PDA

Prikaži potpunu verziju : AC97 PROBLEM


PAIN
3.2.2006, 15:53
Naime imam integrisanu zvucnu karticu gore navedenu.Problem je da kad pustim Winamp da radi ono zvuk pocne da secka.Ne radi to stalno ali npr to se desava kad pokrecem programe ili igirce.Da li su u pitanju drajveri??

Ronin
3.2.2006, 16:55
Mogu biti drajveri, ali moze biti i zauzece memorije.
Kakva ti je konfiguracija? Jel se to desava kada ti je ukljucen samo winamp ili pokrenes jos neki program, koji bi mogao da odnese vecinu rama? I jel secka samo na pocetku, ili i u toku pesme?

Miloš
3.2.2006, 17:12
Ja imam isti problem sa integrisanom karticom na Abit IS7-E2.Medjutim, kada sam kupio komp, sve je bilo uredu, dok nisam pretrpao Windows programima, pa sam poslao kompjuter u servis na formatiranje i ponovnu instalaciju Windowsa. Kada sam ga dobio, zvuk pri paljenju Windowsa je seckao, ali sam mislio da nije nista strasno. Kada sam instalirao Winamp i iTunes, video sam da jeste itekako strasno. Muziku sam ovako mogao da slusam na miru, ali kad god krene bilo koji zadatak da se izvrsava (pokretanje programa, ucitavanje web stranice, bilo sta) on pocne da secka i prekida. Instalirao sam nove Realtek-ove drajvere sa Abit-ovog sajta, medjutim problem je ostao uz ucestalije seckanje. Sva moguca podesavanja zvuka sam probao da promenim, ali nista. Na forumu su mi samo savetovali nove drajvere, novu zvucnu karticu, itd. Niko nije uspeo tacno da mi odgovori sta je u pitanju, tako da cu verovatno ubrzo da kupim neku kvalitetniju audio karticu (sto i tebi preporucujem), jer mi je vise dosta seckanja i nekvalitetnog zvuka.:nov_guita

PAIN
9.2.2006, 19:19
Imam 2500+ Barton ,512ddr,maxtor 6Y080P0....ostalo nevazno.Ali sam resio problem novim drajverima.

bojongo
9.2.2006, 22:01
Imam i ja AC97 i taj problem sam resio jednom gluposcu: defrag i C: i D: , restart i sve OK.

FiresnakE
10.2.2006, 13:32
Naime imam integrisanu zvucnu karticu gore navedenu.Problem je da kad pustim Winamp da radi ono zvuk pocne da secka.Ne radi to stalno ali npr to se desava kad pokrecem programe ili igirce.Da li su u pitanju drajveri??

Proveri da li ti je dodeljeno DMA (Direct Memory Access).
Ako je XP onda je to sam uradio ali samo na HDD i CD/DVD, za ostalo moras malo da ceprkas po biosu i sistemu.

Ne mogu sad da se setim tacno gde se sta nalazi, ali u BIOSU trazi IRQ adrese po PCI slotovima.....valjda