PDA

Prikaži potpunu verziju : HP Pavilion dv9000


alendin
21.1.2008, 18:47
Dobio sam laptop ove serije i sad imam jedan problem.Znači kad upalim laptop pokrene sve i DVD koji ubacim samo na monitoru od laptopa nema nikako ni slike ni teksta nikakvog kao da i nije upaljen.DA li neko zna kako da rijesim ovaj problem ?Znaci da li ima neka caka oko paljenja monitora na ovom laptopu.Kad se upali laptop radi oko 2 min i restartuje se sam pa se ponovo upali i tako se proces ponavlja...Unaprijed hvala!

Djurami
29.4.2008, 3:30
E i ja imam slican problem s tim sto je maj savrseno sljakao i jednostavno vise ne radi. Na ekranu mrak i periodicno se resetuje. Jesi li ti resio problem?

alendin
29.4.2008, 15:28
ne znam jeli problem resen ali je laptop vracen covjeku pa tako da ja ne znam sta se dalje desavalo sa njim...

extremecupavac
31.1.2009, 20:58
:)...
sad cu da razocaram sve one koji imaju taj laptop.... tu je nastao problem oko kontakta na grafickoj kartici, uzrok tomu je pregrijavanje.... imam isti problem i dugo se borim s njim... ali rijesenji problema se jos ne nazire... ovako stvari stoje...

prvi put kad se to desilo, jos je bio pod garanciom, seviser ga je sredio(kratkotrajno, nekih 3mjeseca je radio)... on je rekao da je kontakt u pitanju, ugrijao je lemove, i laptop je proradio....

nakon ta tri meseca ista prica. laptop u tom slucaju vise nije bio pod garancijom, pa sam ja uzeo to da pogledam... skinuo sam cip GFX-a, kontakti su se raspali, napravio sam nove kontaktne kuglice, vratio u prvobitno stanje, proradio je, al sad na nekih mjesec i po dana....

nakon toga javio sam je jednom elektronicaru, opet smo ga otvoriili, digli cip, i bio je dobar.... tacnije nastao je problem negdje na samoj maticnoj ploci i nekim njenim kontaktima, osvjezio sam sve korisne lemove do koih sam mogao da dodjem, ali ima i onih do kojih nisam dosao, jer se radi o viseslojnim plocama....

rijesenje problema je u tome da mi treba full elektricna sema same maticne ploce kako bi nasao prekid kontakta, u slucaju da je nadjete javite mi se... jer mi sad tarenutno taj isti HP Pavilion dv9000(AMD Thurion TL-52 X2 64 na 1.6GHz) stoji i rastavljen i ceka da se popravi.....

ko god ima isti laptop neka me obavkesti tacan naziv ploce sa njenom oznakom... najlakse do toga da dodjete da ocitate u programu PC Wizard 2008... molim ljude dobre volje da mi pomognu takodje....