje)

Btw sta je on zavrsio(skola,faks)?

Teva
7.4.2006, 11:22
Qzma i Voja su konza!

orby
7.4.2006, 11:55
neozbiljno je i nezahvalno porediti likove koji pisu textove u sasvim razlicitim sferama
kako porediti nekoga ko opisuje igre i nekoga ko opisuje hardware ?
bez svih tih likova SK ne bi bio ono sto jeste i kao sto neko rece samo nastavljaju dugu tradiciju
samo tako naprijed ppl

Teva
7.4.2006, 18:02
neozbiljno je i nezahvalno porediti likove koji pisu textove u sasvim razlicitim sferama
kako porediti nekoga ko opisuje igre i nekoga ko opisuje hardware ?
bez svih tih likova SK ne bi bio ono sto jeste i kao sto neko rece samo nastavljaju dugu tradiciju
samo tako naprijed ppl

Pohvaljujem nacine na koji pisu.To nema veze sa onim o cemu pisu...Ja ako uzmem da opisem kuciste mogu samo da kazem "to je kockasta bela ili crna stvar u kojoj se nalaze delovi" to ne lici ni na sta.Treba znati pisati...

Aksic Srdjan
7.4.2006, 18:43
Ognjen Popović, veoma profesionalno piše kada opisuje neki softver...;)

Pa naravno ostali...:p

hamz
7.4.2006, 19:46
#1 Kuzma - njegovi textovi su... ma, ne mogu da opišem koliko se smejem kada čitam njegove textove...
#2 Macedonić - ne mogu da zaboravim onaj njegov intervju sa Larom Kroft :D
#3 Joksimović
#4 Čmelik

Dimo
7.4.2006, 20:39
#4 Čmelik
I mene se svidja kako momak pise,tekstovi su mu jasni i zanimljivi za citanje,a ume i dobro da ozeze po igri ako je neki shit :tapsh:

SFRJ-Forever [CG]
21.5.2006, 1:10
Ja necu da glasam za nikoga, pogotovo ne za Kuzmu, lik je smorio :odoK:

Miloš
21.5.2006, 1:15
У новом броју, Градимир Јоксимовић је направо велику грешку када је писао о AbiWord-у! Поднаслов је "Besplatni procesor teksta bez premca", а сви знамо да је OOo, бесплатан и далеко бољи. AbiWord јесте одличан и један од најбољих процесора текста, али да је без премца, то није тачно.

Obi-wan
21.5.2006, 3:49
kuzma rules bigtime!:D i ako mogu da dodam nije los ni slobo samo ume da udavi nekad previse, valjda mu malo placaju po strani kucanog teksta !!!

urke
21.5.2006, 10:34
Ne sećam se da li sam rek'o, al gos'n Živković piše izuzetne stručne tekstove, a gos'n Mihailović lagane 3rd-party tekstove, tako da su to moji omiljeni autori :) Izvinjavam se autorima recenzija igrica, to me ne zanima ič' jer od toga nemam nikakve koristi.

Eto, blade, Vojo, nahavlio sam vas, ajd sad onih pola miliona ojra što smo se dogovorili na moj devizni račun ;) (ova rečenica je šege radi i nema veze sa realnošću, kao prvi paragraf ove poruke!)

Dimo
21.5.2006, 15:26
i ako mogu da dodam nije los ni slobo samo ume da udavi nekad previse, valjda mu malo placaju po strani kucanog teksta !!!
Ja bih voleo kad bi pisao duplo vise jer su mu tekstovi svetski!

Bokile
15.6.2006, 15:04
Kuzma i Voja

Teva
15.6.2006, 23:26
Kuzma i Voja
Amin to that!:tapsh: :tapsh:

pesoholichari
29.7.2006, 19:07
Kuzma i Gradimir Joksimović.

anarchy
29.7.2006, 22:31
Mada mogu da pohvalim masu njih Kuzma je tu No.1

Mada mu se na mahove primeti pad kvaliteta lik je legenda bez konkurencije. Lici mi malo na Majkla Mura (po tekstovima naravno, tuzno bi bilo da je po izgledu) :p

djura.net
30.7.2006, 18:04
nenad vasovic je bio najbolji i najoriginalniji autor u SK! setimo se njegovih opisa igra sa pocetka devedesetih i to je to... jos uvek neprevazidjeno!
kuzmanovic je ok, ali njegov "jasamnajpametnijiinajboljiinajinteligentnijicovekn asvetuaakonekoijednurecmislisuprotnoodmenejeobican iskompleksiranidiot..." cini da sve njegove tekstove (u zadnje vreme) u sirokom luku zaobilazim...:qliranje:

Mrmot
30.7.2006, 21:10
Macedonic i Kuzma :)

Teva
30.7.2006, 21:24
E i ja sam poceo da zaobilazim Qzmu,mislim on je hipnotisan WoW-om...
Dajte neka mu neko kaze da se ostavi vise WoW-a,telekoma i politike tema se zove Ja,Igrac a ne Ja,Svima sve po spisku......

todos
30.7.2006, 21:34
Ima par autora nek se sami prepoznaju,koji su umislili da su izmislili racunare.ima i njih koji misle da su politicari na ruku boranije,mislim naroda.Ima i onih koji stvarno odradjuju posao.

Jim Bravura
31.7.2006, 16:36
Sto se igara tice - Dragan Kosovac. Mislim da je neopravdano izostavljen na onoj listi, a sem toga sto je opisivao neke od meni najdrazih igara, moglo bi se reci i da je najrealniji, jer dosad nisam bacio novac na neku od njegovih preporuka ili obrnuto, tj. da je podcenio neku igru (sto se ne moze reci za neke druge autore). U ostalim oblastima nije tolika konkurencija ili me manje interesuju, pa ne bih nikog da isticem.

Rockman
12.8.2006, 0:10
Slobodan Macedonovic moze da se poredi sa Mitrom Miricem, zataji, ali kad eksplodira, nacija je na nogama:a_whistli

BoriXXX
12.8.2006, 16:51
Svi su dobri,ali ipak mislim da je Miodrag Kuzmanovic najbolji samo zato sto se i moj tata zove Miodrag.:alealeee: :tapsh:

voodoo_
12.8.2006, 21:24
Sto se igara tice - Dragan Kosovac. Mislim da je neopravdano izostavljen na onoj listi, a sem toga sto je opisivao neke od meni najdrazih igara, moglo bi se reci i da je najrealniji, jer dosad nisam bacio novac na neku od njegovih preporuka ili obrnuto, tj. da je podcenio neku igru (sto se ne moze reci za neke druge autore). U ostalim oblastima nije tolika konkurencija ili me manje interesuju, pa ne bih nikog da isticem.
Slažem se. Kuzma previše forsira igre koje pripadaju žanrovima koji se njemu sviđaju, i umesto da takve igre opisuje kao "samo za ljubitelje žanra", preporuči ih svima, a posle nema pare nazad (ko kupuje). Ima gomila primera.

DeCoy
12.8.2006, 23:46
Vasovic je imao OK tekstove,steta sto vise ne opisuje igre:(

Covenant
13.8.2006, 0:04
Nijedan me nesto preterano ne odusevljava....
Tekstovi koji mi deluju pitko,koncizno i jednostavno,bez kojekvih apstrakcija,kao i one koje je uvek lepo procitati su tekstovi Iris Miljkovic i Jovane Ericic,bez obzira sto su one "new blood" :)
Najvise su mi se svidjali tekstovi Gradimira Joksimovica(stari,ovi novi su smor)i Dusana Katilovica,a nikako ne treba izostaviti i Voju Gasica,Gorana Krsmanovica i Emina Smajica koji su svaki u svoje vreme pisali odlicne i nadsve duhovite tekstove...
Ti tekstovi su bilo zastitni znak SK-a,ovi novi im ne mogu,ali bez uvrede,ni prismrdeti....
PoZ!

Vuckovic Veljko
18.8.2006, 11:04
1.Kuzmanovic
2.Macedonic
3.Cmelik

Dimo
18.8.2006, 11:08
3.Cmelik
Covek kada hvali neku igru ne izdvaja se mnogo od konkurencije,ali kad pljuje po nekoj doticnoj,tu je jedinstven,njegove fore su zakon.

dodgeme
19.8.2006, 17:53
Kuzma FTW

voodoo_
19.8.2006, 18:01
...a nikako ne treba izostaviti i Voju Gasica,Gorana Krsmanovica i Emina Smajica koji su svaki u svoje vreme pisali odlicne i nadsve duhovite tekstove...
"kako bi to rekao jedan kolega, ovo je računar za pravog muškarca!" :to_care:
opis neke 386-ice iz '92 ili '93...

dodgeme
28.8.2006, 21:46
zaboravih Kuzma i cmelik

tiberije
3.10.2006, 13:59
Slobodan Macedonic

Uzgred moja omiljena recenzija je ona Morrowinda, svak cast majstore

Mislim da je covek najsposobniji da prenese svoje odusevljenje nekom igrom na citaoca, duhovit je ali ne i vulgaran sto je retka osobina nasih novinara.

Vuckovic Veljko
3.10.2006, 16:03
Macedonic i Kuzma :)
Slazem se mada je za mene i dalje Kuzma na prvom mjestu pogotovo posle polednjeg clanka(Mracno bozanstvo)

Vuckovic Veljko
3.10.2006, 16:06
Slažem se. Kuzma previše forsira igre koje pripadaju žanrovima koji se njemu sviđaju, i umesto da takve igre opisuje kao "samo za ljubitelje žanra", preporuči ih svima, a posle nema pare nazad (ko kupuje). Ima gomila primera.
Mozda je tacno ali mi je Quzma i dalje najzesci lik a sto se tice preporuka i nije prevelika steta jer vecina kupuje pirate i baci mozda 3 eura

NightWolf
1.12.2006, 19:51
Svi su dobri,i svojim opisima grade celinu:casopis.Kuzma kao i uvek pise tekstove sa dozom humora,ozbiljnosti..svega po malo,(glasao sam za kuzmu:icon_stud ):ciao:

PeTkO
1.12.2006, 20:55
po meni:

1.Miodrag Kuzmanović
2.Saša Uzelac
3.Branislav Bubanja
4.Ivan Čabrilo

The Dark Gamer
7.12.2006, 23:26
Tri najbolja autora tekstova u redakciji su(prozivoljan redosled):

G.Joksimovic
Kuzma
Macedonic

skidam kapu:aplauz: :aplauz: :aplauz: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :love: :love: :love: :kreza:

Deusdies
7.12.2006, 23:31
Pored Kuzme, tu su:
Macedonic
Joksimovic
Pisodorov

NoxX
9.1.2007, 1:02
Верујем да има и бољих, али оно што говори о Кузмином квалитету је то што једино њега могу да се тренутно сетим. Наравно, има одличних писаца на чије описе се често насмејем боље него на неку серију (Слободан Мацедоновић на пример, али сам сад морао да узмем СК и да видим ко је).

voodoo_
9.1.2007, 1:31
Ovo biranje je besmisleno, sad ispadne da oni koji stilom zapadnu publici za oko valjaju, a ovi drugi ne.
Tekst pre svega mora da bude tačan i jasan pa tek onda catchy. Ako autor može da ispuni ovo prvo, onda je dovoljno dobar i tu nema dalje priče. A verujem da pola čitalaca nije zapamtilo nijedno drugo ime osim Kuzme, sad da dođe Viktor Todorović i da krene da opisuje strategije, osećam da niko ne bi izvalio...

Carl Jonson CJ
9.1.2007, 1:54
А провалите колико се људи зезне и уместо Мацедонић напише Мацедоновић :) (И ја сам био међу њима :) )

B@NE
9.1.2007, 1:59
Dobro nije bitno kako napisu, vec na koga misle;)
A i vidi se po glasanju drugi co'ek odma' iza qzme.

Renee
9.1.2007, 2:33
- Saša Uzelac
- Vojislav Mihajlović
- Miodrag Kuzmanović

Carl Jonson CJ
9.1.2007, 12:07
Dobro nije bitno kako napisu, vec na koga misle;)
A i vidi se po glasanju drugi co'ek odma' iza qzme.

Да, али по мени гласање уопште није битно, када сваки аутор има своје врлине и мане, ко и сваки други човек уосталом :) Ја бих гласао за целу редакцију :) И сараднике наравно :)

huligan
9.1.2007, 14:39
-Kuzma Konza
-Joksimovic

DeCoy
9.1.2007, 16:19
U poslednjih par brojeva sam primetio da mi se bas svidjaju opisi igara Marina Nestorova.Na mah mi se ucinilo da se u SK vratio onaj duh iz sredine devedesetih:qliranje:

Dark Rider
9.1.2007, 16:45
- Saša Uzelac
- Vojislav Mihajlović
- Miodrag Kuzmanović

:tapsh: u potpunosti se slazem ali u principu svaki clan redakcije je podjednako vazan da bi nastao casopis ovakav kakav imamo

zWest
20.3.2007, 9:20
Kuzma je odlican, ali i ostali su mi dobri, zaista je tesko odluciti se.

Telepatic
20.3.2007, 14:24
Kuzma i Askovic:)

Belfegor
1.4.2007, 0:24
slazem se sa onim sto je napisano ispod!

mad_skillz
1.4.2007, 0:53
Uzelac je najprofesionalniji, Kuzma ume da pogodi suštinu, Čmelik je mlada nada koja je osvežila Svet igara, a ovi što opisuju programe mahom nemaju veze :)
deco moja chista sushtina :)

Dimo
1.4.2007, 14:09
deco moja chista sushtina :)
Sta fali Branislavu Bubanji i Ognjenu Popovicu?Ovaj drugi jedino zna da smori sa onim u "daljem textu tako i tako..."

Oggy
2.4.2007, 2:39
Sta fali Branislavu Bubanji i Ognjenu Popovicu?Ovaj drugi jedino zna da smori sa onim u "daljem textu tako i tako..."

Sa ovim se slazem i u originalnoj verziji mojih tekstova to ne stoji, medjutim zbog prostora se u daljem procesu pripremanja i lekturisanja teksta ponavljanje naslova skracuje ovom zamenom. Doduse to sam samo primetio kod mojih tekstova i sada pokusavam da to nekako izbegnem a i cini mi se da vise ta zamena nije tako striktna.. poz!

mad_skillz
2.4.2007, 10:43
Sta fali Branislavu Bubanji i Ognjenu Popovicu?Ovaj drugi jedino zna da smori sa onim u "daljem textu tako i tako..."
koliko ja vidim ja nigde nisam rekao da im neshto fali..

Dimo
2.4.2007, 11:06
koliko ja vidim ja nigde nisam rekao da im neshto fali..
Ma nije vazno...Slozio si se sa prethodnom tvrdnjom da mahom nema valjanih pisaca recenzija programa,zato.Nije ni bitno,ionako je moj post vise bio kao moj licni stav,nego kao odgovor na tvoj.

mad_skillz
2.4.2007, 14:43
slozio sam se sa voodoo-ovim postom nisam nigde rekao a niti je on(valjda) da nema dobrih pisaca medju ostalima..no, nema veze..:)

JCDenton
2.4.2007, 15:04
Vladimir Pisidorov i Slobodan Macedonic su mi generalno najbolji. Jedan je Qzma, ali ima i boljih... (just my opinion).

The mighty Boo
10.4.2007, 12:34
Slobodan Macedonic je jedini posle cijih recenzija imam jasnu sliku o igri :)

Jaguar
10.4.2007, 12:45
Svi su ok za svoje respektivne žanrove koje opisuju.

Kuzma mi je najinteresantniji, ali, kad bi svi počeli tako da pišu,
SK bi postao blato.

Test of time je preživeo Nenad Vasović, jer i dan danas
otvorim neki stari SK, i smejem se k'o lud njegovim opisima.
( npr. opis Exploding Fist )

Mario Pavićević
10.4.2007, 12:47
Slobodan Macedonic je jedini posle cijih recenzija imam jasnu sliku o igri :)
Nije ni on savrsen.Recimo recenzija Morrowinda gde je napljuvao to sto je napljuvao skill sistem jer nije znao na kom osnovu se dobijaju poeni i zasto posle resavanja nekog teskog kvesta nije dobio poene iako u Morrowindu lik razvija neki skill samo ako ga koristi(tipa Acrobatic se razvija ako skaces,Long sword ukoliko koristis isti u borbi....).

Dio37
10.4.2007, 12:48
Ne bih nikog izdvajao, SK cini jedna kompaktna celina.
Nego, negde na ovoj temi sam procitao da je U.Tomic jedno vreme pisao za SK, da li neko zna u kojem broju? Ako je to uopste istina...

Garson
10.4.2007, 13:46
Nije ni on savrsen.Recimo recenzija Morrowinda gde je napljuvao to sto je napljuvao skill sistem jer nije znao na kom osnovu se dobijaju poeni i zasto posle resavanja nekog teskog kvesta nije dobio poene iako u Morrowindu lik razvija neki skill samo ako ga koristi(tipa Acrobatic se razvija ako skaces,Long sword ukoliko koristis isti u borbi....).

To jeste kritikovao ali nije napljuvao.Shta vishe, rekao je da bi igra bila savrshena da nije bilo problema sa dnevnikom.
Ipak, radi pune objektivnosti, neophodno je istaći da Morrowind poseduje nekoliko sitnijih mana, bez kojih bi igra bila skoro savršena.

Mario Pavićević
10.4.2007, 15:01
Poenta je da on nije shvatio sistem razvijanja lika a ne da je napljuvao igru:)

The mighty Boo
10.4.2007, 16:17
Shvatio ili ne, dobro ju je ocenio (ovo kazem zato sto bi i ja dao istu ocenu) :D

grdja
17.4.2007, 1:26
Nisam baš nešto mator, i idalje se preseknem kada mi neko kaže "Vi" ali pošto čitam SK već više od pola života, od daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavne 95... :dedica: :D

Tsk tsk. A "Zemunci wise man"? Gde ne staviste Nenada Vasovića na listu?


Pošto jeli, u početnom tekstu ne stoji kriterijum da trenutno rade u SKu... :p

Stari strateški lisac, Viktor Todorović. (Ako neko iz redakcije čita temu, javlja li se V?) Odlični i uglavnom dobro duhoviti opisi strategija. I onaj nezaboravni cvet kompjutera sa Battle Isle 3. :tapsh:

ROM&RAM

Emin Smajić i Voja Gašić. Foto strip, opisi hardvera u doba kad je PC bio još uvek retka zverka i kada su sa 5 godina zakašnjenja 386tice počele da masovnije ulaze u Jugoslovenske kuće i stanove. Pa onda, tri broja gde je obrađivan win95.


Izvinjavam se davno nestalim ili evoluiranim nosiocima Amiga plamena. Pamtim da su tekstovi o "prijateljici" uglavnom bili izuzetno posvećeno i dobro napisani, ali već tada sam rekao sebi, PC:

Doolio
11.7.2007, 5:02
viktor todorovic, po meni neprevazidjen, kuzmanovic se pro***ava besciljno, macedonic se malo previse unosi i preozbiljan je, prosto mi je neprijatno da citam njegove opise, osecam se ko da sam patoloski slucaj jer se igram na kompu:)
kod viktora je sve jasno, obracena je paznja na sve relevantne stvari, tekst je krajnje duhovit, ali ne i agresivan i naporan (kuzmanovic), kad bi opis bio na 30 strana, opet bi mogao covek da ga proguta u jednom dahu:) sto je najbitnije, uvek je pogadjao sustinu i savrseno je opisivao atmosferu igre i druge karakteristike.

Roronoa Zoro
4.8.2007, 15:21
Ipak u izboru nedostaje još jedna stavka, a to je "nijedan".
Ujedno da poručim onom liku koji mi je dao neg. rep uz gomilu uvredljivih reči naka se javi ako nije p****.
Dok sam pod to "nijedan" mislio na to da ne gledam potpis ispod txt-a, a ne nekoga da pljujem.

NjegovaWisost
4.8.2007, 15:36
Stvarno, vrlo teška odluka... Plus sam još pogrešno glasao, slučajno:a_whistli

Opet, možda je malo subjektivna, neko više voli igrice, neko hardver, neko net...

Vuckovic Veljko
4.8.2007, 15:44
Meni se licno svidjaju Macedonic ,Kuzma i Gradimir Joksimovic...

Ne$A
4.8.2007, 18:14
Ja ne znam jedno 80% likova koje ste napisali. I stvarno ne znam ko pise sa vise humora, ko bolje opisuje etc. Mislim, nije sada da u SK ima losih tekstova, pa da mi je to vazno. Zato necu dati moj glas nikome...

MSScat
5.8.2007, 1:07
Ja ne znam jedno 80% likova koje ste napisali. I stvarno ne znam ko pise sa vise humora, ko bolje opisuje etc. Mislim, nije sada da u SK ima losih tekstova, pa da mi je to vazno. Zato necu dati moj glas nikome...
Meni je Kuzma najbolji, doduse mozda su textovi malo agresivnog stila, ali nikako naporni (meni se taj Kuzmin stil pisanja jako svidja, cesto kad pishem nesto trudim se da to lichi na Kuzmin stil!) , Macedonic je skroz OK, pogadja sustinu, pise brate o igri bez mnogo zaobilazenja.
Ali, mozda je ova tema malo glupava za raspravu, jer mnogo je ljudi i mnogo ćudi, a samim tim i mnogo drugacijih stilova izrazavanja, i mnogo je onih kojima ce se neki stil svideti ili ne. U svakom slucaju u redakciji SK-a nema onih koji loshe pishu, svi su oni recezenti, i svako je dobar na svoj nacin, svako ima neku manu i neku vrlinu.

Felg@ Ptic4
7.8.2007, 12:53
Citat
Jaguar kaze:
Kuzma mi je najinteresantniji, ali, kad bi svi počeli tako da pišu,
SK bi postao blato.

Potpuno se slazem.

Apprentice
10.8.2007, 12:05
Samo se pitam sta bi jadnom Kuzmi radile sve ove obozavateljke da ga vide na ulici... Salu na stranu. Mislim da pola ljudi posteno ni ne razume Kuzmine tekstove, pogotovo ne "Ja Igrac" kolumnu... Kao cool je koristite sve te izraze... ali koga briga sta oni uopste i znace, kad je covek duhovit. Iskreno ja se odusevim kada on napise neki smor tekst... prosto mi je lakse da ga na miru procitam... :)

Kao sto rekoh svi ste vi za nas selebritis... Ma sve vas volimo draga nasa redakcijo ( kada nemas sta da kazes najbolja strategija je uvlacenje :))) )

LoneWolf
10.8.2007, 19:10
Ja glas'o za Kuzmu :D
A Iris i SVE zenske clanove redakcije ste stavili pod OSTALI? :n-cc2:
Iako sam musko,to je za mene bruka.
A bas super pise "ljepsa polovina redakcije"...:love:

cyberserbia
10.8.2007, 23:38
To je isto kao da bi bilo glasanje STA VISE VOLITE Burek ili Rafaelo kugle. Volim i jedno i drugo...

LoneWolf
11.8.2007, 0:42
To je isto kao da bi bilo glasanje STA VISE VOLITE Burek ili Rafaelo kugle. Volim i jedno i drugo...

Eeee,vidis,nije isto.Rafaelo volim,al bez bureka ne mogu. :to_care:
A pazi samo ove "zenske clanove redakcije" kako shmekaju sta pisemo,sad ce valjda da me postede banova i "Dobili ste opomenu na SK forumu" kad vide koliko sam ja u dubini duse jedna prava dusa od covjeka :a_bleh::D:cool:

Marek
1.9.2007, 22:59
Svi su najbolji!:ciao:

Deusdies
6.9.2007, 11:25
Macedonić, Joksimović... Svaka im čast. Mislim, naravno da skidam kapu i ostalima. Ovo bi trebao da bude multi-select poll :)

Kaiser Soze
6.9.2007, 11:40
Definitivno Gradimir Joksimovic.

Mozda zbog prezimena. :D

zoran845
6.9.2007, 12:08
To je isto kao da bi bilo glasanje STA VISE VOLITE Burek ili Rafaelo kugle. Volim i jedno i drugo...

Tačno tako.;)

Ovo bi trebao da bude multi-select poll :)

Pametno. Ako želite merodavne rezultate, dajte nam mogućnost da glasamo za više autora. M.K. (burek:D) jeste najinteresantniji, pa je privukao gro čitalačke mase, ali to ne znači da ostali loše rade svoj posao.

Ja sam (ako je to nekom važno) glasao za Slobodana Macedonića (Rafaelo kuglu:D). Po defaultu, takoreći, jer najviše volim avanture. Da sam mogao, dao bih glas i sangviničnom obožavatelju "BioShocka"/wannabe lawyeru :D
i još nekima, ali ne može...:(

VojaM
6.9.2007, 13:59
Mislim da to vBulletin ne može.
Uostalom, opcija "Glasanje" je pogrešno prevedena. "Poll" bi se pre moglo prevesti kao anketa. U svakom slučaju, mislim da nije moguće namestiti da se glasa za više od jedne mogućnosti.

NjegovaWisost
6.9.2007, 14:05
Mislim da to vBulletin ne može.
Uostalom, opcija "Glasanje" je pogrešno prevedena. "Poll" bi se pre moglo prevesti kao anketa. U svakom slučaju, mislim da nije moguće namestiti da se glasa za više od jedne mogućnosti.

Cccc, kada god neša ne može vi se pradvade "vbulletin je kriv" :D
Šalim se...

Anketa se svugdje i prevodi... Mogi ste da prevedete i kao "referendum" :a_whistli

Covenant
6.9.2007, 16:54
Iris i Jovana Ercic ;)
Lepi pitki i koncizni tekstovi bez nekog bespotrebnog uvijanja
Ocekivano vodi MK-samo se pitam sta bi bilo da nije kolumne :opanachke

VojaM
6.9.2007, 17:18
Cccc, kada god nešta ne može vi se pradvade "vbulletin je kriv" :D
Šalim se...Aaa, šališ se? Morree, boga li ti dečjeg :kreza:
Anketa se svugdje i prevodi... Mogli ste da prevedete i kao "referendum" :a_whistliReferendum je nešto drugo. Pogledaj neki rečnik stranih reči i izraza ;)

VojaM
6.9.2007, 17:23
Definitivno Gradimir Joksimovic.

Mozda zbog prezimena. :D
A što zbog prezimena?

SirDuck
6.9.2007, 17:46
Ovo je zanimljivo ispalo :D
11404
Voja je ispao najbolji autor po nasem forumu :D

Andross
6.9.2007, 17:56
Go VojaM go!
Slobodan Macedonic i Branislav Bubanja. A i Sasa je dosta dobar!!! :n_klanja:

zoran845
6.9.2007, 22:38
U svakom slučaju, mislim da nije moguće namestiti da se glasa za više od jedne mogućnosti.

U temi Stripovi u "Brbljaonici" zapazio sam da su neki članovi glasali za više kandidata/ponuđenih mogućnosti. Kako je to moguće?:confused:

BTW, i ja bih tamo izabrao više stripova da sam mogao, tj. znao kako.:)

Simke
6.9.2007, 22:48
U temi Stripovi u "Brbljaonici" zapazio sam da su neki članovi glasali za više kandidata/ponuđenih mogućnosti. Kako je to moguće?:confused:

BTW, i ja bih tamo izabrao više stripova da sam mogao, tj. znao kako.:)

U trenutku kreiranja teme i liste za glasanje izabere se da li se omogućava izbor više ponudjenih odgovora ili samo jedan, kasnije nije moguće menjati.

Naravno da, ako si jednom glasao na listi sa mogućnošću više odgovora a izabrao samo jedan, nećeš imati drugu priliku kasnije da dodaš još neke.

Mihajlo_Lazic
7.9.2007, 12:44
Svako ima svoj ukus. Tekstovi Saše Uzelca su po meni najbolji :aplauz:, a od MK smorni i smatram ih čistim traćenjem prostora u novinama, ali vidim da ga drugi ljudi vole, tako da mu ne mogu ništa:boxing:. Pozz za oboicu.

King Arthur
7.9.2007, 14:34
Svaka cast svima, i meni su Kuzmini tekstovi malo smor.

Glas za Gradimira

DukeofSerbia
22.9.2007, 16:45
Dejan Stefanović - broj 1
Mirko Perak
Iris Miljković
Ivan Jelić
Branislav Bubanja

nooblica
21.2.2008, 19:30
znam da je offtopic, ali moze li neko da odgovori zasto Macedonic vise ne pise za SK?

Iilija64
21.2.2008, 19:34
Ma Kuzma ima uvjerljivo najbolje opise.

zdravkelja
21.2.2008, 21:39
Mozda ne najbolje ali svakako drugacije.

oluja
21.2.2008, 21:59
znam da je offtopic, ali moze li neko da odgovori zasto Macedonic vise ne pise za SK?

Manjak vremena, obaveze...

Flash91
2.3.2008, 22:13
Kuzma je car. Svi njegovi tekstovi su zakon. Jedan od razloga sto kupujum SK...

Gyle
17.3.2008, 2:31
http://www.sk.co.yu/2007/05/siop10.html

Mislim da ovo treba videti :)

NjegovaWisost
17.3.2008, 11:51
Meni je Voja najbolji (vojo, daj mi sad "hvala") :kreza:

zoran845
17.3.2008, 12:57
vojo, daj mi sad "hvala" :kreza:Evo, sa'će, samo što nije... :D (Uvlakaču!)

Juraj
17.3.2008, 13:29
Meni je Voja najbolji (vojo, daj mi sad "hvala") :kreza:

Vojo vlastitom ocu ne bi dao zahvalnicu kamo li tebi.

zdravkelja
17.3.2008, 13:46
http://www.sk.co.yu/2007/05/siop10.html

Mislim da ovo treba videti :)

Najludji opis :rofl:

VojaM
17.3.2008, 16:29
Meni je Voja najbolji (vojo, daj mi sad "hvala") :kreza:
Pa, Wisosti, ovo je samo da testiram novu verziju plagina za zahvalnice ;)
Nemoj odmah da se uobraziš :D

glitch
17.3.2008, 16:44
Behehe, zreo si za heroje, matori: ko je najbolji autor (autor taj i taj) ali ko je naj autor "bagova" (autor taj i taj). :a_whistli :p

Marko Stanojkovic
18.3.2008, 22:20
Miodrag Kuzmanović Rulz :qliranje::qliranje:

Marko
19.3.2008, 17:48
Bah, najlakse je to reci. Ima boljih, po meni, npr Vladimir Pisidorov (ili tako nesto, izvinjavam se ali nemam sk pri ruci)

urke
19.3.2008, 20:51
I dobro, kome je još osim gejmerima najbolji Kuzma? :p

shrafko
19.3.2008, 21:51
Paterfamiliasu :a_bleh: Čovek nije gamer, inače ne bi imao dual core i 7300.

P.S: Macedonić ljudi, Macedonić :)

hacker_aca
19.3.2008, 23:39
Ne gledam puno ko piše koji tekst ali mi se čini da Joksimović "pristojno" piše.

Pelagijska Argosija
20.3.2008, 1:03
Ne gledam puno ko piše koji tekst ali mi se čini da Joksimović "pristojno" piše.

Piše dobro, ali opisuje najviše dečije igre, pa potom vožnje.

hacker_aca
20.3.2008, 1:18
Piše dobro, ali opisuje najviše dečije igre, pa potom vožnje.

Pa i to je pisanje, jel? Kuzmanović piše o dečjim igrama, zamisli kako bi to izgledalo. :)

BTW, Joksimović takođe opisuje igre za Nintendo Wii ako sam dobro upoznat. Nije mi SK pri ruci da proverim. ;)

Pelagijska Argosija
20.3.2008, 1:27
Pa i to je pisanje, jel? Kuzmanović piše o dečjim igrama, zamisli kako bi to izgledalo. :)

BTW, Joksimović takođe opisuje igre za Nintendo Wii ako sam dobro upoznat. Nije mi SK pri ruci da proverim. ;)

Ok, neko mora i to da radi, ali ja bih voleo da se malo pozabavi i ostalim žanrovima. Dopada mi se kako piše pa zbog toga.

glitch
20.3.2008, 2:33
P.S: Macedonić ljudi, Macedonić :)
Macedonić je čovek avanturista. :)

HaveBreak
21.5.2008, 20:35
Quzma 4ever:n_klanja:

Partybreaker
21.5.2008, 20:40
Quzma 4ever:n_klanja:

Meni jedna stvar nije jasna. Koja je svrha stavljanja "Q", ako ce posle njega da ide "U". Razumem da napisete Qzma, pa 'ajde, ali Quzma mi nikad nije bilo jasno... Q treba da zameni dva slova - K i U.

Inace volim Sasine hardware-aske textove...

zoran845
21.5.2008, 20:53
Meni jedna stvar nije jasna. Koja je svrha stavljanja "Q", ako ce posle njega da ide "U". Razumem da napisete Qzma, pa 'ajde, ali Quzma mi nikad nije bilo jasno... Q treba da zameni dva slova - K i U.Šta li bi ti tek rekao da si video kućicu za pse u mom komšiluku na kojoj piše REXKS. :D

Izvinite za of.

N_i_k_o_l_a
21.5.2008, 21:15
izgleda da kuzmi sledi povisica nakon ovog glasanja ;)

VojaM
22.5.2008, 9:24
Meni jedna stvar nije jasna. Koja je svrha stavljanja "Q", ako ce posle njega da ide "U". Razumem da napisete Qzma, pa 'ajde, ali Quzma mi nikad nije bilo jasno... Q treba da zameni dva slova - K i U.

Inace volim Sasine hardware-aske textove...
Kad si već pitao, da oftopičimo malo.

Poreklo pisanja slova u uz Q je iz latinskog i sreće se na mnogim mestima, uglavnom u romanskim jezicima (francuski, španski...). Uglavnom se takva suglasnička grupa čita kao "kv" (ekvinocijum, ekvus, Ekvador, ekvator), ali se u modernim jezicima to često čita i kao "ku" (na španskom ekual itd.) - dvojakost potiče odatle što je u latinskom postojalo samo slovo V koje se po potrebi čitalo i kao glas U i kao glas V. U francuskom se ne čita to U ili V nego se čita samo samoglasnik iza grupe QU (que - ke).

Jedini primer iz modernog života u kojem Q nije praćeno sa U (a čita se KV) je u imenu australijske aviokompanije QANTAS. Mnogi kod nas to refleksno čitaju "kantas", ali pravo ime je "kvantas".

Inače, ne čita se u svakom jeziku Q kao glas K ili Kv ili Ku. U albanskom se, recimo, iznenađujuće, čita kao Ć. Moje prezime bi se, dakle, pisalo Mihailoviq ;) (a da ne pričamo o "O, ta qivsha teze", ko zna zna ;))

Što se tiče Kuzme... način pisanja sa Q je ionako čisto zezanje, tražiti neku pravilnost u tome je naprosto cepidlačenje ;).

Beagle
22.5.2008, 11:14
Chek, chek, pa jel sad Kvuzma ili Ćuzma :kreza:

Snoopy
22.5.2008, 12:54
Tacnije u vecini jezika posle Q obavezno ide slovo U,kao npr. u engleskom ili cak francuskom.
Konqueror
Qu'est-ce que c'est?
Ako ne verujete meni,pogledajte sta Wikipedia ima da kaze na ovo:
In most modern western languages written in Latin script, such as in Romance and Germanic languages, Q appears almost exclusively in the digraph QU
Tako da je prva formulacija Quzma pravilnija od Qzma,osim ako pisete na hebrejskom ili arapskom,onda je Qzma pravilnije.
Eto toliko,samo da podrzim Voju!

fingerprint
22.5.2008, 12:59
Kako bih sad voleo da mogu da povucem svoj glas, i ponovo glasam :)
Od mog prvog glasanja (za Kuzmu), do sad, Kuzma me je prilicno razocarao (i dosta puta iznervirao)...

yoshida
22.5.2008, 16:24
Kako bih sad voleo da mogu da povucem svoj glas, i ponovo glasam :)
Od mog prvog glasanja (za Kuzmu), do sad, Kuzma me je prilicno razocarao (i dosta puta iznervirao)...

off...

ti si neki dačić očigledno :D

VojaM
22.5.2008, 20:22
Chek, chek, pa jel sad Kvuzma ili Ćuzma :kreza:
Kao što rekoh,
Što se tiče Kuzme... način pisanja sa Q je ionako čisto zezanje, tražiti neku pravilnost u tome je naprosto cepidlačenje ;).
Ali, da ne teramo preterano u off-topic, molio bih :opanachke

lastexile777
4.6.2008, 13:05
Kuzma nema premca mada svaka cast i ostalima. Ipak Kuzma RULES:aplauz:

NaraYan
4.6.2008, 16:25
Ne znam...
Mozda je trebao pool da bude sa vishestrukim izborom.
Oduvek sam celu ekipu smatrao kvalitetnom.
Ne mogu da glasam...

A po rezultatima bi mogli novinu nazvati i MK [Miodrag Kompjutor] :D :D

feneris
11.6.2008, 15:50
Ne znam...
Mozda je trebao pool da bude sa vishestrukim izborom.
Oduvek sam celu ekipu smatrao kvalitetnom.
Ne mogu da glasam...

A po rezultatima bi mogli novinu nazvati i MK [Miodrag Kompjutor] :D :D
ma svi su dobri,ali kuzma je najbolji,kuzma je car:n_klanja:

Pandemonium
11.6.2008, 16:42
off...

ti si neki dačić očigledno :D :tapsh::D:tapsh:

Kuzma... uglavnom se slatko ismejem.

todos
11.6.2008, 19:15
Mislim da Bubanja ima najkvalitetnije tekstove koji su cak poucni.

Krilce
7.7.2008, 20:22
Hehe Miodrag "Legenda" Kuzmanovic!!!:D

Ichigo222
20.7.2008, 0:34
Da da Miodrag ( CAR) Kuzmanovic najaci Gaming novinar u Srbiji mada svaka cast i ostaloj ekipi SK ipak je KUZMA GENIJE :alealeee::tapsh:

Renche
20.7.2008, 1:35
Vojislav Mihajlović...

Ja ne mogu da verujem, kako nekome može da se svidi lupetanje Miodraga Kuzmanovića? :o

nikola s
20.7.2008, 9:02
Svaka cast Saši U. :n_klanja:obozavam da citam njegove opise hardwera.

paulvandyk68
20.7.2008, 10:19
Kuzma ubedljivo. Cinimi se da ima najduzu karijeru u redakciji sk-a. Nekako covek ima realna objasnjenja.

Pelagijska Argosija
20.7.2008, 10:56
Mislim da ga Voja ipak šije za koju godinu.

Dual pretop
20.7.2008, 11:18
Najbolji može biti samo jedan, a to je Urke.


http://img75.imageshack.us/img75/1779/cheersbr3.gif

Wolverine
20.7.2008, 13:40
Jedini primer iz modernog života u kojem Q nije praćeno sa U (a čita se KV) je u imenu australijske aviokompanije QANTAS. Mnogi kod nas to refleksno čitaju "kantas", ali pravo ime je "kvantas".



A Iraq?

fingerprint
20.7.2008, 14:22
Kuzmu ne volim zato sto se (za razliku od ostalih) vise trudi da bude 'cool' i originalan nego da napise nesto o igri/programu. Ocigledno mu nije dovoljna cela strana koju je dobio za svoje potrebe (pljuvanje, pricanje o sebi, vodjenje dnevnika) vec i u textove o igrama mora da ubacuje off-topic.

Svidjaju mi se svi ostali autori, jer im je centar pisanja igra/program/OS koji opisuju, uz povremeni zdrav humor.
Problem je sto, kad se uporede, kuzmini textovi na celoj strani kazu manje od texta drugog autora na cetvrtini strane. A kako vreme prolazi, to se sve vise pokazuje. Kuzma je zaista bio interesantan : prvo sto sam citao u SK je 'Ja, igrac', dok sada tu stranu preskacem. Ono u cemu je bez pogovora dobar, jeste pljuvanje igara sa ocenama ispod 60. Ali dati mu da pise o dobroj igri na dve strane, od cega jedna ode na to sta je on doruckovao, je suludo, po mom misljenju (da ne bude zabune : preterujem da bi slikovitije prikazao sta hocu da kazem).

Sto je najgore od svega, retko ko zna imena nekog drugog autora. Svi su iz nekog razloga u senci tog 'velikog ekscentrika Kuzme' iako su textovi npr. Vladimira Pisodorov-a odlicni.

Andross
20.7.2008, 22:07
Glasao sam za Bubanju davno davno, covek ima realno mnogo dobre tekstove! A i Macedonic isto ima fenomenalne recenzije (TES serijali pogotovo). Mada ne znam da li ste primetili (a verujem da jeste) sve je vise clanova sa malim brojem poruka koji hvale kuzmu. Mislim odnos Kuzmanovic : Macedonic : Bubanja = 222 : 69 : 14 :a_whistli

HaveBreak
21.7.2008, 8:04
Razlog zasto hvale Kuzmu je zato sto nisu u poznati sa ostalim autorima textova. Kuzma ima sopstvenu rubriku, sa sve slikom pa to nekako prvo zapadne u oko i ostane ime autora u secanju i zato Kuzma dobija toliko glasova. Jednostavno samo njega i znaju. Tako sam u i ja dao glas, sad mi je zao. Da ga mogu povuci dao bi ga Gradimiru Joksimovicu jer ga znam od casopisa "Bonus" u kome je on pisao. Ili bi dao Janu Cmeliku koji nije na listi, ali su njegovi textovi odvala. Samo procitajte opis Marine Heavy Gunner

prudentia
21.7.2008, 15:25
Razlog zasto hvale Kuzmu je zato sto nisu u poznati sa ostalim autorima textova. Kuzma ima sopstvenu rubriku, sa sve slikom pa to nekako prvo zapadne u oko i ostane ime autora u secanju i zato Kuzma dobija toliko glasova.

slazem se sa tobom i mislim da kuzma uopste ne zasluzuje ovoliku prednost u anketi. po meni, na primjer, gradimir joksimovic ima mnogo bolje opise igara i cesto on vise kaze tekstom na pola strane nego kuzma tekstom na 2 strane. takodje, kuzma mnogo vise govori o nekim perifernim stvarima, nego o samoj igri. dakle, prava je steta njemu davati da opisuje dobre igre, jer je jedino bas dobar u kritikovanju igara sa ocjenom ispod 60. to je bar zanimljivo procitati (lici na njegovu kolumnu u kojoj se moze samo procitati kritika necega, nebitno cega).
kuzma najbolji u kritikovanju, svi ostali bolji od njega u svemu ostalom.

i da, zasto niste dodali jovanu ercic na listu za glasanje, kao jedinu pripadnicu ljepseg pola?

he he, fingerprint, nisam citala tvoj post prije pisanja ovoga, a napisala sam istu stvar kao ti( da je kuzma najbolji u kritikovanju igara sa ocjenom ispod 60!).:)

HaveBreak
21.7.2008, 15:54
Mada kakve sam ja autore sretao u svom casopis-stazu to je strasno. Kuzma je za njih Bog. Uzimam za primer najgorih autora, primer propalog casopisa Bonus. Oni su bukvalno taj casopis koristili za izivljavanje, za lupanje gluposti, u textovima su cesto pisali OVAKO i OVAKO!!!!!!!!, kao da urlaju na citaoce. A sto je najgore bili su placeni za taj posao. Ali najgori od njih je ipak bio Uros Tomic. Ako mi moderatori kazu u kojoj temi mogu da stavim njegov opis igre GTA 3 stavicu ga. Ovo je nesto neverovatno, sta je on napisao, niko iz tog opisa ne moze da skonta nista o igri, ono se mora videti kako je napisano. Ja sam nazalost morao ovo da trpim jer je u to vreme bio jedini casopis za konzole, a ja sam tad imao dve konzole, a ne PC. Cim sam kupio PC poceo sam sa SK. Ionako mlad sam odmah uocavao razliku izmedju textova i uzivao sam citajuci opise igara SK-a. Ovi autori imaju jednostavno najbolje textove, nisu savrseni, ali su naspram ostalih najbolji. Jos jedan primer je casopis "Gamer" (sadasnji Gameplay) jedina razlika izmedju njih i "Bonusa" je sto oni opisuju igre za PC. Jeste da sam sad malo off, ali sam hteo da dam uvid u ostale casopise i da pokazem ostalima kakvu imamo privilegiju, postojanja ovih autora u SK.

Pelagijska Argosija
21.7.2008, 15:54
...Ili bi dao Janu Cmeliku koji nije na listi, ali su njegovi textovi odvala. Samo procitajte opis Marine Heavy Gunner

Jedan od boljih tekstopisaca, ali izgleda da više nema vremena da piše...

... Tvrd je Amer voćka čudnovata...

:rofl: Neprocenjivo.

voodoo_
21.7.2008, 16:17
Jos jedan primer je casopis "Gamer" (sadasnji Gameplay) jedina razlika izmedju njih i "Bonusa" je sto oni opisuju igre za PC.
GamePlay već neko vreme radi potpuno druga ekipa, dakle ne više Uroš & Uroš.

HaveBreak
21.7.2008, 18:23
Evo obecao sam opis GTA 3 Urosa Tomica, posto nemam skener nema nigde u arhivama, moracu da prekucam, ali verujte mi vredi, skraticu ga,na dve strane je, velika slova su isto gde ih je i on pisao
"... i moj grad je brate, *****e brate.I ko zna sta sve proso sam?Skola ulica-ko dobar dan zamalo posto narkoman.Sve je pocelo na tipicno srpski nacin-klinac sa ulice,mlad i perspektivan,preterano bistar preterano iskvaren, zeleo sam pare, zene, DOBRA KOLA...Onda sam upoznao NJU i bol koji ostaje posle ranjavanja iz neposredne blizine, a da ne pricam o slomljenom srcu i otetoj vreci novca, koju smo pet minuta ranije otudjili od zbunjenih salterskih sluzbenika Komercijalne Banke Srbije. A onda deportacija i dva poznata lica u plavom transportnom vozilu i dva poznata lica. Osmica mod stari drug iz kica, celav i mracan kao bilijarska osmica, koju je mogao da utera preko cetiri kugle, pijan kao majka. Drugi stariji prosedi gospodin gospodin mekog drzanja i surovog lica- lica sa naslovne strane , koje se tesko moze zaboraviti, veliki vodja ganga sa Zvezdare. Skripa kocnica i otvaranje vrata dva uniformisana lica beru grozdje u suzama i trojica "cekica" s kratezima u rukama. Sklonili smo se kod plavog mosta. Osmica je tamo znao neke ljude, nekog musavog podvodaca Luidjija Pilicara:rofl:. Docekao me je izbezumljen i krenuo da proklinje "Onaj Sabani,KAMEN MU U USTA, ZMIJA MEDJ OCI, sto krade sulj-pa (satrovacki u opisu OMG) pa na Zelenjak, mi maltretirao Djurdju. Idi upoznaj njegovi ustu sa BLEZBOJKU, a onda njegovi zubi s AZVALT!!1....itd

Mrzelo me dalje da pisem, ali vam je jasno u cemu se ovde radi. Ceo opis je ovakav. Mislim nije mi jasno kako neko moze da ovako nesto napise, gde je tu grafika, gameplay, zvuk. On tu govori i ulicarskim jezikom, satrovackim, mislim strasno. To sam morao da trpim jer nije bilo drugog casopisa za konzole. Da ovo neko uradi od autora za glasanje, on bi bio proteran iz zemlje:), dok su ovi likovi najladnije ovako pisali i to jos za pare.

Dio37
21.7.2008, 19:10
http://www.wunderkabinett.co.uk/gallery/albums/userpics/10003/why_so_serious_trim.jpg


Uros je bio jedan od razloga zbog kojih sam kupovao Bonus, a nisam ni imao konzolu. :) Sto se opisa same igre tice, pa... on se sastoji od tri strane, od kojih je na trecoj opisana sama igra. Uostalom, ocenio je igru sa 100%, sta bi jos trebalo da znas? :opanachke

Anaxander
21.7.2008, 19:40
Jan Čmelik :n_klanja:
- Ne igrajte ovo smeće makar vas terali motkom'', čini mi se iz Beyond the law: The third wave.
Meni je on bio omiljeni tekstopisac, šteta što više ne piše...

starx
21.7.2008, 22:31
Znaci Kuzma moze sam da formira vladu. :opanachke: