PDA

Prikaži potpunu verziju : McAfee SiteAdvisor


Platinum
16.1.2008, 15:05
McAfee Site Advisor 2.65


Ovo je plug-in za Firefox i IE koji vas itekako moze usmeriti da izbegnete zarazene i prljave web stranice tako sto ce vam u pretrazivacu kao sto je Google,Yahoo,MSN i dr. pokazati adekvatnom bojom koji je sajt cist i sta sadrzi od losih stvari ako nije cist!!Zanimljivo je da osim McAfee ekipe mozete i vi na maticnom sajtu da ocenite kvalitet svakog pojedinacnog sajta i da date komentar ili posebno posaljete sajt na analizu i tako olaksate svima da se u sto brzem vremenskom roku ispita da li je stranica cista ili sadrzi neki malware kao i da li je spojena preko nekih linkova sa zarazenim stranicama!!!Postoje i drugi slicni alati iste namene ali po mojoj oceni McAfee SiteAdvisor je jedan od najboljih i sto je najvaznije,besplatan je svakako!!Da napomenem da McAfee SiteAdvisor u besplatnoj verziji nije AV niti AS......znaci ne moze vas zastiti od malware ali vas svakako moze upozoriti da izbegnete lose web stranice!!

Key Features:

· When you search with Google, Yahoo! or MSN, SiteAdvisor's safety ratings appear next to search results.
· As you browse, a small button on your browser toolbar changes color based on SiteAdvisor's safety results.
· Menu options on SiteAdvisor's toolbar let you customize SiteAdvisor or see a site's detailed test results.
· Detailed test results for every site are just one click away

Homepage: http://www.siteadvisor.com/

Kisr
21.1.2008, 3:49
Da,ja znam za ovo vec dugo bas cool i korisna mala stvarcica,ali ima jedan nedostatak,"adult" sajtovi nisu obradjeni.

Platinum
22.1.2008, 14:14
Vecina sajtova je obradjena kao i xxx web stranice!!!Pa...ubaci jednostavno na primer u Google neku adekvatnu rec i videces da ih je vecina pregledana i ocenjena!!Pomozi ljudima i posalji im neke stranice na analizu ako su neobradjene ili ostavi komentar na njihov sajt o tvojoj proceni!! :rolleyes:

IGRACH
22.1.2008, 16:59
pa to je dobar plugin.Mislim da ima da se skine ceo program,al on radi u osnovi isto sto i plugin samo nedozvoljava pristup crvenim saitovima( nesto kao KIS).A moze te da pocnete da koristine operu 9.5 beta ima itegrisan Fraud check -)

Kisr
23.1.2008, 23:52
Vecina sajtova je obradjena kao i xxx web stranice!!!
Da u pravu si!
Ali do pre par meseci nije bilo tako,znam da sam bio na njihovom sajtu i citao objasnjenje zasto ne analiziraju "adult" sadrzaje jer su se mnogi to verovatno pitali,a sad su znachi uveli i to.
Mogli bi jos samo da isprave jednu sitnicu a to je da i u firefoxu mozes da vidis onaj info balon kao i u ie,zato sto u firefoxu stoji dole a ne gore kao u ie pa ne moze da izbaci onaj balon.
Neko bi rek'o da cepidlacim:a_whistli
U svakom slucaju zgodna stvarcica!

noisy
25.1.2008, 11:24
postoji i u firefox-u, pored svakog rezultata pretrage postoji mali krug na koji staviš kursos i iskoči info balon

ovo je extra stvar, ja ga koristim godinama

Kisr
30.1.2008, 0:00
postoji i u firefox-u, pored svakog rezultata pretrage postoji mali krug na koji staviš kursos i iskoči info balon
Nisam mislio na to,nego kad u ie stavis kursor na site advisor(gore desno)iskoci balon sa osnovnom informacijom tipa nismo nasli nikakve probleme ili ima tih i tih problema,a u firefoxu to ne moze,jer stoji dole desno.

noisy
30.1.2008, 11:46
U FF to izgleda ovako u pretrazi, ako si na to mislio.
A kad već otvoriš sajt, onda samo gledas boju :)

http://www.sk.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=17142&d=1200488379

Kisr
30.1.2008, 22:21
Pogledaj zadnju sliku u prvom postu,to jest u postavci ove teme,videces da tu site advisor koji je u ie ima mali stiklir sa leve strane,i kada namestis kursor na njega iskoci info balon,a u firefoxu uopste nema tog stiklira pa ni balona,na to sam mislio.
Btw,samo nesto van teme,kako si "slikao"ovo iz pretrage i kako si ga posle uploudovao,jer ja ne mogu da uploudujem ni btp.image,kaze greske u uploudu!

noisy
31.1.2008, 19:20
iskreno, ja sam ovo "ukrao" iz prvog posta :)
samo iskopirao link