PDA

Prikaži potpunu verziju : WinRar enkripcija


Teva
18.1.2008, 0:18
Da li postoji nacin i kako da se razbije enkripcija WinRara?
Tacnije trazi mi password da bi otvorio datoteku...
Kako ga zaobici ili ukloniti?
Hvala!

Antony Kidis
18.1.2008, 0:55
Da li postoji nacin i kako da se razbije enkripcija WinRara?
Tacnije trazi mi password da bi otvorio datoteku...
Kako ga zaobici ili ukloniti?
Hvala!

Ako si skidao neki fajl mozda moze da se nadje sifra na netu, a ako si ti stavio sifru pa zaboravio tu pomoci nazalost nema.:(

Bryan Fury
18.1.2008, 1:05
Ako je stavljena jaka lozinka, možeš da zaboraviš na uklanjanje, razbijanje može da traje i mesecima u tom slučaju. Mnogo ti je bolje rešenje da ponovo nađeš taj fajl na netu, ukoliko se radi o nečemu što je skinuto sa neta. :)

vaskotv
18.1.2008, 1:08
Zavisi kolika je sifra tj. od koliko se cifara sastoji,mozda bi mogao da probas brute-force operacijom da to razbijes,ali, mani se corava posla, to moze da potraje nekoliko sati.Nadji ti negde lepo taj opet na netu i zavrsena stvar.


:ciao:

dzambo
18.1.2008, 2:05
Veliko gubljenja vremena. Lakse je skinuti nego se sa time zezati. Probaj samo neki program pa stavi od 4 do 8 karaktera sa npr malim slovima a zatim ubaci i velika pa ce ti napisati da ce mu trebati preko jedne godine a da ne govorim o simbolima ili jos i brojevima ako je neko dodao.
Jedini predlog ti mogu dati posto neki programi imaju da kombinuju vise stvari pa da probas sa vise ljudi jedan ovako drugi onako i naravno sto jaca masina za tako nesto...

korisnik
18.1.2008, 2:12
Moze lagano ako nije verzija WinRAR sa kojom je enkriptovano jednaka ili veca od V3. Verzija 3 je vrlo teska za razbijanje odnosno moze nju ali samo sa bruteforce.

Antony Kidis
18.1.2008, 10:07
Probaj sa rar password cracker-om, ma da cisto sumnjam.

http://www.rarpasswordcracker.com/

JovanK
18.1.2008, 13:07
Probaj sa rar password cracker-om, ma da cisto sumnjam.

http://www.rarpasswordcracker.com/


Pasvord preko 8 karaktera je suludo razbijati, mislim nije ako je pasvord tipa 12345678, onda nije a ako je tipa 4gH_7c@= onda možete zaboraviti.

Teva
18.1.2008, 13:50
Ma skinuto je sa diska jednog... Ali nazalost nema password...
U pitanju SES Houdini...
Kako da izvedem taj BruteForce?

bvitnik
18.1.2008, 15:56
Mani se ćorava posla. Ako nemaš predstavu kako izgleda pasword, možeš slobodno da zaboraviš na celu stvar. Pa taj pasword je tu sa razlogom, zar ne? Kad bi svako mogao tek tako da razbija zaštitu onda se nebi ni zvala zaštita.

nighthawk
18.1.2008, 16:38
mozda bi mogao da probas brute-force operacijom da to razbijes,ali, mani se corava posla, to moze da potraje nekoliko sati.

Jao dobar si, sad si mi ulepsao dan :rofl::rofl:

Kao sto je korisnik rekao winrar od trojke pa naovamo je veoma nezgodan za razbijanje sifri, prosecan komp ne moze da izvuce vise od 100-200 pokusaja u sekundi, a sifra od osam karaktera koja sadrzi velika, mala slova i brojeve (bez spec. karaktera) ima 2,18 e14 karaktera, tako da bi tebi trebalo najmanje 10 na 12-ti sekundi za njeno razbijanje, sto je grubo zaokruzeno milijardu dana.

Teva
18.1.2008, 16:56
Aaa jbg
Ja se nadao ima nesto ko u matrix fazonu da za 0.1s sa nadje pass....

nighthawk
18.1.2008, 17:11
Mozda ce tako nesto i biti moguce kad budes imao sedu kosu (ili budes bio celav) i imas praunucice, komjuteri se sve brze razvijaju. Znaci cuvaj te fajlove ako su ti vazni.

sasha vukelic
18.1.2008, 18:02
Da li postoji nacin da se razbije enkripcija WinRara?
pitanje je jasno kao i odgovor: da. svaka ekripcija se moze razbiti.
Kako ga zaobici ili ukloniti?
kao sto su i drugi rekli, u zavisnosti od duzine passworda i jacine kompjutera, to moze trajati nekoliko sekundi, minuta, sati, dana, sedmica, mjeseci, godina... probao sam nekoliko razlicitih programa i najvise mi se svidio:

http://www.elcomsoft.com/arpr.html

sifru koju sam ja htio razbiti jeste bila dugacka, no uz dictonary-attack je fajl bio otvoren za nekoliko sekundi.

medjutim, ako je sifra na bilo koji nacin nestandardna rijec tesko da ces ista postici. nestandardna rijec je ako npr ima i slova i brojeve, a i vecina dictonary-attack podrazumjeva da je sifra na engleskom.

P.S. ako se sjecas nekog dijela sifre, ovaj program ti takodje moze pomoci.

Teva
18.1.2008, 20:16
Ja nemam predstavu kakva je sifra...
Imam samo dva rar fajla Houdini_ill_soul[1].part1 i Houdini_ill_soul[1].part2 i to je to...
Pass je resen!!! jeeee
Hvala svim na dobroj volji...
ps Google hack eveything ;)

Kisr
13.1.2009, 0:34
Da ne otvaram novu temu,lej bi mog'o neko da mi preporuci par programa za ovu namenu,posto ovaj sa linka vise nije dostupan,tj pise da razbija samo winzip,cisto da probam.Jedino sto sam ja uspeo da izguglam je atomic rar password recovery ali ne kapiram ovo"dictionary attack",sta treba tu da dodam da bi probao taj metod?

glitch
13.1.2009, 3:30
Izguglaj, ima dosta softvera za to. Razbijanje sa recnikom blago receno ne radi. Pokusace da uz pomoc log fajla sa predefinisanim (najcescim) siframa nadje poklapanje ali u slucaju nasumicnih sifri (a koja nije takva?) to nema pojma. Znaci brute, berserker force, to ti treba. ;)

Kisr
13.1.2009, 4:16
Evo pronasao sam jos tri programa,Rar password recovery (http://www.intelore.com/rar_password_recovery.php),RAR Key (http://www.lostpassword.com/rar.htm), i cRARK. (http://www.password-crackers.com/DOWNLOAD/crark23a.rar)
Ovo za dictionary attack vidim i ja da nema vajde,to je najbrzi metod ali i najmanje efikasan.Probao sam u RPR da stavim na brute force i najvise 10 mogucih karaktera i kad je krenulo u vremenu preostalom do kraja je pisalo samo "too many"!:rofl:Znaci to moze da bude nekoliko dana,meseci ili godina.Nista sad cu da probam i druge programe i cisto iz zezanja cu da stavim neki fajl pod sifru od 6 slova pa da vidim da li ce da nadje.Hvala u svakom slucaju.

glitch
13.1.2009, 16:58
Znaci to moze da bude nekoliko dana,meseci ili godina.
Za 10 karaktera ce biti da je ovo poslednje. I to u desetinama. ;)

nighthawk
13.1.2009, 21:36
Ne stoje vam te brojke bas najbolje, hajde da ih malo bolje razradimo.

Sifra od 10 karaktera koja ukljucuje velika i mala slova, brojeve i specijalne znakove ima
94(znakova) ^ 10(broj karaktera) = 5.386e19 karaktera.
Sifre se najcesce cuvaju u hashovanom obliku (http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0_% D0%B7%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D 1%9A%D0%B5) (jedini relativno bezbedan nacin). Jedan od najcesce koriscenih hash algoritama je md5. Prosecan kompjuter moze da hashuje (isproba) 10 miliona sifri u sekundi koristeci md5. Sto znaci da bi mu za sifru od 10 karaktera trebalo nesto preko 170 000 godina (ako negde nisam pogresio u racunu). Kada se tome doda cinjenica da svaki ozbiljniji program za zastitu fajlova koristi bezbednije (i time sporije) algoritme od md5, situacija postaje jos gora (tj. bolja).

Win rar-ov hash algoritam je izuzetno spor. Na mom procesoru je uspevao da izvrti jedva 50 pokusaja u sekundi, sto znaci da bi mu trebalo 34 milijarde godina da isproba sve kombinacije. Ova planeta je stara "tek" 5 milijardi.

Ovo ne znaci da mozete da se opustite i da na svoje fajlove stavljate kratke sifre. Dobra sifra ne bi trebalo da ima manje od 12 karaktera, a sigurna sifra bi trebalo da ima preko 20.

dkdnt
13.1.2009, 22:03
e ovako, ja sam isto jednom prilikom naleteo na neku arhivu koja je bila sa šifrom, pa sam pokušao da je razbijem korišćenjem programa koji služe u te svrhe. Međutim, sve to je trajalo previše, pa sam odustao. Onda sam uočio jednu stvar zbog koje nisam ponovo skinuo tu arhivu. naime, kada sam je u očajanju otvorio u WinRaru, sa desne strane je kao opisa stajalo brdo nekih čuda (slično stvarima po .NFO fajlovima), kao i pass: taj_i_taj.

dakle, ponekad (narodne arhive najčešće) je šifra sadržana i u opisu arhive. Meni samo nije jasno kog je đavola neko onda stavlja, ali ok, 1000 ljudi kilo mozga.

pogledajte u prilogu na šta tačno mislim.

Kisr
14.1.2009, 0:56
dakle, ponekad (narodne arhive najčešće) je šifra sadržana i u opisu arhive.
Da,i ja sam par puta naleteo na to,kao idite na taj i taj sajt i onda da bi dobili pass dobra ideja je da klikcete na reklame,to jest "to click on ads",i ispostavi se da je pass "clickonads"!Ili odes na sajt pa je sifra zadnja rec na tom sajtu.Evo probao sam da stavim najvise 6 karaktera i pisalo je da ce trajati oko dva dana,znaci stvarno mi nije jasno zasto ljudi prave ovakve programe kad su izgleda beskorisni.Bas me zanima me sta rade neke vladine sluzbe u raznim zemljama,tipa FBI ili slicno kada recimo zaplene neke fajlove koje su pod sifrom pa treba to razbijati,mora da postoji neki nacin,mozda neki supermegaultra kompjuteri.:kreza::icon_stud

dzonihsv
14.1.2009, 1:44
e ovako, ja sam isto jednom prilikom naleteo na neku arhivu koja je bila sa šifrom, pa sam pokušao da je razbijem korišćenjem programa koji služe u te svrhe. Međutim, sve to je trajalo previše, pa sam odustao. Onda sam uočio jednu stvar zbog koje nisam ponovo skinuo tu arhivu. naime, kada sam je u očajanju otvorio u WinRaru, sa desne strane je kao opisa stajalo brdo nekih čuda (slično stvarima po .NFO fajlovima), kao i pass: taj_i_taj.

dakle, ponekad (narodne arhive najčešće) je šifra sadržana i u opisu arhive. Meni samo nije jasno kog je đavola neko onda stavlja, ali ok, 1000 ljudi kilo mozga.

pogledajte u prilogu na šta tačno mislim.

To se cesto desava sa nekim manjim release grupama. :)
Ili to ili ubace u naziv tog rar fajla ime svog sajta (naravno tako ili ovako se reklamiraju).

nighthawk
14.1.2009, 13:15
stvarno mi nije jasno zasto ljudi prave ovakve programe kad su izgleda beskorisni.

Ovakvi programi nisu bas beskorisni. Mogu jako dobro da ti posluze ako si zaboravio svoju sifru, a otprilike se secas kako bi mogla da izgleda. Ako redom pokusavas sve kombinacije trebace ti ili papir i olovka, ili ces po nekoliko puta kucati iste kombinacije. Mnogo je lakse da sve moguce kombinacije ispises u .txt fajl i pustis program da odradi svoje.

Bas me zanima me sta rade neke vladine sluzbe u raznim zemljama

Pre nekoliko godina je Britanija promenila zakon tako da osumnjiceni teroristi kod kojih se nadje neki kriptovani materijal mogu da se zadrze i to 90 dana u pritvoru, da bi policija imala dovoljno vremena da razbije tu enkripciju (naravno ako je sifra dovoljno bezbedna, ili ako je koriscen kljuc od ovog nema nista). Metodi napada se uglavnom zasnivaju na rainbow tablicama (mada sumnjam da to radi na winrar arhivama) u kojima su sadrzane hashovi svih kombinacija sifri. Krekovanje na ovaj nacin je jako brzo, ali te tablice zauzimaju ogroman prostor. Recimo tablica za md5 za sifre do 8 karaktera zauzima preko 80 GB, a povecanje velicine za duze sifre je eksponencijalno. Zato sam rekao da sigurna sifra treba da ima preko 20 karaktera jer niko se nebi upustio u razbijanje tako neceg osim ako ste Bin Laden.

Mnogo efikasniji nacin razbijanja sifri je zadrzavanje ljudi na granici dok ne obezbede sifru. Odosmo previse u offtopic.