PDA

Prikaži potpunu verziju : Linux na XBOXu(starom)


chris
16.1.2008, 21:12
E ovako, posto nisam video ni jednu temu sa ovim sadrzajem, odlucio sam da pokrenem jednu ovakvu temu. Dakle, svi korisnici modovanog xboxa(sto ce reci sa mod chipom) mogu da instaliraju linux, ali pre toga bi prvo trebali da instaliraju neki dashboard npr. EvolutionX ili Avalunch ima ih dosta - mada ja imam nekih problema sa instalacijom kod ortaka na xboxu(1.4 verzija) sve normalno radi, ja imam 1.2 i nece da mi ucita evolutionX niti bilo koji drugi dashboard, pa ako neko zna u cemu je problem(ili ako ima ISO fajl) nek mi javi. Dalje treba vam fleshovanje biosa(cromwell bios, vidite na wikipediji) a ovde imate sve linux distribucije koje rade: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=54192
Xebian - tj. Ed's Debian je najpopularniji.
E sad ako je neko ikada koristio linix na xboxu nek nam iskaze svoje misljenje, ja cu ga instalirati cim uspem da stavim drugi dashboard, mada bi mi najvise odgovarao DSL kada bih mogao da ga postavim kao APP pa da ga npr. iz XBMCa podignem. Inace nasao sam adapter sa xbox porta na standardni zenski USB za 700 dinara i spliter za 2 puta po PS2 porta(za mish i tastaturu, ali ne znam koliko je to upotrebljiv pod linuxom za xbox posto sve ide preko jednog porta).

Toliko za pocetak

Beagle
16.1.2008, 23:32
A zasto bi to radio? PC vec imash, a koliko ja znam (mada nisam 100% siguran :)) konzola ima multimedijalne mogucnosti. Nemam nishta protiv, samo ne vidim svrhu tolike muke.

donator99
16.1.2008, 23:47
Pa, fazon je da imas sve zivo instalirano na Xboxu, od XBMC-a do Linuxa.Ta konzola, kad se moduje, moze da ti zameni i PC i DVD player sto se tice multimedije.
Jedino sto nisam siguran da li moras da formatiras hard pre instaliranja Linuxa, ali mislim da moras...

Beagle
17.1.2008, 0:51
Zar XBOX ne moze u startu da pushta DVD filmove i mp3, bez moddinga? PS2 znam da moze :)

donator99
17.1.2008, 1:02
Ne moze DVD, mora neki kit da se kupi sa daljinskim, za MP3 ne znam.
Ali svako ko ima modovan Xbox bi trebao da instalira Xbox Media Center(XBMC) i da upgraduje hard.E, tek tad ce Xbox pokazati svoje multimedijalne mogucnosti.Nije lose ni ugraditi drugi DVD citac, posto default ne cita CD-ove.
A kad uradis sve to, mozes da gledas filmove skoro svih formata, da igras emulatore skoro svih konzola prosle generacije(mislim na 5. generaciju i starije), kao i da instaliras Xbox igre direktno na hard.A, sto se tice Linuxa, osim ako ti ne treba za Surf i Office, mislim da nema svrhe, jer kad se moduje Dashboard dobijas odlicne multimedijalne mogucnosti, tako da ti ne treba Linuxov player...

chris
17.1.2008, 9:08
Ma ne bih stavljao linux zbog plejera, XBMC je savrsen za tu funkciju, vec bi stavio da mi neki linux bude kao aplikacija(kao npr. emulator) i kada mi zatreba internet da mogu da izadjem preko njega(i ako mi nesto zatreba ofis paket...), ionako mi je xbox povezan sa kucnom mrezom i internetom. Samo imam taj problem sa dashboardom sto nece da se instalira. BTW da li imas neki tutorijal kako staviti drugi DVD drajv - posto kad sam otvarao xbox jack mi je izgledao standardno, ali sam negde procitao da taj DVD drajv ima u sebi neki cip i da obicni verovatno nece raditi...