PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji je firewall kompatibilan sa Kaspersky Anti - Virus 7?


Space_Cigo
18.1.2008, 21:34
Koji je firewall kompatibilan sa Kaspersky Anti - Virus 7?

Bryan Fury
18.1.2008, 21:35
Verovatno svaki. Meni je radio sa Zone Alarm-om bez problema

culy
25.1.2008, 22:38
Ja koristim uz KAV 7 Sygate-ov firewall i radi odlicno mada sam primetio da je KAV 7 stavio neki njegov drajver na konekciju tako da mi sav protok ide preko Kaspersky Lab Intermediate Network Driver-a.
Da li smem da iskljucim taj drajver, tj. da li ce iskljucenje smetati real time zastiti?

Antony Kidis
26.1.2008, 0:20
A zasta sluzi firewall za viruse ili sta? Ja ne koristim ni jedan jesam li u opasnosti?:paranoia:

PDarko
26.1.2008, 3:38
Koji je firewall kompatibilan sa Kaspersky Anti - Virus 7?
Svaki. Ako se neki firewall ne slaže sa bilo kojim antivirusom onda ne zaslužuje da bude instaliran.
A zasta sluzi firewall za viruse ili sta? Ja ne koristim ni jedan jesam li u opasnosti?:paranoia:
Zavisi koji browser koristiš. Ako koristiš IE onda ti treba antispyware, antivirus i firewall, a ukoliko koristiš Operu onda ti ne treba ništa od toga.

Antony Kidis
28.1.2008, 0:07
Zavisi koji browser koristiš. Ako koristiš IE onda ti treba antispyware, antivirus i firewall, a ukoliko koristiš Operu onda ti ne treba ništa od toga.

Uh... dobro je koristim operu.:qliranje:

Master Neo
28.1.2008, 0:08
A sta je sa korisnicima firefox-a?:)

Orvel
28.1.2008, 0:12
Zavisi koji browser koristiš. Ako koristiš IE onda ti treba antispyware, antivirus i firewall, a ukoliko koristiš Operu onda ti ne treba ništa od toga.
Hajde obrazloži ovo :confused:. Zar nije tačnije ako koristiš OS Linux ti ne treba ništa od gore navedenog.

@Kidis
Šta će ti te "reputacije" ispod imena? Ako misliš da lepo izgleda, da te demantujem.

AkulM
28.1.2008, 0:14
Svaki. Ako se neki firewall ne slaže sa bilo kojim antivirusom onda ne zaslužuje da bude instaliran.

Zavisi koji browser koristiš. Ako koristiš IE onda ti treba antispyware, antivirus i firewall, a ukoliko koristiš Operu onda ti ne treba ništa od toga.

Ne, antivirus je uvek neophodan.Ostalo nije.

A sta je sa korisnicima firefox-a?:)

Oni bi trebalo da pređu na operu :D.

Antony Kidis
28.1.2008, 0:26
@Kidis
Šta će ti te "reputacije" ispod imena? Ako misliš da lepo izgleda, da te demantujem.

Što, meni baš lepo izgleda.:a_bleh: Šteta što su je ukinuli.

Bryan Fury
28.1.2008, 1:08
Zavisi koji browser koristiš. Ako koristiš IE onda ti treba antispyware, antivirus i firewall, a ukoliko koristiš Operu onda ti ne treba ništa od toga.

Hehe... svemoguća Opera. Neće biti da je baš tako. Sve od navedenog je preporučljivo bez obzira koji browser se koristi. Naravno, ko neće da koristi ništa od toga ne mora, ali onda će pre ili kasnije verovatno da traži ovde pomoć. :D

GoranKostic
28.1.2008, 1:43
Zavisi koji browser koristiš. Ako koristiš IE onda ti treba antispyware, antivirus i firewall, a ukoliko koristiš Operu onda ti ne treba ništa od toga.

IE je napljuvan, opravdano, jer je bagovima omogućavao aplikacijama da se instaliraju na računar bez pitanja i znanja korisnika, klikom na link koji vodi to tih aplikacija, odnosno virusa. Takvih bagova nema, ili ih ima u manjoj meri, kod drugih browsera, pa je samo manja šansa za inficiranje korišćenjem drugih browsera, ali to u svakom slučaju ne znači da zaštitni programi nisu potrebni ako se koriste drugi browseri. Ne inficira virus računar samo pukim surfovanjem. Dakle zaštita je u svakom slučaju potrebna. Antivirus da spreči infekciju, a firewall da spreči, ukoliko je računar ipak inficiran, izlazak tog virusa na net, sa ciljem da preuzme druge viruse, pošalje mailove ili da ostvari konekciju sa napadačem, ne bi li napadač dobio kontrolu nad računarom.

E sad, najbolji antivirus je opreznost, u smisli izbegavanja xxx i warez sajtova, brisanje sumnjivih emailova i ne otvaranje linkova u sumnjivim emailovima iz čiste radoznalosti.

Što se tiče teme, postoji lista nekompatibilnih aplikacija na sledećoj stanici:

http://support.kaspersky.com/kis7/install?qid=208279367

Marko 0401
13.2.2008, 23:23
Ja evo sad instalirah KAV 7.0, i ono sto mi je bilo cudno je da je Kaspersky Anti-hacker prepoznao kao program koji mu smeta i morao sam da ga deinstaliram :confused:

A ono sto sam htio da pitam je da li pored KAV-a 7.0 treba firewall uopste, posto vidim da on ima Mail Anti-virus i Web Anti-virus??

Mozda sve na max i ne treba firewall nista a?


P.S
Koristio sam KAV ranije a zadnjih godinu i po sam na NOD-u, and it's good to be back :D
Bas je dobar osjecaj, nije ni NOD los ali nekako ne uliva povjerenje kao KAV :)

nighthawk
14.2.2008, 16:18
A ono sto sam htio da pitam je da li pored KAV-a 7.0 treba firewall uopste


Antivirus sluzi kao i sto mu ime kaze da hvata viruse, a firewall sluzi za filtriranje saobracaja. Ako bi se ja sada povezao na tvoj komp i malo ti izmenio boot.ini fajl antivirus to ne bi primetio (ja ti ne saljem viruse, samo malo ceprkam po kompu), ali ti vise ne bi mogao da podignes windows. E sad, neki antivirusni programi prate stanje sistemskih fajlova, i u stanju su da sprece neke maliciozne promene na njima, ali to nikako ne moze da zameni firewall. Znaci FW je obavezan, pa makar i onaj windowsov!

LoneWolf
14.2.2008, 17:10
Ne bih da otvaram svadju u temi,samo da vam kazem iz licnog iskustva da batalite Kaspersky jer mi je usporio masinu dok je bio instaliran,i to Kaspersky Internet Security u svom "fensi shmensi" izdanju.

Kad sam ga deinstalirao nabacio sam Eset Smart Security Business koji ima antivirus,antispam,firewall,ukratko - ima sve sto je potrebno za zastitu racunara online i offline.A racunar mi se vratio u nekadasnju top formu.

Toliko od mene,hvala :ciao:

Marko 0401
16.2.2008, 14:09
Evo odlucih se za Comodo Firewall, vidim da ga mnogi hvale da je dobar, jednostavan i da ne zauzima mnogo resursa pa sto ces vise :)

Da li je njega neko probao sa KAV-om 7.0, da li je kompatibilan??
Vidim da ima neko Malware skeniranje pa ne znam da ne pocne da se kolje sa KAV-om :)

alesandro
16.2.2008, 20:03
Ja koristim Kaspersky Interent Security v7.0. On sadrzi:
1)web anti-virus
2)mail anti-virus
3)file anti-virus
4)firewall
5)parental protection
6)anti-spam

Redovan update i nema zime. :)

Marko 0401
17.2.2008, 2:49
I evo, toliko je trajao COMODO na mom kompjuteru :)
Nevjerovatno je dosadan, to nije firewall bre on za svaki pokrenuti proces/program pita i trazi odobrenje :boodala:

Nisam izdrzao vise od par sati sa njim i mozda isprobam KIS sada, cini mi se da je to dobro resenje...

Covenant
17.2.2008, 3:09
To za Comodo traje samo u pocetku :opanachke
Uostalom imas u opcijama lepo stvaku security alert pa mozes da je stavis na minimum i onda te nece pitati ama bas nista i koristice default setovanja
O well....:kreza:

evilgoldy
17.2.2008, 11:15
I evo, toliko je trajao COMODO na mom kompjuteru :)
Nevjerovatno je dosadan, to nije firewall bre on za svaki pokrenuti proces/program pita i trazi odobrenje :boodala:

Nisam izdrzao vise od par sati sa njim i mozda isprobam KIS sada, cini mi se da je to dobro resenje...
Ja koristim KAV 7 i Comodo vec dugo i nemam nikakvih problema. Btw. to sto tebi smeta je verovatno Defense+ koji sam ja skroz iskljucio, posto stvarno ume da smara - uostalom, od CFP-a trazim da mi bude firewall, ne mallware hunter. Znaci, pokusaj ponovo i ovaj put nemoj da instaliras nista osim samog firewalla.

alesandro
17.2.2008, 13:03
I evo, toliko je trajao COMODO na mom kompjuteru :)


Nisam izdrzao vise od par sati sa njim i mozda isprobam KIS sada, cini mi se da je to dobro resenje...

Samo nemoj da stavis parental control na profile: child kao ja. :D Dok sam skontao sta mi koci interent... :paranoia: Ili jednostavno iskljuci tu opciju, to sam ja sada uradio. Cak nisam mogao ni SKForum da otvorim, uzas. :)

Marko 0401
23.2.2008, 20:56
Btw. to sto tebi smeta je verovatno Defense+ koji sam ja skroz iskljucio, posto stvarno ume da smara - uostalom, od CFP-a trazim da mi bude firewall, ne mallware hunter. Znaci, pokusaj ponovo i ovaj put nemoj da instaliras nista osim samog firewalla.

Upravo sam ovo i uradio, reinstalirao ga i ovaj put instalirao samo firewall!

Takodje sam mu iskljucio Defence+ i sada je samo ono sto i treba da bude, firewall :)


Za sada kombinacija KAV 7.0 + Comodo + CPU X2 + 2Gb rama dobro funkcionise, vidjecemo :)